Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
31. jan 2008

zoji - idem spat, rada som s Tebou pokecala a tesim nabuduce. Pa.

zoya1
31. jan 2008

Aj ja pá pá a dobrú noc.

jenis
1. feb 2008

Zoya existuje taka injekcia, ktoru ked ti pichnu zacne sa ti tvorit mlieko, len si ju treba pytat. Neviem preco, ale sami od seba ju nedavaju.

jenis
1. feb 2008

Janka aky rozdiel vidis? Ja este neviem posudit...

zuzka111111
autor
1. feb 2008

ahojte dievcata davate detickam etse vigantol ak ano tak kolko kvapiek??

dianecka
1. feb 2008

zuzka ja vigantol dávam iba občas 2kv., aj doktorka nám tak kázala
ak je náhodou cez deň slniečko tak nejaký vitamín hádam nachytáme 🙂

renca3
1. feb 2008

Ja uz vigantol nedavam a vlastne som to cely cas dobre flakala. Snad bude mat kosti v poriadku. 😉

dianecka
1. feb 2008

No ja som ho tiež tak poctivo nedávala a v lete mali deti slniečka až až, je to dobré dávať tak do roka a hlavne v zimnom období.

ajduska
1. feb 2008

ahojte...aj ja som pri Timke ten Vigantol riadne flákala, od roka jej ho nedávam vôbec a aj predtým som jej ho dávala len keď ma napadlo...no, musím úprimne skonštatovať, že na všetkom som si dávala 100% záležať len pri prvom dieťatku, pri tých ďalších dvoch som už všetko brala tak nejak voľnejšie....snáď som im tým neublížila, zatiaľ vyzerajú v poriadku 😀 😝

janka, ja ti strašne závidím ten tvoj optimizmus a pohodu, občas by sa taká riadna dávka zišla aj mne...mám kamarátku na Morave, tiež sa volá Janka a úžasne na mňa vplýva jej prítomnosť a celkovo ako človek, vídame sa síce strašne málo, ale vždy, keď sme spolu, tak mi dodá takú úžasnú energiu aspoň na pol roka dopredu...a keď tak čítam tvoje príspevky, tiež ma to nabíja takým dobrým pocitom a energiou, keď už mám fakt všetkého dosť...takže aspoň takto na diaľku ti ďakujem a som rada, že som vás objavila, lebo samozrejme aj všetky ostatné baby sú úžasné a takto aspoň viem, že je tu niekto, komu sa môžem vykecať a kto má podobné starosti, ako ja 😉 🙂

ja som kojila všetky 3 deti, bez problémov, mlieka som mala až-až, len nejak nechápem názory, že treba kojiť za každú cenu, lebo len to je pre bábo najlepšie...veď to musí strašne iritovať mamičky, ktorým sa kojiť nepodarilo (nehovorím o tých, ktoré nechcú, ale to je ich slobodné rozhodnutie)...veď láska sa dieťatku neprejavuje len pri kojení a kojením, podľa mňa je úplne jedno, či žena kojí alebo nie, hlavné je, aby ľúbila svoje dieťa a dávala mu tú velikú lásku najavo, no nie?

ajduska
1. feb 2008

a ešte som chcela k tomu kojeniu dodať, že napr. Tomáša som kojila 12 mesiacov a za ten rok mal aj tak 8-krát antibiotiká, mal strašne oslabenú imunitu a ani pri babách nemám pocit, aj napriek tomu, že boli kojené, žeby sa im choroby nejak vyhýbali...

renca3
1. feb 2008

Ahojte, dnes som bola za kamoskou v porodnici. V stredu sa jej narodilo dievcatko. Uz tretie. To je nespravodlive co? A taaaak chceli chalana, ani nemali babske meno pripravene. Mala je nadherna. Bola som pripravena na taky maly batoztek, ale to je take drobunke. No ja som mala vacsich chlapov, tak ma to prekvapilo. Mozno na sekundu som zavahala, ze aj ja este...No ale to by bol na beton zase chalan, tak stacilo. 🙂

ajduska
1. feb 2008

reni, a čo ak nie? 😉

renca3
1. feb 2008

Geny su geny. Svokra mala 3 synov a jej synovia maju tiez po dva kusy synov. Ja uz neverim. A teda to nie je jediny dovod preco uz nie. 😉

ajduska
1. feb 2008

veď ja len tak.....ale možno neskôr ťa ešte prepadnú materské pocity a prelomíte aj to pravidlo.... 😉

a Leo ako pokračuje v škôlke? Už je to lepšie? tomáš sa sťažuje, že ho tam bijú, ale ako ho poznám, tak určite nikomu nezostane dlžný 😀

renca3
1. feb 2008

Leo bol v poslednej dobe v skolke v pohode, ale teraz je uz 2. tyzden doma. Mame ATB, takze aj na buduci tyzden nepojde. Tak neviem aky bude potom, lebo vela casu teraz travi u nasich. No a to poznas ten volny rezim starych rodicov. 😒

renca3
1. feb 2008

a k tym materskym pocitom...no mozno mas pravdu, len to by som si musela dat vacsiu pauzu a v tom veku uz zeny chytaju babickovske pocity. 😅

ajduska
1. feb 2008

netáraj, nie si predsa taká stará, nie?...a o nejakých 5 rokov to možno príde 😉 , ja som tak chcela tretie, ale nevyšlo to a malá prišla skôr, ako som plánovala 😒

renca3
1. feb 2008

No ja neviem, co je pre teba stara, mlada, ale o 5 rokov budem mat 42. To je uz dama v rokoch. 😀

ajduska
1. feb 2008

odoslala som to skôr, ako som dopísala 😝 ...

voľný režim starých rodičov našťastie až tak nepoznám, lebo naši bývajú ďaleko a ak aj mama raz za rok príde, tak sa k deťom správa celkom normálne (našťastie) a svokra sa nejak netrhá, aby deti chodili k nim a keď idú, tak som tam aj ja a predomnou si nedovolí rozmaznávať ich...

sillas
1. feb 2008

caute baby, hlásim sa po prvom dni v práci, tak nevuveríte, ale aj ked som sa nezastavila, neskutočne som si v práci oddýchla..a tolko som toho stihlaaaa...a to odlahšenie že po večeroch nemusim pracovať...no dnes mam neskutočne pocity... 😉

aj ked Risko mi strašne chýbal, len ja som už bola unavena nenormálne.Riško so mnou vstal o šiestej, tak sme spolu varili rano aj polievočku..tak rano som si ho užila dve hodiny, ked som prišla z práce tri hodiny a mam pocit, že sme toho ovela viacej stihli ako ked sme spolu celý den.. 😉
prosim neodsudte ma zato..to su prve dojmy.. 😅
som z toho dosť hotova... ale na druhej strane verim tomu že budem mať menej stresu...lebo niekedy som už celý den myslela len na robotu ked ma tlačil termín, aby bolo 8 hodin a konečne to mohla dorobiť..teraz mi toto odpadne..a konečne simôžem aj niečo večer prečítať..alebo a venovať nejakým zálubam..
som zvedava čo tu napíšem po týždni... 😀 😀 😀

zajtra ideme na svadbu, velmi sa nam nechce...ale snad to prežijeme..

a baby dokonca som dneska dostala od šefa krásnu kyticu oranžových tulipánov že som sa vrátila do práce, som skoro odpadla.. 😕

sillas
1. feb 2008

čo sa týka dalšieho miminka..uiff...pocity a realita je niečo uplne ine...ja by som bola štastna a mala velku rodinu, ale čo by som im dala??? ved už doteraz som mala výčitky že na malu mam ovela menej času čo ma dosť trápi a čo by bolo potom??

Vigantol dávame, občas sa mi stane že nedam..raz som čítala o tom hrozivý članok, tak to bolo pre mna varovanie..že vraj do 18 mesiacov hlavne pre tieto naše deti, kedže je zima.

renca3
1. feb 2008

Sillas, viem o com pises. Ja som teraz kazdy den v papieroch a s detmi su mama, Peto. Chcem to vsetko co najrychlejsie porobit, aby som mala v marci uz pokoj. Robim teda doma a v takom miernom strese. Oddychovat chodim na skolenia. Do prace sa mi uplne nechce prestahovat. Este nie.
Tak nech ti ten pracovny elan vydrzi. A sefino si splhol. 🙂 Ked sa vratim do kancelarie, mozno si aj bukretu kupim. 😅

jankamanikova
1. feb 2008

Ahojte! Konecne som uspala deticky. Dnes zaspali dost skoro. Neviem, ci preto, ze sme mali na veceru spagety s cesnakovou omackou (a ta uspava), alebo preto, ze som im asi polhodinu spievala 😀 .
Mame sa dobre, Matusko ma na tele 10 vyrazok a aj to mu uz odpadavaju, tak som rada, ze je to v pohode.

No, Jany uz prisiel, je nejaky utahany, hned zalomil k detom, takze po romantike 😀 . Ja idem este popratat kuchynu, a potom jest 😎 .

vierka3
1. feb 2008

Ahojte maminky,

mz sme tu stihli chytit nejakeho virusa, takze Lenka ma od pondelka 39-ky, kasle a sopli,... a spava celu noc s nami (uz sa ju ani nepokusame prenasat, lebo sa stale prebudi, tak teraz spinka) a zas kojim na 100%, tak som zvedava, kedy sa zas dostaneme k tomu co sa mi predtym podarilo vybojovat (uz som kojila len rano, na nap a vecer, a v noci mala uz len cajik) :(

inak sa mame ok. Lenka prave spinka 🙂 a vonku je taka tma, akoby bol vecer :(

my sme boli ockovani proti ovcim kiahnam a pneumokokovi, to tu patri k standardnemu ockovaniu. vraj aj rotavirusy, ale to sme uz nestihli. Na druhej strane tu vraj neockuju proti TBC neockuju. A z rubeoly, mumps a osypky sa deti vysipuju a maju horucky.

tak sme si zas pol hodinku pospali :(

zuzka111111
autor
1. feb 2008

ahojteee
no ta chripka ma strasi kde sa pozriem kazdy chory len dufam ze ju nedostanem ani ja ani lilka lebo mne znovu ☹ daju tak akurat tabletky na cmulanie.....

dnes som mala normalne depku ked som rano vstala videl akos a stevo oblieka do robotky medzi ludi s kazdym da kavicku a potom vecer pride domov ze si dal 6 kav a je mu zle...a ja doma strapata s brusiskom ani vonku neviem ist lebo lilka ani kocik ani chodit len na ruky ato som za sekundu tvrdaaaa a magne nezabera ... kazdy den to iste uz mi to ozaj lezie na nervy a to zachvilku zacnem novy kolotoc ☹ 🙄

pozerali ste temu stretko ?? dali sme tam par penzionov

jankamanikova
1. feb 2008

zuzi - drz sa, viem, co prezivas a posielam Ti energiu. Vsetko dobre!

sillas
1. feb 2008

zuzka..viem o čomhovoriš teda píšeš...ale určite všetko zvládneš...

jankamanikova...noneviem si predstaviť ked to prepukne u nas...lebo budeme v karantene traja.. 😠 ufff...zle pomyslieť..

vierka3
1. feb 2008

Zuzka, drzim Ti palce. mozno sa potom stretneme v Kosiciach 😉

zuzka111111
autor
1. feb 2008

sillas tisko zavidim tu zmenu v praci ...
janka neprisla ta energia .... co mam ist objat strom som citala ze na energiu dobre ale ani to nemozem lebo ma brucho odtlaci 😅 🙄

a kiahne ani nahlas nehovorim ja som nemala ziadnu detsku chorobu tak vsetko budem mat z detmi hruuza 🙄

vierka kludneee sa ozvi

v pondelok k nam pride asi jenis tak aspon trosku zmenu budeme mat 😀

renca3
2. feb 2008

zuzka...tiez si viem predstavit, ako ti je. Ale coskoro budes bez bruska, volnejsia v pohybe. Ako mas vyriesene
kocikovanie s 2 detmi? Nepozerala si sa po skejtiku na kocik? Leo bol sice o rok starsi, ale kedze bol hrozne lenivy chodit, pomohol nam. 🙂 Mala musi pochopit, ze ju na ruky brat teraz nemozes. Viem, ze je to tazke. Leo sa hadzal o zem a podobne ci doma, ci vonku. Ci bolo sucho, co mokro. A mozes sa utesovat, ze teraz je zima a v lete uz budete moct vsetci chodit so Stevkom na golf. Predstav si, ze by si bola takto zatvorena v lete a voknu krasne. Neviem, ci ti to pomohlo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre