Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
29. jan 2007

Joj, a s tym kravskym mliekom ste ma zarazili. Ja by so sa v nom kupala. Ale je to dost mozne. Nas Matusko ma take stolice, ake ste popisovale, ale nemal ziadne koliky, tak neviem. Ale solice su podobne tomu, co sa tu pisalo. Skusim mlieko tyzden nepit a uvidime. Len dufam, ze ci bez neho vydrzim.

martina236
29. jan 2007

ahojte... ja uz 2 mesiace nekojim a vlasy mam vzdy v katastrofalnom stave. mala ma ich na veciach, v rucickach, proste vsade. zacala som chodit ku koznej na osetrenie dusikom, lebo mi nepomahali ani tie najdrahsie pripravky. tiez my gynekolog povedala zaujimavu vec, ze zvyknu vtedy, ked ma zena po porode vysoke teploty. ja som mala 40, zapal prsnika. zobrali mi krv na vysetrenie hladiny hormonov, uvidime...
stolica sa mi zda, ze dnes je lepsia, uvidime, co prinesie zajtrajsok...

mario..., co to vsetko obnasa, nevies? ako sa dietatko stravuje? zatial som sa tomu este nestihla venovat.

a dnes ma malinka nejaky zvlastny den. furt spi...

okta
29. jan 2007

aj nas maly dnes dost vela spi, uz teraz mam hrozu z dnesnej noci ....

mario
29. jan 2007

Moja bude asi spisovateľka, lebo tie sú celé noci hore, teraz zaspala, Tu pršalo skoro celý den, ani vonku sme neboli, závidím vám každú snehovú vločku.
Martinka prosím naformuluj mi tú otázku ešte raz, lebo som ju nepochopila, asi my to už pomalšie myslí.
Inak mi dr, vravela, že ak veľmi musím mlieko, tak nie trvanlivé, ale tie 5 dnové, no ale mne nechýba, takže som ho vynechala.
Dobrú noc.

sillas
29. jan 2007

no čo sa týka spania, tak musím poklepať, po tých všetkých perepetiách a 3 mesačnej kolike, som naučila maleho zaspávat medzi 19:30-20:00, a spí do rána, no ale ako správny papkáč, každé dve hodiny v noci papa , to sa nezmenilo, no ale uplne mi stači že tak skoro chodi spať, ja stíham aj domacnosť a aj robotu, nie ako predtým ked s bolestami zaspaval okolo jedenástej..
u nas inak svietilo slnko aj dneska aj včera..ale ten vietoooooooooooor..

jankamanikova...mliečko pi dalej, malemu to zrejme nič nerobí, ja ho vôbec nepijem a maly ma podobnu stolicu.

okta- díky za vysvetlenie. 🙂

martina236
30. jan 2007

Mario, no teda ze ako sa dieta stravuje. vzdat sa musi iba mlieka, alebo aj vyrobkov z neho. myslim, ze som niekde davno citala, ze vyrobky z mlieka sa mozu.

mario
30. jan 2007

Výrobky z mlieka áno, ale až po siedmom mesiaci práve kvôli alergii, ale nie výrobky typu Pribináčik a spol. lebo to sú samé umeliny. Nie sú vhodné ani produkty zo sojového mlieka, lebo obsahujú látku pre deti nestráviteľnú. Ak mliečne výrobky, tak jogurt biely s trvanlivosťou čo najkratšou. Asi tak.

okta
30. jan 2007

Ahojte, tak maleho dnes ockovali.Plakal len ked mu vtlacala tu vakcinu do nozicky. Zatial je pokojny, uvidime ako to zvladne. Vazime 6850 g, pribrali sme 750 g za mesiac. 😉

renca3
30. jan 2007

Caute, prave som sa vratila zo skolenia a maly bol s muzom. Zvladli to, mali sme to zorganizovane. Cez prestavku mi ho priniesol, tam som ho nakojila a isli domov. Mala som z toho obavy, este nebol pol dna s muzom. No ale da sa. 🙂
Janka, boli sme v bazene v rodinnom dome u znamych. Takze len tak bez instruktora. A Leo bol pod vodou ako 4-mesacny na kurze. S nim sme zacali v 3 mesiacoch a myslim ze po 2 tyzdnoch uz isli pod vodu. Teda len ponor.

Aj mne maly vcera pospaval cez den. Vecer to bolo horsie so zaspavanim, ale zase v noci fajn.

mario
30. jan 2007

Teda Okta, klobúk dole. to je riadny váhový prírastok. Ja o takom len snívam. 😔

okta
30. jan 2007

Mario, to teraz uz nie je riadny prirastok - prvykrat sme za mesiac pribrali 1,65 kg, druhykrat 1,3 kg a az teraz normaaalne 😀 😀 😀
Renca, tak to je fajn, ze ste to zvladli. O com bolo skolenie?

renca3
30. jan 2007

Viacmenej to bolo o novinkach softwaru, oni to robili a potom novinky zo zakona, co sa tyka miezd. Napisem do IP, nechcem tu zatazovat maminy paragrafmi.

okta
30. jan 2007

jasne Renca, 🙂 , nemusis mi pisat paragrafy, ja som len chcela vediet, aka tema 😉

martina236
30. jan 2007

baby, tak my ideme vo stvrtok na vyplachovanie kanalikov. mame pravdepodobne zlateho stafilokoka, lebo ocka stale tecu...

renca3
30. jan 2007

martina236...ako vies, ze mate stafilokoka. My sme absolvovali kanaliky a odvtedy je vsetko v poriadku. Ale vytery boli v poriadku.

martina236
30. jan 2007

no my sa uz dlho liecime kvapkami, mastickami a teraz ten vyplach. prvy krat.dufam, ze potom bude klud. len tak uvazujem, lebo my ako deti sme ho mali. vyter este nerobili

renca3
30. jan 2007

kvapky sme mali aj my, nezabrali a masticky este viac upchavaju kanaliky.
Nejakeho baktera a koka identifikuju len z vyterov. Ale verim, ze to mate len upchate ako my.

martina236
30. jan 2007

jaaaj boli to super, lebo som uz unavena z tych vsetkych lekarov

okta
30. jan 2007

Martinka, aj my sme chodili k ocnej velmi casto. A zistili mu pneumokoka v ocku, tak som mu kvapkala antibioticke kvapky a ked sme to doliecili, tak sa mu to iste stalo v druhom ocku a zasa dookola..... . No teraz to uz mame v poriadku. Tak vam drzim palce, aby sa kolotoc uz zastavil.

okta
30. jan 2007

Simon po tom ockovani nejak spi, tak mam koooopu casu ... 😅 a nic sa mi nechce robit .... .

martina236
30. jan 2007

tak len oddychuj pekne

sillas
30. jan 2007

caute...no ja som toho môjho princa vychválila a už je zase urevany.. 🙂 žeby naozaj už tie zuby??

laurajana
30. jan 2007

ahojte babule, my sme zatial absolvovali len zakladne ockovanie a to po porode tesne a teraz len cakame a cakame a to uz mame4 mesiace a ziadne ine ockovanie neprebehlo...no ten nas dr. proste uuuuuuuuuuuuuuuuzas, co ho chce pichat viac krat naraz, ked este ani povinne nestiha?! Pekny dnik a ziadne "koky" prosim Vas pekne..vela zdravicka

sillas
30. jan 2007

my sme absolvovali pred 25 týždnami jedno, a o 3 týždne máme ísť zase, teda ak budu vakciny.. 🙂

okta
30. jan 2007

Sillas a mali ste Hexa vakcinu? A ako to Risko znasal?

sillas
30. jan 2007

bože to je preklep, e vraj pred 25 týždnami...xi xi...pred 2 týždnami opravujem-

ano hexa, na nu sme čakali, velmi dobre, trošku bol večer nervozny, ale u Riška to nie je nič neobvykle..inak velmi dobre, ja toviem porovnať s prvym dietatkom, to boli hrozne očkovania.

renca3
30. jan 2007

okta...mas maly bol vecer uplakany, co bolo u neho neobvykle. Ale inak ziadna reakcia ako zacervenanie ci teplota.

jankamanikova
30. jan 2007

NO, to sa mi paci. Zase sa to pekne rozkiecava. JA idem zehlit, zajtra vychod, deti som uspala, idem papkat - manzel nieco pripravil 😉 . Prajem dobru nocku a krasne snicky.

mario
30. jan 2007

Laurajana to je nejaké divné, že ešte nemáte očkovanie, aj my už ideme o tri týždne na druhú dávku, ani malá nemala nijakú reakciu až na šialený plač,
ked jej ju pichli ☹
Janka dobrú chuť, vlastne už ti asi vytrávilo, ale mne kým malá zaspí, vy už spíte, tak pá 😝

sillas
31. jan 2007

laurajana..a prečo ste ešte neboli na očkovanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre