Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
7. feb 2008

Stanka - švagrinú nepoznám, a to sa dosť čudujem, lebo som až doteraz mala pocit, že tu u nás poznám asi každého 😀 .
Ahoj Zuzka. Neboj sa malá si privykne. Inak aj Zoja keď ide spať, tak v kuse dačo bľaboce - tapi tapi tapi, bubu, kuku, mami, a všetko možné. Ja sa robím, že spím, potom sa otočí ku mne so slovami: Mama pi? A ja jak partizán ticho. Zoja zaľahne a skoro puknem od smiechu lebo každý večer to uspávanie ukončím slovami: Mami pi, hm hm tak aj Joja pi. A potom už naozaj spí. 🙂

stankalm
7. feb 2008

Zuzka, Ty este nespis? Ja ked som bola tehotna, tak som chodila spat so sliepkami 😉 A ako sa citis?
No, Lilka bude urcite prekvapena, ze co sa to deje, co za novy cloviecik to placka a tak, ale zvykne si, bude musiet 🙂

stankalm
7. feb 2008

Inak, tieto situacie s detmi su zlate, tiez niekedy neviem vydrzat, co sa mi chce smiat, ale ked robi zle,tak musim hrat vaznu 😠 A Tamarka je taka prefikana, uz vie ako na mna..ale teraz mame celkom dobre obdobie, musim si poklopat, uz nie je taka panovacna. Sice obcas ju to chyti, tak s placom ide do inej izby, ale dnes som ju vymakla, lebo plakala len tak akoze a vykukala, kedy pridem za nou.. betarka jedna mala 😉

zoya1
7. feb 2008

Zuzka je asi taká nočná sova ako my dve Stani! 😀

zuzka111111
autor
7. feb 2008

zoya to tak pekne ti uz rozprava to je take rozkosneeee 😀

stankalm nespim ja stale na pol hodku zaspim ked uspavam lebo sa musim robit ze buvam lebo mi ona chodi palcekom po tvaricke mojej ci mam zavrete oci 😀

zuzka111111
autor
7. feb 2008

no tieto situacie poznam ked sa ti chce smiat ... lilka beha po gavci a ja sa hrozne bojim ze sa smykne a spadne ... a s bruchom uz nevoiem tak pohotovo reagovat tak somkricala lilka nbehaj spadnes a toto ju startuje rehoce sa jak diva mozem kricat jemne silno zurivo je to jedno sa bude rehotat az sa je ckat zacne .... a to potom neviem byt vazna ked ona sa ide pocikat od smiechu ...asi mam smiesny hlas ked kricim 😀 😅

stankalm
7. feb 2008

no ja som veru nocna sova, neviem zaspat skor ako 23.00, aj ked si lahnem skor, tak sa len prevalujem..ale zase uz pockam manzela, on konci o 23.00, resp. ako ma ludi, robi casnika.
Zuzka..to aj mne robila Tamarka, ked sme zaspavali na posteli, ale potom som ju naucila zaspavat samu v postielke, takze ja ju nakojim, prelozim do postielky a ona sa ulozi. Tak je to aj cez obed, ked ide spat, len vtedy si este mrmle aj 20 minut a potom sa tak ulozi, ze bud jej nohy trcia von alebo ich ma vylozene na mriezkach 🙂

Zoya..tiez som chcela napisat, ze ako Ti pekne rozprava, moja mala nic, len take tie bezne ako mama, tata a spol. a potom len take hatlaniny. Ale dnes bola zlata, spadla jej baba a ona sa chytila za hlavu a povedala si "boze,boze,boze" 🙂

zoya1
7. feb 2008

no hej Zoja sa nejak rozhovorila, a najviac sa mi páči, keď si sadne pred zrkadlom a hodnotí sa jaká je krásna 😀 . Sedí, ukazuje na časti svojho tela a sama sa chváli: Hava (hlava) - hm pekana (to akože pekná), oko - pekané, bvada (brada) pekana, atď atď. až prídeme k nohám a povie - noziči - pekané - fuj mvdia (smrdia). Sa z nej idem ušúľať. 😀

stankalm
7. feb 2008

no Zuzka, to je presne ako situacia u nas, tiez rada beha a vala sa po gauci alebo po manzelskej posteli a ja len trpnem a Tamarka je v siedmom nebi, to ju provokuje este viac, ked sa ja hnevam...alebo mi potom urobi no,no,no, ze aby som nekricala...no a nesmej sa, vsak? 😀

stankalm
7. feb 2008

Zoya...to je fakt zlate, ja sa tesim, ked uz bude aj moja tak rozpravat 🙂 Ona sa tiez rada obzera v zrkadle, bozkava sa 😉 alebo si zdvihne tricko a bucha si po brusku a rehoce sa sama na sebe 😀

zuzka111111
autor
7. feb 2008

to je zlatuckeee sa tesim ked zacne uz aj lilka aj by mi to pomohlo keby vedela nieco povedat ked uz bude mala na svete chuda este stale nema meno bibiana , alebo natalka alebo neli ja uz neviem stalke nieco nove donesie manzel

zoya1
7. feb 2008

Tak Zuzi veľa zdaru pri výbere. Ja som vyberala meno podľa dĺžky. Sa zo mňa všetci smiali, že trpím profesionálnou deformáciou, lebo ako učiteľka som chcela krátke meno, keďže máme dlhé priezvisko a všetkým som vravela, že musí mať krátke meno, lebo sa nezmestí do klasifikačného hárku. 😀

zoya1
7. feb 2008

No ženičky, rizito je už dovarené, tak idem hajať, lebo 5,20 začne ten hnusný budík zvoniť a ja ho asi vyhodím zo 7. poschodia. Prajem dobrú noc, a dúfam že sa tu zajtra stretneme. Pá pá

stankalm
7. feb 2008

akurat som sa chcela Zuzka opytat, ze ako ste na tom s menom..Nelka sa aj mne paci. A to by bolo mile..Lili a Neli 😉

stankalm
7. feb 2008

Ja uz tiez idem do hajan, akurat prisiel manzel...super sa mi s Vami kecalo dievcata. Dobru nocku a sladke sny. Pa

renca3
8. feb 2008

Ahojte, vy mate vydrz, takto vecer ponocovat.
Cely tyzden deti vstavaju o 5.00, dnes o 4.45. Vecer sme uz s muzom mimo. A dnes mam ist na jednu oslavu. Budem ako vypluta. 😝 No nic, ved mam male deti, mam na to narok. 😉

renca3
8. feb 2008

Prihodila som fotecky do albumu. No nemohol byt jeden z nich baba?

mario
8. feb 2008

Zuzka, všetky rady ako zabaviť deti sú fajn, ale nefungujú ani u nás, Laura vydrží max 30 s pri jednej aktivite, žiadne hrnce, varechy a podobné veci ju nezaujímajú, musím byť neustále pri nej a ľahnúť si? Ani na minútu, telku by som určite pri nej nepozerala, aj keby mi to dovolila. Aj napriek mojím snahám a 24 hodinovej prítomnosti je mrzutá, uplakaná a nespokojná. Varenie počas spania nehrozí, lebo spáva 20-30 min a to sa akurát ja najem. To tie naše baby musia vyrásť, to je vec povahy a temperamentu. A čo sa týka teorie bordel v byte- šťastné díte, myslím si o nej svoje.
Inak tie soplíky už chytila, tak máme o to veselšie.
Prajeme krásny víkend.

dianecka
8. feb 2008

zoyka všetko najlepšie 🙂

my sme akurát dorazili domov, boli sme asi tak po roku na pizzu a pivko, mňam

prajem Vám krásny a príjemný víkend

jankamanikova
8. feb 2008

Ahojte!
Mame sa dobre, mame za sebou krasny den. Matuskovi odpadavaju vyrazky, uz ostale len jedna, tak sme zdravi. V utorok ideme k dr. pre recept na vakcinu na ockovanie (to este to v 15. mesiaci). A parada. Tak som rada, lebo Janikovi sa kiahne tahali tri tyzdne a Matusko je fit za dva. Tak sa tesim!

Mario - tym "bordelom" myslim, ze nemusim za kazdym razom za nimi upratovat rozhadzane hracky, veci a nemusim mat stale navarene a super popratane. Staci mat povysavane, poutierany prach (to aj tak robia chlapci 🙂 ) a periem aj tak kazdy den a uz nezehlim, len Janymu kosele. Ja viem, ako si to inac myslela ... 😉 .

renac - uzi si pekny vecer. Ja cakam na Janyho, kym uspi deticky a mame tiez vecer pre seba (ak Jany nezaspi skor ako deti).

mario
8. feb 2008

Máme nový prírastok do rodiny, sestra konečne porodila Stellku, je rozkošne žltá a malá 3250g, 50cm. Sestra mrnčala, že ju nevie ani držať, lebo je to nezvyk, nakoľko ked sa jej narodil pred tromi rokmi syn, tak mal 4200g.
Tešíme sa.
Očkovanie ešte ani my nemáme, uvidíme, kedy sa vysoplíkuje.
Tešíme sa, že je Matúško už fit!

jankamanikova
8. feb 2008

Mario - Stella znamena hviezda. Tak sa tesime a blahozelame k neterke, nech Vam svieti, nech mate radost a Laura super sesternicu.

zoya1
8. feb 2008

Dianecka - ďakujeme.

stankalm
8. feb 2008

ahojte🙂 Je tu niekto? Ci uz spinkate? Akurat som vlozila nejake fotky do albumu, tak ak chcete, kuknite 😉

zoya1
8. feb 2008

ahoj stanka. Ja som tu, ale idem hodiť sprchu. Mimochodom až teraz som zistila, že tvoja Tamarka je narodená presne vtedy ako môj syn. 😀

stankalm
8. feb 2008

Ahoj Zoya..ja som bola nieco zjest, a teraz si vycitam, ze som zase neodolala 😠 A takto ja chudnem ☹ To je nahodicka, a spominala si, ze uz pojde do skoly od septembra...vezmu ho skor?

zuzka111111
autor
8. feb 2008

ahojte aj ja som tuu

mario , teoria bordel v byte... no poviem vam ze ked my tu lilka lieta neposedi ani pri jednej aktivite a este tu mam bordel ako po vybuchu som este viac zdepkovana ked mam poriadok tak sa aspon lepsie citim len je to namahave stale vsetko v tej rychlosti etse upratat hlavne s tym bruchom....ale dnes bola podarena lebo som poupratovala poriadne vsetko kym bola u mamky lilka ...prisla som jej hovorila ako mamka vsetko pratala a aka je z toho unavena ,,,isla osm urobit chlebik lilke a medzi tym vysipala kukuricne chrumky tak rychlo behala do kuchyne uuuuplne nenapadne zobrala velkuuu metlu a zacala to moja zlata zametat s tou metlov co bola 3 krat taka velka ako ona .... taka bola zlata ,,, 😵

jankamanikova
9. feb 2008

Zuzka - to pozname. To s tou metlou 😀 . U nas sa ale bezi po vysavac 😀 .

Deti spia, potom ideme niekam do lesa. Dnes Jany upratoval, lebo on raz tyzdenne vsetko dokladne vycisti (dobreho mam manzel, co?). A my s detmi sme kuchtili zemiakove placky, lebo mam na ne uz tri dni chut, tak sa tesili a ja tiez. Tesim sa, ze sa zobudia a idemeeeee ...

Renca - dnes mate tu oslavu, co? Tak Leovi prajeme k 4 narodeninam kopec zdravia, radosti zo zivota a stastne chvile s tymi, ktorych ma rad. Nam oslava v MC odpadla, lebo jedno dievcatko ma hnisavu anginu, tak sa to preklada. Janik to skoro neprezil, ale mame nahradny program 😀 .

Tak krasny a pozehnany vikend vsetkych.

sillas
9. feb 2008

caute baby...
Leovi želáme všetko najlepšie k narodeninám...a krásnu oslavu...sice už je asi aj po nej...tak nech oslavuje ešte mamka s tatkom.. 😀

janka to je super že ste už ok, ja si tie kiahne neviem ani predstaviť...fakt nočna mora, ked budeme obsypaní všetci.. 😠

stankalm...Tamarka je strašne zlatučkaaaaaaaaa 🙂

mario..blahoželame k neterke...vela zdravíčka jej prajeme... 🙂

zoya...naozaj si dala maleho do školy od septembra?

zuzka...prajem ti vela trpezlivosti...tieto posledne týždne budu najhoršie..tak hlavne pevne nervy.. 😉

sillas
9. feb 2008

inak my sme ok...tak dufam že ešte dlhooooooooo..budeme.. 😉
uajtra sa chystame niekam von, asi na prechádzku na priehradu na Teplý Vrch..nech sa decka vybehaju..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre