Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
13. feb 2008

sillas, kedy si stihla prosim ta pekne aj navarit. ano, dajte tip na nejaky vikendovy sobotny obed. zoya, varis vecere?

zoya1
13. feb 2008

martina - moje deti neplačú. Dodo je sem tam mrzutý, ale aspoň že nereve. Zoja to má totálne v paži. Ráno vstane, pretrie očká, otočí hlavu smerom ku mne a pýta sa: Joja ide kolky? (škôlky). A keď poviem, že áno tak automaticky vstáva.

sillas
13. feb 2008

no my máme suchu večeru...ale taka faširka je dobra, je to jednoduche a celkom rýchlo hotove..

zoya1
13. feb 2008

no snažím sa stále si večer navariť na druhý deň, aby som to už po príchode z práce iba prihriala.

martina236
13. feb 2008

my sme s Karolom uz z domu zvyknuti na suche vecere, chvalabohu. lebo ked sme dosli do NR, tak tu vsetci naokolo vyvvaraju.

sillas
13. feb 2008

martinka...ja varim skoro každý víkend nasledovne:

kuracie prsia take vačšie kusky, urobiš marinadu...olej, cesnak /podla chuti/ červena mleta paprika, červena kapia na drobulinke kusočky, 2 lyžice pretlaku, lyžica horčice, premiešať..potom aj s kuracími prsiami..dať do rury..na druhy plech dať zemiaky..všetko upiecť..fantasticke!!!
deti to zboznuju..sice Lucke musim k tomu urobiť ryžu...sebe davame tatarku..
a je to super, lebo to treba iba občas pozrieť v rure a premiešať...

zoya1
13. feb 2008

ale zajtra na zajtra nevarím, deti idú poobede k babke, lebo mi ideme do Michaloviec do nemocnice. Manželovi dnes volali, že jeho babka, ktoré tam leží v nemocnici - tak stav je veľmi vážny a pravdepodbne zomrie. Tak by sme ju chceli ísť ešte navštíviť. Manžel už totižto rodičov nemá, len 3 sestry a túto babku. Inak má 99 rokov - babka myslím.

martina236
13. feb 2008

zoya a vy v praci a deti v skolke a v skole maju vareny obed, vsak? a potom este ich doma caka este tepla vecera. to ta obdivujem.

stankalm
13. feb 2008

no Zoya, Tamarka je tiez od narodenia taka ako Tvoja mala, prve 3 mesiace sa budila v noci 1, max. 2 krat na kojenie a od 4. mesiaca spava v kuse, takze ja vobec neviem, co je to nocne vstavanie a uspavanie nanovo a tak..renca fakt nezavidim. Mozno keby si skusila mu trosku posunut jeho denny rezim, ak by to islo..
Zoya, Ty nevies co na veceru, ja neviem co zajtra na obed...uz som zufala, stale varim to iste dookola... ☹

jankamanikova
13. feb 2008

Joj, kecate ako na trhu, hybaj do postele, ja idem jest a spat.

zoya1
13. feb 2008

tak tak. Moje deti milujú zemiaky na všelijaké spôsoby. Ale ja už mám niekedy pocit, že mi zo zadku vyrastie "kopinec" (viete ten výhonok na zemiaku). 😀

martina236
13. feb 2008

sillas, ty si mi uz ake chute narobila, mnam. pecene zemiaky milujem a ta kuracina moze byt tiez dobra. robim nieco podobne, len ine prisady. robila som to cez vikend, lenze z hovadziny.

sillas
13. feb 2008

no to aj ja obdivujem teple večere... u nas nehrozi...teplu večeru mame vtedy, ked riadne neobedujeme, ked sme nahodou niekde a nestihama a tak..tak vtedy, inak nehrozi, by som nemala fantaziu

sillas
13. feb 2008

martinka..davam iba tieto prísade aby to mohol aj Riško..

martina236
13. feb 2008

...a peciete?

stankalm
13. feb 2008

sillas, dobry tip, a hlavne sa mi paci, ze sa to da robit v rure, nerada stojim dlho pri sporaku a pri malej sa to niekedy ani neda...a vecere my tiez mavame suche, ked je manzel velmi hladny, tak mu uvarim parky alebo si nieco urobi sam, lebo on je premaznany, sam nevie co by jedol, lebo robi v restauracii, tak mu vsetko ide na nervy 😒

jankamanikova
13. feb 2008

zoya - aj nase deti miluju zemiaky a maso (to musia mat kazdy den, aj jedno, aj druhe). Ja to samo obmienam, ja milujem pestru kuchynu, tak sa ucia jest vsetko.

stankalm
13. feb 2008

martinka...myslis kolace a tak? No ja len obcas, lebo moja mama pecie kazdy nedelu, ale ked objavim dobry a nenarocny (na cas) recept, tak vyskusam. Ale najradsej robim take nepecene, napr. tiramisu alebo nejake s BB keksami a tak...

zoya1
13. feb 2008

a z čoho teda pozostávajú vaše večere? Ja totižto neviem, či tá moja Zoja je taká "rozožratá" alebo čo? V jasliach mi tvrdia, že zje úplne všetko čo jej dajú. Ale na olovrant im dávajú len 1/2 chlebíka a ja mám pocit, že je hladná keď prídeme domov. Takže sa snažím hneď jej niečo zohriať - to je tak okolo 16,30. A okolo 19,00 ešte zje veľký tanier krupice, alebo praženicu, alebo 2 párky apod. - vypije fľašu Sunaru a ide sa hajať. Ako jedia vaše deti? A pritom nemám pocit, že by bola nejaká tlstá.

sillas
13. feb 2008

aj ja mam rada take čo sa robí v rure...je to ovela menej pracne..

stanka..no to verim..je presýtený všetkeho...ale ani môj muž nikdy nevie...naje sa a zase snorí po kuchyni že čo by ešte zjedol... 😠

jankamanikova
13. feb 2008

Nam je jedno, co mame na veceru, hlavne ze jeme spolu. Snazime sa spolu ranajkovat a vecerat a cez vikend aj spolocne obedy.

sillas
13. feb 2008

zoya...dobrý apetít...ale aj Riško toho zje vela...včera síce skoro nič nejedol..dnes všetko dohnal..svokra ho nestíhala krmit..a ešte aj ked som prišla tak toho dosť tlačil.. 😅

sillas
13. feb 2008

janka..to sa snažíme aj my...ale naše spoločne jedenie spočíva z toho, že je Lucka, drahy..ja chovam Riška a ked už všetci dojedia dojde rad na mna.. 😀

jankamanikova
13. feb 2008

zoja - bud spokojna+ kolko zien by chcelo, aby im takto deti jedli. Mozno toho vela vybeha, vylieta, vysnori, tak to potrebuje dohnat.

martina236
13. feb 2008

zoya, carolinka ma na veceru chlieb s maslom, alebo syrom, so sunkou alebo bez, prazenicu, krupicu, vlocky v mlieku s ovocim a ked ide do postele tak maximalne caj. podla toho co ma na olovrant. nezje toho vela. len teraz zavadzame na obed polievku aj druhe, lebo naray neyvladala a druhe ostavalo na olovrant. a celkom sa nam dari teraz jest oboje.

jankamanikova
13. feb 2008

sillas - nas Matusko chce jeste sam. Nie vsetko mu dovolim, ale vacsinou sa napchava sam nie rukami, ale vydlickou.

stankalm
13. feb 2008

no Tamarka napr. pred spanim na obed zje trochu polievky, trosku si potiahne z prsnika a ked sa zobudi, tak zje druhe, co je niekedy aj o 15.30. Potom zje nejaky jogurt alebo pribinacik okolo 17.30 no a okolo pol osmej bud jej dam to co bolo na obed alebo krupicu alebo chlieb s maslom a dzemom alebo so sunkou..a este medzi tym vyjeda napr. jablcko, a teraz jej zacali chutit tie polystyrenove chlebiky s jogurtovou polevou... tiez si myslim, ze dost je, ale ked jej chuti (ma okolo 12 kg)...inak doobedu velmi neje, asi si to poobede vynahradza

sillas
13. feb 2008

no ja mu dam samemu už len na "dojedenie"...aby sa pohral, ale on iba rukami.. 😉

jankamanikova
13. feb 2008

Nas Matusko zje na obed obe porcie a potom na olovrant nechce nic, len pije vodu a potom veceria, podla toho, co je doma. Chlieb s maslom nechce, ale parky by si dal 😎 , jogurt, alebo len kasu, alebo polievku, podla toho, co je doma.

zoya1
13. feb 2008

martina, tak presne s tým sme mali my problém pri nástupe do jasieľ. Nedokázala zjesť celý obed. Ale trvalo jej to asi len tak týždeň kým si zvykla, že za polievkou sa hneď papá druhé jedlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre