Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
20. feb 2008

ahojte.......tak dnes maly brat tobiasovi krv, ale nesli sme lebo je nachladený........
a viete co sa mi stalo, na tom mojom kociari, mam golfovy prasklo v strede koliesko, a zachvilu mi odleti, tak musim zohnat nove, ale to sa asi nebude dat zvlast kupit, alebo ano........

jankamanikova
20. feb 2008

viki - tak Tobiaskove auto je pokazene? No, tak to sa musi dat spravit. Daj to reklamovat, to Ti zoberu. Aspon by mali.

Ja som doma z AJ, mali sme test. Odovzdala som ako prva, tak dufam, ze mam vsetko ok. Aspon zistim, kde mam rezervy. Vlastne som uz na to prisla pocas testu; no, musim sa zacat tomu este viac venovat.
Prajem krasny vecer a noc.

dianecka
20. feb 2008

ahojte
dnešný deň bol fajn aj počasie, doobeda síce samé kaluže a to je niečo pre moje dieťa 😀 ale poobedesa aj slniečko ukázalo, tak sme sa vonku zdržali
zajtra idem 1x po dvoch rokoch na volejba, ale ako najust ma pobolievajú kríže, no však uvidím... 😉
ak si pamätáte som sa rozhodovala či ísť al. neísť do práce (výhodná práca)...tak som sa rozhodla, že predsa len zostanem doma, že je to teraz moje zamestnanie, aj ked zo začiatku som bola nadšená, postupne ma to prechádzalo a fakt neviem, či bude druhé bábo...tak aspoň si malú užijem 🙂

janka priala by som Ti potom nejaký ten pobyt v zahraničí, lebo je to o niečom inom, ja som tak bola v IRL a tam som sa prebrala z toho, že šak niečo viem 🙂
prečo si sa rozhodla pre kurz angličtiny? tak pre seba?....že koľko rečí vieš, toľkox si človekom? 🙂 alebo kvôli budúcnosti (práca)

mario
20. feb 2008

Aj my sme dnes absolvovali cestu k dr. na očkovanie, ale zasa nič, Laura má červené hrdlo a tak 15 mesačné očkovanie prekladáme už druhý mesiac. Uvidíme, čo ukáže výter, ale nemá ani soplíky, len v noci občas pokašle.
My tiež spíme spolu na manželskej posteli a som rada, že ju mám pri sebe, aj ked je to dosť náročné na priestor. Nočník tiež neriešime a ani sa nechystáme, na podlahu sa zvykne večer ked behá holá po byte vycikať, ale nenapadlo ma hrešiť ju za to, proste to utriem. Zvykne sa dávať novinami po nufáku, alebo strčiť do toho nos? Ale to asi len u psíkov? 😀 😀 😀
Pekný večer!

viktoria
21. feb 2008

tak maly sme zlu noc, maly ma dost silnu nadchu, celu noc mrncal...
a zabudla som vam napisat ze ked sme boli cez vikend u tej znamej, tak oni maju bytoveho psa, cely cas lizal tobiasovi tie vysypane rucky, a predstavte si jemu to zmizlo, takze ani mast mu nepomohla ale psie sliny.......asi zozenieme psika..... 😀

ajduska
21. feb 2008

mario 😀 😀 😀 ...........a aj my "chodíme" na 15-mesačné očkovanie už od 11.12. a stále sa nám tam nejak nepodarilo dôjsť 😉

nočník neriešim ani ja, ani ju tam nedávam, minule som ju tam síce posadila, ale hneď sa z neho hrabala preč...máme čas, tak ako vraví Janka...a aj ja mám skúsenosť, už dvojnásobnú, že to príde samo od seba, keď je dieťatko na to pripravené, u niekoho skôr, u iného neskôr.... 😉

ja by som tiež mala oprášiť svoje jazykové znalosti, ale ja som mala nemčinu, aj keď neviem, či je to pre zamestnávateľov ešte atraktívna reč, keď všade teraz vyžadujú angličtinu.....mala by som sa tiež prihlásiť na nejaký kurz, ale od septembra by som si chcela začať robiť pedagogické minimum a neviem, neviem, či by som to všetko popri mojich "anjelikoch" zvládala ...deti, domácnosť, kurz, škola... 😒

renca3
21. feb 2008

Ahojte, vcera sme sa vratili domov. Dva dni sme si uzili mrazu aj za celu zimu. Tie rana na chate boli fakt "uzasne".
Vonku -15 a vo vnutri asi +10, brrr.😖 Inak bolo dobre, Leo sa naucil ako tak lyzovat, co bolo aj cielom vyletu. Aj sme sa boli okupat. Leo zacal kaslat, tak asi to jeho oslabeny organizmus este nezvladol. 😒
Snad sa dame rychlo dokopy, aby mohol ist v pondelok do skolky. 😉

jankamanikova
21. feb 2008

Ahojte!
Joj, ta dnes bol taaaaazkyyyy den. Chalani v pohode, ale pre mna narocny. Poobede prisla kamoska, ze ci nemoze nechat u mna dve svoje deticky, ze ide s malou na gymnastiku. Jasne, ze moze, som jej povedala. Janik cely nadseny, lebo to bol jeho kamarat Matusko (maju rovnako narodeniny) a jeho maly brat Marcel (taky stary ako nas Matusko). Takze som mala doma akoby dve dvojickove dvojice. Ked sme boli vonku, tak sa za mnou obzerali ludia, ze styri deti a este aj brucho. A oni na motorkach, moj Matusko peso za nimi a ja kricim "stoj!; rovno!; dolava ...". No, ale bolo dobre, len som vystavena.
Jany uspava deti a ja pojdem asi tiez. Ale najprv zjem "chladnicku" (ako vzdy) a potom sa tam doplazim (dogulam).

renca3
21. feb 2008

Janka...no to si odvazna s tolkymi detmi vybehnut von a este brusko pred sebou...

jankamanikova
21. feb 2008

Odvazna? Skor sibnuta? Ale uz mi aj sibe z toho, ze sme doma tak dlho, ale uz sme zdravunky, tak sa tesim. V nedelu chceme ist do BA, do ZOO. Slubila som Janikovi, ze ked sa vylieci, tak pojdeme do ZOO a do Presova. Tak najprv do ZOO ...

sillas
21. feb 2008

janka...no čumim...so štyrmi detmi by som simedzi auta netrufla.. 😉

renca..som rada že ste to zvladli vpohode, som myslela na vas cez víkend ked bola ta hrozna zima a ten studený vietr...brrrr..

zuzka111111
autor
22. feb 2008

janka je profik 😀
janka nehodis mi tu link na ten novy typ kocika???aky je tam rozdiel?? est stale ho nemame a to v pondelok uz idem do nemocky na tyzden a v piatók by mali zacat vyvolavat ... mala NELLY ma 2790 g taku vahu mala lilka pri narodeni tak uz sme za vodou sa da povedat ... drzte prsty nech je to rycchleeee

renca3
22. feb 2008

zuzka...takze Nella to bude alebo ako bude v rodnom liste? Tak uz mate slusnu vahu mesiac pred planovanym terminom. Do piatku este nieco naberie. Este ma na to tyzden. Jeeej a vsimla si si, ze v piatok je 29. ? To budete oslavovat narodky kazdy 4. rok... 😅 . Dufam, ze to prebehne rychlo a bez problemov. Drzime palce. 😉
A Stevko nech da vediet hned, on to tu uz pozna. 🙂

renca3
22. feb 2008

sillas...dik ze si myslela na nas. Este som nenapisala, ze som stihla po veceroch precitat 1/4 z knihy. Docitam ju asi o rok, lebo doma sa k nej neviem dostat. 🙂

mario
22. feb 2008

Renca, v našom veku by sa aj nám celkom hodilo mať narodky každý štvrtý rok 😀 .
Tu je dnes tak čudne, boli sme vonku, tri krát sme zmokli a tri krát uschli, ako v apríli. Včera som zrušila vianočnú výzdobu a musíme nainštalovať niečo jarnejšie.
Laura má svoju dvadsať minútovku, tak idem niečo zlupnúť, nech som na jar šik.

renca3
22. feb 2008

No to by bodlo, mario s tymi narodkami. Sa mi zda, ze kazdy rok je kratsi. 😀

zuzka111111
autor
22. feb 2008

renca porod by mal prebehnut v sobotu alebo nedelu v piatok len zavedu tabletku a v sobotu na ostro len pri lilke mi porod vyvolavali 4 dni tak som zvedava ko to bude teraz...a ako sa bude dat zapisat ? musime zistit na matrike ale ako nela by som nechcela..... 😖

jankamanikova
23. feb 2008

zuzka - IP poslana, ale pytaj sa keby nieco.

Vcera som nestihala net, lebo vecer som bola u kamaratky na melir a konecne ma aj ostrihala. Tak som sa po roku vratila k svojmu povodnemu image, tak sa tesim. Jany spokojny, ved som rok melir nemala a deti na mna pozeraju ako z Marsu keby som prisla. Janik stale, ze "mami, kde mas svoje tmave vlasy?"; "a preco mas ich take farebne?". A ze aj on chce a tak si uz maloval s farbami vlasy 😀 😀 😀 😀 . A ze vyzeram dobre, tak sa tesim, lebo aj ja mam zo seba lepsi pocit.

Sme sami, lebo Jany je v TT, ma tam zakazku pre Anglicanov. Zajtra ideme do ZOO, vraj ma byt pekne, tak sa tesime.

Mame sa dobre, citim sa dobre; babo kope a tesim sa na dalsiu poradnu.

Pekny vikend.

jankamanikova
23. feb 2008

dievky - ak si nekupujete casopis Dieta, tak si ho kupte. Je tam nasa "charlinka" z nasho fora v sutazi o Najkrajsiu mamicku. Jednoznacne vedie a drzim jej prsty.

renca3
24. feb 2008

Dnes bolo kraaasne vonku...uplna jar. My mame za sebou oslavovaci vikend. Vycerpavajuce. 😝
Poobede sme sa nahodou stretli s Jankou v BA, ani sme neboli dohodnute. Mile. Aspon sme na chvilu pokecali a videla som ich vsetkych. 🙂

zuzka111111
autor
24. feb 2008

....jaj zenusky moje prisla som sa rozlucit na mozno 2 tyzdne drzte prsteky nech to vobec zvladnem bez lilky uz teraz revem moja zlata aj stevovi uz nieje vsetko jedno...... takze naplanovane je to na sobotu dufam ze to bude skor stevik V&am da potom vediet co a ako .....alebo niekomu napisme sms talk sa majte a drzte prsteky nech to je ryachle a bezbolestneee

martina236
24. feb 2008

aj my sme mali podobny vikend. boli sme na vychode a oslavovali vsetci janiarovi i februarovi, ani lyzovacku sme nestihli a ked bude takto pekne teplo, tak na velku noc uz ziadna nebude.

ako som minule spominala predala som kocik a kupila novy mensi, lahsi, spratnejsi, ale mala sa odmieta vozit. ani nema snahu. takze sme asi ziadny nepotrebovali. chodi vsade peso. dne bola kocikovat ona svoju babiku, no mile to bolo.

v piatok ked sme sa este balili, nakupovali na oslavu a mala som zhon, karol bol este v praci, tak som ani neratala ze si spomenie na moje narodky, ale predsa prekvapil obrovskou kyticou tulipanov a parfemom chanel. tak som neverila vlastnym ociam ked som ho uvidela v dverach. no veeelmi som sa potesila.
posledne tyzdne a vikendy sme tu mali same navstevy, takze zajtra po dlhom case zaciname tyzden sami, uvidime ako bude vonku a asi niekam vypadneme.

zuzka, myslim na vas. pekne meno....

sillas
24. feb 2008

martinka...všetko naj oslavencom...

ja som sa akosi nestihala ani ozvať...sme si užívali jarne počasie, dneska bolo fantasticky..takže deti boli správne unavene...

zuzka...budeme na teba myslieť...nech všetko rpebieha bez problemov..

zajtra zase pondelok.....takže sa už teraz teším na nasledujuci víkend... 😅

renca3
25. feb 2008

Tak februar je asi narodeninovy mesiac. Cez vikend sme oslavovali, ale dnes ma Peto narodky. Tak ho cakam s tortou-takou malou. V mojom pripade pravdaze kupenou. Sviecky nemozu chybat. Darcek este nemam, tak zatial postaci vecer flasa vina. Dufam, ze deti zaspia v rozumnom case. 😉

zoya1
25. feb 2008

čaute ako zistím či vyrážky ktoré má zoja sú kiahne?

sillas
25. feb 2008

mne sa dneska tiež Riško vyhádzal..ma dost veklke červene flaky..plno..ako keby ho niečo doštípalo..ma to na nohach a na krku..na bruchu..som zvedava čo bude do rána

jankamanikova
25. feb 2008

Ovcie kiahne zacinaju - ruzovy fliacik (skvrnka); z neho sa vyduje taky pupienok s vodickou, ktory praskne a zacne sa vysusat. Samotne vyhadzanie trva tri dni, potom je klud, len treba natierat tekutym pudrom a samo to odpadne, ked bude chrasticka. Ak su to kiahne, zacina vyrazka na krku, na hrudi a v hlave. Nie su vyrazky na jednom mieste ale tak rozhadzane po telicku (nemusi byt ich vela). Cho sa opytat dr., ktora aj tak musi potvrdit, ci su to naozaj kiahne, lebo je to dolezita info, ktora sa musi zapisat do karty.

jankamanikova
25. feb 2008

... inac sa mame dobre, vcera sme boli v ZOO, bol nadherny den. Videli sme konecne Rencu s Petom, velmi dobre nam to padlo, potesili sme sa. Dnes bolo tiez nadherne, Jany prisiel o pol druhej domov, co som nechapala, tak sme sa tesili, hlavne deti. Momentalne mam migrenu, ale to z pocasia.
Inac vcera, ked sme prisli domov z BA, tak ja som uspavala Janika a zaspala som s nim a Jany uspaval Matuska a zaspal s nim. A to sme chceli mat romanticky vecer 😀 .

sillas
25. feb 2008

janka...dobre....dobre.... 😀 😀

no darmo tie zvierata v zoo vam dali asi všetkym zabrať... 😀

jankamanikova
25. feb 2008

sillas - ani nie zvierata ako nase deti 😀 , tie oblietali celu ZOO a Janik vsetko komentoval, vsetci navstevnici si museli vypocut jeho prednasky o zvieratkach (ktore co papa, a kaka ...). Janik tam lietal na motorke, Matusko za nim, kazde zviera jednoducho bolo zaujimave (a pritom sme s nimi v ZOO boli uz trikrat).
Ale bolo super, uz teraz sa tesim na vikend, niekam urcite pojdeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre