Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
2. feb 2007

oooou okta drzim palceky a nas ockovanie stale len caka - sestricka mi povedala, ze sa stale caka na vakcinu, by som skor povedala, ze mojmu dr. ide o nejake prachy, ktore mu dlzi minister alebo co...uz mi je to divne...ale to len tak naokraj nejdem sa rozculovat

My sme dnes boli od 12 do 15:00 vonku s malym, som ho kocikovala o dusu, dala som si sluchadko z mobilu do ucha a pocuvala radio...ked uz nemam s kym kecat...kedze mamicky su tu "skupe" na "zgrupovanie" 😖 pekny vecer prajeme

renca3
2. feb 2007

okta, potom napis, co bolo malemu. ved ho ockovali este v utorok a pisala si, ze nejak vela spinka. normalne si ma vyplasila. drzte sa.

sillas
2. feb 2007

aj mna.. tak okta rýchlo sa ozvi a dolož vysvetlenie..držkajte sa.
laury..no kočíkovať sama je hotova katastrofa..ja som bola dneska aj s malou, tak som mala o zabavu postarane..stale ju musim mať na očiach.. 🙂

laurajana
2. feb 2007

no viem si predstavit, ked jedno alebo viac deti beha okolo kocika mamina musi mat co robit...my zatial mame len Mattiho, ale je to o drzku, sice sa prechadzam neskutocne rada, ale sama...to je mi vzdy tak smutno ked vidim ine maminy ako su pokope...neviem, nejak tu nic take neexistuje kde by sa maminy "spojili" a len tak sa opytat "mozem s vami kocikovat?" no nie je to od veci, hoci som ukecana toto mi pripada divne 😒

sillas
2. feb 2007

verim...ked kočikujeme viacere, tak to aj rýchlo ubehne..ale ked sa stane že aj ja som sama tak dve hodiny su ako večnosť.
myslim, ze nie je divne ak sa spýtaš, síce ked su dve a viacere tak už možno ano, lebo aj tak sa vedla seba nezmestíte 😉 , ale za opýtanie nič nedaš..v najhoršom povie že nie, tak potom si len pomysliš že je to krava a hotovo.

renca3
2. feb 2007

lauri, nemusis sa opytat hned, ci mozes kocikovat s nimi. opytaj sa na dieta, kolko ma a okolo neho.
ja som chodila len sama kocikovat. nevadilo mi to, ani sa ku mne nikto nepridal. ale ked som poslala kocikovat draheho okolo Strkovca, hned sa k nemu pridali baby a ze co to je, ake je stare a kde ma mamicku....
😅

okta
2. feb 2007

tak mam chvilu cas, maly prave zaspal. V utorok ho ockovali o jednej, potom bol uplne v pohode, trochu viac spal. Este som sa s manzelom rozpravala, ako dobre to znasa. A pred pol deviatou som pocula len taky divny plac - prvykrat, tak som vbehla do izby, manzel sa s nim prechadzal, vzala som si ho na ruky a jeho telicko uz postupne ochabovalo, zacal blednut, potom prestal dychat a zacal modriet.... to som uz volala zachranku, potom bol este desat minut uplne mimo, na nic nereagoval, bol strnuly a mal vyraz ako voskova figurina. Bolo to strasneee..... uz to nikdy nechcem zazit, myslela som si, ze nam zomiera

mario
2. feb 2007

Bože Okta, ked to čítam normálne mi zostalo zle, dúfam že je už v poriadku anjelik malý. A čo ti na to povedali lekári? Musela si byť statočná, ja by som asi skolabovala tiež. Držte sa a vybozkávaj ho za nás.

renca3
3. feb 2007

okta, zimomriavky mi naskocili, ako to citam. Ako pise Mario, kriesili by asi aj mna. Este ze si nebola doma sama. Ja by som si nespomanula ani na cislo zachranky. Oddychuj, v nemocnici si toho asi vela nenaspala.

renca3
3. feb 2007

a este otazka okta, co vlastne zistili, preco sa to stalo?

sillas
3. feb 2007

no som v šoku, okta určite napiš čo na to hovorili dr.
a ktoru vakcinu vam davali??

viktoria
3. feb 2007

okta.... držte sa budeme na vás myslieť, teraz dufam, ste už v poriadku... potom napíš ako sa držíte... budem sa za vás modliť, bozkávam maličkého... 🙂

okta
3. feb 2007

Dievcata, ja vam dakujem za podporu, naozaj to pomaha, ked viem, ze na nas myslite. Lekari sa k tomu postavili takto: bud je to reakcia na ockovanie, vo vakcine na cierny kasel je nejaka latka, ktora utoci na centralnu nervovu sustavu alebo by to mohla byt epilepsia ☹ . Takze cakame, boli sme na pozorovani, spinkal na apnoe lozku - kontrola dychania. Robili mu rozne vysetrenia-chudatko, tak strasne a vela plakal. Bol taky vynervovany, ze som ho nemohla ani na chvilku polozit. Vobec v noci nespal, chvilu podriemkal cez den. Inak je v poriadku-zatial, len je velmi nepokojny. Dnes sme kupili monitor dychania.Dalsie ockovanie uz bude v nemocnici a ostaneme tam dva dni. Ma aj zle pecenove testy, tak ideme o tyzden na krv.
Ockovali ho Hexa vakcinou. Najhorsi bol ten pocit bezmocnosti, ze mu neviete pomoct, tri dni som sa drzala, musela som byt silna kvoli malemu a teraz ten stres povolil a cele to nejak na mna padlo a mam pocit, ze som zostarla najmenej o pat rokov. Dufam, ze bude v poriadku, ze mu to nic neposkodilo a ze to nie je epilepsia.

okta
3. feb 2007

no a este k zachranke - pripadalo mi to ako vecnost, kym prisli, videla som ich z okna, ako zabludili do vedlajsej bytovky... a po zachranke som hned volala aj linku zachrany a tam mi odkazovac oznamil, ze z technickych pricin nepracuju, tak to som si uz pomyslela, ze nic nam nepraje

katyka24
3. feb 2007

okta az mi prislo zle 😢 dufam,ze drobcek bude v poriadku chudatko malicke.nas sa tiez vola Šimon a v utorok bude mat 5mesiacov,tiez je ockovany hexa vakcinou..drzkajte sa

martina236
3. feb 2007

ahoj okta, tak to citam, no ako v zlom sne... obdivujem ta ako si to zvladla pomerne s chladnou hlavou, lebo ja by som uz histercila. verim, ze vam vidu dobre vysledky a fakt to bola iba reakcia na ockovanie, ktore neskor ustriehnu

laurajana
3. feb 2007

uuuuuuuuuuuuuuf je mi nanic, moje zlaticka - okta drzkajte sa - hlavne ten maly zlaty anjelicek, nech je v poriadku a vela zdravicka a siiiiil prajeme...teda nas ta hexa este len caka...boze moj, to je na zaplakanie, clovek aby sa bal este aj toho...dufam, ze len a len dobre vysledky Vas cakaju, drzime palceky a tesime sa na dobre spravy...uf babenky, to ja by som asi skolabovala...

renca - dik za radu, skusala som a tvarili sa ako "ze co ma je do toho" nuz aj v takej dedine ako su HN existuju "dolezite" maminy...co narobime a to som sa snazila byt taka aka som...neviem, ale nech si teda kocikuju same...nas Matti to zvladne aj sam s maminkou...ani len detske centrum tu v Ka neexistuje, riadny zapadakov...co uz?!

okta
3. feb 2007

dakujem.... malemu som odovzdala vsetky vase bozteky a velmi sa mu to pacilo 🙂 . Urcite by ste neskolabovali, vsetky ste silne maminy a ta sila sa prejavi aj v takychto situaciach.Nastastie to dopadlo dobre, teda dufam, ze sa to neskomplikuje. A maly sa dokonca pred dvomi dnami prevratil z chrbatika na brusko 😉
Budem tu teraz pisat zriedkavejsie, lebo sa mu teraz este viac venujem, aby sa z toho co najskor dostal. Tak sa drzte a hlavne davjate na seba pozor.

okta
3. feb 2007

ozaj, Katyka, vas Simonko je nadherny 🙂

sillas
3. feb 2007

no asi nie nadarmo vravia, že si treba detičky po očkovaní všímať, my sme mali take niečo po očkovaní že ked som ho držal ana rukach, /očkovali ho do lavej nohy/, tak chytil ako keby krč na lavu stranu, že mu chvílku trvalo kym sa vedel vystrieť, stalo sa to asi 3 krat v priebehu dvoch dní, myslíte že to mohlo byť z očkovania? ked sme boli u dr, aj som to zabudla spomenut.

mario
3. feb 2007

Silas aj keby si to dr. povedala, tak to nepripustia, lebo lekári sú presvedčeny že tá vakcína je zázrak a my sme mali teplotu a mojej známej malý tiež. Nie nadarmo platia farmaceutické firmy lyžovačky lekárom.

aviril
3. feb 2007

Ahojte. OKTA, dlho som nebola na nete a teraz čítam, čo sa Vám stalo. Až mi prebehol mráz po chrbte. Hneď som si predstavila, čo by som ja robila v tej situácii. Ani manžela nemám doma - chodí na týždňovky. Bola by som na to sama. Však ja koľkorázy ho len tak zvyknem kontrolovať, či dýcha. Keď tak hlboko spí a tíško dýcha, už stresujem a chytám ho za rúčku, či zareaguje. Som hrozná panikárka... Si statočná, ako si to zvládla. A držím Vám všetky palčeky, aby sa to už neopakovalo a aby bolo všetko OK. 🙂

martina236
4. feb 2007

Aviril, si priamo z NR?

aviril
4. feb 2007

Martina, som 14 km od Nitry. A ty?

okta
4. feb 2007

Sillas, no ja by som to dr. spomenula. Aj ked s tym nic nespravi, ale informovala si ju o tom. Ja som sa rozpravala s viacerymi detskymi lekarmi a nazory na tieto vakciny sa rozchadzaju - niektori tvrdia, ze je v poriadku pichnut take mnozstvo a niektori zastavaju nazor, ze ockovat po jednej vakcine. No neviem..... ked si clovek predstavi, co ten malicky organizmus musi po takej injekcii zvladnut .... a vidite, zvladaju to, teda vacsina.
Aviril, vdaka. Aj ja som ho stale kontrolovala, ked spinkal, ci dycha. My sme nakoniec mali stastie v nestasti, lebo povodne ho mali ockovat o dve hodiny neskor a to by ho chytilo pravdepodobne v spanku. Len v ten den mi dr. volala, ze mame prist skor, lebo sa im uvolnil jeden termin. Chvalabohu .... lebo neviem , neviem. Postupne sa z toho stresu dostava, uz je kludnejsi, uz sa zasa usmieva a "rozprava". A ja som tiez kludnejsia vdaka monitoru dychania, aj ked ho stale sledujem a kazdy jeho nezvycajny pohyb a vyraz ma este vystrasi. No aj to potrebuje cas.

martina236
4. feb 2007

aviril,my sme priamo v NR.

martina236
4. feb 2007

okta, myslim na vas. drzkajte sa. urcite bude vsetko v poriadku.

okta
4. feb 2007

martinka, dakujem, aj vy sa drzte 🙂

sillas
4. feb 2007

baby, kolko vam drobčeky buvaju cez den? my vstávame okolo 7:30 a spať chodíme o 19:30-20:00 a cez den spítak 3 x0,5 hodinu, velmi málo, aj dneska bol žu potom taký unavený že nevedel zjesť ani kašu, takže ma totálne vycucal..a začínam byť zufala čo bude v noci, kedže nemam mlieko..sa mi to dvoch hodín nestihne urobiť dosť...aj tuto noc mi papal každu 1,5 hodinu, čo sa mi zda na 4,5 mesačneho velmi vela..začína ma z toho chytať nejaka depka.

okta
4. feb 2007

Sillas, tak maly vstava o siestej, potom okolo deviatej zdriemne na pol hodinku, okolo obeda dve hodinky-ak sme von, a potom este 2x0,5 hod. a zaspava o 22.00 hod. Ak je vsetko v poriadku, tak v noci sa budi o jednej, o stvrtej a o piatej. O siestej budicek. Ale ked ma zlu noc, tak sme v noci hore kazdu hodinu a pol.Neboj, ved ked sa bude viac prikrmovat, tak vydrzi dlhsie spinkat-aspon dufam, ja sa tak utesujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre