Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
8. apr 2008

caute baby.
jenis...blahoželam..na stretku zapijeme... 😉

ja už tiež dva týždne chodim cvičiť, teda bola som dvakrat bude chodiť vo štvrtok..svalovica riadna...teraz mam svoje dni..tak necvičiť iba sa nejako prejedam..juuuj...mala by som vymeniť tu zimnu pneumatiku..len neviem ako.. 😀 😀

Riško už tretiu noc poriadne nespi, ja som totálne nevyspata...dokonca dvakrat v noci papa aj mliečko čo je nervozny..nahmatala som mu spodne patky, že sa tlačia..tak to bude z toho...
stale beha po posteli..potom stratí cumel..začne vykrikovať "bum ba"..to znamena že nama cumel, že niekam zapadol.. 😀 😀 ja šmatram po posteli, dam mu ho...potom sa začne prevalovať, stratí cumel a takto dookola.. 😒

stankalm
8. apr 2008

ahojte 😉
Tak to som vazne ostala prekvapena, ze som nevedela o tej suvislosti kojenia a rozpravania...nikdy som to nepocula. Tak asi zacneme aj my vyplazovat jazycek 😵

Janka..gratulujeme Janikovi k 1. jazde na bicykli, je sikovny 😉

No s tymi sladkostami mi hovorte...cely den sa ako tak snazim jest zdravo a nie vela a vecer ma chyti taka chut na sladke..ach jaaaj. Myslim, ze je dobry chrom na to, aby nebola taka chut na sladke..len neviem, ci to mozu uzivat kojace matky...V tomto sa tesim ked uz budem normalne zase pracovat, lebo tam nebudem aspon mysliet na jedlo..aj ked ja som dlho robila recepcnu v hoteli a v penzione a tam je teda jedlo pod nosom, ale dalo sa odolat, ked som mala kopec prace. Ale ked som bola tehotna, tak som bola viac v kuchyni ako na recepcii..hihi...a teraz to aj tak vyzera 😠

Inak nasa Tamarka by chcela vsetko jest vylucne sama a tiez sa jej viac paci dospelacky pribor...takze vacsinou to vyzera tak, ze jej odoberiem na jej tanierik a ona si napichuje a papa a popritom ju este aj ja krmim..vcera chcela jest jogurt sama, tak som jej dovolila a ona cela stastna na mna kukla a skricala mamaaaa 😀 ...a celkom pekne to zvladla, nebola velmi zababrana.
A co deticky a nocnik? U nas ignorace ☹ Sem-tam ked je bez plienky tak si sama sadne a vycika sa ale je to fakt len obcas...ale myslim, ze este casu dost.

Tak dobru noc a dufam, ze zajtra bude krasny slnecny dnik. Pa

sillas
8. apr 2008

od nočníka utekama a dávame si ho na hlavu... 😀 tak neviem či ho nebudeme nosiť ako klobuk ked sa otepli... 😀 😀

ked sa pokaka pekne ukaže..a prebalime sa...snad sa to už nejako pohne... 😠 minule cikal ked behal holý po spálni...sa normalne zlakol že čo to je... 😀 😀

zoya1
8. apr 2008

aj Zoja ovláda teóriu nočníka - ale prax nám nejako uniká. Keď sa pokaká tak skonštatuje že Oja mala kaka do očíka, aje podajijo sa do penky. 😀 . No dá sa na ňu hnevať? Veď ešte hádam majú čas byť bez plienky, alebo sa mýlim?

jankamanikova
8. apr 2008

Ahojte - co nespite? To, ze nespim ja, je normalne, lebo babo kope a ja mam tehu-nespavost. Ale Vy? Uz davno ste sa sa mali obracat na druhy bok 😀 😀 😀 😀 .

Stanka - tak nas Matusko jogurty je sam, lebo od zaciatku ani inac nechcel. A ako pises o malej, tak nas sa tiez vytesujeeeee ...

Nocnik? Neriesim. Nauci sa sam, ako sa sam naucil Janik. Matusko ma tu vyhodu, ze Janik mu vsetko komentuje a rozprava a tak sa stane, ze Matusko sedi na nocniku a Janik na zachode a spolu (akoze) kakaju. Ja pridem pozriet, co sa deje a oni velka debata 😉 . Janik si ho tam sam posadi a vysvetluje mu, co ma robit. A kedze Matusko Janika miluje, tak mu vsetko zhltne aj "s navijakom" ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ... milujem ich oboch ....

Idem jest a potom mozno spat. Pa.

renca3
9. apr 2008

neviem, ci by Teo zvladol parok, ale dala som mu jest samemu pribinacik lyzickou a bolo zababrane komplet vsetko. nakoniec vyklopil pribinacik na stolik a rozmazal ho rukou. no proste zabavka. radsej ho budem este krmit ako po nom 15 min. upratovat a po kazdom jedle prezliekat. 🙂

tesim, tesim na zajtrajsie pocasicko. snad im ta predpoved vyjde.

ajduska
9. apr 2008

ahojte, tak vidím, že odkedy som tu bola naposledy, ste toho popísali hodne, nestíham ani čítať... 😝

čo sa týka toho kojenia a rozprávania, tak to tiež počujem prvý krát, a nejak sa mi tomu nechce veľmi veriť, že to má nejaký súvis, lebo Sašku som kojila 19 mesiacov a ako 11-mesačná začala opakovať jednoduché slová a keď mala 18 mesiacov, tak sme viedli riadne debaty, okrem "r" vedela povedať všetko a rozprávala vo vetách pekne čisto, žiadne maznanie, tak neviem... 😒 ja by som skôr povedala, že každé dieťa je iné a všetko má svoj čas, ale možno aj na tej teórii o súvise kojenia a rozprávania niečo bude, len ja tomu veľmi neverím

nočník neriešim, snáď v lete, aj keď Timka "teóriu" ovláda, len na "prax" ešte nejak neprišlo 😉

aj my sme sa začali učiť jesť sami, Timka sa už zlostí, keď ju chcem nakŕmiť ja, tak ja ju nechám, nech sa trápi sama, veď nejak sa to musí naučiť, ale môj muž na to nemá nervy, lebo "gebrí", že šak bude jesť sama, keď bude väčšia, len on si asi myslí, že ju potom asi niečo osvieti a bude to vedieť aj bez učenia...takže jedávame vtedy, keď nie je doma (čo je skoro vždy)...mám pocit, že náš ocino si myslí, že aj tí starší dvaja vedeli zrazu jesť sami, len keďže sme vždy sami doma, tak nevidel, ako sa to učili (našťastie) 😀 😝

jani, Janíkovi gratulujeme, náš Tomáš sa doteraz nevie bicyklovať, nevie na to prísť, ako má krútiť pedálmi a tak sa vozí tak, že sa odráža nohami od zeme... ☹
a okolie Banskej Štiavnice je nádherné, oplatí sa tam ísť, my sa najbližšie, keď bude pekné počasie, zberáme na Sitno len dúfam, že to zvládnu aj deti a nebudeme ich musieť vliecť na chrbtoch 😝

baby, neprovokujte s chudnutím, mne sa nedarí a nedarí, každé ráno si poviem, že nebudem jesť sladké a budem si strážiť stravu a každý večer smutne skonštatujem, že to zas nevyšlo...tak sa len utešujem, že teraz už bude pekne, väčšinou budeme vonku a nebudem sa doma "nudiť " a myslieť, že čo by som si zobla 😀
cvičiť sa mi samej nechce, doma mám síce stacionárny bicykel, ale je nejaký zaprášený a do fitka ma to neláka, skôr aerobic, ale tam nemám s kým chodiť a sama sa nedonútim....a teraz už aj tak nič nestíham, aj keď robím len 4 hodky denne, lebo celá domácnosť je na mne, aj deti, takže večer som vyšťavená jak citrón....ja mám pocit, že v strese skôr priberám, ako chudnem, nie ako väčšina ☹

stankalm
9. apr 2008

ahojte...tak dnes mal byt krasny slnecny den, ale u nas sa nejako zamracuje, tak neviem, hadam stihneme ist este von ked sa mala zobudi...

Ajduska...aj u mna je to tak, ze v strese skor priberiem, lebo ja ked mam stres tak si dam nieco sladke na upokojenie a potom mam vycitky, ze zase som to porusila...no co uz 😒
A na aerobic chod kludne aj sama, aj ja chodim sama, a kaslem na tie fesandy vymalovane a vyobliekane komplet v znacke Nike od hlavy az po paty a ani sa nespotia, nechapem ako to cvicia...Prvy krat je to o nicom, lebo nevies, co ta caka ale rychlo sa chytis a bude ta to lakat potom viac a viac. Ja som sa tiez bala, ze po vyse 2 rokoch si uz nebudem pamatat ani jeden krok a bolo to ok, dokonca rozmyslam, ze pojdem o 3 tyzdne na 3-hodinovy aerobic maraton, chodievala som este za "slobodna" 😉

Zoya...to je zlate, ako Ti to mala povie, uz sa tesim, ked aj moja zacne rozpravat. Rozumie inak vsetko, je to maly rozum...V poslednej dobe, ked nahodou na nu zvysim hlas, tak mi urobi no,no,no a tak vazne sa tvari, ze ma hnev hned prejde ☹

No, manzel aj mala spia, idem sa hadam najest v klude...Tak krasny dnik. Pa pa

renca3
9. apr 2008

stankalm...o 3 tyzdne na maraton? to si trufas. ja som chodila za slobodna na 6 hodinove, ale na druhy den som nevladala chodit. a to som ako tak pravidelne cvicila. asi by som tam teraz pachtila uz po par minutach. 😝

vratili sme sa s Leom z plavania. stale ma toho nesmeleho partaka na plavanie. Leovi ta hodina takmer nic neda.
ak ich nevymenia , asi to zrusime. 😒

ajduska...na stretku si oddychnes, ked prides len s Timkou. mohla si aj na cely vikend. 😉

jankamanikova
9. apr 2008

Ahojte ... idem jest. Mala som AJ, babo kope neskutocne vela a bolestivo a zacala ma boliet lonova kost, ale to prezijem. Jany mi neveri, ze ma to hrozne boli, lebo sa stale usmievam a vobec nevyzeram akoby ma nieco bolelo. Ale ja nemam cas si pripustat, ze nieco boli. Snad to prezijeme ...

Idem jest ako som uz pisala a Vam prajem pokojnu noc. Nam idu ocne zubky, v piatok ockovanie ...

aviril
10. apr 2008

Ahojte. Janka, aj mňa hrozne bolia lonové kosti. Nejak to už vydržím.

jankamanikova
10. apr 2008

No, tak ste to tu popisali. Asi nas zamknu, ked to budeme tak flakat 😎 .

Aviril - mna boli lava strana lonovej kosti a z nej potom "strieka" bolest do celej nohy. Mala som to uz pri Matuskovi a hrozilo, ze praskne, ale nastastie sa nestalo nic zle. Ale ked mne nik nechce verit, ze ma to boli. Vravela som to aj dr., ale ze vraj pohoda. No, ved to vydrzime; aj ked niekedy sa kvoli tomu nemozem postavit ani z postele, len lezim a lezim a deti okolo behaju 😀 . Mame dobre deti, takze vedia to asi pochopit 😀 😀 😀 😀 .

Inac dnes bolo nadherne. Janik bicykluje, je velmi stastny a ja som rada, lebo vela toho polietame a nerobime prestavky (ako ked chodil peso). Zakruty vybera ako majster pretekar (to ma este ked chodil na motorke, dobra to bola prax). Zajtra, ked bude pekne, ideme na poniky, tak chlapci sa tesia. Zase budu nahanat sliepky a ich bude zase nahanat cap. Aspon minule bola sranda ...

Tak sa majte krasne ...

sillas
10. apr 2008

no je vidieť že vonku sa oteplilo...a tu sa "schladilo" 😀 ja som teraz dovarila, bola som aj cvičiť..tak sa cítim perfektne..keby mi to vydržalo... 😀

zajtra rano o siedmej ideme s Riškom na krčke..ma zdurene uzlinky vzadu na krku.. a ma zvyšený mau v uškach, zapal nema ani nič...ale pre istotu kvôli tym uzlinkam..tak dufam bude všetko ok..

už sa teším že zajtra je piatok...a bude víkend...!!!!

mario
11. apr 2008

No tu sa toho udialo! Tie pneu posielajte k nám, aj s diskami, chceme meniť za letné 😝 . Ja neviem, ako to robíte, ale ja len chudnem a už ani na váhu nechodím, lebo mám stále menej, pri výške 1,79m mám 57kg a už vyzerám ako z lágra.
Janík je fakt šikovník, že sa naučil bicyklovať, môj Junior sa naučil bez koliesok až ako 8- ročný. Včera vyhral okres. kolo Hviezd. Kubína, tak ho čaká krajské v NR a minulý týžden bol prvý na okres. kole v matem. Pytagoriáde, už mám pocit, že je toho veľa, aj ked on sa tvári, že nič. Utekám, malá vstala.

viktoria
11. apr 2008

ahojte..........tak u nas prsí uz od vcera, dnes idem do skoly uz sa aj tesím, maly teraz spí a ja sa nudím.....
janikovi blahozelame k uspechu na bicykli, nasa vikina sa naucila ked mala 4,5 roka..... teraz sa pripravuje na milionara, ktorý bude v maji, tak som zvedava.......
no idem si este pripravit veci do skoly, ved viete som žiak 😉

ajduska
11. apr 2008

mario. to skôr ty poraď, ako to robíš, že tak chudneš 😨

renca3
11. apr 2008

tak na vychode dazd a tu teplo 25 stupnov, slnecno na kratky rukav. to su soky.

janka...a to Janik bicykluje bez pomocnych koliesok? my zatial slapeme len s kolieskami.

mario...tvoj genius to zrejme nepocituje ako zataz. ale gratulujem k uspechom. ma vobec cas na kamaratov?

mario
11. apr 2008

Teplo, ale tu fúka ako v Holandsku pri vetern. elektr. Dnes sme dali Lauru ostrihať, lebo vrkoče sa nám nerysujú a veľmi sa potí na krku,kde mala vlasy, teraz vyzerá ako chalan, ani naušnice nemá, čo každý veľmi rieši, že prečo.
Boli sme aj na kolotoči, nechcela zísť dolu, asi nás vyjde lacnejšie, ked nejaký kúpime 😀 .
Renca, Junior asi kamarátov má len v rámci školy - spolužiakov, lebo po škole je na tanečnej do večera. Zajtra tancuje v Rusovciach, v nedeľu v Trnave, budúci týžden Majstr. SR v Ziari, takže ani víkendy nemá voľné.
Janka dnes mala veľké pranie, má zaprataný celý balkon, asi perie výbavičku 😀 . Ja ju občas sledujem 😀 .

stankalm
11. apr 2008

ahojte...tak u nas je tiez krasne, obcas sa sice zatiahne, ale na teplomeri 22 St. Dufam, ze nebude prsat, chceme ist von, ked sa zobudi, lebo doobedu sme boli doma, bola kamoska s malym, o 2 mesiace starsi ako Tamarka, tak sa vybozkavali, ked isli domov, ze skoda, ze nemame kameru 😎

Mario...tak Ty takto Janku sledujes 🙂 Mozno perie vybavicku alebo uz nemaju nic ciste... 🙂
A teda klobuk dolu pred Tvojim synom, to je teda hlavicka, ale ked ho to bavi, tak to je hlavne. Drzime mu palce na sutaziach. A co sa tyka nausniciek, to neries, ludia su fakt zvlastni, ze riesia take blbosti, ved to je uplne nepodstatna vec, aj u nas to kazdy riesil, my sme dali malej nastretlit az ked isla mat 1 rok a este stale ma tie nastrelene, lebo tie zlate, co dostala od krstych sa mi nepacia, su staromodne a neviem, ako by som im mala naznacit, ze keby mali blocek, tak by som ich isla vymenit... ☹

Sillas...tak sme dve, co sme konecne zacali chodit cvicit? Super, aspon sa mozme navzajom podporovat 😉

Tak krasny dnik Vam prajem, my sme dnes a zajtra bez ocinka, je v praci. Paaa

sillas
11. apr 2008

ahojte baby...tak dnes bolo typicke aprílové počasie...pršalo, slniečko...dokonca aj slniečko s daždom...do toho vietor...ale bolo teplučko..tak super..
ja sa teším že je víkend...na večeru sme si objednali pizzu , tak sme sa všetci riadne napraskali.. 😝 ufff....takto nikdy neschundnem...

mario ja umrem..pri takej výške tolko kilo ja meriam 165 a mam 58 kg.-.. 😒 ja by som chcela schudnuť nejake dva...teda aj mi je jedno že kolko...len nech mi zíde ta pneumatika.. 😀 😀 drahy mi hovori že s tym už nespravim nič.. 😒 tak by so mu to mala dokazať že ano... 😀

mario..tak teda taký nadaný chalan...stihneš si ho aj niekedy užiť...lebo ako tak čítam junior už doma ani nie je.. 😕 😕

prajem vám krásny víkendík

martina236
11. apr 2008

ahojte, taaak taketo pocasicko nam robi radost, sme cele dni vonku a mne kooopec pradla lezi, co treba ozehlit a sa mi tak nechce. dnes bol konecne z prace skor doma aj karci, tak sme vybehli do mesta, potom do guliciek, mala bola znacne unavena, lebo som ju uspavala presne 6 min 😀 , co je posledne obrovsky rekord, lebo vcera som ju uspavala hodinu a rezignovala som, potom o desiatej zaspala. ja som dnes absolvovala aj zubara aj rontgen chrupu 😀 , aj topanocky som si kupila, tak sa tesiiim, kooopec znamych s detmi sme stretli, tak sa mala vyhrala, az zrazu sedem hodin, ani jest nepytala, hi,hi. ale to ona nikdy nepyta, takze nevadi, ze sme meskali s vecerou.

mario ani my nausnicky nemame a ani neriesime. vlasy sice dlhdie kucerave, obliekam ju stale vyhradne do dievcenskych veci, lebo 😀 neodolam v obchode a aj tak si nie su isti obcas ci chalan ci baba...

ze cvicit niekam von, asi az ked budeme mat po stuzkovej 😎 . tatino non stop v praci, takze cela domacnost od rana do noci na mne, takze nemam ziadny volny vecer, ak stiham, tak vecer pred telkou si zacvicim sama. ale prajem vam, ze sa vam podari takto uvolnit. super.

co planujete rodinky cez vikend. my zajtra neurcito, navarene je, uvidime... a v nedelu do BA, opat trochu pracovne a sa potarat. zajtra nam v tescu maju otvarat novu pasaz, som zvedava, ake obchody tam budu, dufam, ze nieco co sa nam hodi. aspon deichman potesil, lebo sme topanocky elefanty kupovali v BB. sme s nimi veeelmi spokojni. a pojdem sa tam mrknut s malou cez tyzden, lebo cez vikend tam bude naval.

tak sa majte krasne, uzite pokojny vikend, pa pa

martina236
11. apr 2008

sillas, prsalo? u nas bolo krasnych 25. sem tam zaslo slnieko za oblacik, ale paradicka. mala v sukni bez bundy a capice.

jankamanikova
11. apr 2008

Ahojte!

Mario 😀 😀 😀 😀 😀 - ze spehujes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . No, my takto perieme kazdy den, lebo nase deti su stale spinave 🙂 a kedze dnes bolo nadherne, tak vsetko viselo na balkone. Ale aby bolo jasne - nezehlim (len kosele). Pracujem na tom, aby som mala susicku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a zda sa, ze uspesne, lebo Jany mi uz ide kupovat umyvacku riadu, dokial sa nenarodi babo a potom do Vianoc bude susicka. Tak sa velmi tesiiiiiiim ....

Inac dnes sme boli kupovat u Batu topanocky pre Matuska a pre mna, mali zlavy a velmi pekne, tak sme kupili. Ja som si kupila kozene cervene balerinky, velmi chutne, tak chlapi na mna pozerali ako vysinutu. Tak som sa nazlostila a idem si kupit dalsie, na druhy tyzden maju pre clenov klubu 20% zlavy, tak pojdem zase nieco nakupit (pre seba). Nech len na mna pozeraju 😉 . Ja v Deichmane neviem nakupit pre deti, lebo tam nic nemaju. Ja som spokojna u Batu (zatial) ...

Inac sme boli na konikoch, deti ufulane od piesku a hovienok, Janika nahanal cap (tak bola sranda) ... Joj, bolo krasne pocasie, vlastne tu je tak pekne uz tri dni tusim. Teraz mi spia vsetci traja chlapi, mam volny vecer. Zajtra ideme do BA, do Ikey, potrebujeme poriesit spanie v spalni, tak ideme nieco prakticke hladat ...

Vy len pekne cvicte, ja nemusim, lebo ja som so svojou postavou vzdy bola spokojna. Radsej by som sla do kina alebo do divadla, ale pride cas. Prajem Vam pekny vikend a majte sa prekrasne ...

Renci - Janik ma este pomocne kopieska, ale skusal jazdit na kamaratovom bicykli bez koliesok a slo mu to paradne. Ale pomocne bude mat a zajtra ideme kupovat priblu a chranice ...

martina236
11. apr 2008

Jani, nemaju vsade rovnaky tovar u batu. a momentalne je bata v nr tuto sezonu, co sa tyka deti, fakt smutne slaby. na www.topanocky. sk sa da vybrat. ceny su vysoke ale obuv kvalitna. mali sme jedny a boli fantasticke. porozmyslam nad sandalkami.

jankamanikova
11. apr 2008

Martinka - ja som si objednala cez net (to mi ktosi poradil 😉 ). Objednas, pride do predajne, vyskusas. Ak je dobre, beries, ak nie je dobre, nechas tak. Pre Janika musim tak objednat, lebo jeho velkost nie je skoro v ziadnej predajni a aj hovoria, ze c. 27 je malo dostat. Mne dnes dali u Batu nejaky ich casopis, vydavany v Cechach, tak som skoro odpadla z tych topanok ..., parada!

Poznam tu stranku (ved vies, sme o to hovorili) - ale je to dost drahe a mojim detom rastu velmi rychlo nozicky (Matusko uz ma 24 cislo). Este su dobre topanky z "Protetiky". Je to slovensky vyrobok a maju zdravotnu obuv.

renca3
12. apr 2008

sillas...to ta drahy podporil, v tom chydnuti. alebo sa mu to uz nechce pocuvat? 😅

mata...vikend ma Peto pracovny, tak dnes cakame Manikovcov a zajtra asi u nasich. klasika. 🙂

aviril
12. apr 2008

Ahojte. Janka, mňa tá kosť bolí dole celá, nie len jedna strana. Ale včera som bola u dr. a vraj mám skrátený krčok a otvorená na špičku prsta a mala by som doma len ležať hore nohami. Tak to si neviem predstaviť, bývame sami, manžel chodí domov len na víkendy a ako sa dá ležať pri dvoch deťoch, keď jeden z nich je ešte maličký a vyžaduje si moju pozornosť. To sa nedá ľahnúť si. Kto bude variť, prať ked aj upratovanie odmyslím. Len dúfam, že neporodím predčasne, toho sa hrozne bojím. Doki povedal, že keby to vydržalo ešte aspoň 3 týždne... no dúfam. Nemali ste podobné problémy? Inak, už sa konečne otočilo dole hlavičkou...

stankalm
12. apr 2008

ahojte...tak ako vikendujete? Tu u nás sa vyčasilo, krásne svieti slniečko, len nech to vydrží, lebo v noci poriadne lialo ☹

Janka...to je super rada, ze Ti objednaju topanocky u Batu ake chces, lebo my tam tiez nakupujeme, ale boli sme minule v Poprade a bol straaaaaašne slabý výber pre dievčatká, musím kuknúť na ich stránku.

Aviril...úplne Ta chápem, ľahko sa hovorí doktorom, že ležte a nič nerobte, ked máš dve deti a musia aj niečo jesť a treba sa im aj povenovať...Držíme pršteky, aby to bábo ešte pekne ležkalo v brušku a aby bolo všetko ok.

Pridala som pár fotiek do albumčeku, tak kuknite 😉

Prajem krásny víkend. Pa pa

aviril
12. apr 2008

Díky stankalm. Však to, že im sa to dobre povie, ja by som tiež najradšej dodržala kľudový režim, ale proste to nejde. hladní byť nemôžme a špinaví tiež nemôžeme chodiť. Akurát sa snažím tak nebehať, ale viac tak s kľudom si porábam robotu. Ale je to ťažké. Inak, malinká je strašne zlatá, herečka

jankamanikova
12. apr 2008

Ahojte ... boli sme v BA, deti uz spia. V Ikey sme videli, co sme chceli, len sme si to nemohli odviezt domov, lebo sa nam to nezmestilo do auta, tak musime nieco ine vymysliet. Inac deti to zvladli, aj si pospali v nasom "poschodovom kociari". Ostatne veci nic moc, som zhrozena z vyberu. Ani pre deti, ani pre tehotne ... Ale ved aj tak nam nic netreba.
Videli sme komplet rodinku "renca a spol"; joj, ako bolo dobre. Aj sme sa najedli, napili. Asi nas uz k nim nepozvu, ked ich tolko "vyjedame" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale velmi sme sa potesili ...

Aviril - no, ja som pocula o takej zivotnej filozofii "mamy medvedice". Medvedica mama sa vzdy najprv postara o seba a potom o medviedata. Ked zomrie mama medvedica, medviedata nepreziju. Preto sa musi o seba postarat na prvom mieste a potom male. A to su medviedata s mamou priblizne tri-styri roky (kdesi som to citala, len neviem kde). Takze ak Ty nebudes ok, deti to pocitia v kazdom smere. A Ty musis byt fit, lebo mas doma uz dve deti, a tie Ta potrebuju. Takze lahnut a z dialky ich pozorovat. Ked to zvladnu moji dvaja huncuti, tak to zvladnu aj Tvoji. Ja si beznem cez den lahnem aj na dve-tri hodiny, lebo nemozem chodit a deti pohoda. Hraju sa pri mne, nosia babetku hracky; na stole v kuchyni im necham jedlo, takze sa obsluzia sami. Janik to chape, ked mu vysvetlim o co ide a Matusko - tak jemu staci, ze som pri nom. Vycitky mat nemozem, lebo viem, ze musim byt v poriadku, lebo ma potrebuju a su na mne zavisli. To, ze si sama s detmi, je smutne. Viem, co to je, lebo my sme si to tiez prezili, preto sme sa stahovali prec, aby sme boli spolu. Zvladneme to, bude dobre. Zachvilu porodis a bude super. Len si davaj na seba pozor. Inac ja som bola pri Matuskovi na spicku prsta otvorena skoro sest tyzdnov, dva tyzdne som bola otvorena na jeden velky prst a aj tak sme prenasali dva tyzdne a dva dni sme rodili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre