Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
30. okt 2006

Sillas...no to ste si uzili vikendik. Nezavidim. Neviem preco tolko placka, najskor brusko. Skusila si aj kvapky SabSimplex?
Ja rano jogurty, na obed masovu polievku a kuracinu alebo cestoviny a na veceru co mi pride na chut z chladnicky. Teda syry, salamy a tak. No a medzi tym nejake tie keksicky, piskoty a ine sladkosti.

sillas
30. okt 2006

veru užili a ešte do toho som musela ukončiť 3.štvrťrok..tak mi hovor...a obe deti doma, mala nechcela isť nikam.
bruško..určite bruško a bol aj na tých kvapkách, tak už neviem, minuly týžden mu pomohli a teraz nič..
no len to je to, že ked nespí, potom už plače aj z unavy..
tak malu som už dneska dala do škôlky, lebo by som to už nezvladla, aj ked som ju ešte chcela nechať doma 2 dni..lebov stredu je sviatok, ale asi ju necham potm štvrtok-piatok..lebo teraz by som to nezvladla..maly konečne zaspal, tak dokončujem ešte papiere, navarene naštastie mam..

renca3
30. okt 2006

Mas toho dost. Ja mam tej robotky s uctom menej ako minule a na stastie dobre babo. Zato uz som porobila v predstihu mzdy, lebo mam maleho tento tyzden doma. Maju prazdniny cely tyzden. Teraz je u mamy ale poobede idem po neho. To bude perno. Ked je doma, nic neurobim, lebo strazim mensieho, aby mu zase nieco nevyviedol. 😒

sillas
30. okt 2006

no veru poznam..aj ked mala ho velmi lubi..ale ked ma otočenu hlavičku na opačnu stranu ako chce ona, tak mu ju nasilu taha..akože katastrofa..a vie že to nema..ale ked spi, tak príde ku nemu a povie aký je zlatučky a začne ho hladkať.. a zvykne sa prebudiť..na krik sa neprebudi, ale na to niekedy zvykne.a ked ho držím príde ku nam a začne sa ku nam tískať a stískať nas oboch, a zaprie sa na mna vahou, že že ledva udržím seba.. 🙂 no ale na druhej strane je to strašne zlate.
inak čo sa týka žiarlenia, trošku som postrehla ale iba take drobnosti,

renca3
30. okt 2006

Tie deti sa spravaju uplne rovnako. Presne to iste mame doma.
Inak baby, neviem sa dostat do Septembroviek. Vam to ide?

laurajana
30. okt 2006

ika - program photo frame show

viktoria
30. okt 2006

ahojte... renca3 ja sa do septembroviek nemam problem dostat, možno to bolo len chvilkove, lebo teraz som bola na tej stránke a nebol problem...

renca3
30. okt 2006

Cez najnovsie prispevky to ide, cez spolocny termin nie. Neviem cim to je.

renca3
30. okt 2006

Uz mi to funguje.

ikulka
30. okt 2006

laury dík skúsim sa na to pozrieť.

viktoria
31. okt 2006

tak ako mamulky akosi nepišete, asi vas vyčerpavaju deturence, ja som prave prišla z fittneska, a som hotova a ked si predstavim zase prebdenu noc,,, ale čo už ved nie som jedina

renca3
31. okt 2006

To si dobra, ze uz navstevujes fitko. Ja stale hladam vhodne doobedne cvicenie, ked mam starsieho v skolke. Uz sa "tesim" na tu svalovicu. Pocas rizikoveho tehu som sa nic nehybala. To bude zaujimave spojit rannu unavu po nevyspati s cvicenim.

sillas
31. okt 2006

viktoria...
tak teda vo fitku..a do kto ti je dovtedy s dvomi detmi?? ja som sa nedostala do fitka odkedy som porodila prve..neviem si predstaviť kedy sa dostanem tam pri dvoch detoch...
no ja sa chystam na cvičenie od buduceho týždna, vo štvrtok mikončí šestonedelia..tak by som sa už na to mohla vrhnuť..ale ja nič rapídne..fakt len tak pre lepší pocit a zhodiť driek, lebo tie 3 kila mi zostali tam. 🙂 🙂

renca3
1. nov 2006

Ja som skoncila sestonedelie v nedelu, ale vlozkujem stale. Uz som volala aj Dr., co to ma znamenat, ked je to na cerveno. Vraj to moze trvat az do 8 tyzdnov. No mam dost. A stale ma bolia krize a pocit ako pri menstruacii.
Uz ma to fakt nebavi, lebo mi to odobera chut cvicit a normalne fungovat. 😠 Ja planujem mensieho zobrat do fitka so sebou. Snad to zvladne. Vyskusame.
Starsi znova sopli a kasle. Uz som prestala dufat, ze sa toho do jari zbavime, pokial bude v skolke.

sillas
1. nov 2006

renca3...
no mne konči sestonedelia vo štvrtok,a nevložkujem už 10 dní, takže super..
ja cvičiť budem iba doma, a dufam,že na jar sa mi podari ísť na nejaký ten aerobik.., síce ked budem kojiť, tak s mliekom to nie je bohvie čo poskakovať., 🙂

viktoria
1. nov 2006

no ja to mam tak, že ked som vo fitku je s detmi manžel, tak aspon tam si trochu oddychnem, a dokonca okrem fitka stíham aj sem-tam nejaky bar, no neže si teraz budete mysliet že sa o deti nestarám, proste niekedy ide manžel a niekedy ja , je to super ked si môžte niekde iba tak posedieť...

renca3
1. nov 2006

viktoria, to ja by som sa uz utrhla niekde len tak pokecat s kamoskami. Ale maly pyta kazde 2 hodiny, tak by sme si stihli povedat len par slov. 😒
Zatial si musime vystacit s telefonickymi pokecmi.
To bude asi tym, ze tvoj drahy da malemu flasu mliecka a je pokoj. Ja chodim vsade pre istotu s drobcom.

sillas
1. nov 2006

veru renca3, u nas je to tak isto..ja sa chystam niekedy najskôr s babami vonku na nejaku hodku-dve tak najskôr o mesiac, lebo budeme mať aj nejake oslavy..ale kedže drahy ho nakojiť nevie, tak sme s malym ešte stále spojený pupočnou šnúrou... 🙂 však renca?

ikulka
1. nov 2006

pekne tu dievčatá píšete. aj ja som povedala, že tá umelá výživa má aj výhodu. aspoň sa v noci vyspím a manžel vstáva k malej. 🙂

renca3
2. nov 2006

ikulka, to mate pekne zariadene. Mne moj tvrdi, ze ja sa cez den mozem vyspat. On totiz vstava k starsiemu, ked chce na WC - tak raz, dvakrat za noc. Mame to podelene.
No ten denny spanok, mozno raz za tyzden sa mi podari zalahnut s detmi. 😉

renca3
3. nov 2006

Tak mame co som uz ocakavala, aj drobec ma sopliky. ☹ Tak iba poctivo vytahujeme raz jednemu, raz druhemu. Najhorsie je, ze babatka nevedia dychat ustami, tak bol takmer celu noc hore. Ale zaujimave je, ze ked mu dam prso, zrazu moze tahat aj dychat nostekom. 😉

viktoria
3. nov 2006

ahojte... tak renca3 nejako to s tym prechladnutím vydržte, môj maly už sopli viac ako týžden, a dnes mu doktorka brala výter z nosa, tak uvidíme, dufam, že to nebude nič vážne, pretože ja som mala nádchu cele tehotenstvo a mam ju dodnes...

sillas
3. nov 2006

renca..tak len pekne vytahujte, aj ja drobcovi musim rano vyťahovať, lebo ako grcka, tak sa mu z toho urobí stále jeden sopel, ale fakt iba jeden.. 🙂 sranda.
inak bolenie bruška nam od pondelka ustupilo, prestala som piť vodu Lucku, a neviem či to od toho neustupilo, síce dneska v noci ho už trochu pobolievalo, ale ani z daleka to nie je to čo to bolo predtým..dufam,že už horšie nebude. 🙂
ikulka..
hm..zavidim obetaveho manžela..
z nemocnice sme doma vyše 5 týždnov, ale ešte ani raz som si cez den nemala čas lahnut...

zuzka111111
autor
3. nov 2006

ahojte my sme tiez mali take malinke sopliky a kupila som odsavacku na sopliky co je do vysavaca a nakoniec z toho maleho solika bolo obrovske soplisko az z dutin je to skvela vec a ani sa toho neboji . 😀

inak idete cvicit aj tie co este kojite??? Vraj ked sa urobi svalovka tak do mlieka sa dostane kyselina mliecna a dieta odmietne mlieko lebo zhorkne a ako mam odhadnut kedy budem mat svalovku ???

ikulka
3. nov 2006

sillas, no kôli mne by nevstával. ale dcéra je dcéra. 😉 ani ja si prinej cez deň nepospím. závidím maminkám, ktoré si môžu. ja som mama na plný uväzok, stále grcká a dusí sa, tka sa nemôžem od nej ani pohnúť. nieto ešte spať.

renca3
3. nov 2006

Caute baby, tak prave som vstala po asi hodinovom slofiku. Deti este spia, no parada. Zato noc bola rusna. 😒
Odsavacku do vysavaca vrelo odporucam. Super vytiahne soplik. To nie je sanca tak vyfukat - u Lea a ja nemam sancu ustami tolko vytiahnut Teovi.
Cokolvek by som cvicila, svalovica je v mojom pripade ista. Ale pochybujem, ze moj hlados odmietne trochu horke mlieko, ak je to pravda.

sillas
4. nov 2006

dneska som si prvý krát dala poobede šlofíka..po 6 týždnoch, bolela ma hrozne hlava, tak ma to skolilo.. 🙂

renca3
4. nov 2006

Dobre si urobila Sillas. Treba obcas vypnut a nechat vsetko tak. Teda ked deti spia.

sillas
5. nov 2006

veru,len dufam, že sa k tomu dostanem častejšie, ale maličký dobre spava už posledný týžden, koliky uplne ustupili, no zato pre zmenu som stale hladna, lebo na ranajka a večeru papam len rožok s maslom, obed si dam normalny..takže z tohto ho bruško neboli..
aj dneska výborne spal, ani neplakal, už ked sa začal mechriť, tak som mu dala papať a hned zaspal...to bruško fakt dokaže narobiť šarapatu ked to porovnam. 😉

miriam17
7. nov 2006

ahojte mamicky aj pre mna bol najkrajsim naj naj...akym sa len da tim naljlepsim mesiacom pretoze sa my nadodila dcerka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre