Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
29. máj 2008

jooj janka ty si super zena a super mama 😉 akcnejsiu tehulku so zlomenym malickom nepoznam... 😀

mne lilka vydrzi tiez riadne dlho hor eved len nedavno sla spinkat 😠 a nelly je na hluk zvyknuta takze tiez bude s nami asi kym neodkvecne na rukach ...

bola som dnes s nelly cvicit vojtovku 😒 no musime cvicit kazdy den u rehabilitacnej ale vraj tyzden bude stacit ma uplne skrateny svalik na krku 😒 a est 😒 e ine veci dufam ze to bude ok 😖

len nech niej velmi teploo na stretku lebo ja na tie moje kila na vyse by som radsej prijala zimuu a hhrubu bunduuu
mario nemozem ti poslat aspon takych 15 killl ... joj normalne sa citim zle taka tucna a tie prsia ani kosik si uz neviem vhodny kupit lilka si da moju podprsenku na hlavu ako ciapku tak si viete predstavit az ma chrbat bolka 😠

jankamanikova
29. máj 2008

zuzka - neboj sa. Velmi sa na Teba tesim a neviem sa dockat maleho babetka. Nas Matusko miluje male deti, takze sa priprav na to, ze ju bude cely cas omojkavat, pusinkovat a hovorit "babo". Joj, vtedy je na spapanie ... A este jej bude davat palce do nosteka a pozerat do ociciek. To ma najradsej 😀 😀 😀 😀 .

renca3
29. máj 2008

janka...no ty mas fakt energie neurekom, ze sa chystas s bruskom hopsat country. 😅
po tvojom prispevku asi objednam tu muzicku. ved tam nemusia vyhravat do polnoci. ale ked si to niekto vyslovene nezela, napiste mi to. budem to riesit asi v pondelok.

zuzka...kila postupne odidu a s nimi aj prsia, ked dokojis. alebo aj skor. to ja som si robila srandu, ze pojdem o chvilu kupovat podprsenky do klobucnictva, ked som bola este tehotna. 😀 ved aspon polovicka sa tesi, nie?

ajduska
30. máj 2008

zuzka 😀 😀 😀 , to s tou podprsenkou bolo úžasné, som sa riadne zasmiala.... 😀

renca, ideme do Pomoria, tak uvidíme, ako tam bude, potom napíšem dojmy...a nemyslím, že tam koncom augusta už bude zima, skôr asi až v septembri....

júúúúj, tak vám zááávidíííím to stretko, ja country milujem ☹

renca3
30. máj 2008

vcera mal Leo zase zatvorenu skolku, tak sme si urobili celodenny vylet cela rodinka a akoze MDD. Peto robi cez vikedn, tak to mame trochu otocene. navstivili sme v Rakusku taky zabavny park. detom sa tam velmi pacilo. urcite si to este niekedy zopakneme. no a Teo absolutne nechcel spat v kociku. tolko tam bolo pre neho podnetov... unaveny bol poriadne, ale nie a nie lahnut. tak sme to okolo 14.30 zabalili a ficali domov. len sme nastartovali, uz spali. 🙂

len som chcela napisat k tomu penzionu. znami isli okolo a vraj je to tak 100 m od hlavnej cesty. skor to pripomina motorest. ale je tam velky ranc, takze asi je to na vacsej ploche. podla mna tam pri tej country zabave budu aj cudzi ludia. ved nezavru bar ci restiku kvoli 16 ludom. to aby ste boli informovani, ze to nie je take sukromie ako v Altendorfe. dufam, ze to tam bude O.K.

stankalm
30. máj 2008

ahojte...dlhsie som tu nebola, blbol nam internet, tak ani nestiham citat, kolko ste toho popisali 😉
My sa mame dobre, Tamarka soplikovala asi tyzden, tak sme este ani neboli ockovat proti pneumokokom, snad to uz buduci tyzden vyjde. Manzel furt v praci a my dve same. Chodime na pieskovisko, formicky a smykacky - to je nase. Vcera volala svokra, ze urobili male pieskovisko na dvore a zvarili aj stojan na hojdacku, tak pojdeme otestovat...robia vsetko pre to, aby sme tam chodili castejsie..xixi 😀
Konecne aj tu u nas na Liptove je krasne teplucko, tesime sa z toho, furt sme vonku, len si nejak nemam co obliect a ta pneumatika okolo pasa sa teraz tazko zakryva ☹ Ale musim sa pochvalit, trosku som schudla, asi 2 kila, ale v pase cca o 6 cm menej, tak sa citim trosku lepsie 😉

Zoya...blahozelame k uspesnemu ukonceniu skoly...mna to vsetko este len caka - teda ak ma zoberu - o mesiac mam prijimacky, zhanam vselijake testy a tak 🙂

To stretko Vam zavidim, urcite bude super, mozno prideme kuknut same dve, zalezi od pocasia, renca ked tak mi posli cez IP na Teba cislo, ak by sme sa rozhodli prist, tak Ti brnknem, aby som sa vedela prisposobit Vasmu programu.
Ten penzion fakt vyzera ako motorest, ale pocula som chvaly nan a cez den aj tak budete niekde vonku, takze nevadi, ze je to pri ceste. Tatralandiu by som odporucala, alebo Besenovu, to je blizsie, deti sa tam vyblaznia.
A ta country zabava je podla mna super napad, deti hudbu miluju 🙂

Tak sa zatial drzkajte, uzivajte si krasne dni s rodinkami a pomaly balte sa na stretko 😎 Paa

mario
30. máj 2008

Zuzka tie kilá kľudne pošli, toľko síce nepotrebujem, ale ja to rýchlo zhodím. S tou podprsenkou mám problémy aj ja, len trochu opačné 😀 , mne by stačili aj odličovacie tampony previazané šnúrkou, lebo nijaké nemám, myslím prsia, nie tampony. Ale ako môj drahý hovorí, že je to super, lebo mi nehrozia ovisáky.

renca3
30. máj 2008

mario...to bolo tiez dobreee 😀 tvoj drahy ma recht. 🙂

ajduska
31. máj 2008

mario 😀 😀 😀 😀 😀 😀

viktoria
31. máj 2008

ahojte tak nedavno sme prisli z ba bola to dlha cesta, ale konecne mame nase steniatko doma, je zlaty....
ale teraz nastava problem ze kde ho nechame cez vikend ked bude ta stretavka, no neviem co vymyslim....
deti su zdrave vkuse su pri psovi....
u nas je burka ale som aj rada, lebo uz bolo strasne dusno
idem sa ucit lebo vo stvrtok a v piatok mam posledne skusky a este som sa do toho nepozrela......

renca3
31. máj 2008

viki...a moj muz sa ma uz viackrat pytal, ze ci si sa ozvala ohladne psika. on sa uz na neho tesil, ze ho zoberieme 😅 co je to vlastne za vzacna rasa, ked ste merali tolko kilometrov?

sillas
31. máj 2008

caute baby..

viki..tak nech vam nova zabavka dlho vydrží a nech sa deti staraju..aby nebolo zase všetko na tebe.. 😉

dneska u nas bola taka burka...hromy blesky..take som už dávno nevidela..snad len za tu chvilu čo sme prišli domov od svokry sme ich videla 20..to bolo neskutočne...Lucka len tak čumela... 😀

mali sme zlu noc..Riško sa včera zobudil o 22.30 s laryngitídnym kašlom..som bola hotova, tak sme dali ditiaden a calciový sirup / to je taka prva pomoc/...no a už som poriadne nespala..teplota žiadna...vlastne ani nič ine...noc bola nekludna...doobedu bol umrnčany..poobede v pohode..tak som zvedava čo bude...zatial je ticho..

no dufam že to bola iba jednodnova laryngitída, už sme jednu taku mali..
len rozmýšlam že z čoho?? žeby z toho suchého horuceho vzduchu?? už fakt neviemm

viktoria
1. jún 2008

ahojte....ten psik je jazvecik hrubosrsty....
tak asi na tu stretavku neprideme, lebo nemame kde dat psa, este uvidim ci sa nieco nezmeni cez tyzden, no neviem....ale bude mi to luto......tak som sa tesila....

renca3
1. jún 2008

viki...nesranduj. ved aj ty si niekomu opatrovala psika, tak nech sa postaraju teraz o tvojho. alebo sa opytam vo Westerne, ci si ho mozte zobrat so sebou? nieco vymyslite a daj mi vediet.

viktoria
1. jún 2008

tak nakoniec asi ho zoberu nasi, lebo otec ho chce strazit, tak dufam ze si to nerozmyslia.....

renca3
1. jún 2008

tak som sa uz aj stihla pytat na toho psa. keby sa inak nedalo, je mozne ho tam mat bezplatne. ale potom by ste ho museli vsade brat, ak pojdeme mimo.
naznacila som mu, ze kapelu berieme. mali by sme tam byt sami, len ak este nejaki ubytovani tam mozu posedavat s nami v bare. ale mam mu dat vediet na 100 %, ci ich ma dojednat na tu sobotu. keby to detom vadilo, daju sa dat tichsie repraky. aj mozu o nieco skor skoncit. zalezi na nas. napiste, ak je niekto proti.
zajtra mu chcem okolo obeda mailovat.

renca3
1. jún 2008

inak pozrela som album zo stretka julovky 2007. tych tam bolo ako hadov. 🙂

jankamanikova
1. jún 2008

Ahojte!
Viki - psa zober so sebou, nas Matusko Ti ho vyvenci a myslim, ze vsetky deti sa zabavia. Kvoli psovi neist na stretavku? Tak to v ziadnom pripade, musis prist a basta.

Nas Jany sa velmi tesi, berie si aj v PIA volno, tak my pojdeme niekam od rana. Velmi sa tesime, lebo mame chut aj vypadnut a zacnite sa modlit za dobre pocasie, lebo Liptov je nevyspytatelny 😉 .

Vcera sme mali 5. vyrocie svadby, tak deti nam zobrala kamaratka a len vravel "hes, hes" a tak sme po troch rokoch (odkedy mame deti) boli sami. Jany ma pozval na veceru, potom sme boli doma sami (nik nas nevyrusoval 😉 😉 😉 😉 ) a potom este von. No, parada. Jany len vravel, ake ticho okolo. Ziadne pokrikovanie "nerob", "pod sem", "nebehaj" ... Velmi dobre nam bolo. Nasim detom sme zjavne nechybali, tak sme sa tesili, ze to zvladli fantasticky. Dnes sme Den deti prezili sami, doma, prespali sme cely den a potom sme boli na Strande u nas. Deti sa tesili, ze sme spolu. Im viac netreba.

Velmi sa tesim na piatok!

jankamanikova
2. jún 2008

Ahoj ... no nejak sa Vam pisat nechce. Asi vsetci balite, co?

My sa mame fajn. Dnes bola priprava na porod aj s oteckami, tak Jany bol za hviezdu 😉 . Popozerali sme nejake videa a tak, Jany sa nejak aj rozrecnil (co u neho nie je zvykom) a tak urobil dojem (aj na mna).

Deti sa ukladaju, mali rusny den. Ja - ako vzdy - papam a papam, zajtra ideme do MC ne Den deti, tak sa tesime. Vonku je des, horuco ... Ale zvladame to statocne.
Prajem Vam pokojne dni a kopec radosti.

sillas
2. jún 2008

janka....tak ty toho stíhaš...a ešte aj najviac prispievaš... 😀
no my dufam už budeme ok...ja to nechapem...cez den Riškovi nič nie je..ani nekašle nesopli..žiadna teplota a rano o štvrtej hnusny laringytídny kašel...boli sme aj včera a aj dnes rano inhalovať..uvidime čo bude dnes nad ranom ešte keby tak kašlal, tak ideme inhalovať aj zajtra a dufam že bude ok..dr. povedala že je ok..
nechapem toto cele.. 😒

tešíme sa na sobotu a nedelu...ešte stále neviem v akej zostave prídeme...snad všetci..

viki...ešte to! že kvôli psovi neprísť na stretávku...v žiadnom prípade... 😅

viktoria
3. jún 2008

ahojte... aj my sa uz tesime na stretavku, pes nakoniec bude u mojich rodicov....
zienky som zufala vo stvrtok mam skusku zo specialnej diagnostiky a to dokonca este aj stym muzom co napisal tu knihu o tom, mam dost, lebo mam na to len 2 dni, a este dokopy nic neviem...
ta skuska co som mala mat v piatok, tak nam ju prelozili na buduci piatok
u nas je tiez horuco, maly ma rozbite kolena aj vikina, a to este nie je ani leto,,,,

zoya1
3. jún 2008

Viki ako sa volá ten maník - diagnostik?
ahojte všetky! Ja teraz nejak nestíham, už zarezávam v práci. Ale momentálne nepracujem v krízovom stredisku, nakoľko nemáme žiadne detičky, takže musím chodiť do Domova dôchocov - to je náš zriaďovateľ. Robím tu holku pro všechno. Fuj - potrebujem zmeniť zamestnanie.
A vy sa ako máte? Čo porábate? Ako vidím tak jedine Janka tu prispieva poctivo, my nejak vynechávame 😀 .
Prajem pekný deň.

renca3
3. jún 2008

ahojte,
tento tyzden som trochu rozlietana. vyberame do domu svietidla a proste stale nieco. pomaly sa zmierujem, ze stahovacka bude asi koncom leta. tak sme dnes aspon kupili zahradny nabytok na terasu a bude to zatial vikendhaus. 😅 este dokupime gril a mozme si robit grilparty. 🙂

na stretko sa tesime. my by sme chceli v piatok vyrazit okolo obeda, aby sa deti vyspali. mozno prideme okolo 16.00, ked sa este niekde zastavime.

viki...drzime palce na skuske. autori knih su ti "najmudrejsi".

viktoria
3. jún 2008

ahojte tak zajtra idem s detmi ku doktorke, pre vikinu mi treba papier ku imunologovi, lebo zase zacali jej opuchat oci a vyzera ako mongol, tak 16. sme objednani, asi si pamatate na minulorocnu stretavku vtedy spuchla prvykrat....
no a s tobiasom ideme s pimplom, pretoze dnes som ho sprchovala a kvical jak saleny, a ani pretiahnut mi to poriadne nejde,,, tak idem a uvidime,
my v piatok vyrazime okolo 3

viktoria
3. jún 2008

inac zoya ten diagnostik sa vola Vašek....

jankamanikova
3. jún 2008

Ahojte ... tak deti uz spia, dnes sme boli zase pri vode. Deti stastne, len piesok a voda im bohate staci. Ja som tam len vylihovala ... (s tym bruchom 😉 ). Prisli sme az vecer a Jany nas doma cakal s plnym vedrom jahod. Skoro som odpadla. Krasne, cervene jahodky; mnam ... takze sa napchavam. Povedal, ze mam jest a este mi este prinesie. Mame sa dobre, tesime sa na stretavku ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .
Pozerali sme s Janym, kde a co sa tam da robit. Tak da sa ist na jednu peknu turu k jazeru, je vhodna pre deti; da sa ist splavovat; do Tatralandie a do jaskyn. Je ich tam vela, tak ak bude prsat ideme tam. Pocasie na Liptove sa meni z hodiny na hodinu, tak dufam, ze bude len slnecno 🙂 .

Pa, pa, pa ...

zuzka111111
autor
3. jún 2008

ahojte janka stiha vsetko 😉

aj ja som rozmyslala kedy pojdeme ale asi taky cas ako spinka cize okolo 11=12 takze tam budeme prvyyy?? 😕 ci ide niekto tak skoro?? musim ist ked spinka lebo inak bude vreskot v aute 😠

a balit asi zacnem od zajtra lebo ja sa potom plasim a polku veci zabudnem 😀 😀 to po tom druhom porode som nejaka pojasena 😀 😀 😀 😀 😀

inak sa mame dobre cele dni sme na chate lilka sa tam hojda na hojdalke hojda na hojdacej sieti no parada este teraz ideme dat pieskovisko a smykalku a bude super janka ked prides so presova tak musite prist 😉

renca3
4. jún 2008

zuzka...ubytovat sa mozte po 14.00.

takze brat aj dazdniky a prsiplaste? radsej pocitat aj takouto alternativou. inak mne s alergiou by to az tak nevadilo. to je fajn, ze to ma Janka zmapovane. ved aj domaci nas nasmeruju, kde je dobre ist s detmi.
vraj v restike je detsky kutik. no neviem, ci pocitali s takym mnozstvom deti. 😅

sillas
4. jún 2008

caute......už sa nam to krati...velmi sa teším...na vas všetkých a na to že nebudem musieť variť a upratovať...to je pre mna balzam na dušu... 😀

no dufam že počasie bude ok..hlasia všelijako.. 😒 len nech neprší...ostatne vydržíme... 😅

velmi sa na vas tešíme a dufame, že v sobotu sa nam podari vyraziť čo najskôr..planujem o siedmej vyraziť..tak dufam že sa mi to podari.

sillas
4. jún 2008

baby..nejako to tu pred stredkom fkalame..hm??? 😖

už šetríte sily?? alebo balite??? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre