Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
3. júl 2008

Janka..nestraš nas...ved podla toho ked sa idete o 2 týždne stahovať, musiš ešte vydržať..alebo presne o dva týždne a nech sa chlapi postaraju o stahovačku, nie??? 😀
a ty prídeš s drobčekom do pekneho noveho... 😉

už je zajtra piatok tak sa teším tešim...týžden budem mať dovolenku a neviem čo budeme robiť.. 😒 som z toho smutna, tak velmi by som niekam šla.. 😒
dufam, že niečo vymyslim..

zoya1
3. júl 2008

ahojte, Janka ty si taká pohoďáčka - ja by som už stresovala až hrôza.
My sa od zajtra chystáme na chatu do oblasti Sulín. Je to tam úžasné, žiadna civilizácia, len krásna príroda. Deti sa vytešujú a ja tiež, len ešte stále rozmýšľam čo všetko som zabudla zbaliť. Idú s nami susedovci s dvoma chlapcami vo veku našich detí, tak dúfam že bude kopec srandy. potom dám vedieť či som to zvládla, alebo sa ozvem zo psychiatrie 😀 😀 😀 😀 .
pozdravujeme všetkých a prajeme krásny slnečný víkend (aj keď meteorológovia predpokladajú iný).

renca3
4. júl 2008

caute...aj my sme plalnovali vypadnut na vikend do Martina trochu sa schladit. ale kedze sa pekne ochladilo aj tu a hlasia prehanky, zostavame doma a vymyslime nahradny program na sobotu, nedelu.
zoya...to mas dobre, ze deti budu mat kamosov. o to mensia starost rodicov o zabavu. oni sa prehraju. len treba dozorovat. 🙂
janka...tak nech sa babo este ukludni a pocka chvilu v brusku. na ake meno by ste chceli zmenit jakubka?
pekny den vsetkym.

mario
4. júl 2008

Hlásime sa po včerajšej búrke, máme celý dvor vo vode, môžme plávať. Bolo to hrozné, ale mám pocit, že inde oveľa horšie, tak sa asi nemáme čo sťažovať.
Vidím, že niektorí už po dovolenke, niektorí pred, my asi pôjdeme len na Tále pobehať trochu golfové ihrisko, lebo kvôli prerábkam a dorábkam nemôžeme odísť nadlhšie ako týžden.
Junior postúpil do druhého kola a tak uvidíme ako to dopadne, ani nejak nechceme,aby prešiel až do vysielania, lebo to začne v septembri a to by znamenalo veľa času stráviť v BA, teda škola by bola dosť zanedbaná. Viem, že by mu to nechýbalo, ale on prechádza zo štvrtého ročníka do šiesteho a to ešte nevieme čo nás čaká.
Laura vymoženosti ako nočník a WC ignoruje, tak sa plienkujeme dalej a uvidíme neskôr, je dosť mrnčavá, tak ju nechcem stresovať. Začína sa jej viac pohybovať jazyk, tešíme sa, lebo už je asi čas niekam sa posunúť v slovnej zásobe 😀 .
Pekný víkend!

renca3
5. júl 2008

mario...pokial je voda len vo dvore a nie v dome, je dobre.
a co s piatkackym ucivom, to mu nebude chybat? alebo to prebehnete doma z ucebnic? a este nebudu mu chybat spoluziaci? pocujem to totiz 1. krat. ked junior postupi, naozaj sa tu mozte niekde ubytovat v BA.
tak to sa tesim aj na mozne stretnutie... 😉

nas Teo schytal nejaku alergiu ci co. urobili sa mu take vystupene cervene flaky a tie sa rozsiruju postupne na cele telo a zlievaju sa do jednej cervenej machule. vyzera to dost neprijemne. uz to ma aj na tvari. kvapkam do neho fenistil. dufam, ze to do pondelka zmizne. 😒

jankamanikova
5. júl 2008

Ahojte!
Boli sme v Nitre, maju tam CiriloMetodejske dni, tak sme sa boli trochu popozerat. Najviac sa nam pacilo v parku Sihot, maju tam nove super preliezky a moznosti pre deti. Asi tam budem(e) chodit s detmi castejsie, lebo cas tam rychlo ubehne a chalani sa vyblaznia.

Mame sa dobre, brusko sa ukludnilo, asi to bolo len znamenie, ze nemame sa plasit a vsetko ide tak ako ma byt. Ved podla knizky mam termin 24.jula, tak mam este kopec casu.

Chlapci nam akosi zacali teplotovat a co je zaujimave, tak teplotuju len vecer a v noci. Cez den im nic nie je. Ak budeme mat zase burlivu noc, tak ideme k dr., nech ich komletne vysetri.

Inac sa mame vynikajuco. Neprovokujte s dovolenkou, lebo ja by som hned niekam vyrazila 😀 😀 😀 , mozno po porode 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja milujem more, a velmi rada k nemu chodim, aj ked toho roku to nevyjde. Pojdeme - uz piati - niekam na Slovenko. Tesim, tesim ....

Prajem Vam pokojne dni a stastne chvile s rodinkami ...

renca3
6. júl 2008

janka...aj my sa asi budeme zdrziavat toto leto len na Sk kvoli domu. no uvidime. ale chodime na pieskovu palz pri dunaji. je tam super piesok, lehatka, slnecniky, preliezky a bufet s drinkami, muzika. uz len to more tam chyba. dokonca je tam stanok s TV a DVD rozpravkami a internet. to ale nase deti vonku nezaujima. 🙂

zuzka111111
autor
6. júl 2008

renca to je suuper ako na dovoleneke 😀 ..

mario aj ty uz hras golf ?? A kde mate potom malu??? Ja tu mam pre golf hadku kazdy piatok 😠 😠 😠 😠

janka ...to iste lilka mi od piatku vecera teplozuje tuto noc mala az 40 tky a teraz je v pohode mozno ju ma zvysenu ale nic hrozneee a ako sa bude priblizovat vecer znovu to zacne vraj je nejaka vyroza co by som bola radsej lebo som sa lakla ci to nieje znovuinfekcia mocoivych ciest , chodi holaa lebo sa uci na nocnik a sada na podlahu 😒 dufam ze to uz prejde ak nie zajtra tiez ideme k dr. 😠

zuzka111111
autor
7. júl 2008

tak tato noc bola hrozna kazdu hodinu s revom vstala bila nas kopala kricala no hruuza.... isli sme k lekarke mame ATB a hnisavu anginu este aj okolo ust ma biele bodky nechce nic jest ani pit lieky som jej dala nasiluuu dufam ze to este nelly nebude ma 🙂 t to by ma uz porazilo ☹ 😠

renca3
7. júl 2008

zuzka...tak sa liecte. ako sa zisti hnisava angina? to sme este nemali a mali sme uz teda vselico. 😉

teovi sa tie flaky stratili, ale vyzeralo to cez vikend hororne. radsej sme ani nechodili medzi ludi. aj sme ho pofotili. dufam, ze sa mu to uz nikdy nezopakuje. ktovie, co z coho to bolo. ale Teo dava vonku stale nieco do ust, tak sa ani nedivim, ze to schytal. 😒

zuzka111111
autor
7. júl 2008

no horucky ,nechutenstvo a ked sa napila zacala hroozne plakat a vsetko okolo buchat hadzat kopat 😒 hrozne ju to bolelo ☹ a este aj bolkaaa ☹

zoya1
7. júl 2008

ahojte všetci!!!!
Tak konečne sme doma. Bolo úžasne, krásna príroda, super počasie- len to všetko malo jeden háčik. Hneď v prvý deň v tej divočine sa nám na chate pokazilo čerpadlo zo studne, takže sme boli 3 dni bez vody. Vodu sme si zo začiatku nosili z prameňa Sulínka - zemiaky varené v takej minerálnej vode majú naozaj sexi farbu 😀 😀 😀 . Potom došiel majiteľ chaty a keď zistil že sa to momentálne nedá opraviť, tak nám dovliekol cca 50 dvojlitrových fliaš pitnej vody z LIDLU. Takže sme varili, umývali riad aj zuby v minerálke. Deti z toho mali riadnu srandu - najviac sa im páčila špina za nechtami. Fuj.
Ale inak príroda bola krásna, každé ráno sme na lúke videli pásť sa srnky a iné lesné zvieratká - no rozprávka. Zoja sa prejavila ako milovník všetkého živého, v kuse nosila na rúčke chrobáky, pavúky, žaby a iné tvory 😝 . Ale zvládli sme to všetko na 1, a už som rada že sme doma. Na budúci týždeň nás čaká dovolenka z mojej roboty - 4 dni v Maďarsku v Aquaparku - to je niečo pre mňa. Len dúfam že bude slnko svietiť.
Pozdravujem všetkých, choré detičky nech sa rýchlo vyzdravejú.

jankamanikova
7. júl 2008

Jej, Zoya, to by som brala aj ja. My s Janym sme prezili zopar takychto akcii a velmi to je super. Jany sa uz tesi, ze budeme chodit stanovat s detmi a take chatovacky. Aj ked su to bojove podmienky, velmi to zblizuje rodinu a charaktery sa hned prejavia. Je to super!

Tak nasa dovolenka bude moj porod a cas po nom 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale planujeme nejake predlzene vikendy po SK, tak sa tesim. Jany sa tesi, ze bude po porode s nami doma, lebo vela si ho neuzijeme a ani on nas. Tak sa tesime obaja, ze budeme spolu. Uz by sme mali byt v novom byte, ale to este sa uvidi .....

Mame sa dobre, a Zuzka - taketo prejavy ma aj Matusko. Janik mal podobne prejavy predminuly tyzden, ale dr. vravela, ze je to v norme, tak sme zacinajucu anginu preliecili Florsalminom a Tantum Verde. Preslo raz-dva, bez ATB. A Matusko to ma pravdepodobne teraz, lebo tiez place pri papani a piti a v noci je to des. Ale Florsalmin pomaha a mam pocit, ze Tantum zacina ucinkovat. Teploty nam zatial ustupili. Pije vela vody a caju a z jedenia len jogurty (aj to chladene). Ked to preslo Janikovi, prejde aj jemu. A ak nie, tak to pojdeme k dr.

Ja som ok, cakame, cakame ..., ale mame este cas (dufam).

renca3
8. júl 2008

caute
janka, mario...vraj u vas vycinala vcera burka. mario...dufam, ze nemate miesto dvora doma jazero. 😉
ja si niekedy hovorim, ze zlate bytove problemiky. 😝

mario
8. júl 2008

No bolo to hrozné, záhradný nábytok nám lietal po záhrade a dnes sme našli pár vecí, ktoré nám nepatria, tak neviem odkiaľ prileteli. Fakt to vyzeralo hrozivo a vodu máme všade. Ale kým nelietajú kravy , tak je dobre.
Renca jazero? ja môžem v záhrade behať na vodnom skútri.

zoya1
8. júl 2008

ahojte babulky. Tak naša Zoja má teraz pre istotu angínu. Neviem kde sme k nej prišli - možno od tých srniek 😀 😀 😀 . Tak isto nechce nič papať - a to je v jej prípade čo povedať, ináč spapá aj slona - a máme horúčky do 39°, a ja mám zajtra v Prešove promócie. Tak neviem čo ráno spravíme keď náhodou teplota neustúpi. Dnes sme boli u dr. dala nám ATB, aj nejaké probiotika BioGaia, a vraj tieto ATB už musíme dobrať aj keby kone padali. totižto naša Zoja brala ATB len 1x v živote a aj to sme vyskúšali asi 5 druhov a ani jedny nedobrala kvôli strašným hnačkám. Tak dúfam, že tentokrát to dobereme do konca a budeme mať už konečne pokoj.
pozdravujem všetkých, a Mario - že skúter sa ušúľam.

renca3
9. júl 2008

ahojte...dnes je tu akosi ticho. my mame nove konecne ocakavane skrine v dome. teda este sa montuju. okolo 22.00 by mali byt hotove. dufam, ze to dobre dopadne a nebudu musiet nieco prerabat. 😒

mario...ten skuter bol dobry. 😀

jankamanikova
9. júl 2008

Ahojte!
Mario - ze skuter? Tak to hned priletim aj s nasom lodkou a chalani si zoberu rukavniky, nech sa poriadne vyjasia 😀 😀 😀 😀 😀 .

Renca - tak konecneeeeeeeee sa bude dat byvat, tesime sa!!!!

Zoya - peknu oslavu prajeme a este raz blahozelame.

My sa mame fantasticky. Ja som este stale 2in1, a citim sa podozrivo pokojne a kludne a vynikajuco. No, ale zacinam mat obavy z porodu, dost to zacina hlavou prelietat, tak len sa modlim, aby vsetko dobre dopadlo. Chlapci su perfektni, vela sa blaznia a vystrajaju. Ak to tak pojde dalej, tak sa musim naucit mat Janyho povahu - mat vsetko na haku .... Prajem Vam pokojne letne dni a vela lasky ....

renca3
10. júl 2008

vcera som vypustila majstrov o 23.00 z domu. skrine su supeeer. uz mozme nosit veci. 😵 zatial len zimne, lebo este tam bude nejaka vacsia oprava zatekajucej vody. len nevieme zohnat ludi, co sa do toho pustia 😒 takze byvanie pocitam tak v septembri.

janka...tak to sa naucim asi aj ja - mat na haku. lebo co tito moji niekedy dokazu...ale nemozem mat na haku, ked sa otlkaju. divim sa, ze sme este nemali rozbitu hlavu hrackou a pod. najzlatsi su rano a po skolke, ked sa vyobjimaju a o par minut sa hadaju a tlcu. 😉

jankamanikova
10. júl 2008

renci - u nas je to taky tak. Su strasne zlati, maju sa radi, pusinkuju sa a vedia sa uzasne zahrat. Ale su chvile, ked sa otlkaju ako barance v kosiari. Janik taky nebol; Matusko to ma akosi v sebe, takze Janik sa uci od neho a tak sa biju hlava-nehlava. Janik sice Matuskovi vysvetluje, ze takto sa to neriesi, ale Matusko to ma na haku a robi si, co chce. Dnes na ihrisku vsetci vedeli, kto je tam panom. Nas Matus sa jednoducho nedal 😎 .

Inac sme boli na poradni a na CTG a prietoky. Tak dr. mi povedal, ze podla toho, ako pracuju prietoky, tak porodim tak o mesiac. Ze mam kopec casu a ze sa vidime po jeho dovolenke este s mojim bruskom 😀 . Tak uvidime, co bude. Ale pravdepodobne to asi tak bude, kedze aj tych dvoch som prenasala. Uvidime ....

zuzka111111
autor
11. júl 2008

ahojte tak angina zazehnana ale antibiotika musime dobrat ...

nelyy dnes ockovali lilku nemohli kedze bola chora ale sme zistili ze na dva roky staci ockovat len raz na pneumokoky tak uz ockovaciu mame v chladnicke a pockame do septembra ......a nemusia ju pichat dva krat 😀

nelyy pekne pribrala a800 g a to tu moja mamka plakala ze juuj nic nepribera ale uz zacnem prikrmovat mrkvickou lebo vobec nekaka chuda...

janka v brusku je najlepsie ..myslim na teba 😉 a neboj nejak to musi ist von 😉 a pojde to rychlo
inaks om si robila tehu test a stevo pri tom dostal skoro infarkt 😀 no mne t 😀 iez vsetko jedno nebolo az sa hambim ako mi odlahlo..... 😉 takze zrejme navstivim uja gyndosa nech mi tam nieco namontuje 😀 myslim tu myrenu 😀 😀 😀 😀 😀

zoya1
11. júl 2008

ahojte babulky, prosím vás nemá niektorá z vás skúsenosti resp. znalosti z personalistiky ohľadom zatrieďovania ľudí do platových tried podľa katalógu činností???? vďaka

viktoria
11. júl 2008

ahojte......citam vás kazdy den, iba nestíham písat, som strasne unavená z práce, ved viete tolllllllllllllllllko masa........
jani kazdy den myslím na teba a modlim sa aby si porodila takou rychlou strelou ako ja........
drzím palce a neboj bude dobre.....
mario no más cele leto kupko zadarmo.........
renci no musis byt rada ze uz mate tie skrine................... a môzes zacat ukladat veci
inac aj ja beriem antibiotika, pretoze som mala taku silnu anginu ze som nevedela prehltnut ani vodu.....ale teploty som nemala..............ale uz mi je lepsie ale tabletky musim dobrat......
z tobiasa je riadny certisko nic nepocuva a este sa s nami háda, krici na nas a vikinu samozrejme aj bije, dokonca aj psa a to s palicou mu dnes uvalasil....no co uz........ 😀

mario
11. júl 2008

Tak dievčatá, koniec vodným radovánkam, včera nám uložili trávnik a teraz budú určite už suchá, aby sme mohli celé noci polievať. Laura sa aj tak hrá tam, kde nie je tráva, teda v blate. Do kýblika si dá vodu, potom piesok, listy, kamienky a mieša to lopatkou, hrá sa, že varí, horšie je, že sem tam aj ochutná, ked sa nedívam.
Junior zajtra ide do jazyk. tábora, tak nám bude ťažko, lebo ona je stále nalepená na nom. Myslím, že on sa mimoriadne teší, že si oddýchne.
Prajeme krásny víkend.

jankamanikova
11. júl 2008

Ahojte!
Mame sa dobre, deti uz spia a Jany zazrakom nezaspal. Tak mame vecer iba pre seba. Potrebujeme rozobrat kopec veci, tak sa tesim.
Mame sa dobre, zajtra ideme na vylet, tak sa tesim. Nic mimoriadne, ale aspon vypadneme ... Stahovanie je este v stadiu riesenia, cakame na kluce a vypis z katastra (nejak to dlho trva a trva a trva).

Prajem Vam pekny vikend a kopec radosti v rodinnom kruhu.

aviril
12. júl 2008

Ahojte.
Janka, vidím, že si ešte stále v celosti. Držím palce, nech to všetko dobre dopadne.
Zuzi, aj ja som začala martinka dokrmovať lebo mi tiež nekakal. dr síce hovorila, že strávi moje mliečko, ale aj tak sa mi to nezdalo, veď tak dlho nekakať... a keď som začala dokrmovať, tak sa to upravilo. ja som začala zemiakmi.
Ideme sa dnes kúpať s deťmi, trochu si to hádam užijeme.
Tak sa majte.

jenis
12. júl 2008

Ahojte, tak bytove jadro prerobene. Este drobne veci treba dorobit a hotovo, ale uz byvame vo svojom. Asi aj nasim bolo dost.Vyse mesiaca sme u nich byvali.
Saska to zvladala v pohode. Zvykla si aj tam a potom aj spat.
Praca v pohode, akurat mam vela roboty. Ale to je asi vsade tak.
Janka drzim palce, nech to mas rychlo za sebou. Uz sa tesim na fotky.
Ozaj idete niekam na dovolenky? Necitala som spatne tak neviem.
Zuzi ja by som pockala s dokrmovanim aspon mesiac este. Ani Saska vela nekakala, ale dr. povedal, ze to je v pohode, tak som nic nedavala.
Krasny den dneska, tak si uzivajte vylety. 🙂

jankamanikova
12. júl 2008

Ahojte!
Tak moj nazor na dokrmovanie poznate. Nas Matusko nekakal asi dva tyzdne a nic som si z toho nerobila. U dojcenych deti je to uplne normalne!!!!

Aviril - Martinka alebo Adamka dokrmujes? To som nepochopila. Ale urcite nie Adamka, vsak? To by som Ti neodporucala 😉 😉 😉 😉 . Ved je este velmi malinky ..., nech si uziva maminu cicu, nie?

My sa mame dobre, chlapi spia ako zarezani. Nechapem, zvladli dnes vsetko na vybornu s minimom spanku. Ked sme prisli domov, tak len do vane, nieco do bruska a spali ako medvede. Vlastne spia ako medvede 😀 . A vsetci traja poctivo pochrapkavaju. Ja nespim, ved naco 😉 ; aj tak by som sa v tej posteli len prevalovala.

Myslim na Vas a prajem pekne horuce dni, zajtra ma byt 34 stupnov, tak len sa opatrujte.

renca3
13. júl 2008

ahojte
tuto noc sme spali 1. krat na skusku na dome. deti sme ledva uspali o 22.30 a kedze tam nie je este TV ani PC, kecali sme do polnoci pri vinku. deti boli samozrejme o 6.30 hore. 😝 ine svetlo, ine zvuky z ulice, teplo na poschodi, no proste musia si potom zvyknut. rano uz boli o 8.00 v zahrade. zda sa, ze susedia mali radost, lebo to bol isty budicek. 😉 verim, ze dnes zaspia este pred obedom.
inak na dome je to s nimi narocnejsie ako v byte. je pravda, ze mozu byt cely den vonku, ale ja s nimi a potom v dome nic neporobim. mozno ked tam budu mat vsetky hracky a TV, udrzim ich aj vo vnutri chvilu. 🙂

jenis...nikto tu nepisal myslim, ze cestuje mimo SK na dovolenku.

martina236
13. júl 2008

ahojte, po case nieco aj napisem... citam vas, len niet vzdy casu prispievat a ked sa uz rozhodnem, tak ma nieco stopne 😒

renca, tak to je super ze sa o chvilu zabyvate a vlastne ste uz zacali, tak nech sa vam dobre v laske a v zdravicku byva, celej rodinke 😉

jani, teda aj vy rychlo sup, sup, aby babatko prislo do nachystaneho. hm, ked to niekedy zavisi od roznych faktorov a ovplyvnit ich nemozes, vsak? drzim palce sa myslim na teba... hadam sa nam podari spojit.

my sme OK, aspon zatial. neviem ale 100% povedat, ci to tak ostane a som z toho aj smutna ☹ . zajtra bude tyzden, co sme prisli do styku s kiahnami a o 2 tyzdne aj nieco letime na dovolenku (pre Jenis: grecky ostrov Limnos). inkubacna doba do 14 dni... ach jaaaaaj

no ale dnes sme mali krasny den, aj par fotiek hodim... boli sme na vlaciku na pendoline. z chvatimechu do cierneho balogu. bola parada. mala isla vlastne na vlaku 1x, tak mala zazitok. nazvala si ho po svojom ze tomas, takze teraz je kazdy vlacik tomas 🙂 mali sme medzi jazdami hodinovu pauzu, akurat to vyslo na obed, tak sme hodili nieco pod zub v miestnej restike a sli sme spat.

ideme sa kupat a tusim budeme mat burku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre