Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
25. aug 2008

janka a veru som riadila ja 😒

jankamanikova
25. aug 2008

Martinka - tak musime vyrazit tak, aby sme my dve popili a chlapi nas odviedli domov.

No, dnes bol narocny den, idem spat. Som unavena, lebo Jakubka trapi brusko a tak spime v babyvaku, lebo tam ho brusko neboli, kedze je schuleny a tak ho nosim. On je kludny, len ja unavena. Ale hlavne, ze je spokojny a nepuci sa. Dnes sme boli vonku poobede, tiez len babyvak a deti cupitali okolo mna. No, ludia zirali, co a kto to ide. Ale pohoda. Chlapci s vrtackami, kazdy stlp bol ich a ja za nimi s malym vo vaku. Este aj policajti sa na nasich drobcoch smiali, ze opravuju, co sa da.

Tak Vam prajem peknu nocku a drzte sa.

martina236
26. aug 2008

jani a to sa toho ozaj dozijemeeee????

ja uz nakupene v potravinach, dala som prat, idem povysavat, pre malu a dnes ideme spolu k zubarovi. sa "tesim" 😒 . uz aby sme boli spat.

renca3
26. aug 2008

mata...a co robi tvoja mala, ked ty sedis v kresle u zubara? u mna je navsteva akehokolvek lekara s detmi nemozna. Teo by vsetko chcel otvorit, pozriet, chytit, pripadne by si mi chcel sadnut na kolena... 😝
a taky isty bol Leo, tak to proste nechapem, ako to zvladate u svojich lekarov s detmi.

Teo sa pyta na nocnik len doma, vonku sme to este nezvladli. co je ten horsi pripad (vonku ho prezliekat).
nevadi, budeme trenovat zatial iba doma. 😉

zuzka111111
autor
26. aug 2008

ahojte no tak vylet cista katastrofa 😝 som bola vystavena hruuza a des ... lilka bola nezvladatelna a to som mala dve kocky na pomoc ktore totalne ignorovala dokonca ju etse viac nasierali a ona bola viac nervna nemohli sa jej ani dotknut lebo kricala revala a nelly znovu nevedeli drzat aj pri nich revala tak som nemala pomoc ale len viac nervov ... stevo hral do vecera takze pre neho to bolo super ale pre mna hruuza ...na dalsi rok to snad bude lepsie.... 😖

nocnikovanie doma v pohode a vonku vcera a dnes je prvy krat aj top sa popisala 😀 ale ona sa nauciii

musim pochodit skolky ci ju niekde nevezmu na pol dna na skusku alebo jasle lebo doma sa nudi no a uz toho mam ozaj dost ...

dnes je nelly hroozne uplakana neviema ci jej idu zubky alebo ju vcera ockovali ci z toho moze byt taka konecne spi tak idem varit lilka je s babkou na zahradke skusi ju tam uspat 😅 som zvedava ci sa jej to podariii....

tak zatial sa drzte
a janka fotkyyyyy

ajduska
26. aug 2008

júúúj zuzka, tak to si mala ozaj perné, škoda, že Lilka nechcela byť s tými dievčencami 😒
naša Tima je tiež na mne nalepená, ale ona má našťastie aj starších súrodencov, tak je väčšinou nalepená na nich 😀 ..........ale je strašne žiarlivá, nedajbože, aby som sa mojkala s niekým iným,a nie s ňou, to hneď dobehne jak tornádo a zúri, kým toho druhého nepustím a nevezmem ju...no, keby sme mali ešte jedno (čo nehrozí 😀 ), tak by som to s ňou mala asi také ako ty s Lilkou

jani 😀 😀 😀 .......a tie fotky, Jakubka by sme už určite všetky radi videli

my sme cez víkend boli na jednej super akcii, v sobotu boli v Hrušove (dedina pri Krupine) také ľudové slávnosti, bolo fajn, predvádzali tam, ako sa voľakedy žilo a robilo, kopa súborov, len potom mi Tima začala behať po celom amfiteátri pomedzi ľudí a bála som sa , že sa tam niekde stratí, tak sme radšej išli domov...ale skonštatovali sme, že o rok pôjdeme radšej bez detí, lebo oni z toho nič nemajú, nezaujíma ich to a my sme mali len stresy, aby sa nestratili, takže ani my sme z toho poriadne nič nemali...........ale bolo to veeeeeeeeeeeľmi zaujímavé a ja osobne folklór zbožňujem, tak to bolo niečo pre mňa.... 🙂

Timka je už bez plienky v pohode, ešte sa nepocikala, len teraz zas je problém, lebo vždy, keď sme niekde v obchode (minule v strede Hypernovy a Kauflandu), tak začne kričať, že "ciká-ciká", a ja ako somár musím s ňou utekať hľadať záchody...alebo to robí aj v aute, najmä keď nieto kde zastať....
a čo ma najviac otravuje, ráno o 6.00, keď sa mi najlepšie spí, jej akurát vtedy treba cikať....a do plienky sa už nevyciká ani zanič, jedine v spánku a aj to len v noci, cez deň sa budí suchá....takže niekedy mi je za plienkami aj ľúto, 😉 🙂

martina236
26. aug 2008

ajduska, mate to tak podobne ako my. ked niekam ideme, park, nakupne centrum, nejaka poliklinika, najprv okukam kde su WCka, v pripade potreby... mala sa nam do plienky cez den nevycika, teda vlastne my ked sme zacali, tak naostro aj von, aby to nemala v hlavicke pomylene. zatial v pohode zvladame. a v noci, no napr. tuto noc ma zobudila 01.40 ze ide cikat a to sa uz parkrat stalo. rano vstala sucha. niekedy napriek tomu ze sa v noci pyta, plienka je rano mokra. nuz rozne, ale zase ona pije este dost mlieka, tak sa necudujem...

renca, no to bol stav nudze, ze musela ist so mnou. nie som v pohode, ked ju beriem k lekarom, lebo nikdy neviem ako bude reagovat. u zubara bola teraz 2x a ked nas sestricka zavolala dnu, tak ani za ten svet nechcela. tak jedna pani v cakarni, ze ona s nou bude citat knizky, rano som bola kupit nove 😉. tak si predstav, ze zostala a v pohodicke tam sedela a kvakala s nou. som neverila, ze coooo 😀 . ale som bola rada, lebo pred tym u zubara pistalaaaaa velmi. asi si to pamatala, preto nechcela dnu. a na gynde v pohodicke bola aj s lekarom aj so sestrou prehodila slovo. no stale ma to dieta v cudzom prostredi niecim prekvapi 😕

zuzka, takze rozumiem tomu, ze si rada, ze si doma... vsak? nevadi, o rok zahras uz snad aj ty. myslim, ze ak by si nasla nejake jasle alebo skolku pre Lilku, bolo by to skvele pre vas obe. ona by bola s detickami,v kolektive, ty by si sa venovala malinkej alebo domacnosti, a bola by si viac v pohode. ak ti teda bude mat kto pomoct, napr. Stevo 😉 ,lebo zase rano kym sa vsetky vychystate a odnesiete Lilku, to zaberie dost casu a ani sa nenazdas doobedie zbehne raz dva a zase po nu. daj vediet ako si pochodila.

a ze zomrel docolomansky, citam...

renca3
26. aug 2008

ahojte,
prave som precitala o Docolomanskom. skoda ho. a bolo mi divne, preco ide Na skle malovane.
ajduska...aj ja mam rada folklor, doteraz som pozerala tento program. bol tam aj subor Vatra pri Krupine? chvilu som v nom tancovala.

uz mam z casti nachystane veci a zajtra zacnem so "strategickym" balenim. Leo dnes vecer prehltol mincu, asi 50 hal. alebo 1 Sk. ak ju do zajtra poobedia nevykaka, dufam, ze nebude pipat na turnikete na letisku. 🙂

jankamanikova
26. aug 2008

Ahojte!
Tak nas trapi brusko, Jakubko sa puci a puci a to pritom uz nejem skoro nic, len rozky a vodu. Este dobre, ze mame fit loptu a hojdacie kreslo na stene, lebo by som to nezvladla. Tak ked ma bruchabol, tak si sadnem do kresla, on je spokojny a ja spinkam. Este nam pomaha aj babyvak, v nom straci Jakubko cely den.

Deti su ok, Matusko nocnik nemusi a mimochodom ani ho nenutim, lebo teraz je dost na mna "prilepeny". Stale sa chce mojkat a tak, chce byt pri kazdom kojeni, este aj Jakubkovi pomaha 😎 . Nikto nemoze Jakubka na ruky, len ja a stale ho pusnikuje.

Dnes sme absolvovali prvu "povinnu" navstevu u kamaratky - boli sme sa dat komplet strihat, vsetci.
A uz teraz je jasne, ze s Jakubkom sa do polroka nepohneme nikam. Presne reagoval tak ako Janik a Matusko. Jednoducho nepojdem s nim nikde, ani do Materskeho centra a ani na navstevu, lebo jednoducho to nemusi. Ale to nemal rad ani Janik a ani Matus, dokonca ani na ruky sme ich nedavali. Jednoducho to nechceli. O to mam hlavu plnu myslienok, lebo Jany chce ist na vychod tento vikend a ja sa toho dost desim. Ale uvidime. Cestovanie zvlada Jakubko v pohode, to sme uz otestovali, ale navstevy nemusi.

Ale inac sa velmi tesim, deti su spolu uzasne. Pekne sa hraju, majstruju. Jakub na nich pozera a pozera. Parada. Uz si predstavujem dalsie dietatko k nim (ale nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ). Uvidimeeeeee ....

zoya1
27. aug 2008

ahojte!
Tak ja som včera resp. predvčerom zažila najhoršiu nočnú šlužbu v živote. Asi okolo 1,00 h ráno začalo naše najmenšie dieťaťko (cca 2,5 roka) teplotovať. Tak reku zmeráme teplotu - 39,9 °C. Super! Podala som sirup od teploty - merám o 1/2 hod - 40,0°C. Keďže v noci slúžime len sami, tak som išla dávať zábaly chudáčikovi malému a pomáhala mi naša chovankyňa ktorá má 15 rokov. Do rána - 6,00 h - sa nám zábalami podarilo zbiť teplotu na 38,8 °a viac nechcela ísť dole. Keď som už odovzdávala službu kolegyni - ten chlapček začal kričať a zrazu ticho. Bežíme k nemu - a skoro som omdlela. Dostal epileptický záchvat. Nikdy v živote som to u tak malého dieťaťa nevidela, a ani už nikdy v živote nechcem vidieť. To dieťa nám skoro umrelo pod rukami. Kolegyňa s kuchárom - dosť mocným chlapom- mu nemohli otvoriť ústa a vytiahnuť jazyk, ktorý mu zapadol. Chlapec modrel, medzitým sme volali sanitku, no horor. Je to niečo strašné, a človek sa cíti neuveriteľne bezmocný. Dúfam, že to v nemocnici podchytia - je mi toho nášho Kika nesmierne ľúto. Viete, keď ste s tými deťmi skoro každý deň prirastú vám k srdcu skoro tak ako vaše vlastné deti. Aj keď si uvedomujem, že to tak nesmiem brať, lebo detičky sa v našom zariadení pomerne rýchlo menia (cca po 6 mesiacoch) ja ich mám strašne rada. Česť výnimkám - 😀 😀 😀 .
Doma všetko po starom, Zoja ciká do nočníka, Dodo sa vytešuje do školy, a manžel neustále v robote. Pozdravujeme vás a užite si posledné dni prázdnin.

martina236
27. aug 2008

zoya, to je presne to, co sme tu nedavno rozoberali... patri obdiv vsetkym ludom kt sa staraju o chorych, opustenych a zachranuju zivoty. proste si tozvladla, urobila co mohla a maly je v bezpeci a verim, ze sa mu polepsi. to ani neviem, ci by nemali viac roboty so mnou 😒 . no som slaboch.

ja uz navarene, o chvilu po malu, len este musim odbehnut kupit nejake nove formicky na piesok, lebo sa nam akosi minuli 😀 .

krasny den

ajduska
27. aug 2008

janka, všetky moje deti mali koliky a tzv. večerný plač, ale Saša to mávala aj cez deň, celé dni sa spúčala a plakala a ja som tiež skoro nič nejedla, len aby to prestalo, ale nepomohlo, bola som hotová a skončilo to nakoniec zo dňa na deň, keď mala 3 mesiace....pri tých ďalších dvoch som už bola vytrénovaná, vedela som, o čo ide, a že sa tomu veľmi nedá pomôcť, musí to jednoducho prejsť samé a jedla som normálne a tiež to skončilo v 3 mesiacoch...inak, moja mama keď to videla (pri Timke), tak skoro odpadla, že to teda ešte nezažila a nebola by verila, že také niečo existuje, kebyže to nevidí na vlastné oči....a u Timky to malo teda ozaj silný priebeh, chytilo ju to vždy večer a aj 2 hodiny intenzívne plakala, ja som ju celý čas nosila na rukách, masírovala a aj tak to nepomáhalo...normálne to vyzeralo, ako keď má žena kontrakcie pri pôrode, lebo napr. pol minúty nič a potom minúta rev a tak dookola....ale už to je našťastie za nami
a náš Tomáš ako bábatko tiež nemal rád , keď sme niekde chodili, najlepšie mu bolo doma, zato Saška aj Timka s tým problém nemali, tie sa cítili dobre všade a mohli sme aj celý deň chodiť kade-tade, čo sa pri Tomášovi nedalo... 😒

zoya.....ja som videla na vlastné oči epileptický záchvat len u dospeléhočloveka, aj som bola pri ňom a volala záchranku...bolo to strašné a mám z toho zážitok na celý život a neviem si ani predstaviť, ako by to bolo pri takom malom dieťati ...asi by potom aj mne museli poskytovať prvú pomoc 😒

renca3
27. aug 2008

janka...no neviem si ta predstavit sediet pol roka doma, teda mimo kolektiv... 😉 koliky mal aj Leo, Teo nastastie nie.

zoya...zvladla si to super. dnes budes asi dospavat rusnu nocnu. ja som panikar, neviem si to ani predstavit.
mali ste povinny kurz prvej pomoci? lebo ja by som ho asi mala absolvovat pri mojich detoch. 😉

martina236
27. aug 2008

janka, to nasi chlapi sa musia stretnut akurat na letisku vo schwechate 😀 😀 😀 😀 , dobre, cooooo? 😵

mario
27. aug 2008

Ahoj dievčatá! Čítam, že sa rozhodne nenudíte. My sme už bez lešenia, bez robotníkov, takže koniec prázdnin.
Laura už tiež sem tam použije nočník, ked ju to napadne, ale inak sa jej nepýtam, či jej treba, proste ide, ked si zmyslí a vtedy tlačí ako o život, aby vyšli aspon štyri kvapky, myslím, že ešte nepochopila princíp, že sa chodí, ked treba.
Junior sa vrátil zo sústredenia nadšený, čakajú nás v septembri daľšie súťaže. Momentálne behá po meste a nahána si veci do školy. Nevie sa dočkať.
Janka, pozdravujeme Jakubka a nezúfaj, mna nechuť chodiť na návštevy a prijímať ich neprešla ani po tridsiatke, ale občas zatnem zuby, ked mám náladu 😝 .
Trochu ma mrzí, že už je po OH, aj ked som ich pozrela vždy len na chvíľku neskoro večer. Dúfam, že tieto olymp. hry zaradia aj do ankety o nalepší zábavný program, lebo ja im pošlem hlasy. Pupkatý páni hádžu vraj kladivom - tlčik na maso zavesený na reťazi, smiešne sa pri tom točia a nič, naši tenisti nepostúpili, vraj dostali ťažkých súperov. Ja neviem prečo neohlásili dobrovoľníkov z publika, či si nechcú s nimi zahrať, snád by boli postúpili. Skokanka do diaľky mala z troch pokusov tri neplatné, ale vraj to vobec neľutuje, že tam bola a jasné,že ani my danoví poplatníci, ved nás to stálo len 26 mil.Vraj bude dalej trenovať na daľšie OH, tešíme sa a nabudúce, nech berie aj rodinu, my im to znova zaplatíme, nech si holka poskáče. Uplne ma dostali aj nové disciplíny, ako dvojskok do vody a plážový volejbal. Verím, že neskôr pribudne aj hod o zem, lebo to my už teraz máme doma jasnú favoritku. Prajem pekný zvyšok leta.

renca3
27. aug 2008

mario...dakujem za super komentar k OH. pobavil ma. 😅 😅 nepozerala som, tak ani neviem, komu sme ten vylet do Ciny poplatili. 🙂 ale viem o com pises... isty cas som sa pohybovala v prostedi sportu a paralympijskeho vyboru.

uz mam pobalene. o chvilu nam nasi privezu deti a ficime na letisko. spali u nich poobede. majte sa pekne a pisem az po 6.9. pa.

stankalm
27. aug 2008

Mario....tak dobre som sa pobavila na Tvojom príspevku (ako vzdy 😀 ), mas uplnu pravdu...aj my sme s muzom minule rozoberali, ze jedna disciplina nevysla lebo prsalo, dalsi sportovec bol so svojim vykonom spokojny, ale s umiestnenim nie atd, atd...oni si furt daco najdu 😀 Esteze mame tych kajakarov, lebo inak by o Slovensku vobec ani nevedeli...

Zoya...ani som nedychala pri citani Tvojho prispevku, boze, je to fakt hrozne, taka bezmocnost, ked chces pomoct ale neda sa...prajem nech je chlapcek rychlo zase v poriadku.

My po starom, manzel ma volno, ale u svokrovcov sa uz chystaju na zimu, tak isiel pilit drevo ☹
Tamarka v pohode, ale ako spi uz sama na velkej posteli, tak nie a nie zaspat cez obed, furt zide dolu a chce mliecko a ked jej dam, odpije jeden glg, alebo cikat a tam by vysedela aj pol hodiny a nevycika ani kvapku...

Inak manzel mi kupil k vyrociu svadby holiaci strojcek (teda holiaci aj vytrhavaci)...no neviem ci ma chcel potesit alebo potrestat...boze, to je hrozna bolest, na to si asi nezvyknem, cele nohy mam teraz bodkovane a vrci to ako kosacka...

No idem, poklad je uz hore 🙂 Pekny den vsetkym.

sillas
27. aug 2008

baby ale ste toho popísali som sa riadne pobavila.. 😀

až na ten príspevok čo písala zoya..pravdaže, z toho som mala zimomriavky, ale snad je už s malym všetko ok..

stankalm...ja zostanem pri klasike...ale že vraj treba iba vydržať a ked sa už budeš holiť 10-ty krat..tak to bude ok.. 😀 a chlpky si zvyknu.. 😀
takže už len vydržať...

janka...poznam o čom píšeš...koliku mala aj Lucka a aj Riško do troch mesiacov..su na to kvapky..ja som ich občas Riškovi dala, ked sa to už nedalo vydržala nevedel zaspať asni po troch hodinach revania..o siedmej večer začal a o jedenastej skončil.. 😒 a tak ako ajduska píse...po 3 mesiacoch to prešlo..
tak držíme palce..

matka..príd aj ku nam navariť..mne sa nejakov poslednej dobe tak nechceeeee...

dneska mam meniny a môj drahy si ešte nespomenul.. 😒 ☹ no neviem.. mam sa hnevať??? 😕 😕

zajtra som si zobrala dovolenku drahy ma nejake vybavovačky, tak idem s nim a urobime si vylet..Lucka bude v škôlke, Riško u svokry..takže klasika..lebo cez víkend nam ich nechce nikto zobrať.. 😕 tak aspon sme to vyriešili takto..tak dufam že trošku zrelaxujeme...

jankamanikova
27. aug 2008

Ahojte!

Renca - ved ja nebudem sediet doma. Chodime s detmi na dlhe prechadzky a citim, ze su takto stastne. Jednoducho si budeme vychutnavat rodinu, s Janikom vela diskutujeme a Matusko len pritakava. Nemyslim si, zeto je zle. Takto bolo ak s Janikom a aj s Matuskom a prezili sme a bolo ta aj ne kopec veci dobre. Ja som takto kludnejsia, deti tiez. Obavam sa toho vychodu, zajtra cestujeme.

Ale mam radostnu spravu - prisla sestra Danka s Australie po dvoch mesiacoch a Jany bol pre nu na letisku Vieden a velmi sa tesime, ze sa u nas zastavila a bude do zajtra. Deti nadsene, nechapu. Ona sa dost na mna podoba a je to jedina osoba z celej rodiny, s ktorou chcu naozaj byt. Tak pozerame fotky a darceky, no proste sa velmi tesim, ze je tu.

Boli sme na poradni - tak Jakubko za dva tyzdne pribral 600g. Mame 4600g, velmi sa tesime a aj dr.. Maly je culy, vnimavy (necudo, ked okolo neho pobehuju dvaja rytieri) a vela pozera. Je velmi nadherny! No, ja ho milujem (aj ostatnych mojich chlapov samozrejme).

Koliky nastastie u nas nie su take dramaticke. Len sa puci a mrnci pri tom. Neplace, lebo ho nosim vo vaku a to sa mu paci.

sillas
27. aug 2008

janka fotkyyyyyyyyyyyyyyyy

martina236
27. aug 2008

sisa, vsetko najlepsie k meninam prajeme... 🙂

my sme dosli dnu az okolo 20.30.joooj ubehana, ze uz ani mlieko nevladala dopit. zaspala raz dva. ja posledne dni nejaka unavenaaaa. sme dnes rano aj zaspali 😠 , takze bez ranajok rychlo do jasliciek.ona sice rano nejedava, az tam, ale ja z domu bez ranajok nezvyknem.

mario, dobra glosatorka si ty 😀 😀 😀

sillas
27. aug 2008

matka dakujem, som zvedava či si mužíček spomenie.. 😕 😕 😝

Riško ma nejake čudne dni..všetko vylieva,,a dokonca sa napije tak že ma plnu pusu čajika alebo dzusu a potom to cele vyprskne von.. 😕 😕 akože nechapem odkial toto ma..alebo to vypluje na stol a hra sa s tym..a stale mu zabehne ked hlta tie plne usta.. 😕 neviem čo sa mu porobilo..

stale pýta mna..stojí pred chladničkou ja uklazujem a na všetko povie nie..tak ho zložím, on plače a zase "mnam, mnam" a takto dookola až kym nie je zurivy..ja honecham a ukludni sa..
no je to fakt že nememu ani vlastna mater nerozumie.. 😀 😀

stankalm
27. aug 2008

sillas...vsetko naj,naj,naj k meninam....no a co manzel? Uz si spomenul? Mozno Ta prekvapi zajtra 😉
A s tym strojcekom som aj ja pocula, ze ono si zena na to postupne zvykne, aj chlpky ze su potom jemnejsie, ale dnes to bol zabijak...ma pot oblieval a uz som to chcela vzdat, ale zatala som zuby a vydrzala... ☹

Inak aj nasa Tamarka to robi obcas s tym vylievanim...vyleje na stol v obyvacke a tapka si tam rukami, cela stastna alebo sa tiez napije a pluje...tiez som nechapala, ze odkial toto ma...
S tou chladnickou je to aj u nas tak, ale ona na vsetko ukazuje a povie, co to je a mraznicku si otvori, otoci sa tam ritou a hovori, ze zima, zima ale furt tam stoji...joooj, vselico povymysla.
A ked ma "divakov", tak si pusti radio a tancuje a robi grimasy, proste sa predvadza 😀
No a ked sme v obchode to ani nehovorim, v kosiku dlho sediet nevydrzi, vykrikuje a vsetko pomenuva a ked beha popri mne, tak sa len otocim a v kosiku minule 5 ks Domestos, 4 avivaze, dzusiky a tak..a potom je krik, ked to povyberam 😒
Ale je s nimi uz sranda, uz je to celkom ine ako ked boli babatka...o chvilu 2 roky, ale to ubieha 😕

martina236
28. aug 2008

baby, aj mne mala vypluva, ale to uz presne viem, kedy ma co zalubom 🙂 . nabrie si do ust, uteka pred zrkadlo, aby samozrejme videla ako jej tecu gebriny 😝

od vcera nerobim nic ine, len piesok vsade vysavam, takze som sa rozhodla to cele umyt, myslim dlazky 🙂 , lebo nam to skripalo pod nohami 😕 . strasneeee. dnes prisla z jasliciek a ked sme obedovali pozeram do vlasov, plna hlava piesku 😲 , pytam sa, co robila, ze "danielko jej nasypal". tak parada.

stanka, ja takyto strojcek pouzivam uz 5 rokov a teda ani po tych 5 rokoch to nie je celkom bez bolesti. ale zvykla som si.

zuzka111111
autor
28. aug 2008

ahojte
marioo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty vies zlepsit naladu 😀

deti spia tak som sa naobedovala ...zistili ze mam ppodrazdeny zaludok nabeh na vredy ani sa necudujem pri tych stesoch nestiham jest potom sa najem do prasknutia no a potom ma bolkaaa zaludok z
toho....

nelly mala tiez taky stav ze sa len pucila a pucila a po 3 mes sa to ukludnilo tiez som nic nejedla a aj tak to bolo take istre tak som zacala jest vsetko...

lilka bola teraz druhy den bez plienky aj vonku celkom dobre to dopadlo az na to ze v aute krici kaka ona to hovori aj ked jej treba pisat ... tak potom neviem vyletela som z auta dala ju pisat a ona vam zacala kakat 😝 😅 este ze bola tma vecer sme prisli ... 😀 😀 😀 ale set bez plienky nespala ani doobedu

... nerozprava len taky zaklad normalnu vetu este nedala z pusinky ziadnu 😀 zat 😀 o nelly ta tu steboce a krici o dusu... 😀 musim uz pridat nejake fotky

a JANKAAAA FOTKYYYYY

martina236
28. aug 2008

zuzka, to nasa na vsetko hovori cikat, takze je bezne ze vonku kaka a potom zbieram ako psickarka 😀 😀 😀 . no a co, hlave ze nie je v gatiach, nie?

sillas... napis, ci si muzik spomenul.

sillas
28. aug 2008

matka..no nespomenul.. 😕 😕

teraz išiel trošku sa do krčmy odreagovať...tak aspon oslavi... 😀 a ani nevie že čo... 😀 😀 😀

martina236
28. aug 2008

sillas, dobre si to zakoncila 😀 😀 😀 . ale vytmavis mu to, nie? 😠

zoya1
28. aug 2008

ahojte!
Aj naša Zoja vypľúva vodu. A neeeeeeeeeeskutočne sa tomu teší. Asi to majú tie septembrové detičky spoločné 😀 😀 😀 . U nás sú momentálne Dni mesta Trebišov. Hudba ešte stále vyhráva (ešteže také dobré hrajú). Boli sme sa tam dnes pozrieť - je to v mestskom parku. Tak keď Zoja zbadala kolotoč nedala pokoj kým sme ju nepovozili na tom malom retiazkovom, ale dolu sa nám ju podarilo zložiť až po 5 jazdách - to sa už aj mne hlava krútila, a ona že "ujo pusť to, pusť to tato zaplatí" 😀 😀 😀 . My skôr máme problém v tom, že Zoja začala rozprávať pomerne skoro, a teraz hovorí príliš veľa, a niekedy aj to čo by nemusela. Napr. minule som v Lidli rozprávala manželovi o jednej tamojšej pokladníčke, že som zvedavá jak dlho tam vydrží, lebo to je už asi tretí supermarket, kde ju vidím za pokladňou, a že už hádam robila naozaj všade. A keď sme išli platiť - úplne náhodou k nej - tak Zoja spustila "teta ty si sikovná, mamka hovorila že si robila už všade " 😲 😲 , a odvtedy do LIDLU nakupovať nechodím 😅 , no hambím sa fakt.
Inak Sillas - všetko naj naj naj k meninám, a kašli na manželíčka , muži sú proste na dátumy totálne vygumovaný.

viktoria
29. aug 2008

ahojte.....sillas vsetko najlepsie k meninam.........a muzovi to poriadne vytmav, ja by som mu dala keby si na môj sviatok nespomenul...............
janka to ti verim ze ta sestrina navsteva velmi pobavila, mne teraz prisiel brat z ameriky co som ho nevidela 9 rokov a boli sme stastni, este teraz je to take cudne ze je znova doma......
dnes som prisla domov rano o pol 2, bola som predavaat v stanku s obcerstvením, maly sme tu oslavy snp, aj vatru a ohnostroj, takze dnes som spala len 5 hodin, lebo cez den sme sa boli kupat na kupalisku.............tobiasa sme nemohli dostat domov, vôbec sa nebal vody, rovno skakal sam do velkeho bazena, takze museli sme byt v pohotovosti.............
10.-teho mam zapis, uz sa tesim, normalne mi ta skola chyba ale aj spoluziaci........
v mesiarni uz nerobim, takze teraz budem mat vela volneho casu..............tobiasa ked necham holeho tak sa vycika aj vykaka do nocnika, ale uz sa ho nepytam ci mu treba, on uz vie ze ked je holy ma cikat na nocnik, no ale ked mu dam slipy tak sa pocika, asi mysli ze je to plienka........
renca.......prijemnu dovolenku, a tu mincu urcite vykakate..............

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre