Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
31. aug 2008

Ahojte, davno som sa neozvala, ale nestiham.
Citat sem-tam precitam, ale pisat uz nestihnem. Dnes sme hore od pol siestej, tak mam kus cas.
Sme po dovolenke, aj po zapale stredneho ucha, takze vodicka nam tak skoro nehrozi. Pritom sa tak rada kupe.
Vcera sme absolvovali Zoo v Spiskej, ale je dost malicke, tak sme zasli aj do Popradu. Minule sme peniazky a sli domov.
Saska uz keca ako velka. Rozbehla sa jedna radost. Co chce to sa opyta. A miluje starsie deti, rovnako stare ju velmi nezaujimaju. Sme bez plienky, len na noc davam. Minule som aj to zabudla. Nastastie sa nepocikala. Cumel sme zrusili pred par dnami, a v pohode. Prvy a druhy den bol tazky, ale uz teraz je v pohode. Uz len zrusit flasku a bude z nej velka slecna. 😀

martina236
31. aug 2008

jeeej jenis, zdravim ..., pekne ze si nam tu nieco napisala 😉

my sme dnes dorazili z vychodu. bolo super, troska chladnejsie ako tu, ale dalo sa. zase sme obehli rodinku, ponavstevovali a tak... vecer sme este boli v tescu nakupit, minuli sa potraviny a malej nutrilon ...
zajtra este volny den, sme doma same, tato v praci 😒 , musime nieco vymysliet.

kuk nasu slecnu v jaslickach http://picasaweb.google.com/jasle.slniecko/MatK...

http://picasaweb.google.com/jasle.slniecko/MatK...

http://picasaweb.google.com/jasle.slniecko/MatK...

http://picasaweb.google.com/jasle.slniecko/MatK...

jenis
1. sep 2008

Zlatucka je 🙂

martina236
1. sep 2008

Jenis, dik...

akurat sme dobehli domov, takze ideme sup, sup do vane, lebo zajtra rano do jasliciek, uz sa tesim na premavku, 1.skolsky den 😒 .

zoya1
1. sep 2008

ahojte, tak aj my sa psychicky pripravujeme na zajtrajší veľký deň - prvý deň v škole. Zoja v poho, zmierená s osudom, že ona nejde do školy len do jasieľ 😀 😀 😀 . Aj mne už začína v robote frmol, keďže cez leto som robila na služby, ale už idem naspäť na 8 h, takže každý deň v robote 😝 . Ale už sa celkom teším, akurát som hovorila manželovi že ešte tento rok hádam zvládnem ako učiteľka hrušky, jablká a iné ovocie, a pevne dúfam, že sa mi podarí nájsť si miesto na nejakej strednej škole, lebo už mám toho lekváru 😀 plné zuby.
Pozdravujeme všetkých.

sillas
2. sep 2008

ahojte babule..no som sa ani nezovala...vo štvrtok som mala dovolenku, to sme s drahym boli na výlete...boli sme v Kovačovej sa omočiť a predstavte si, mi to uplne pomohlo na tu nohu. tak som z toho happy 🙂 🙂
potom sme boli v Haliči v Pročkovej pizzerke..je to tam uplne super...pizza fantasticka...pre deti super ihrisko..aj Jožko tam bol..no paradička..

od soboty do pondelka sme boli v horacha na chate...takže sme oddýchnutí, vybehani...mam pocit že to boli dva týždne a bolo to iba 5 dni.. takže som načerpala energiu.. 😀

jenis..konečne si sa ozvala...mala je šikulka..
my sa snad tých plienok nezbavime.. 😠 😠 ani rozpravať sa mu nechce...ma par zakladnych slov a s tým si vystači.. 😕
Lucka sa už tešila do svojej triedy, lebo cez prazdniny boli miešaní...

a už tu máme baby september.....a začínaju nam narodeniny 2 roky...ako to leti..a rozmýšlam nad darčekmi, lebo my oslavujeme spolu, Lucka ma 6.10, takže niekedy koncom septembra bude oslava dvojita Riško 2, Lucka 6.... 🙂

zoya1
2. sep 2008

Ahojte!
Tak my sme asi prví - ZOJA má dnes 2 roky!!!! Ani sa mi veriť nechce, jak to letí. Zlatučká ráno bola. Skontrolovala či má keksíky pre deti a kávu pre učiteľky v jasličkách, a celú cestu sme počúvali jak jej dnes budú spievať Veľa šťastia, zdravia. Skoro som sa rozplakala jak to vážne brala.
Dodo prvý deň v škole - a hneď dostal hnačky aj zvracal. Tak neviem ako bude do rána. Inak ho tá škola nejak nenadchla - učiteka im rozdala šlabikáre, matiku apod. a povedala, nech si to doma obalia do obalov, mamičky im vypíšu mená a zajtra to majú všetko priniesť späť do školy. Prišli sme domov, Dodo to hodil na stôl v kuchyni a vraví: Mami keď to bude hotové, daj to do vaku, a ja jej to teda zajtra vezmem späť. - Skoro som ho prizabila. Veď ja som predsa žiadnu domácu úlohu nedostala - reku ja som už školu vychodila sprav si to sám. REALITA: všetko to ešte stále leží na stole v kuchyni, a on akože maród vylihuje v posteli a neustále mi opakuje, že on to dnes nezvládne, nech to správím zaňho. Vraj už poslednýkrát. No zabiť ho málo.
Pozdravujeme všetkých, a všetko najlepšie naším oslávencom prajeme.

zuzka111111
autor
2. sep 2008

zoja vsetko najlepsie malickej sibalke ...

vam poviem ze tie deticky su ale sikovne co uz vo velkom rozpravajuu jenis musiem dat rande aby nieco obkukala aj lilka..my sme bez plienky len doobeda na spanie mame plienku a potom na noc tiez strasne vela caju pije tak to by som asi ju musela budit po pol hodine stale...

no dva rocky... kazdy mi vola z rodiny co kupit lilke na 2 roky a nelly na krstiny az teraz sme sa dokopali ale aspon urobime 2 oslavy v jednej usetrime 😝 kedze to musime urobit mimo domu lebo nas je veeela 23 ludiiiii 😅

dnes som bola v skolkach tu na sidlisku no neuveritelne plne vsetkoo

jankaa fotkyyyyyyyyyyyyyyy
😠 😒

martina236
2. sep 2008

zoya, malej oslavenkyni prajeme vsetko najlepsie, veeela zdravicka, lasky a detskej radosti 🙂 . cmuk na cielko
synator uz prvy den riadne zadeluje ukoly 😀 😀 😀 , dnes vyslo na teba 😀 .

ano, aj my riesime narodeninove darceky, krstna a jedni dedkovci uz maju zadane, dalsi dedko dal peniaze, ze ja viem, co potrebuje a od nas ... noooo este v stadiu riesenia 😕

Karolinka stale spi a spi 😔

ivon1
2. sep 2008

zoya .... maličkej prajem hlavne hodne zdravíčka a šťastíčka, to ostatné príde aj samé....

Tiež pomaly riešime otázku, čím potešiť našu ratolesť. Celá rodina ma obháňan nech niečo vymyslím, poradím atď. Dochádza mi fantázia, veď len pred týždňom mal meniny.

Filipko si dnes pokecal už aj so Saškinou pani učiteľkou. Asi si u nej robí predčasne očko. Mimochodom vzácna žena, takú by som dopriala všetkým detičkám v prvých ročníkoch. Má 53 rokov, je slobodná, celý život obetovala deťom v škole. A hlavne drží krok s dobou. Ovláda francúštinu, angličtinu, počítače, robí medzinárodný projekt so školami v Belgicku ani neviem, kde všade majú družbu. Hlavne sa nedrží starých metód, ale zaujíma sa o všetko nové. Skrátka super. Učila ešte aj Vladina.

Sme bez dudlíka aj plienok, iba cez noc, odkedy je chorý. Zajtra budú výsledky odberov. Som zvedavá čo mu zistia. Držte mi palce. 😨 😨
Inak strašne rád číta. Musím jednu rozprávku opakovať donekonečna a on sa ju učí naspamäť. Už mňa krásne doplňa a keď sa hrá, tak si ich rozpráva sám. Je to strašne zlaté.

jankamanikova
2. sep 2008

Ahojte kocky!
Sme domaaaaaa!
Boli sme na vychode, bolo super. Aj som si oddychla a pospala, venovala som sa len Jakubkovi a deti lietali, kde sa dalo. Takze Jakubko pekne spal a papal, papame klazdu hodinu a pol. Takze bolo super.
Mame sa dobre, Jakubko je velmi dobry a zlaty; chalani su male "vetroplachy", ale robia nam radost, lebo sa vedia velmi pekne spolu hrat (aj vystrajat).

Dnes som videla Mario, tak sa velmi tesim. Mario vyzera uzasne a aj ta jej mala Laura, velke kocky su z nich. Nasi chalani sa predviedli ako vzdy pred celym namestim (uz nas hadam vsetci poznaju) ... Esteze mam pevne nervy 😎 😎 😎 .

Zoja - malej prajeme vela Zdravia, Odvahy, Jemnosti A krasy. Nech z nej mate radost a ona nech je naplnena pokojom a radostou z Vas. Vela stastia!

zoya1
2. sep 2008

Všetkým Vám veľmi krásne ďakujeme za priania. My sme Zojke kúpili taký drevený domček pre bábiky aj s nábytkom, pretože ona sa v kuse hrá s takými maličkými bábikami. Moja mama sa smeje (to sú ešte moje bábiky), že to sa za socializmu dávali na torty ako bábätká - krstiny apod. Ale pre Zoju sú to tie najlepšie a najkrajšie bábiky. Tak sme sa rozhodli kúpiť im dom, pretože doteraz ich chuderka dávala spať do krabice od topánok apod. Veeeeeeľkú radosť mala. Oslavu chystáme až v sobotu, keď sú všetci doma. Asi spravíme opekačku na dvore u starkých. Aj nás je totižte požehnane cca 18 ľudí - a to len z mojej strany, keďže svokrovcov nemám a manžel neudržuje styky so svojou širšou rodinou.
Prajem všetkým krásny zvyšok týždňa. idem asi búvať, bo zajtra nás ráno čaká stres - ako stihnúť jasle, školu aj moju robotu do 7,30 h. 😀 😀 😀

stankalm
2. sep 2008

ahojte...aj my sa pripajame a malej Zojke zelame vsetko naj, naj, naj 🙂

U nas vsetko po starom, plienky nedavam, iba na spanie, ale este sa nam stane obcas nehoda a s kakanim je trosku problem, vacsinou to nestihne do nocnika, ale co, nestresujem kvoli tomu. Len chodim vsade nabalena ako na tyzden s nahradnymi vecami 😒
Cumlik este stale mame na spanie, ale tiez ju nechcem teraz stresovat, lebo spinka uz tyzden vo svojej velkej posteli sama v detskej izbe, tak zase aby nemala tolko zmien naraz...ale cochvila aj to by som chcela zrusit 😉

Kupili sme sedacku na bicykel, tak sa vozime, mala tam sedi ako prilepena a cela stastna, vozi ju manzel, na mna vykrikuje, ci som za nou a krici aj na ludi 😀

Darceky...my tiez nevieme co, ale asi to nebudeme nejak prehanat, lebo sa ani s hrackami poriadne nehra, stacia jej babiky, kocik a tiez ich uklada do krabice...zoya dobry napad s tym domcekom. Kde ste to kupili?
Nasi daju peniazky, ze nech jej kupim na zimu topanky a tak a svokrovci daju aj peniazky a kupia aj nejake drobnosti. Uvidime, mozno na nieco zaujimave natrafime 😉

Inak, Tamarka si stale pospevuje, zlata je a pesnicku "slimak, slimak, vystrc rozky" uz vie skoro celu sama 😎

ivon1
3. sep 2008

Tak sme doma od doktorky. Výsledky boli negatívne, ale aj tak musíme ísť na ORL, kvôli mandliam. A ešte na detskú chirurgiu pretože v piatok pichol ručičku do kola. Nemá to zlomené, ani ho nič nebolí, ale paleček úplne vykrúti až naopak. Dr povedala, že má uvolnené svalstvo. Tak uvidíme. Mne je asi súdené chodiť po doktoroch, nemocniciach a rehabilitáciách.

"Slimák, slimák.. Kom kom kominár ... a pod. už vie aj Filipko naspamäť a konečne som zohnala riekanky, tie klasické ako boli voľakedy, teda za našich čias. Je to vlastne taký maličký papierový kufríček a v ňom sú 4 maličké knižočky. Kúpila som mu ich k meninám a od vtedy ich stále musím čítať. 😀 😢

🙂 🙂 🙂

martina236
3. sep 2008

vidim, ze kazdy hlada vhodne darceky k narodkam... u nas dopadlo tak, ze krstni rodicia kupuju kuchynku, stari rodicia drevene hudobne nastroje a nejaku drev. skladacku, lebo vsetky puzzle, co ma doma, co su od 3 rokov, posklada raz dva 🙂 . od druheho deda za peniazky kupime topanky. no a my jej dame babiku. v podstate stale nieco potrebuje, hlavne oblecenie a tak, takze dostava non stop, nie? 😉

s basnickami a pesnickami sme na tom podobne. ale to ze ju vie pekne celu, to ju len prichytim pri nejakej cinnosti ako si vyspevuje, zlata brana, alebo z vychodnej dievcata. veeelmi vela sa na nu nalepilo z CDs.

babenky, zajtra musim opat so zubom, co mi operovali do BA, lebo zacal boliet. velmi sa bojim 😲 .drzte palciska.

viktoria
3. sep 2008

ahojte..........Zojke prajeme aj my hlavne vela zdravícka a stastícka.......nech sa jej vsetko splní
janka vitaj doma..........
mati boze budem na teba mysliet stale mas s tymi zubarmi problemy.....dufam ze budu citlivy ja by som sa dala asi uspat, pretoze ja mam zo zubarov fobiu......
tak aj nasa vikina ma uz dva dni v skole za sebou, celu noc predtym zvracala, normalne som nespala celu noc a vôbec neviem z coho tak vela zvracala no proste vkuse to z nej trieskalo.....ale dnes je uz lepsie...uz sa ja tesila do skoly, ale predvcerom mi povedala ze keby uz bola deviatačka......
tobias spi, vcera sa mu prerezala zadná stolicka ani 3 dni poriadne nejedol, dost veci opakuje po vikine hlavne tie somariny a grimasy........spolu hrat sa nevedia, lebo tobias vikinu len bije alebo taha za vlasy........

janka fotkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.............

martina236
3. sep 2008

viktoria, dik. asi si to dam vsetko vytrhat, lebo uz nevladzem stale zuby riesit. keby som to mala aspon tu pod nosom, ale v BA a s malou sa tam mliagat 😒

tak to hadam vsetci skolaci vracaju aj zoyin dodko, vikina. ale vtipni su obaja. jeden hodi prvy den ulohy na mamu, druha uz najlepsie deviatacka aby bola. nooo 😀 😀 😀

ajduska
3. sep 2008

maťka, nezávidím ti a držím prsty, nech to dobre dopadne 😉

no, školáci sú zlatí, ako to okomentovali 😀

zojke všetko naj, naj naj.... k narodeninkám, nech je stále zdravá a šťastná 🙂

Timka má narodeniny teraz v sobotu, 6.9., ale vôbec to neriešim, lebo my zvykneme oslavovať všetci naraz v októbri, Saška aj Tomáš sú okóbroví, aj švagrinine deti, aj švagriná, potom má hneď muž aj svokor meniny (Karol), svokra má narodky koncom septembra, švagor začiatkom decembra, takže to každý rok robíme tak, že koncom októbra robíme hromadnú oslavu u svokry a je to celkom fajn, aspoň nemusíme chodiť každý týždeň niekomu gratulovať a robiť pohostenie...a tento rok oslavujú svokrovci 25.10. aj 50te výročie svadby, takže to všetko spojíme..........ale Timke som kúpila taký kočík pre bábiky, lebo s tým sa dokáže prehrať celý deň a dala som jej ho už teraz, nech sa s ním ešte môže hrať vonku...taká je z neho uveličenááááá, len nám prechádzka trvá nekonečne dlho, lebo cestou aspoň 5-krát musí bábiku nakŕmiť, potom 6-krát pozakrývať, atď, takže nekonečný príbeh.... 😀 😝

pesničky ai riekanky neovládame, lebo ešte nerozpráva poriadne, len zopár slov povie pekne a tú ďalšiu hatlaninu jej nerozumiem, ale zato vyspevuje v kuse, len nikto nevie čo 😒 😀

mario
3. sep 2008

Ahojte! Všetkým oslávencom prajeme zdravie, šťastie, splnené sníčky a dobré mamičky. Školákom veľa energie a správne učiteľky.
Ked čítam, aké pesničky vám drobci spievajú, tak som normálne zostala zaskočená, či som na dobrej stránke. Laura nehovorí takmer nič, len pár slov a odmieta opakovať, ked jej niečo poviem, ale má dokonale vyvinutú posunkovú reč. Je mi to zvláštne, lebo sa jej venujem 24 h denne, Junior s nou stále komunikuje a ona nič.
Stretla som Janku s chalanmi, Jakubko je úžasný a myslím, že bude najmenej podobný tatinovi, má dosť veľa z Janky, je jemnučký ako dievčatko do tváričky. Chalani sú fakt vydarená dvojka, ale je to fajn, sú hraví a majú svoj svet.
Malej na narodky nebudeme nič veľké kupovať, lebo hračky nechce, všetko ju baví asi minutu. My oslavy vo veľkom nerobíme, svokrovci nechodia, moja mama im dáva peniaze a sestra pečie tortu.

sillas
4. sep 2008

mario.. 😀 presne taky isty pocit mam aj ja..čo sa týka rozravania maleho...asi by som mala skočiť do septembroviek 2007.. 😀
Riško si vystačí s par slovičkami a tiež som si myslela že bude ešte skorej rozrpavať ako Lucka..svokra s nim v kuse debatuje a aj ja...a Lucka tiež , tak nechapem.. 😕 možno prave preto.lebo všetko povieme za neho.. 😕

do škôlky by snad už šiel chodiť aj zajtra...ked ideme po Lucku je vo svojom živle, nema problem sa zahrať s cudzími detičkami..a aj na sidlisku ked sme vonku, ja o nom ani neviem..a ked je nejaký problem Lucka k nemu pribehne..takže aspon tam mame pohodičku, horšie je to ked ideme domov.. 😀 😀 😀

oslavencom prajeme všetko naj naj..

janka fotkyyyyyyyyyyyy

martina236
4. sep 2008

ahojte babule, som doma z BA, dnes sa to zaobislo bez rezania, som sa tak tesilaaaa. doslatala som silne atb, dufam, ze ich budem v pohodke znasat. ak uz toto nepomoze, tak budem musiet opat pod noz 🤐 . ale smola sa nam lepi na paty cely den 😠 . na parkovisku v BA nam oskreli auto, tak sme museli riesit cez policajtov, lebo vazeny pan nemal doklady o poistke a o pat minut na to mi volal karci, ze mu vo firme na parkovisku odtrhli zadne dvere na aute 😕 . takze este zostalo jedno neposkodene pred domom, bol ho vziat, takze som bez auta 😠 , este ze je tu moj otec, kt. ale zajtra odchadza... ach jooo. hadam na dnes stacilo 😝 .
zajtra planujeme zaockovat pneumokoky, tak dufam, ze vydrzi bez soplov.

sillas
4. sep 2008

matka no super že sa to zaobišlo bezbolestne..atb nech zaberu..

no nejako mate s tými autami smolu.. ☹

my sme druhe pneumokokeve obsolvovali v utorok,. všetko ok, tak som rada, že to mame všetko za sebou 🙂

martina236
4. sep 2008

sillas, ziadna reakcia na ockovanie? tak to je supeeeer 🙂 . tak sko pises, smola na auta 😠 . zase som bola ale najviac nastvana ja 😒 , ved kto by nebol. hadam len moj mangel. ze ved co spravi sa, zijeme dalej. a ma pravdu, nie?

sillas
4. sep 2008

matka no karci uplny pohodak... 😀 😀

no a žiadna reakcia..ani na prve nebola a ani na toto drhe, trošku bol v noci mrzuty...že sa budil, ale inak nič..

jenis
4. sep 2008

Oslávencom prajem vsetko najlepsie aj dopredu, lebo neviem kedy tu zasa budem. Hlavne vsetkym vela zdravia a ostatne pride samo. U nas bude oslava v nedelu.

U nas tiez nebola az taka reakcia na druhe ockovanie. Na prve reagovala tak, ze cely den len posedavala. Ale aspon sme si odychli, no na druhe skoro nic. Hodinku posedavala, ale potom uz behala ako velka.

Zacina sa mi obdobie cestovania. Podnik sa rozrasta a pridu nove vyrobne linky a ako trener musim chodit na treningy aj ja. Najblizsie ma caka Polsko, Nemecko, Taliansko a nakoniec Hollandsko. Dufam, ze to bambulka s otcom zvladne. Pravdaze aj starych rodicov zapojime. Drzte palce.

zoya1
4. sep 2008

Eše raz všetkým ďakujeme.
Stankalm - ten domček sme kúpili v TESCU - bola super zľava 50%. Takže celý drevený dom aj s nábytkom nás vyšiel na 750,--.
Dodo v škole nič nové, celkom sa mu tam páči, ale podľa toho ako dnes nakreslil domácu úlohu - je mi jasné že Leonardo da Vinci z neho nebude 😀 😀 😀
Zoja už pozná skoro všetky pesničky od Podhraskej a Čanakyho - myslím že je to CD 1 alebo 2. A najväčšia sranda je, že všetky pesničky už pozná aj tatino, lebo on je väčšinu času s ňou pri veži a neustále si to púšťajú. Inak "Moja mamka niečo má, niečo má ..." v ich prevedení je úúúúúúúúúžasné. Sa šúľame s Ďodkom.
Pozdravujeme všetkých, taktiež prajeme oslávencom všetko naj naj naj.

martina236
4. sep 2008

jenis, tak teda budes mamicka cestovatelka 😉 . skusis a ked to bude saske s tatinom klapat, tak sa budes vzdialovat castejsie 😀

ja som dnes poumyvala okna, sa z toho tesim, lebo boli v hroznom stave a tak sa mi nechcelo. ked som sa do toho pustila poobede, tak som umyla vsetky. mam pokoj. vyuzila som pritomnost deda 😉 , venoval sa malej, tak som mala priestor. a som skonstatovala, ze ked nemam doma auto, tak nikam nemusim ist a porobim kadeco 😀

nikoho tu niet, idem do hajan, dobru noc

sillas
5. sep 2008

tak teda jenis.....hm...riadne zmeny...ale mala je zvyknuta tak to určite zvladne...no môj Riško by to asi nezvladol...začína chytať momentálne mamičkovsky syndrom..v noci ked sa prebudi a nevidi ma, tak za čne vykrikovať "mama!mama!" a ked pride drahy tak reve o dušu a kriči na mna...no veselo.. 😅

livka299
5. sep 2008

Ahojte baby chcem zazelat vsetkym nasim septembrovcatkam vela vela zdravicka, lasky a stastia. Aby sme ich pocuvali 😀 😀 😀

livka299
5. sep 2008

Ja uz mam objednanu tortu Sammyho - to je autobus, ktory pozerame dennodenne uz asi polroka 😅 😝

Martina236 Podhradska a Canaky v septembri koncertuju po Slovensku, myslim ze som to citala v mama a ja. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre