Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
9. sep 2008

aha, zabudla som, vcera si mala pricvikla prsty do zeleznej branky,teda ze chlapci je pricvikli 😒 , tak bolo placu, aj to mala trochu napuchnute, ale preslo to. dali jej studeny obklad, este pooobede pani z jasiel volala, ze ako sme. chvala Bohu dobre.

livka299
9. sep 2008

Ahojte, ja uz mam vsetko prichystane, vcera som sa vysantila v Tescu 🙂 My sme malemu kupili kefku na baterky 😅 mozno si bude radsej cistit zubky 😅 a plysaka co opakuje 🙂 aby sa Sebino pocul aky je niekedy otravny 😉 /ale uz mame z jeho vyrokov poriadnu srandu 😀 😀 😀 /

viktoria
9. sep 2008

ahojte.....mati vssetko naj k meninam....
tobias spi ja som dovarila, no a predstavte si teraz prisla vikina zo skoly a vravi mi,, mami mam ist na obed......tak som ju poslala spat do skoly este dobre ze skolu mame pred blokom,no ale myslim si ze ucitelky by ich mali trochu nasmerovat ked chodia na obedy.

jankamanikova
9. sep 2008

Zuzka - aj my v nedelu krstime, v Presove. Ja sa tak tesim. Aj Janik sa tesi, on uz Jakubka pokrstil doma 😀 . Ani ja nemam nic. Este som zistila, ze Jakub sa do krstnych veciciek, co mam odlozene special, nevmesti, tak musim nieco kupit, ale vobec neviem co. Ja musim kupit nieco na seba, lebo sa do nicoho nevmestim a mame len salu a nic viac. V sobotu budeme musiet oblietat vsetko.

Inac dnes bol Janik na anglictine pre deti. V takej sukromnej MS. Bola to len testovacia hodina, este chcem skusit jednu AJ a potom sa rozhodnem, kde ho dam. Velmi sa mu pacilo a bol nadseny ... Ja sa vraj - podla Janyho - mam prihlasit tiez, tak pojdem aj toho roku na kurz. Samozrejme s Jakubkom 😎 .

Inac sa mame dobre, Jakubko je narocny viac a viac, tak sa ucim nove veci, lebo jeho dvaja bratovia boli uplkne ini. "Abub" - ako ho vola Matusko - nie je vobec kamarat so spankom, len vo vaku a v noci je od pol druhej hore a az do rana na mna cumi so svojimi velkymi ocami. Inac je pokojny, kludny a velky smejo.

zoya1
9. sep 2008

Martinka - v prvom rade všetko naj k dnešným narodeninám. A neuveríš ale naozaj som išla spať, som dajaká unavená. Ale nespala som dobre to je fakt 😀 . Inak my dnes máme 8 výročie svadby, tak čakám čím ma manželíček prekvapí - jak ho poznám tak zase raz ničím 😀 😀 😀 . Nežný romantik ten môj muž. Pozdravujem a idem variť. Pá pá

martina236
9. sep 2008

dakujem este raz vsetkym za gratulation 🙂
nas mangel pozval na kavicku a kolacik po robote 🙂 , mala sa zahrala v zahradnej restike na pieskovisku, hojdackach a my sme pokecali. aj kraaasna kytica sa mi usla. ja som sa doobeda potesila nejakymi drobnostami 😉 , ved som bola omrk v meste, tak sa mi nieco uslo 😎

zoya 😀 😀 😀 😉 . a blahozelam k vyrociu... vsetko dobre v dalsich rockoch spolocneho zivota, veeela lasky 🙂

viktoria, ako? dosla sa opytat, ci ma ist na obed? alebo kde ma ist na obed? viem si predstavit tvoju reakciu 😀 😀 😀

sillas
9. sep 2008

matka všetko najlepšie k meninam... 😉 😉

janka...tak teda tak super to zvladaš...často na teba myslim ked som v koncoch.. 😀 tak si beriem priklad.. 😅

my sa máme dobre...nič nestíhame..takže nič nove... 😀

a nejaka je mi zima..asi z unavy...ale večer je kosa...a začína to byť citiť...
ešte idem trochu robiť papiere a spať...

martina236
9. sep 2008

dik sillas 😉

stankalm
9. sep 2008

martinka....aj ja sa pripájam ku gratulácii k meninkám...všetko naj, naj, naj 🙂 A držím palce, nech tie atb už zaberú a vyhneš sa tomu zákroku...joooj, nezávidím, bolesť zubov je strašná 😖

zoya...my máme 3.výročie svadby zajtra 😉 Nad darčekom od manžela sa netráp, aj môj muž vždy zabudne ☹ Ale včera mi kúpil pero - že aby som mala do školy od neho a je na ňom napísané: "Je krásne mať Ta stále vedla seba"...aaach, aké romantické 😀 Tak ako ho poznám povie, že to máš aj k výročiu...

Inak sa máme dobre, ja som chytila prievan na lave oko z auta, viečko mam pekne napuchnute, musim pohladat mast, je to neprijemne...
Tamarka je už ok, už nevracala a dospala to v noci, spala až do 9.30 a celý deň bola ako nabitá novými baterkami, ani cez obed nezaspala a to som mala tolko plánov, čo vsetko idem urobit, kym bude spat ☹
Inak ako spi vo svojej posteli, tak uz mam niekedy nervy, lebo vecer zaspava aj hodinu a kazdych 5 minut chodi za nami do obyvacky, vankusik v jednej ruke a macko v druhej a ja ju furt ukladam a tak stale dokola...uz neviem, ako ju "prinutit" pekne lezkat a spinkat 😒

renca3
10. sep 2008

vcera som to presvihla, ale tiez prajem matka vsetko najlepsie k meninam, nech tie zuby uz daju pokoj.

my nemame takmer nic nove, len zajtra nam zacinaju na dome rozbijat WC, lebo zistili, ze tecie trubka v stene ci v podlahe na teplu vodu. snad nerozbiju cele prizemie. 😒 kym to zase zamuruju a oblozia....no do Vianoc sa mozno aj prestahujeme. 😝

Leo sa do skolky tesi. zaujimave, ze tam ho stale vychvaluju, aky je poslusny a podareny a samostatny.... nechapem, prave sa nechce sam obliekat. mrnci, aby ho obliekol Peto. 🙂

martina236
10. sep 2008

ahojte, dakujem vsetkym 🙂

my sme dnes mali tazke rano, uf. normalne nechcela ist ani z domu do jasliciek. nechapem... teraz po piatich mesiacoch budu hadam problemy ☹

ja dnes varim spenatovu polievocku, vlastne uz som ju aj dovarila. este sa robi masko na ananase, potom ryzu a obed hotovy 😉 . juj to varenie. uz nemam fantaziu. najhorsie je, ked neviem co varit, idem do obchodu ze ma asi napadne a tak tam stravim skoro hodinu a zase ten vysledok nie je az taky svetovy 😒 . podstatne je ze nikto neohrna nosom a zjedia to, nie? 😀

pekny den

sillas
10. sep 2008

matka o varení ani nehovor..a ked moje deti skoro nič nezjedia..katastrofa..

renca to je super ked Lea chvalia...horšie by bolo keby to bolo opačne..nie?? 😀 že doma by si ho mohla natierať na chlieb a v škôlke by vystrajal.. 😅
no s tym barakom mate riadne starosti..ale snad už prišli na koren problemov a bude to všetko ok

janka fotkyyyyyyyyyy

laurajana
10. sep 2008

ahojte...vsetkym detickam, ktore uz oslavili dva rocky prajeme vela zdravicka do dalsich rockov...

co sa tyka papania sillas my sme na tom asi dost podobne, maly ked ma papat masko tak okolo obje co sa da a masko vypluva...no snad ho to zacne bavit, nikto nie sme vegetarian, aj ked si myslim, ze mat doma 4 kravicky by sa nam oplatilo...lebo mliecko miluje, kakavko a grisik ani nehovorim.

Hovorime vsetko, musime "vazit" slova, ktore pred nim clovek pouzije, napr. min. tyzden sme objavili odpadnutu obkladacku na schodisku pri pergole a ja hovorim malemu "Peter pokazil" odvtedy to svagrovi nalezite prizvukuje 😉

Do nocnika cikame, kaka sa nam lepsie na "stojaka" 😀 ale nutenim vela clovek nedocieli...tak "cakame"

Pekny dnik vsetkym

mario
10. sep 2008

Prajem krásny večer!
My máme rušné noci, Laura má virozu a samozrejme ju neuveriteľne prežíva. Kým iné deti soplíky prebehajú, tak ona len mrnčí, polihuje a ľutuje sa. V noci sa budí na kašeľ a potom behá po byte a chce sa hrať.
Chodí občas na nočník, ale len ked ju to samú napadne.
Janka - koncert, kurzy, romantické večery - aj ja budem raz v dôchodku taká aktívna, zatiaľ to nezvládam. Hoci aj my sme mali spoločenský víkend, svokra oslavovala narodeniny vo veľkom štýle, uzavretý hotel, párty aj s ubytovaním, samozrejme naša nespoločenská Laura - po mame, vydržala len chvílu a tak sme to vzdali a nechali tam len Juniora, nech máme zástupcu. Svokra sa určite potešila, myslím, že ani nezbadala, či tam som.
Malá sa budí, kašle, tak utekám.

zoya1
11. sep 2008

Ahojte! Ako sa máte? U nás je veľmi teplúčko tak si vychutnávame posledné záchvevy leta 😀 😀 😀 .
Dnes mám veľmi pekný deň. V schránke som našla list aj pohľadnicu k meninám od dievčatka, ktoré bolo cez prázdniny u nás v Krízovom centre - predstavte si nezabudla dokonca mi napísala aj veľmi pekný list, v ktorom mi ďakovala za všetko. Som sa normálne rozplakala, niekedy je tá moja práca fakt aj ocenená.
Inak všetko po starom, Zoja v jasliach, Dodo v škole, a my s mužíčkom v robote. Inak nesklamal - na výročie si spomenul, avšak vraj na večeru pôjdeme keď sa trošku situácia doma upokojí a nebudeme takí rozlietaní - čiže to bude až v mojom ďalšom živote resp. v dalšom tisícročí 😀 .

evitkamalicka
11. sep 2008

zoya ahojky...ako sa dari?

jankamanikova
11. sep 2008

mario - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajduska
11. sep 2008

ahojte 🙂

my sa máme celkom fajn, dnes sme boli na 2-ročnej prehliadke, tak Timka má 94 cm a 15 kg, aj ju očkovali, a aby nebola jedna injekcia málo, tak ju zaočkovali hneď aj proti pneumokokom, takže chúďa dostala dve injekcie naraz 😝 ...no myslím, že ju tak skoro k dr. bez revu nedostanem 😠 😒

mario, ako vždy 😀 😀 😀

o varení sa radšej nevyjadrujem, nestíham, nestíham, nestíham...ešteže deti majú stravu v škôlke a malá sa naje u svokry a večere už len tak látam

čo sa týka výročí, tak ja mužovi vždy tak týždeň vopred začnem pripomínať, že niečo máme, lebo on nevie ani len dátumy narodenia detí, minule som ho skúšala a normálne som sa musela smiať, aké dátumy triafal...zjavne nemá ani šajnu, len háda 😀

janka, mať tak tvoju energiu 😉 ...ja som sa teraz dala ešte na kurz podvojného účtovníctva, lebo za 10 rokov mi to úúúúplne vyfučalo z hlavy a mám veru čo robiť, lebo to dochádzam13 km od nás a máme to 2-krát do týždňa po večeroch, takže mám perno...ale trvá to len 3 mesiace, tak to hádam nejak prežijeme, hlavne teda deti 😝

zoya, to bolo pekné od toho dievčatka 😵

renca3
11. sep 2008

ajduska...ake ockovanie okrem pneumo ste absovovali pri 2-rocnej pehliadke? aby som nieco nepresvihla.
u nasej lekarky som s Teom nebola uz asi 4 mesiace. Timka je uz dobre velka. Teo je este stale taky drobec.
podla domaceho merania a vazenia 86 cm a 12 kg.

za 10 rokov sa toho v ucte aj dost pomenilo. tak drzim palce, aby ste tie 3 mesiace zvladli v pohode.

zoya...tak taky list by dostal aj mna. mas narocnu pracu na emocie. musi byt zlozite aj to, ze deti u vas sa tak casto menia. samotny nazov Krizove centrum hovori za vsetko.

stankalm
11. sep 2008

Ajduska...aj ja sa chcem opytat, ake ockovanie ste to absolvovali?? Lebo nas objednali na prehliadku az v 3 rokoch... 😒 A pneumokoky druha injekcia caka malu v utorok, ja mam skolu, tak sa bude musiet ocko realizovat...

Zoya...to je fakt krasne od toho dievcatka. Je to krasne aj ked velmi narocne povolanie. Ja som robila davno ucitelku ZS v detskej ozdravovni, kam deti chodili na liecenie na cca 3-4 tyzdne a tiez ma veru velmi potesilo, ked som dostala taky list, ze aj za tych par tyzdnov som si niektore tie deticky "dokazala" ziskat 😉

My inak po starom. "Uzivame" si tyzden bez ocka 😒 Dobru nocku.

jankamanikova
11. sep 2008

Ahojte!
Mam pobalene, zajtra cestujem na vychod. Velmi sa tesime, hlavne deti. Oni tusim boli stvorene pre cestovanie 😉 . V nedelu mame krstiny, tak drzte palce, aby Jakubko to zvladol (a hlavne ja 😎 ). Do pondelka tu nebudem, mozte ma "rozoberat" ...
Pekny vikend ...

martina236
12. sep 2008

ahojte 🙂 ,

zoya, to je mile ....

stanka v ktorej ozdravovni si pracovala, v zeleznom? moja spoluziacka zo SS bola odtial, obaja rodicia tam pracovali, ale teraz tusim uz nie su tam. nie som si ista.

janka, stastnu cestu na vychod, majte sa dobre, pokojne a nech vam krastiny dobre dopadnu 😉 . hlavne oddychuj, ak sa da, oki?

ja akurat dovaram, zacala som skoro, tak to budem mat z krku 😝 a este vybehnem s malou von. pracka perie a perie a zehlenie sa kopi a kopi, ale dnes zehlit opat nebudem, dojde kamoska aj na noc, takte to bude dnes o inom 😀 .
a pred chvilou som dovolala s lekarom na zubnom, ze tabletky nezaberaju. 20.10 som objednana na zakrok 😢

zoya1
12. sep 2008

ahojte 😉
tak ja mám dnes dovolenku, idem trošku upratať, požehliť, navarené mám ešte odvčera tak sa vytešujem, že nemusím stáť pri sporáku. V nedeľu idem na gril párty do spolužiačky z výšky bez detičiek (tie idú k starkým) tak sa už aj teším, že trošku vypnem a nebudem musieť neustále niekoho kontrolovať.
Dnes som bola v škole za Dodovou učiteľkou, že ako mu to ide (veď predsa ešte do tej školy nemusel, tak mám trocha obavy) tak ma potešila aj nepotešila zároveň - vraj to bude v poriadku, len mu neustále musí dávať prácu naviac, pretože je rozumovo veľmi vyspelí a spolužiaci ho vraj zdržujú 😝 😝 - no inteligentný po matke čo vám bude hovoriť 😀 😀 😀 . Ale učiteľka to chce riešiť tak, že mu chce spraviť samostatnú lavicu mimo ostatných detí a stále mu dávať robotu naviac, napr. dokiaľ deti robia z matematiky 1 cvičenie - tak Dodo vraj vypracuje 3. No dúfam, že to budeme zvládať aj naďalej, lebo zatiaľ sa mu v škole straššššne páči.

zoya1
12. sep 2008

Panebože učiteľka a napíšem vyspelý s mäkkým i. Hamba mi fuuuuuuuuuj. Ospravedlňujem sa inštitútu, ktorý mi vydal vysokoškolský diplom 😀 😀 😀

viktoria
12. sep 2008

ahojte....boze mati a to mas cakat s tym bolavym zubom az do oktobra, ved to je este dlho a este ked ta to boli,,,,,citim s tebou........
janka krstiny dopadnu urcite v pohode, ved ty si klidacka aj jakubko je klidas urcite......
vcera som bola u dr. lebo som si myslela ze tobias ma kiahne, no ale dr. sama nevedela ci su to kiahne alebo ochvat, tak ja uz neviem,co si mam mysliet o tych dr. , ma to iba za uskom na lícach a 4 na chrbte ale uz nikde inde, a kazdeho co som stretla tak vraveli ze to vyzera ako kiahne.......no neviem, zatial sa mu to nerozmnozuje mozno to bude aj ten ochvat,,,, uvidime..........
ja dnes varim karfiol, ale tiez som uz chora z toho varenia, uz ani neviem ze co mam varit........
zajtra oslavujeme tobiasove narodeniny......
inac aj my mame ist na ockovanie az ked maly bude mat 3 roky........

ivon1
12. sep 2008

Ahojte.....
tak my sme dnes dovŕšili dva ročky a moc sa tešíme. Filipkovi sme vybrali taký kamión z LEGA. Strašne ho drží poslednú dobu všetko, čo je postavené z lega.
Poobede cestujeme k našim, mali by sme sa tam stretnúť aspoň niektoré zo sestier. Tak som sama zvedavá aká bude účasť.
Gratulujeme všetkým, čo do dnešného dňa mali dva ročky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stankalm
12. sep 2008

ahojte...my sme dnes boli na ihrisku, stretla som kopec znamych mamiciek, co sme sa dlho nevideli, tak sme pokecali a deticky sa spokojne hrali 🙂 Jedna mamina ma 22 mesacneho synceka a teraz 6 tyzdnove dvojicky, jedno sa narodilo s razstepom hornej pery a podnebia, chudatko malinke, ale je uz po operacii, tak aj ich maminka je uz na tom psychicky dobre. Su taki zlati malinki, narodili sa o mesiac skor. Obdivujem tieto maminy...ale no co, nic ine im neostava, len to vsetko zvladat 😉

Martinka...ano, robila som v Zeleznom. Myslis Moravcikovcov? Lebo pokial si pamatam, tak len oni tam byvali trvalo a aj obaja robili...Ale ani ja neviem, ako to tam teraz je, nebola som tam dlhoooo a je to uz 8 rokov, co som tam robila...Boze, ale to ubehlo a rocky nam pribudaju ☹

Zoya...to je super, ze Dodko je taky sikovny aj ked vlastne este nemusel ist do skoly. No, ktovie co z neho bude v dospelosti...

Ja uz tiez neviem, co varit, tak som dnes len take rychle - cuketovu polievku a palacinky, tie Tamarka miluje.
Ale uz tiez niekedy neviem co, idem do obchodu a v hlave ziadny napad 😠

Tak pekny dnicek Vam prajem, vraj sa ma cez vikend uz ochladit, tak si ten dnesny este uzime 🙂

martina236
12. sep 2008

ajduska, Timka je poriadna slecna teda. to Karolinka ma 11,5 kg a 86 cm 🙂 . ale jest jej chuti, to ma tesi 😀 .

stanka, ano moravcikovcov som myslela 🙂

viktoria, ono to ma ani ze zub neboli, skor pri koreni, cca pod nosom, hlavne ked pouzivam mimiku 😅 a dost to citim pri rozpravani. ja by som to ani ako bolest nedefinovala, skor ako nejake neprijemne tahanie. samozrejme na dotyk, tak to uz boli, ked si tam zatlacim prstom ☹ . krasnu a prijemnu oslavu prajeme 🙂

zoya, fiiiha, dalsi maly genius. jedneho ma mario 😉 😎 . tak nech sa mu aj nadalej takto dari.

mala zaspinkala, idem este umyt kupelku a chodbu. k veceru ma dojst ta kamoska. pa

ajduska
12. sep 2008

Filipkovi prajeme všéééétko najlepšie k narodeninkám ! 😉

no, u nás očkujú v dvoch rokoch, v troch myslím nie, aspoň pokiaľ si dobre pamätám u tých starších...keďže nie som zdravotník a ani sa nejak podrobne o to nezaujímam, tak neviem, aká to je vakcína, len sestrička sa ma pýtala, či ju majú zaočkovať ich vakcínou (myslím že nejakou 5-6 zložkovou, alebo Infanrixom ( 3-zložkový), ale že za ten sa platí, tak som ju dala tou ich a proti pneumokokom ju zaočkovali len teraz, lebo som to nejak predtým nestíhala a keďže už má 2 roky , tak dostala len túto jednu dávku, alw nemuseli sme to platiť, lebo recept jej vypísali ešte pred 2-hými narodeninami a vakcína čakala asi 2 týždne v chladničke, lebo bola Timka chorá a brala ATB
inak, sestra má dcérku tak starú ako naša Saša a šla s ňou minule na očkovanie, tak som sa pýtala dr. že či aj nás budú očkovať, tak že nie, lebo že to je preočkovanie, ktoré sa robí v šiestom roku života a je úplne jedno, či na jeho začiatku, alebo konci a že Sašu očkovali po dovŕšení 5 rokov...takže asi to je u každého dr. inak, aký si zvolí očkovací kalendár.... 😒

noc sme mali nafihu, o tretej sa zobudila, mala horúčku, aj blúznila, furt videla nejakého hava a plakala, že "nie bóóo´" a mykala tými nôžkami, no chúďa, asi ju to bolelo, lebo má na oboch nožičkách hrče a nemôžem sa jej toho ani dotknúť....a dnes spala celé doobedie a mala aj teplotu, tak som zvedavá, čo bude večer, lebo teraz som v robote, ona u svokry, tak len dúfam, že spí, nechala som jej tam aj Nurofen, ak by mala zas teplotu

janka, šťastnú cestu a príjemné krstiny, užite si to 😉

zoya 😉 😀

martina236
12. sep 2008

ajduska, tak to ockovanie, iny lekar, iny nazor a system. akurat sa predvcerom o tom bavili 2 maminky na ihrisku. mali rovnako stare deti, cca ako nase septembrovcata a jedno pichli jednou vakcinou proti pneumokokom, druhe dvoma davkami. samozrejme ze s odstupom. my sme vybrali recepty s obidvoma vakcinami asi pred troma mesiacmi, tiez bola par krat soplava a tak, takze ju ockovali minuly tyzden iba a ze napriektomu ze bude mat 2 rocky, je dobre to preockovat este raz. to ideme v novembri.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre