Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
5. nov 2008

Ahojte!
Este pred spankom Vas chcem pozdravit a popriat pekne dni.
Mame sa dobre, Jakubko je nadherny (aj ked narocny, lebo spi len v babyvaku cez den, co uz pocituje moja chrbtica); Matusko pekne rozprava a spieva; Janik robi program celej rodine a vsetci ho zato nesmierne milujeme, lebo chlapcov zabavi jedna radosti.

Zoya - nas Matusko ma taky ritual. Vzdy pred spankom mi pride povedat, ze ma lubi a ze ma ma rad 😀 😀 😀 😀 . To ho naucil Janik ...

ajduska
6. nov 2008

Ahojte, tak sa konečne aj ja hlásim, lebo čítať vás čítam, len nestíham prispievať ☹

Jani, ja by som asi nemohla nosiť dieťa v babyvaku a už vôbec nie celý deň, mám s chrbticou problém už od dieťaťa, v 5. rokoch mi zistili skoliózu a keď som mala asi 23 rokov, tak mi masérka povedala, že ešte nevidela u mladého človeka tak zničenú krčnú chrbticu....a ako vrchol všetkého mi neurologička potvrdila degeneratívne zmeny na krčnej chrbtici a že sa s tým nedá nič robiť, mám sa naučiť s tým žiť....takže žiadne dlhšie nosenie detí u mňa nehrozí, minule som niesla chvíľu Timku "na koni" a myslela som, že nastala moja posledná hodina 😀 😝 ....ale mužíček sa nanosí detí až - až, hlavne keď ideme niekam na túru, jeho chrbát teda dostáva riadne zabrať 😀 😀 😀

my sme konečne zdraví, len neviem, ako dlho to bude trvať, keď je teraz také obdobie chorôb...

Timka už má všetky zuby, ani neviem, kedy jej tie posledné stoličky vyšli.....a začala konečne aj pekne rozprávať, teraz sa jej zas nevedia tie ústočká zavrieť.....aj my máme taký rituál, každé ráno a večer sa v posteli vystískame, ja sa jej musím opýtať, či ma ľúbi, ona povie že nie a ja potom akože plačem a vtedy sa na mňa vrhne a vykrikuje "búbim, búbim" a takto aspoň 5-krát za sebou 😀 ......... a keď chcem od nej pusu, tak mi dá, ale vzápetí obíde všetkých členov rodiny a dá aj im pusu, či chcú, alebo nie , no, zlatá je 🙂

zoya, tak to by si tvoj Ďoďko rozumel určite aj s našim Tomášom, len ako by to zobralo okolie 😝 😀 😀 😀

martina236
6. nov 2008

ahojteee, som tu obcas vas precitam, len posledne nic nestiham. mame sa dobre, sme zdravi, to je podstatne, klop, klop. mna 2 dni ucho ale bolelo 😕 , asi zo zubov alebo prievan... furt sme niekde na cestach. cez vikend sme boli na murani, ved bola spomienka zosnulych, v tu sobotu mi zomrel stryko, tak v nedelu sme cestovali spat do NR, zariadit nejake veci a tak a v utorok skoro rano opat smer vychod, malu sme nechali u svokrovcov a my sme cestovali dalej do velkeho sarisa, kde bol pohreb. posedenie mali v presove... kvoli praci sme museli ist iba na otocku, tak sme v ten den presli durch slovenskom. dorazili sme cca 22.30. totalne kapuuuut 😝 . tento vikend som chcela ist do KE na nakup vianocnych ozdob do velkoskladu, ale som to zrusila. zase balit a merat tolku cestu. nemala by som kde nechat malu, lebo moj otec ma cez vikend sluzbu a u svokrovcov po tejto prvej a hadam aj poslednej skusenosti eeeeee 😠 . asi behneme do BA nieco popozerat.

renca, vsetko dobre k dnesnym meninam 🙂

renca3
7. nov 2008

dakujem matka.

ivon1
7. nov 2008

Renča ... aj keď neskôr , ale aj tak ti prajem všetko dobré a hlavne pevné nervy pri vystrájaní chlapcov.

My sme sa vrátili od doktorky. Filipkovi brali krv a dosť drasticky (má dopichané obidve ručičky), takže máme dosť veľkú traumu a to mu majú za 2 týždne brať zase na Kramároch. Počítam, že keď zbadá sestričku s ihlou tak ho neudží ani 100 čertov.

Idem niečo navariť a upiecť tortu mužíčkovi k narodkám. Dostala som recept na vraj dobrú gaštanovú. Tak uvidíme, či sa podarí.

Zoya ... pôvodne som sa chcela s tebou a Renčou stretnúť aj ja, ale mala som to teraz dosť hektické, nejako nestíham. Mám pocit, že som stále na nejakých vyšetreniach a pritom deťom nič nie je. Aspoň tak vyzerajú. Tie večné kontroly, aby si mohli urobiť čiaročku ma privádzajú do zúfalstva.
Mrzí ma to, bola to dobrá príležitosť. Snáď to vyjde na budúce.

zoya1
7. nov 2008

Renci - aj ja ti prajem k včerajším menimán všetko naj naj naj.
Ivon - fakt škoda, ale snáď to nabudúce vyjde.
U nás je dnes asi 20°C - takže super počasíčko. Boli sme dnes v našom novom (aj keď starom) domčeku. Bože už nech bude jar, nech tam začneme makať. Sa táááááák teším.
Ináč nič nové, detičky počúvajú. Akurát som sa dnes tak vytešila. V čase keď ešte Zojka mala plienky som jej tu u nás v 101 drogerie kupovala Pampersky, a malej dali plyšový mesiačik. Tak sa vytešovala, a dodnes stále ide spinkať iba s tým mesiačikom. Vtedy vraj začínala akási súťaž s Pampers, tak som vypísala bloček a vhodila do urny. A dnes mi zavolali, že sme boli vyžreboavní a vyhrali sme prvú cenu - plyšovú chobotničku Lamaze v hodnote 1000 Sk. Už ju máme doma, je to také dosť veľké čudo, ktoré aj píska, hrká apod. Som zvedavá na Zojkinu reakciu, keď príde z jasieľ. Chobotnička ju čaká v detskej na posteli. Tak potom dám vedieť dojmy. Pá pá pozdravujem vás všetkých.

stankalm
7. nov 2008

Jéééj Zoya...gratulujem, ja som nikdy nič také nevyhrala a toľko som sa už povypisovala a posielala do súťaží...

Renča...aj ja sa pripájam k prianiu všetkého dobrého k meninkám 😉

Naša Tamarka tiež celkom začala poslúchať a je taká rozumnejšia, no dúfam, že to nie je len prechodné a vydrží jej to čo najdlhšie 😉
Od včera ale teplotuje, vôbec neviem, čím to je, lebo má len teploty a nič iné, ale dosť vysoké, do 39 St., v noci mala hádam aj viac, úplne horela, len som jej dávala zábaly. Neviem, či to nemá zo zúbkov, režú sa jej tie zadné stoličky...snád to prejde co najskôr a hlavne aby sme nemuseli ísť na pohotovosť 😒
Najhoršie, že manžel celý víkend v práci a ja mám v pondelok skúšku, tak idem asi teraz ťahať do noci...

Príjemný víkend všetkým...pááá

renca3
8. nov 2008

dakujem za gratulacie.

ivon...my sme mali ist na kontrolny odber krvi kvoli tym zlym pecenovym testom. pecen sa rychlo regeneruje, ja ho uz nebudem trapit. necham to tak.

zoya...super, ze vyhra. ani ja som este nikdy nic nevyhrala. mala mala urcite velku radost.

stankalm...asi to bude u vas viroza, vtedy su take vysoke teploty. nech rychlo klesne teplota a drzim palce na skusku.

vcera som pozrela malemu do pusy a uz ma vonku vsetky stolicky-patky.

chcem sa vas opytat, aky mate doma internet. zaujimala by mesacna suma a rychlost a teda ci ste spokojne. na dome este nie je zavedeny. chcela by som pausal na neobmedzene mnozstvo minut. teraz mame UPS, ale tam nie je v ulici zavedeny kabel.

martina236
8. nov 2008

ahojteee 😉

zoya, gratulujem k vyhre. nas pred dvoma tyzdnami pozval moj otec na obed, boli sme v lefantovciach nedaleko nr, hodili sme bloka do osudia a minuly tyzden volali ocovi, ze vyhral prvu cenu, prasa. male 10 kg ma. este sme sa nerozhodli co s nim. je ale odlozene.

renca, my mame od orange, neobmedzeny pristup a sme spokojni. nie je asi cenovo najvyhodnejsi, cca 950 SK, ale ja odmietam doma vrtat a tahat kable, takze toto bolo pre mna rozhodujuce, ze nebolo treba.

vy ste vsetci uz zubati 😉 , nam chybaju este 2 stolicky.

dnes som s malou prvykrat malovala vodovymi farbami. vydrzala pri tom vyse hodiny. som sa potesila, ze ju to bavi. otlacali sme ruky, listy a tak. len budeme musiet kupit ochranny plast, cela bola dofarbena.

poobede planujeme zbehnut do ba, malej chcem pozriet este jedny zimne topanky a tiez do ikea.

pekny vikend

zuzka111111
autor
8. nov 2008

ahojte

bozez ja by som si tak rada v klude s lilkou po
kresila ale neda sa ---nelly ani sekundu sama nebude ...na ruky a na nohy, lozit ani za nic na bruchu to ju radsej ani nedavam lebo reve aj hodinu po tom este ... proste nic nestiham vcera tu bola mamaka vsetko som vypratala a dnes nic nevidno tak yisty brajgel ....

mame uz postel nelly a lili spia spolu ...ale s mamkou 😀 .stevo nadava ze ostal sam v splani ...no zistila som ze lilka sa nebudi aspon zatial sa nezobudila a nelly sa budi dost tak by som ju nemohla nechat v detskej lebo by osm len lietala ale ako nahla nelly zoberiem z postele pride aj lilka jak keby boli nejak prepojene ...ked sa zobudi lilka aj nelly je hore a naopak....tak neviem ako to urobim..

lilka etse stale ma tych svojim 15 slov alebo kolko to vie a posunkova rec ...staci jej to ....cumla sa nevieme zbavit ,,,minule hodila dedovi z okna tak povedal ze zjedol havo tak vvbrala nelly z ust .... boli sme aj u zubarky lebo si neche ani za svet umyvat zuby to je bol o dusu iba sama a to si nic numyje ma normalne take male dierky na prednych zuboch a ani za svet neotvori usta davaja ju musime drzat aj tak len tak jak sa da umyjem ....a z toho cumla jej uz idu zubky do predu ale pre nelly neviem nic robit .....a ked vecer jej nedam tak tak cirkusuje ze sa bojim ze nelly zobudi ...

no idem ja pomalicky varit obed ...pa

renca3
8. nov 2008

dik, tak to by mi vyhovovalo bez vrtania, lebo toho burania a sekania mam uz dost.

my ideme dnes vecer na akusi spolocensku akciu, co sa tyka golfu. svagor mal volne listky. neviem, co tam budeme robit, lebo golf mi vobec nic nehovori. no uvidime, mozno bude zavbava. 😉

ak bude nejaka zima, aj Leo bude potrebovat este jedny topanky. ale tu v BA sme nevideli nic pekne v rozumnej cene.

stankalm
8. nov 2008

ahojte...tak asi to bude naozaj len tá viróza, lebo ráno sme boli na pohotovosti, manžel ma donútil, lebo sa bál, ale ja som vedela, že jej nie je nič, lebo má len teploty...ale pre istotu ju počúvala a nič, aj hrdlo má ok, tak to musíme nejako len stále zrážať tú teplotu dolu. Len najhoršie je, že aj ona a aj ja by sme už aj išli vonku, hlavne ked je takto krásne, aj ked u nás na Liptove dosť fúka od včera.

Renča...my máme internet normálne "káblový" a nebolo žiadne vrtanie, oni to nejak pretiahli ten kábel do obývačky a do izby ide popod lišty plávajúcej podlahy. Je rýchly, sme spokojní, máme to neobmedzene a platíme 300 Sk / mesiac.

Martinka...ja som tiež minule rozmýšlala, že kúpim malej vodové farby,ale to by som musela asi igelitom prikryť všetok nábytok a sedačku ☹ Ešte počkám radšej 😉

Zuzka...aj my sme takí "cumlíkoví", bez neho nezaspí a už ho aj sama hodila do koša, ale je to asi aj moja slabosť, lebo ked intenzívne plakala pol hodiny, tak som jej ho zase dala. Inak tiež sa bojím, aby jej krivo zúbky nešli, ale počkám, kým jej výjdu tie stoličky a potom to poriešime.
Švagriná mi hovorila, že ich malá mala cumlík tiež len na spanie do 3 rokov a tak sa odučila, že boli u zubárky a tá jej proste povedala, že ho má už zahodiť a také omáčky okolo toho a ona prišla domov a fakt sa odučila hned. Asi skôr poslúchnu cudzieho...

Renča...tak si to dnes večer uži 🙂

Idem ešte uvariť ryžu a dačo sa ešte učiť. Pekný dník. Paaa

renca3
8. nov 2008

stankalm....kablovy. ale od koho od T-com? UPS teraz platime 800,- . 300,- Sk je celkom zaujimava cena.

stankalm
8. nov 2008

renča...hej, je to super cena, ale to je firma z LM...takže som asi veľmi nepomohla v rozhodovaní sa 😒

martina236
8. nov 2008

cawte my z nakupov doma 😝 . vsade samozrejme hromadaaaa ludi a mojmu mangelovi viac nie je treba, mal po nalade. ale splnili sme vsetky plany, tak sa vytesujem. malej som kupila uzasne cizmicky v zare, to uz bola posledna moznost, lebo vsade len same snehule a tak a chcela som nieco pekne aj k suknicke. zaodela som na zimu aj Karciho, nebolo to lahke, ale chvalabohu uspesne. aj v ikea som dostala presne co som chcela. mala bola uzasna, mala vydrz, co bolo nezvycajne...

karci odchadza na pivo, ja spracem veci a idem vegetit pred TV. este ulozit malu...

jankamanikova
8. nov 2008

Ahojte!
Tak preto som sa Ti dnes nemohla dovolat? Vy nakupujete vo velkom 😀 😀 😀 😀 😀 . Mne toho roku musi postacit internet :o))).

Ja s detmi malujem kazdy den, lebo je to jedina cinnost (po citani a hrani sa s autami), kde vydrzia hodiny. Malujem s nimi od jedneho ich roka, lebo mna to tiez bavi a mame uz zopar peknych kuskov. Aj tricka, obrazy a teraz robime servitkovu techniku vsetkym na Vianoce. Velmi sa tesia a ja som rada, lebo kazdy den sa zabavia. A aj oni su stastni. Inac na malovanie maju obycajne tricko, ktore vyuzivaju len na malovanie. To je uz riadne zamalovaneeee ... 🙂 .

Ajduska - chapem, ale nemam inu moznost. Mozno mam, ale nemam cas to pri detoch riesit. A mimochodom to bolenie chrbtice chapem. Mne dr. vravela v osemnastke, ze do tridsiatky s mojou osteoporozou budem na voziku. A cuduj sa svete, este chodim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀, alebo plazim 😀 😀 😀 .

My sme inac boli dnes na navsteve v TT, bolo dobre. Deti zalahli, idem tiez.

martina236
8. nov 2008

Jani, ty si mi volala? som nepostrehla, ani zmeskany hovor som nemala.

mario
9. nov 2008

Soplíkovanie prešlo, tak máme dva týždne pokoj 😖 .
Aj my sme kupovali malej v Zare vetrovku a zateplené nohavice na doma, lebo musíme mať všetko dvojmo, do prírody a aj do civilizácie. Boli sme cez týžden, takže nebolo veľa ľudí.
Prechod Juniora do Trnavy plánujeme od nového roku a to z dôvodu, že v lete zomrel náš trener a odvtedy to ide dolu vodou, takže zmena z nudze.
Prajem peknu nedeľu, ja mám dnes 37, ale nikomu ani muk, tento vek sa už verejne nevyslovuje. Pá

renca3
9. nov 2008

mario...gratulujem k narokam. vitaj medzi nami 37-ickami. to si aj zapamatam, lebo dnes ma Teo neoficialne meniny. neoslavujeme ich. chceli sme vybehnut na nejaky vylet, ale boli sme po vcerajsej akcii nejaki zlomeni s Petom.

janka...co je to servitkova metoda? u nas maluje len Leo, ked Teo spi. pre istotu. 🙂 lebo Teo by bol schopny aj vypit tu vodu od farieb.

jankamanikova
9. nov 2008

Mario - vsetko najlepsie k narodeninam. Ja stale zijem vtom, ze narodeniny mas az 11., na Martina 😎 😎 😎 😎 . Neviem preco ...

Renca - pozri si www.servitky.sk ...

sillas
10. nov 2008

ahojte po víkendíku, ale ste toho popísali.. 😉

Renča všetko najlepšie k štvrtkovým meninam a Mario ku včerajším narodeninam...vela hlavne zdravička..

my sme mali super víkendík...taky zleniveny... 😀 😀 takže sme oddychovali...včera mi bolo nejako zle či čo..ale ja neviem prečo mne je dva dni pred kramamy zle..potom bolesti dva dni ked ich mam...no hruza..taký týžden z mesiaca by sa mohol vymazať.. 😀 😀

my doma tiež malujeme..Riškovi sa to pači...len Lucke davam temperove a Riškovi vodove a on nechape prečo nemaju rovnake.. 😀 tak to stále rieši... 😀

servitkovu techniku mame tiež za sebou a aj ružičky z lísia taktiež..a všeličo možne z listočkov..takže tiež zabava všetkeho druhu..

no tak idem makať..

zuzka111111
autor
10. nov 2008

no janka servitkovu techniku tak ja ani pastelky nestiham nelly vsetko chce zjest ... z ust som jej uz povyberala tolko veci ze ani nerozpisujem lebo socialka pride.... nestiham nic ani sa poriadne zahrat ...a som priserne unavena ....

dnes som dostala po 2 rokoch mrchuuuu boli ma brucho brutalne a to mam dnes salsu...

idem si urobit kavu kym spia len nedavno zalahli tak idem dobit baterku ....

ivon1
10. nov 2008

Mário všetko najlepšie, nie je podstatné koľko rokov máš, ale na koľko sa cítiš.

V nedeľu sme boli v cirkuse. Filipkovi sa páčilo, aj si toho dosť pamätá, ale aj tak mám pocit, ža ho najviac zaulalo to, ako sa takí mlaďasi za nami bozkávali. A keď videli, že ich pozoruje, tak sa bozkávali častejšie. Potom to, čo odkukal začal realizovať na mne. No proste trapas. Mladí sa dobre zabávali.

No a čo sa týka výhier, tak mne sa minulý rok na poľovníckom plese podarilo vyhrať odstrel diviaka. Chcela so mu darovať život, ale to ma skoro tí poľovníci zožrali. Na to sa vraj musí čakať, či čo je to aká vzácnosť. Tak som to potom darovala jednému kamošovi - poľovníkovi. Teraz v sobotu máme ísť tiež. Tak vám potom napíšem, čo sa mi podarilo vyhrať.

Renča mi máme internet od T-Com, cca aj s pevnou linkou neobmedzaný - 1600 Sk.

zoya1
10. nov 2008

Ahojte, tak nejak ste sa mi rozpísali - chvalabohu lebo už som mala pocit, že to s nami ide dole vodou 😀 😀 😀 .
Mario všetko naj k narodeninám.
Ja s deťmi nestíham robiť doma vôbec nič, obaja sa realizujú v škôlke a v škole. Chobotnica mala neskutočný úspech, spíme teraz aj s mesiačikom aj s chobotnicou. Zoja sa už do postele skoro nezmestí. 😀 😀 😀 .
renci - my máme tiež káblový internet, nevŕtali mi tu vôbec nič, cez chodbu mi ten kábel ide ponad znížený strop (pod sadrokartónom) a v obývačke ho máme tiež skrytý v lištách od plávajúcej podlahy. Platíme 540 Sk a máme vraj najrýchlejší internet na Slovensku, ale je to košický Antik tak ti to asi nepomôže.
Inak k maľovaniu - Ďoďko minule maľoval vodovými farbami doma a Zoja vypila vodu v ktorej si čistil štetce - takže som maľovanie v prítomnosti malej zatrhla.
Neviete mi náhodou niektorá poradiť čo robiť, ak mám pocit že u nás v robote straší? Asi si pomyslíte že mi šibe, ale veci ktoré sa tam v noci dejú nie sú podľa mňa normálne. Ako keby si z nás niekto robil srandu. Všetky kolegyne prežívajú to isté, kroky, otváranie dverí, búchanie okien, vypadávanie kníh z políc apod. Už mám normálne strach chodiť na nočné. Ak viete pomôžte.

renca3
10. nov 2008

zoya...to znie ako z hororu. ja som teda velky bojko. nech to robi ktokolvek, bala by som sa. i ked na strasenie neverim.

ivon1
11. nov 2008

Zoya ... viem ťa pochopiť. Tiež som zažila niečo podobné a nechcela som o tom hovoriť, aby si nemysleli, že som šibnutá. Od smrti môjho otca sa mi veľmi málo o ňom sníva a keď tak vždy len v dobrom. Asi rok po smrti môjho otca som sa v noci zobudila a zrazu som počula kroky od dverí až ku mne k posteli. Tak som sa strašne bála, že som sa nevedela ani pohnúť, ani toľko, aby som poťahala muža za ruku. Zopakovalo sa mi to asi tri krát. Ale vám poviem bol to neskutočný strach a úplné ale úplné zmeravenie. Mala som také ťažké celé telo, že sa nedalo ani pohnúť. Akoby nejaká zvláštna sila ovládala nielen moje telo ale aj myseľ. Niečo mi vravelo, že je tam práve môj otec. Srašne zle sa to opisuje, bolo niečo strašne zvláštne. S otcom som sa pred smrťou nezhodla a zostalo to tak až do smrti, keďže zomrel nečakane. Tak neviem. Do dnes si to neviem vysvetliť. Nespala som, nezdalo sa mi to. Bolo to fakt reálne. Aj keď asi vyzerám ako cvok. Alebo je fakt niečo, čo sa nedá logicky vysvetliť ..... .
Dúfam, že mňa teraz nebudete považovať za blázna.

sillas
11. nov 2008

baby..až mam z toho zimomriavky...ja som mala asi pred mesiacom taký živý sen..že som počula že niekto vošiel ku nam do bytu..ja som sa bala že čo ked ubliži detom..Riško je pri mne ale čo Lucka..a tiež som sa nevedela pohnuť.len som čakala...ale mala som pocit že som naozaj "hore"..ale musel to byt iba živy sen..
a od destva sa mi sníva že padam z vyšky..a tie sny sa mi opakuju dodnes...mne sa muselo niečo horzne stať v minulom živote asi...neviem si to inak vysvetliť.. 😕 😕

no ale už sa mi snívalo aj take že som mala celkom dobry pomer s niekym z okolia /ako vo sne/ a ked som sa rano zobudila som mala normalne pocit že to bola pravda..a ked som toho dotyčneho stretla v nejakej blízkej dobe...tak som mala pocit že to naozaj... 😀 😀 😀
je to NESKUTOČNE ake dokažu byť sny SKUTOČNÉ...nie??? 😅

martina236
11. nov 2008

baby len tak v rychlosti reakcia na vase sny, zazitky pocity, lebo o chvilu bezim po malu a varim medzitym. ludia, kt sa to stava to opisuju presne ako ivon. konkretne mojej krstnej mame a dost casto. tiez ma pocit, ze ju chodi niekto "navstevovat". vtedy nie je schopna vydak akykolvek zvuk, nevie sa vobec pohnut, citi sa uplne paralyzovana. proste nevie vydat ziadny impulz na pomoc. po case zostila a to samozrejme na rady starych bab, ze pomaha v duchu hresit a prejde to. ked mi to opisuje, beha mi mraz po tele.

zoya1
11. nov 2008

ahojte kočky, som rada že ma nepovažujete za blázna. Ale fakt to v práci zažívam. Trošičku som dnes pátrala, a vraj sa v tom dome kde sme (je to veľmi starý dom, prestavaný) sa udialo strašne veľa zlých vecí. Napr. vraj tam žila židovka ktorú počas 2.sv. vojny deportovali a babičky na ulici tvrdia, že keď ju brali tak všetkých zaklínala. Druhý príbeh je vraj z rokov okolo 1950. Vraj tam jeden muž zabil druhého a potom sa obesil na velikánskom orechu, ktorý tam na stred dvora stojí dodnes. Takže po týchto dvoch príbehoch si naozaj neviem predstaviť štvrtkovú nočnú, ktorá ma čaká. Neviem čo mám robiť, dnes kolegyne vraveli, že všetko vysvetia so svätenou vodou - lebo počujeme to skoro všetky - okrem 2.

renca3
12. nov 2008

caute,
kedze dnes Leo nemal skolku, dohodli sme sa s mamickami zo skolky na spolocnom vylete. boli sme na salasi tu kusok od BA. ivon to urcite pozna, je to od nich na skok. su tam ovce, kozy, kone, zajace. a potom smyklavky a trampolina. dali sme si na salasi bryndzaky a deti pirohy. cestou domov deti pospali a mam veget. dobre bolo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre