Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
20. dec 2008

dobre ranko.
konecne vyslo u nas slniecko. chlapi isli na dvor odhrnat sneh, tak sa mozem pustit so prania a upratovania.
inak vsetci okrem Tea sme nejaki chori. tento rok sme cele sviatky doma, ved je tu co robit.

stankalm
20. dec 2008

ahojte maminy a septembrovčatá 😉 😉
Aj my sa pripájame k želaniu šťastných a spokojných Vianoc, veľa zdravíčka a šťastíčka a spokojných tváričiek našich detí 🙂

Ja idem dnes konečne začať s pečením, ale len medovníčky a vanilkové rožky a potom musím kuchyňu dať trošku do gala, lebo to popri učení zanedbávam...ale inak to nejdem nejak veľmi preháňať, lebo žiadny nával návštev neočakávame, budeme si to užívať v rodinnom kruhu 😉

Včera som mala 5. skúšku, ešte ma čaká jedna, 10.1., ale normálne včera večer som nevedela čo zrazu robiť, ked malá zaspala, ked som sa nemusela učiť...tak som len tak leňošila a užívala si ničnerobenie 😎

My sme zatiaľ zdraví...teda od krku dolu 😀
Ale Tamarka včera škaredo spadla, totiž kým som bola na skúške, bola s ňou moja mama a pri nej vôbec nechce cez obed zaspať...tak bola večer už hotová, len sa tak šuchtala a mrnčala a potkla sa a rovno na čelo otvoreného šuflíka nosom...krv jej tiekla strašne, aj som rozmýšľala, či nemám ísť na pohotovosť, ale o chvíľu sa ukludnila a nič jej nenapuchlo, tak je neviem, snáď si to len narazila...

Tak sa držkajte a užívajte si rodinnú pohodu. Pa pa

jankamanikova
20. dec 2008

Ahojte!
Nam uz Jezisko priniesol stromcek, krasnu velku borovicu. Deti rano skoro odpadli (aj ja, lebo som to od Janyho necakala). Dnes sme ten stromcek pekne ozdobili. Deti su velmi stastne a velmi sa tesia. A my sa tesime, ked vidime, z akej malickosti sa vedia tolko radovat. Samozrejme, ze Janik skonstatoval, ze Jezisko zabudol priniest darceky, ale ze ma asi vela roboty a ze Janik si na darceky pocka 😎 . My sa velmi tesime na Vianoce, budu skromne (co sa tyka darcekov), ale nasim detom vela netreba 😎 .

My balime az buduci tyzden, ideme na prvy sviatok do PO, velmi sa tesime na sneh, lebo tu len prsi a prsi. Vobec ma to pocasie nebavi 😉 .

Mame pekne obdobie, piekli sme perniky (uz su zjedene, takze musime napiect), popratali a to je asi tak vsetko. Vela pri Jakubkovi nestihnem, ale som pokojnejsia.

Prajem peknu nedelu a pekny predvianocny cas.

renca3
21. dec 2008

nas stromcek je uz 3 dni vyzdobeny. jedlicka. tesili sa velmi. Teo chodi stale okolo stromceka. uz porozbijali asi 5 ozdob. budem musiet este nejake dokupit. ale je uspech, ze ho este nezhodili cely. no a Leo sa vypytuje kazdy den, kedy nam prinesie aj darceky. lebo teda stromcek tiez priniesol Jezisko. 🙂

jankamanikova
21. dec 2008

Renci - aj nas Janik sa stale vypytuje. A Jany mu povedal, ze este tri krat sa vyspi, a pride Jezisko. A Janik, ze to je kedy a ked sa dozvedel, ze v stredu, tak on sa chce zobudit az v stredu 😀 😀 😀 😀 . No, sranda to je s tymi detmi.

viktoria
23. dec 2008

ahojte.....tak po dlhom case sa ozývam.......
konecne po 2 mesiacoch bolesti zuba a uzivania ibalginu ma manzel nasilu vzal ku známemu zubárovi a ten mi v piatok zub vytrhol........konečne.....
stromček aj nám uz stojí, tobias bol hotový, ukazala som mu ze aj svieti tak celý cas hýkal....jooj zlaty bol, no a vikina mu samozrejme povedala ze uz zachvílu im jezisko donesie darceky...........
tobias je prechladený uz aj ja soplím akurat vikina s manzelíkom a psom sa drzia.......
v sobotu ideme na oslavu, manzelova babka má 90-tku, tak sa trochu zabavíme, a ked prideme domov tak ideme s muzom vecer hrat volejbalový turnaj,,, hrá sa celu noc do raná.....no somm zvedava ako to vydrzím, kedze popritom sa aj popíja.......
dnes u nás aj snezilo ale od rána fuka strasne silný vietor, boli sme aj trosku von, ale tobias nema rad ked fuka vietor, lebo potom nevie dýchať.....
inač musime sa pochvaliť uz 3 týzdne sme konečnéééééééééééééé bez plienky, mame iba cez noc......ale aj ked kaka, tak povie ze cikam klobasu....
okrem ineho ked sa niekto spyta tobiasa co mu donesie jezisko tak odpovie ze klobásu...no to dieta sa nezapre, stále myslí na to jedlo.........
Všetkým vám prajem pokojné vianočné sviatky, hlavne zdravie, pohodu v kruhu rodiny, a stastný novy rok....
inač zoya chuda male, co musela prezit, ale dobre ze ste aj isli, skoro sa uzdravte.....
mati ach tie zuby, uz nech más pokoj.........
stankalm tak ja uz mam 16 skusok za sebou a v januari este posledné 3...........
papa

sillas
23. dec 2008

Ahojte baby.
chcem vám všetkým z celeho srdiečka popriať krásne sviatky...trošku aby sme všetci spomalili a užívali si jeden druheho a tešila sa z lásky a z našich krásnych deti.
My ideme na štedru večeru ku svokrovcom..a to je snad najvačší darček pre mna že jeden den nemusim variť a len si užívať detičky a tešiť sa spolu s nimi na večer..tak sa teším a potom na to ako si budeme užívať darčeky..dostanu toho vela..takže sa bude s čím zase hrať.. 😀

tak ešte raz krásne sviatky

renca3
24. dec 2008

vsetkym septembrovkam prajem krasne a prijemne prezitie Vianocnych sviatkov s rodinkami.
uzivajte si ich hlavne v zdravi a v pohode.

Leo sa uz nevie dockat vecera. mohlo by mu to este par rockov vydrzat - ta viera v darceky od Jeziska.
od vcera poslucha ako nikdy.

my sme na veceru doma. budeme mat peceneho sumca, takze priprava minimalna a potom ideme k nasim (pre darceky). tam nieco prinesie aj brat, tak budu mat toho dost. no a na zajtra ideme k svokrovcom na obed (pre darceky).

iskakiska
25. dec 2008

ahojte holky, chcela by som sa Vás spýtať, či Vaše detičky ešte nosia plienky cez deň a na noc. Ak nie, prosím Vás o nejakú radu

zuzka111111
autor
26. dec 2008

ahoj v púrvom rade krasne sviatky ....

lilka tiez v den vianoc pocuvala ale u nas jezisko nemohol priist museli sme ho nazvat dedo mraz 😀 😀 😀 lebo sa slova jezis 😀 ko veeelmi bala 😀 😀 ale bolo to konecne take ze si to uvedomovala 😵

..ale somnou sa nieco dialo 25 mi bolo divne ako som nachladena ale tak sa mi motala hlava az som nakoniec omdlela a stevo chudak bol hotovy vraj som sa dost dlho nepreberala az som si myslela ze som znovu tehu 😒 asle niesom tak neviem co to malo byt....

iska...mne lilka na nboc nosi a cez den nie ...a co za radu potrebujes

renca3
27. dec 2008

zuzka....fuuu odpadla si? no verim, ze sa stevo prelakol. zeby z vycerpanosti z vianocnych priprav?
inak aj my sme marodi. deti soplia a rano kaslu, peto este na stedry den teplotoval a ja klasika dychacie problemy-astma. dufam, ze do Noveho roka budeme fit, lebo budeme u nas silvestrovat cca 20 ludi.

iska...plienky mame mimo domu aj cez den a doma aj v noci, takze neporadim. Leo uz v jeho veku nemal mesiac plienky ani na noc. kazde dieta je v tomto ine, tazko radit.

ivon1
28. dec 2008

Zuzka tak môj Vladino si tiež myslel, že som tehotná, keď videl ako do seba ládujem sladké, slané, kyslé a všetko čo mi prišlo pod ruku. Mala som nejakú žravú chvíľku /teda cca 3 hodiny som do seba tlačila/ a stále som sa nevedela dojesť. Ale po polnoci som bola totál hotová. Zrejme sa mi to všetko v bruchu zmiešalo a do pol štrvrtej som bola hore a myslela som, že sa mi brucho roztrhne.

Na prvý sviatok vianočný sme so Saškou zobrali do kostolíka aj Filipka, že mu ukážeme veľké vianočné stromčeky a betlehémek. Ešte ani nezačala omša a už mi zaspinkal na rukách a tak prespal celú omšu. Odkedy mu vybrali mandle tak nechrapká, ale teraz teda poriadne pílil, až sa všetci naokolo otáčali a smiali na ňom. Bol zlatý, prebral sa až v aute a pýtal sa či to už skončilo.

renča ... u nás bude tiež cca 12 ľudí na Silvestra, tak uvidíme ako to dopadne. Mimochodom Filipko sa strašne bojí ohňostroja, teda toho zvuku ako to búcha. Dúfam, že bude tvrdo spinkať.

iska... my máme plienku len na noc, alebo ak niekde dlhšie cestujeme. Niekedy máme za celú noc suchú plienku ale sa na to nespolieham a pre istotu ju dávam.

sillas
30. dec 2008

Ahojte baby...prajeme vam krasny zvyšok tohto rôčika...nejako tu nikto nestíha priepievať..ja v plnom pracovnom nasadení, či už tu v praci či doma a či večer pracovne..už je to na nervy, aleaspon cez sviatky sme si oddýchli a nevenovali sme sa praci..

deti su ok..ale stale na nas kašlu, dva dni suchy kašel, potom vlhky...ale inak im nič nie je...ani nesoplia...

kosu tu mame riadnu len škoda že sniežik nie je.. ☹ ako by sa deti tešili..

my budeme Silvestrovať doma...kedže nam sa neda od drobca nikam isť...stale sa budi a stale pijeme v noci dvakrat mliečko...už som za tie vyše dva roky celkom z toho vyštavena..pravdaže je aj celý dočurany na rano.

tak vam prajeme krasny Silvester či už s detmi...alebo konečne bez nich.. 😀 😀 a štastlivý nový rok a hlavne vela zdravíčka.

renca3
30. dec 2008

caute babule
cela rodinka je uz zdrava okrem mna. ja mam chytene priedusky a pluca. mam nasadene ATB, tak sa tesim na cajickovy Silvester. neviem ako to zvladnem, ked tu bude tolko ludi. pri najhorsom pojdem s detmi do postele a Peto sa o nich postara. 😉
deti ako keby chapali, ze mi nie je dobre. povedala som im, ze nevladzem na nich kricat a tak musia posluchat.
a normalne to funguje. dnes su kludnejsi.

prajem vsetkym veseleho Silvestra a do noveho roka vela stastia a hlavne aby boli vsetci zdravi.

zoya1
1. jan 2009

ahojte!
Tak sa konečne hlásim, od Vianoc som akosi nemala čas napísať. Vianoce sme prežili v pohodičke, deti sa ešte stále vytešujú z darčekov - tohto roku ich naozaj dostali požehnane, babičky sa asi predbiehali, ktorá kúpi viac. Silvestra sme strávili doma a nebol veľmi radostný, teda aspoň pre mňa, lebo práve na Silvestra moju mamku operovali v Košiciach. Operácia (hysterektómia) trvala 4 hodiny, a ja som si myslela, že sa tu doma zbláznim, kým mi doktor zavolá že to dopadlo ok. Ale našťastie je všetko v poriadku, dnes sme boli mamku pozrieť v nemocnici. Síce ešte leží na ARO, ale vyzerá fakt dobre. Teda dúfam, že sa aj tak cíti. Inak ja sa už strašne vytešujem do roboty, nech už bude toho 7.1. lebo už ma ide doma poraziť. V kuse len upratujem, varím, periem a žehlím. Tieto sviatky ma fakt psychicky zničili. Ale dúfam, že nový rok bude super. 😀 😀 😀
Všetkým Vám prajem hlavne veľa zdravíčka, šťastíčka, a veľa pohody a optimizmu. 😎

ivon1
1. jan 2009

Ahojte mamičky a detičky, prajeme všetkým veľa, veľa dobrého do nového roku, ale hlavne veľa zdravíčka a spokojnosti.

sillas
2. jan 2009

Stastlivý nový rok všetkých a hlavne vela zdravíčka....

nejako to tu zanedbavame baby...tak sa treba polepšiť...

ja idem makať...dneska to nejako vydržím

renca3
2. jan 2009

caute v novom roku
Silvestrovska oslava dopadla dobre. aj som potiahla do 4:30, co som teda nepredpokladala. zato vcera som cele poobedie pospavala. bolo nas tu 22, ale v tomto velkom priestore sa to stratilo. z toho deti bolo 7, tak sa tu vysantili. Teo vydrzal do 1:00 a Leo do 3:00. tiez som nechapala. idem sa pustit do upratovania, lebo vcera som to jaksi nezvladla. este sme mali noclaznikov a ti odisli az poobede.
prajem este raz stastie a zdravie v prvom euroroku a nech sa nas netyka hospodarska kriza. 😉

viktoria
2. jan 2009

ahojte......aj my vám vsetkým prajeme vela zdravia, lasky a pohody v rodine.....hlavne co najmenej chorôb......
my sme silvestrovali doma.....tobias uz vie vyliezt s postielky a tak okolo pol 1 prisiel sám za nami do obyvacky, ohnostroj sa mu pácil......viktorka to vsetko prespala........
s tobiaskom sme dnes sami, manzel isiel s vikinou a psom do lesa, uz sa doma nudili.......

jenis
3. jan 2009

Vsetko dobre vam zelam do noveho roku aj ja.

zuzka111111
autor
3. jan 2009

ahojte vsetko dobre do noveho roka....

tak sme sa vratili zo Stratenej ....urobili sme si mini stretko s matkou a jankou/jenis/ popili sme vinko teda len my s jankou a stevom ..saska vyrastla a karolinka nechala doma jazyk a nic nepovedala 😀 zato lilka kricala za vsetky nic samozrejme nechela pozicat .... ale som bola rada ze znovu vsetky vidim...

stevo zacal navrhovat stretko 😀 😀 ze ci by to tento rok nemohlo byt v madarsku co sa nam nezdal az taky zly napad nejaky bazen tobogan smykalka co poviete ...?

renca3
4. jan 2009

v madarsku??? hat nemtudom. ale ked zorganizuje, pridame sa. ja viem len asi 10 slov po madarsky.
super, ze ste sa videli a aj vase kocky boli spolu.

dnes cakame svokrovcov na navstevu. akoze 1. na novom. Peto isiel po nich a ja varim obed. teda neviem ako to dopadne s mojim kucharskym umenim. dufam, ze nebudeme musiet objednavat pizzu. tak ja idem k hrncom. pa.

jenis
4. jan 2009

Renca drzim palce 😀

Aj ja som bola rada, ze sme sa stretli s babami, len som prisla na to, ze Sasa je hyperaktivne dieta. Aj ked som to vedela aj doteraz, ale oproti nej boli obe baby anjeliky ☹

Co sa tyka stretka v Madarsku som za, len treba vymysliet kam. A ako daleko ste ochotni cestovat. S jazykom problemy nebudu. Budeme tlmocit. 😉

jenis
4. jan 2009

Posielam vam dve adresy, je to mesto Nyiregyhaza. Maju tam aquapark a aj velke zoo. Ten aquapark si viete pozriet aj po slovensky. Len je to trocha daleko 😖

http://www.aquariusfurdo.hu/

http://www.sostozoo.hu/

renca3
5. jan 2009

caute,
nik sa neozyva. asi to madarsko nema velky ohlas. mne sa nevidi ta recova bariera. jenis, nemozes byt pri kazdej, ked budu nieco potrebovat. no ale nech napisu aj ostatne...co na to.

uz sa aj tesim na 7.1., kedy zacne skolka, lebo uz tu mame ponorkovu chorobu. i ked posledne dni Peto s Leom chodia korculovat, Teo bol u nasich a ja pracujem. Leo si predlzi prazdniny, ide s nasimi vo stvrtok do Dubaja. beru ho takto 1. krat (myslim, ze aj posledny) 😉 . som trochu nervozna, ci to s nim zvladnu a tak...

zoya1
5. jan 2009

wow Renci že Dubaj - sa picnem - to bude mať Leo zážitok na celý život.
To Maďarsko je super nápad podľa mňa. My sme boli v Maďarsku na dovolenke tento rok a bolo neuveriteľne super. A to nikto z nás nevedel ani slovo po maďarsky. Takže ja som za.
pozdravujem všetkých. Idem robiť inventúru do ocovej krčmy, keďže mama je mimo. Už sa neuveriteľne teším na tie prepočty v Euro 😀 😀 😀

jenis
6. jan 2009

Renca, z jazykom je to tak, akoby si sla do Talianska. Predpokladam, ze po Taliansky nevies a dohodnes sa aj tam. Madari vedia anglicky tak isto ako my. 😀 Ale uz sme tri kto je za 😉

renca3
6. jan 2009

jenis...by si sa divila, ale un poco parlo italiano (hovorim trochu taliansky). pred x rokmi som sa ucila. ale fakt zaklady a da sa dohodnut. lebo na juhu Talianska alebo na Sicilii ci Sardinni ti je AJ nanic.
inak madarcina ma mrzi. mohol ma otec nieco naucit, ked som bola dieta....

jenis
6. jan 2009

Renca, to bol len priklad. Ale cim viac reci vies, tym lepsie. Mne je to jedno kam pojdeme, len Madarsko je krajina, kde to nie je tak drahe ako u nas a sluzby ponukaju ovela lepsie. Inak tam sa chystam uz druhy rok, ale akosi sa mi nedari, ale vraj je tam nadherna zoo. Ja pojdem tak ci tak tohto roku. 😀

vierka3
6. jan 2009

ahojte maminky a deticky!

vsetko najlepsie Vam prajeme v tomto roku 😉 . Sme sa davno nevideli/nepoculi/necitali, co? ☹ Este si nas pamatate? 😉 Samozrejme, ze citat to uz vsetko nestiham, tak ked budete mat cas, tak dajte v skratke vediet vase novinky. My sa mame dobre, zatial stale v Pittsburghu (pri tejto krize ale clovek nevie, co bude zajtra 😒 ).

Zuzka, ked si este pamatas ako si ma v Ruzomberku na ranajkach odhalila, tak okolo 29. by sa to malo narodit 😉 . Co sa tyka Lenky, tak este stale velmi nerozprava, ale zacina sa to zlepsovat, hlavne tym, co nabera z rozpravok - samozrejme po anglicky. Kedysi davno (v 18 mes.) sa uz krasne pytala na zachod, potom sa nieco stalo (mozno sa jej nepacilo chodit na zachody v moloch a pod.- pri to zvykla niekedy neuveritelne vyvadzat) a sme tam kde sme boli. Navyse si zacala hryzt nechty ☹ , uz asi pol roka jej nie je co ostrihat ☹ . (uz sme skusali aj cili, leukoplast, rukavice, ale nic nevyslo... Inak je ale zlata 🙂 , sak je nasa 😀 .

Ozaj, na kedy asi planujete to stretko? Ako vzdy u nas je podstatnejsi termin, ako miesto (a Madarsko znie zaujimavo).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre