Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
20. jan 2009

my to mame kusok viac, do 450 km. 😝 ten zaciatok juna vyhovuje.

martina236
20. jan 2009

ahojte, my dnes taky papucovy cinziakovy den 😉 , ani nos sme vonku nevystrcili 😀 ... malu som do jasliciek nedala, ani zajtra nepojde, tak si uzivame... doobeda doniesla kamoska dcerku, tak sa slecny pohrali, bordel narobili, neva, ale rozumeju si, to je hlavne, akurat ze noddymu hlavu odtrhli 😒 , tak ale ako deti, este ze Karolinka to tak vazne nevzala, bo noddy jej srdcovka. zalepila som sekundovym, tak uvidime, co este znesie 😀

zajtra nas dojde moj otec mrki, zostane do nedele... takze opat toho stihnem pobehat, hlavne na masaz sa uz tesim, tesim 🙂 . aj sme vylet vlakom planovali, bud do novych zamkov alebo hlohovca, ale sme usudili, ze v tomto obdobi chorob neradno 😕 nikam hromadnymi spojmi chodit, tak rusime...

aj my sme za zaciatok juna, co sa stretka tyka

karci behat isiel, az dojde slubil, ze sa tequila bude podavat, mnaaaaam

renca3
21. jan 2009

caute, my sme stale doma v katantene. asi mame chripku ci co. uz je toho vela. ja potrebujem robit, detom je uz doma dlho...no vesele to je. peto uz ide zajtra do roboty, tak sa tesim, ako tu budeme sami bacovat.

sillas
22. jan 2009

caute baby..čo sa týka chorob tak lezie niečo na mna...asi som nachladla cez víkend v plavarni...ešte včera večer sme boli korčulovať a to ma dorazilo..

čo sa týka toho stretka..tak my asi skorej nie ako ano..nevychádzame s peniazmi...je tu kríza..uvidime či sa nam obchod rozbehne na jar..ked nie..tak v lete nam asi žiadne výlety nehrozia.. 😒 😒 hypoteka nam dava zabrať..tak uvidime..
ale to či nam to vyjde mi budeme vedieť možno akurat v maji...takže to je viac ako neiste..takže s nami nepočítajte.. 😒

martina236
22. jan 2009

sillas, tak len vela, vela caju, vitaminy a sup cez vikend do perin, ked sada aj skor 😉 . alebo nech priznaky radsej prejdu hned, nie? 🙂
no vdaka krize je asi viac ludi tak, ze nevedia, ako to bude vyzeraz o tyzden, mesiac ci dva 😖 . vsetci mame toho dost, kto by dnes nemal, vsak? akurat som toto vcera s jednou kamoskou vecer na chate rozoberala, tiez maju firmu, kopec dlhou a bla, bla, bla a ona ze ved Pan Boh sa postara. nema problema. jak z evanielia 😉 .

renca, vas co koli? chripka? 😒 uz to tusim zacina. na vsetky strany. drzte sa, hlavne ti mamina. inak starat sa o troch chorych chlapov a byt sama chora, fuuuu ha. drzim palce, nech ste rychlo fit.

tak ja od rana frmol, rychlo, rychlo som o siestej hlavu zmyvala, zehlila (vlasy, nie pradlo! uz asi vyse mesiaca som nezehlila, tuto cinnost postupne vypustam z domacich prac 😀 ), o pol deviatej nechty, pol desiatej zubar, rychlo do mesta vyzdvihnut nejake veci, maly nakup potraviny, esteze som vcera urobila na dnes kolozvarsku, aj na zajtra mame. karolinka mala rybku. mnam taka bola sprovaaaa ta kapusta 😵 . teraz kavickujem, mala spi, dedo ide asi tiez, ja mam frei, potom ked vstane pojdu von, ja upracem a vecer sup sup cvicit. uz sa strasne tesiiiim 🙂

zuzka111111
autor
22. jan 2009

ahojte
no choroby nas zatial obchadzaju ...nelly ma konecne zub dala si nacas kocka a idu jej dalsie asi 4 chuda vkuse ruka v ustach, lilka nekomentujem raz dobre o chvilu zle takze sme ako na kolotoci raz mojkam raz kricim, mne vcera rano o 4 zmorila nejaka kolika poviem vam ze porod bol malina oproti tomuto...presla som obvodnu odber , chirirgiu , gynekologiu vsetko ok a ja som sa trapila do siedmej do vecera uplna hrooza..... takze teraz mi naordinovali atibiotika a preventivnu tak bude,m len behat po vysetreniach aj pre to odpadavanie a teraz aj ten zaludok no hruuuza.... 😒

inak by uz trebalo nieco ohladne stretka ...treba sa pohnut uz...... janka by mohla pozriet kde sa da v blizkosti ubytovat a dat tu link alebo spravit temu o stretku ak sa nedohodneme na madarsku treba nieco hladat na slovesnku nie??????????????????? 😕

jankamanikova
22. jan 2009

Ahojte!
Tak renca a sillas sa vyliecte, co s chorobou nie je veselo ..; zuzka takisto sa daj dokopy. Myslim na Vas!

My sa mame velmi dobre, deti su zdrave. Tato zima je super, sme zdravi a dobri 😀 😀 😀 😀 😀 . Co sa tyka krizy, sillas, drzte sa. Pan Boh sa postara (ako Martinka pise), bude dobre. Hlavne aby sme boli zdravi a spokojni s tym, co mame.

Stretko? Nam je to jedno, dajte len vediet, kde a co a ako ... Budeme sa tesit.

jankamanikova
23. jan 2009

Prajem Vam pekny vikend a kopec radosti z deticiek. Ja som sama, s Jakubkom a ten mi paradne spi, tak sa vytesujeeeeem. Majte sa!

jenis
23. jan 2009

Baby pracuje sa na tom stretku, vydrzte!

U nás tiež prepúšťanie, v pondelok príde delegácia zo švédska, asi odvolajú riaditeľa... Bude to zaujímavé. Už aby bolo po kríze.

Saška solpíkuje, inak v pohode. Akurát s mužom to škrípe, ale aj to sa hádam dá do poriadku 😝

jankamanikova
23. jan 2009

Joj, tesim sa na stretko.

To by bolo, keby nas na materskej doma prepustili? A odvolali, nie? Jednoducho my musime ist a tesit sa, ci je kriza alebo nie je 😎 ... Jenis, hadam Ta nedaju prec. Ty si kvalifikovana sila 😉 .

viktoria
24. jan 2009

ahojte......v stredu sme prisli z nemocnici, vikina to zvládla v pohode, dali jej injekciu aj tabletku a za 10 minut mala mandlu vybratu....ani nekrvácala z nosa...........ale pre mna tie 3 dni boli strasne, nudila som sa........
jenis tak sa len drz v robotke aj s manzelíkom si to urcite vyrovnáte, ved vies akí su chlapi......
renci prajem skore uzdravenie.....
my sme zatial zdraví, klop,klop,......tobiasovi sa usta nezatvoria stále nieco rozpráva.....uz je horsí ako vikina.......
aj nam je luto ze nebudeme môct prist na stretko, tak by som vás aj deti chcela vidieť, ale co uz........
v sobotu mam skusku z biologie, no vela je toho mam co robiť........tak sa ucím a ucím......

zuzka111111
autor
25. jan 2009

ahojte u nas celaa rodiinka spii len ja netujem ..konecne som aj nejake foto pridala nejak nestiham ...... 😅

martina236
25. jan 2009

akurat som mrkala, zuzka na fotecky 😉 . vyzerate spokojne a stastne. teraz ako? 😀 dievcence posluchaju?

renca3
25. jan 2009

zuzka...dobre vam bolo v tej Stratenej. uz by som aj ja niekam vypadla. toto tyzdnove vazenie doma bol horor.
zajtra uz davam Tea do skolky, Leo este pocka den, dva. uvidim, kolko vydrzia v zdravi. vraj je polovica skolky doma. Peto ide az zajtra prvy krat po tyzdni do prace. myslim, ze sa uz tesi. 🙂

sillas
26. jan 2009

caute baby..
čo sa týka toho stretka..tak my sa ho tiež bohužial nezučastnime, keby bolo na SK, tak by sme dobehli na nejaku jednu noc ako minule...ale na viacej naj naozaj nevyjde..

dneska písali v novinach že v RS je najvačšia nezamestnanosť 26% a to ešte nie je koniec..ešte sa bude prepustať a plno ludi sa vracia zo zahraničia domov..takže musime hodiť krízové opatrenia.. 😠 😠

dnes mame v škôlke rodičko ohladom skoly...4.2 mame zapis..takže od septembra nas čakaju ešte tažšie časy..ved aj Riško do škôlky...budu to dve velke zmeny

Riškov slovnik sa nerozširuje..už ma to dosť štve ale aj pri tomto spôsobe komunikovanie zažijeme plno srandy...

mlieko pije stale ešte v noci dvakrat..je to hruza..vypije ked ide spať dva deci..a v noci dvakrat takže dokopy je to 6 deci mlieka..takže odvykanie od plienok na noc nehrozi..stale sa zobudi prečurany..ked mu ponukneme čaj alebo hustejšiu kašu večer tak to dohodi že to nie je mnam mnam... 😀 😀 ani žiadny cukor alebo kakao do toho... 😒

tak si "užívam" netušim ešte dokedy...ale už som z toho dosť unavena..cez víkend som bola riadne chora..už som sa trošku dala dokopy..ale z daleka nie som fit..
ale hlavne že deti su zdrave.

renca3
26. jan 2009

dnes isiel Teo po dlhsom case znova do skolky. prekvapil ma, ako vosiel suverenne sam do triedy. ani nevedel, kedy som odisla. doteraz to bolo vzdy s malym placom, ked isiel bez Lea. 🙂

sillas...uz som to tu pisala. co by sa stalo, keby si mu to mlieko v noci nedala? mozno by ste 3 noci nespali, pre maleho plac... nestoji to za to?

sillas
27. jan 2009

renca už sme skušali...plakal a durdil sa, išiel sam do kuchyne pred chladničku... a ked som ho oklamala, že mu idem po mliečko...vtedy sa ukludni...musim čakať za dverami či zaspi...zvykne zaspať..ale o hodinu je zase hore a dookola... a ked ho takto "oklamem" tak či tak musim vstať..a čakať kým zaspi...a nakoniec musim vstať zase o hodinu..no neviem čo s tym..
ked toto niekomu poviem tak sa nikomu ani veriť nechce.. 😀 😀

on od začiatku bol taky...ved som aj najčastejšie kojila a v noci krmila ako ostatne septembrovčata..ja fakt neviem čo s tym..možno keby som mala možnosť na druhy den dospavať...tak by som sa na to dala..xi xi..ale po 20 minutach revu a strkania z postele a hadzania sa o vankuš..to vzdavam.. 😠 😠

martina236
27. jan 2009

paaani sillas, dnesna noc u nas sa podobala tej vasej. uz mala super obdobie, prestala v noci s jedenim a teraz 3x po sebe o 01.20 presne na minutu si mlieko pyta a ked jej nedam, tak cely byt hore nohami a dnes to bolo o to horsie, ze celuu noc vykrikovala, co sa jej stale nieco snivalo. zhadzovala so seba paplon, hned na to kricala ze jej ho mam dat, potom sa za ruku chcele drzat, hlavne vec ze postel asi tak 20-30 cm od mojej, no som v katastrofalnom stave 😝 😝 😝

zoya1
27. jan 2009

Ahojte!
Tak ako čítam, tak naše septembrovčatká sa začínajú premieňať na také malé potvorky 😠 . Naša Zoja tak isto v noci vypije skoro liter čaju, a tým pádom je plienka vždy počúraná. Momentálne to neriešim, hlavne že sa vyspím 😀 . Zoja spí sama v detskej izbe, ale keď jej dojde čajík vo fľaší tak nezlezie ani z postele, len vykrikuje: Nemám čají, doliať!!!!
Inak nič nové, Dodo v škole, Zoja v jasliach, ja po nočnej. Dnes ma čaká fakt perný deň, o 13,00 idem na pohreb (našej sektretárke zomrela mama po mesiaci v kóme ☹ ), a o 16,00 idem na 50-tku (kolegyňa je už taká stará 😀 😀 😀 ). Takže mamička si ide užívať, a tatík ako odmenu dostane 2 veľmi "dobré" detičky 😀
Pozdravujem Vás všetkých pá pá

sillas
27. jan 2009

Matka takže nie som až tak uplne sama... 😀

bože a čo sa paplonu týka..hotova katastrofa aj u nas...raz musi mať môj potom svoj a durdí sa.kope ...no úžas...toto som si pri Lucke vôbec "neužila", ona pekne spala sama v detskej a od 9 mesiacov sa vôbec v noci nebudila..

zato nam robi totalne cirkusy teraz..každé ráno!! môj muž už príde o hlasivky.. 😀 vymýšla čo si oblečie...špekuluje..je ako spomalený film..no hrôza...tvrdohlava..nepopusti..začne plakať../ale bez slz/..ked nikam nejdeme tak to ignorujem, ale ked sa nam treba rano ponahlať tak so to neda, že ju budem ignorovať 20 minut a čakať kým sa ukludni.. 😀 😀 😀

no snad sa to do septembra nejako znormalizuje...lebo už snad horšie nemôže byť... 😀

jenis
27. jan 2009

Sillas niekde som citala, ze v takychto pripadoch treba vecer predtym nez niekam idete spolocne pripravit co si oblecie. Tak uz na druhy den nema co vymyslat. Neviem ci to funguje, tak skus.

zuzka111111
autor
28. jan 2009

zenuse a co so stretkom???

jankamanikova
28. jan 2009

Ahojte!
Ako je to s tym stretkom? Ja by som predsa navrhovala to Slovensko, aspon by Sillas a Viktoria dosli na jeden den, nie? To by bolo super. Ale nam je to jedno. My mame pre Vas rezervovany ten predlzelny vikend. Len my v juni ideme na jeden vikend, len my dvaja s Janym a Jakubkom, tak dufam, ze sa to nebude krizovat.

My sa mame perfektne, chalani su uzasni. Su jedna velka partia, Jakubko sa z nich len vytesuje a samozrejme to mna. Som jeho (zatial) zivotna laska 😉 😉 😉 😉 . Ani k Janymu nechce ist, lan za mnou sa ohliada. Proste laska ako hrom ...

Co sa tyka plienok, tak nas Matusko ma zajtra presne dva tyzdne, co sme bez plienok. Zacali sme sa ucit na Troch kralov definitivne, predtym to boli pokusy a proste on to raz-dva pochopil. Ziadne nehody, chodime na WC a nemame odvtedy ani plienku na noc. Proste ked raz plienka nie je, tak nie je. Som na neho velmi hrda, lebo som necakala, ze to bude tak rychlo. Prekvavil nas a jednoducho aj on sam sa z toho velmi tesi. V noci to riesime pre istotu tak, ze ho o polnoci dame vycikat, normalne v spanku (ani o tom nevie 😀 😀 😀 ) a vydrzi do rana. Mlieko pije rano o pol siestej, ale aj on doteraz pil mlieko v noci. Aj teraz si vypyta a place a reve, ale ja akoze spim. O desat minut je ticho, pritulim si ho, on ma objime a spi dalej.

Sillas - tie pripady ja riesim tak, ze dam Janikovi na vyber dve varianty oblecenia. Tretia neexistuje a funguje to.

zuzka111111
autor
29. jan 2009

no ale jenis mas nieco lebo ozaj nieco treba zhanat... ako pozeram temu stretnutia tak ine uz zaberajuuuu 😅
tak sa dohodnime ci slovensko ci madarsko ......a ked tak zacnime hladat

mam chvilku veget srajdule ranajkuju konecne sameeeeeeeeee 😀

zuzka111111
autor
29. jan 2009

no vidim ze to tu zije 😀

ak sa jenis nepodari nic zohnat tak aspon podme hladat nieco na slovensku....
jedna z nasich kosicaniek chodia s muzom do hotela Hutnik vraj tak uplne fantasticky varia, pekne prostredie , aj ubytovanie, je tam bazen , masaze , fitko, telocvicna , bowling na vecer 😉 , aj aj herna pre deti ......
kuknite a vraj aj cenovo dobre....

http://www.sorea.sk/Default.aspx?CatID=24&hid=7 popis hotela

fotky ...http://www.sorea.sk/Default.aspx?CatID=24&hid=7...

renca3
29. jan 2009

paci sa mi ten hotel. cenovo je to viac ako sme mali doteraz, ale primerane sluzbam, co ponuka. ten detsky kutik je fajn. 😉

martina236
29. jan 2009

myslim, ze je to super, zuzka... akurat to tu s karcim rozoberame, ze uz tu raz tusim padol navrh, zalozit spolocny ucet a mesacne co i len po 8 EUR vkladat a uz by to nebolo po roku sporenia az tak financne narocne, no akosi sme sa k tomu nemali 😖 . skoda, lebo... teda tento prvy navrh berieme 😅

dnes sme boli s malou skolku mrknut tu oproti. vsetko OK, riaditelka, prostredie, vybavenie... ma to uroven. len zase hacik pre nas. strava 😒 . pritom som si myslela ze dnes je to uz o krok dal 😉 . hold nie, pre ziadnych alergikov nevaria. a co som dnes sondovala, tak v ziadnej skolke v NR 😠 .

zuzka111111
autor
30. jan 2009

renca a kolko sme mali minule??? ja uz ani nejak neviem...ale tak ja len preto ma to napadlo lebo tam bóla nedavno jedna z kosicaniek a ze kazdy rok tam chodia..a dokonca ze v inom hotely hned vedla je iny bazen aj pre deti ...no neviem lebo to madarsko neviem no ci ho chceme ci nie???

jedine ze si madarsko dame potom este raz v tejto ekonomickej krize miesto dovolenky pri mori ostatne ktore este budu mat nieco v ponozke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

mozme pohladat ak treba nieco lacnejsie ja neviem mna len toto napadlo

sillas
30. jan 2009

caute baby...
janka...tak teda blahoželam k úplnemu bezplienkovaniu...u nas ešte noc nehrozi...musime si odvvyknuť od mliečka...ale zvykneme občas chodiť aj v noci cikať.tak uvidime..len aj minule cikal v noci dvakrat...medzitym ešte jedol, tak som rano nevladala vstať... 😀 😀

no tak baby..ten hotel je super...ale pre nas totalne drahy...sice ak je pravda že je to s polpeniou tak snad ešte to nie je až tak vela..ale pre nas ano..

pôjdem dole platovo , šef chysta nejake zmeny..je menej roboty za menej penazi..takže je to velmi citiť a budem to citiť aj ja..takže nam v lete asi vôbec nič nehrozi...už teraz som nevedela nič ušetriť.. a čo bude potom ak sa nerozbehne drahemu obchod..tak asi nam zostane iba ta jednova Budapešť a to už forinty mam čo sa nam zvyšili.. 😀 takže to budem mať zadarmo...

ked sme podali teraz danove za dom tak nam vyšla dan 3000 sk plus byt 500 tak už len to bude v marci riadny výdavok.. 😠 😠 😠 takže naše Tatry su asi tam.. 😠

je mi to velmi luto...ale musime sa uskromniť..keby sme vedeli že čo príde, tak by sme minuly rok niektore veci riešili inak..no smola.. 😠 😠

hlavne že deti su zdrave...a leto budeme traviť v dome na dvore.. 😉 ale oni budu štastne aj tam...to viem.

renca3
30. jan 2009

sillas...je to nanic obdobie a hlavne vo vasich koncinach. chapem.

my budeme asi posledni plienkaci zo septembrovciat. odkedy je v skolke, nehrozi sa pytat. ma plienku a hotovo. ked mu ju dam aj doma dolu, pocika sa do slipiek. prestala som to riesit. v poslednej dobe kaka velmi sporadicky.
place, ze ja pokakam a nechce sa vykakat. neviem kolko to este bude trvat.

tak ten Western vysiel vlani 4-clennu rodinu 3118,- na 2 noci s polpenziou a 3-clennu 2220,- na 2 noci.
no ale o urovni toho penzionu vieme svoje. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre