Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
4. feb 2009

ja osobne avenu 😉 , ale ak budem prehlasovana, nic sa nedeje...

renca3
5. feb 2009

pripajam sa k Avene. na 2. mieste je Hutnik.

mohla by sa Vierka ozvat. mozno uz je aj babo na svete. pridete v juni?

vierka3
5. feb 2009

Ahojte 🙂

Renca, telepatia? 😉

akurat som sa sem po case pozrela... Danko (Daniel Ryan) ma dnes 2 tyzdne 🙂. Mal 3655 g, meral 51 cm, a dal mi riadne zabrat :(. Bol vyvolavany ( teda len "vodu prepichli"), kedze sa bali, ze sa narodi doma alebo cestou. Z nemocnice sme sli 36 hod. po porode, a uz sme ho doma aj ozarovali, kedze mal zltacku. Inak sa mame dobre a momentalne tu mame aj Tiborovu mamu na mesiac na vypomoc, takze zatial sa ma dobre aj Lenka. Babka je jej velka kamaratka a dostava sa jej dost pozornosti a mamku posiela za babatkom. Uvidime co bude, ked babka odide...

Idem pozriet, co noveho so stretkom. Kedy by sa teda slo (ak to tam nenajdem)?

renca3
5. feb 2009

vierka...gratulujemeeeee k drobcekovi.

v teme stretnutia nepiseme. neviem, ci sa nas vobec najde dost. zatial sme asi 4 rodiny, co sa hlasia.
jenis sa dlho neozvala. takze plus jenis a vy, 6 rodin.
nic sme zatial nezistovali. ak by sa to zorganizovalo, tak zrejme na ten zaciatok juna ako vzdy.
nemame ani vybrate kde.

jankamanikova
5. feb 2009

Ahojte!
Vierke blahozelame k syncekovi, nech je zdravy a spokojny. Zelame vela lasky od rodicov a kopec zabavy so sestrickou. Velmi sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!

Renca - my sme mali oslavu vcera. Bolo tu 15 deti a bolo super. Janik sa velmi tesil, nesmierne bol stastny a cely den mi dnes vravel, ze "dakujem za oslavu mamicka". Vsetci sa bavili; program som pripravila, aj kolac, tortu, chlebicky a ovocny salat som stihla a este spolu s detmi sme piekli pizzu (mala najväcsi uspech). Deti mi pomahali a boli dobrucke cely den, iba Jakubko bol cely den hore a na prsniku (on potrebuje max pokoj, nema rad hluk a ani vela ludi pokope). Deticky prisli o pol stvrtej a odisli o deviatej, jednoducho bolo super!!!! Inac vecer som zalahla s detmi a Jany vravel, ze som zaspala ako prva 😀 😀 😀 😀 😀 .

Co sa tyka stretka, nam je to jedno. Avenu som nevidela, dajte mi link a pozriem.

martina236
6. feb 2009

Vierka, gratulujemeeeee 🙂 . vsetko dobre, hlavne vela zdravicka.

Janka, www.avena.sk

renca3
6. feb 2009

janka...uf, 15 deti v byte. a predpokladam, ze aj mamicky s nimi. no nepredstavitelne pre mna.
ja mam tiez v plane chlebicky a ovocny salat na nedelu. torta sa vyraba v cukrarni. 😉

tetaz chystam obcerstvenie pre babinec. deti budu u nasich a Peto ma tiez program. takze cisto babska
zurka. tesim sa. 🙂

zuzka111111
autor
6. feb 2009

ahojte vierka gratulujeeem 😵 😵

jooj konecne deti spia nejaka som aj unavena po celom tyzdni 😔

tak ja by som povedala ze nam asi treba ten detsky kutik aby bol pokoj v hutniku sa MI pacil ten bowling na vecer 😝 ....

zuzka111111
autor
7. feb 2009

no pozeram ze sama so sebou si pisem 😀

iank ked sme odisli s ruzomberka taksme sa zastavili v besenovej a bolo tam celkom fajn tak som kukla aj besenovu a je tam viac hotelov ktore maju aj cenu so vstupnym do besenovej kuknite bola tam cena na 3 noci so vstupnym do besenovej a tatralandie na 3500 no renca kukni to ty si v tom profik
😉 http://www.tatralandia-aquapark.sk/cennik/#cenn...

renca3
8. feb 2009

no a mame aj my po oslave. nakoniec bolo 15 deti. neviem si to predstavit doma. lebo ani animatorka, ich nevedela ukocirovat. v podstate tam bola zbytocna. deti sa tam vybehali, vyskakali na trampoline.
Leo teraz rozbaluje darceky od deti. ma toho podstatne viac ako dostal na Vianoce.

jankamanikova
8. feb 2009

Ahojte!
Tak ako tak pozeram na tu Avenu, tak moj Jany povedal - "milacik, ved sme tam boli na 2 vyrocie" 😀 😀 😀 .
A fakt, je tam super. Ja hlasujem za Avenu (ale prisposobime sa ostatnym, aj co sa tyka ceny a pobytu). Avena je pekna a ked este vyjde pocasie, tak okolie je nadherne. Ale my sme tam boli v juni a cely cas prsalo. Takze neviem si predstavit byt zavreta cely cas s detmi vo vnutri hotela.
Ale inac sa nam uz treba dohodnut, lebo cupi-dup je tu marec a co potom? Vsetko bude obsadene ... Tak nech sa uz vsetky vyjadria, nech nieco objedname. Aj ta Tatralandia je super, ale svagrina tam bola len raz a doteraz sa nevie vyliecit s roznych problemov, plesni a tak. Takze to ja nemusim ...

zuzka111111
autor
8. feb 2009

No len tu avenu treba obvolat lebo v 6 temach o nej hlasuju .... aby tam nebolo niekolko stretiek naraz ... neviem kolko to ma kapacitu ...

jankamanikova
8. feb 2009

Nech len hlasuju, polovica tych stretiek je dana na september ... Takze treba sa rychlo dohodnut.

martina236
8. feb 2009

avena

zoya1
8. feb 2009

ahojte.
Tak čo sa týka stretka tak my sa prispôsobíme (pokiaľ to bude v čase, že budeme môcť prísť). Ale ja by som nezahadzovala to Maďarsko, keďže som tam bola pred 2 dňami na nákupy a poviem Vám ten kurz je fakt úžasný. Ak by to tak zostalo do leta tak by nás to vyšlo podstatne lacnejšie a kúpaliská v Maďarsku sa s tými našimi nedajú ani porovnať. Len tak pre zaujímavosť - kurz je pri prepočte Eura na Fórint necelých 10 SK. Čiže som v Maďarskom Tescu nakúpila také isté veci ako majú v našom Tescu za polovičné ceny. Napr. Zojke k dnešným meninám sukňa - za 49 Sk, Dodovi balenie 5 tielok Cheeroke za 130 Sk- 1 kg chlieb ma stál 22 Sk apod. Takže zvažujme. A prepočítavali sme, že pri takomto kurze nás vstupné na kúpalisko vyjde pre dospelého na celý deň 1 Euro - no nechoď tam 😀 😀 😀
Inak nemáme nič nové. Dnes sme oslavovali Zojkine meniny - kúpili sme jej krásne náušnice so zirkónom (také guličky čo sú na ušnici - nechcela som vysiace) tak sa vytešovala, že mami diky fakt diky 😀 😀 😀
Oslava bola u babky aj s dobošovou tortou - milión hračiek oblečenia - až sa manžel rozčuľoval, že veď má len meniny, ale moja rodina je už raz taká. Čo sa týka detí je jedno aký sviatok majú- nešetrí sa.
Pozdravujeme všetkých pá pá

renca3
9. feb 2009

zoya...verim, ze Madarsko je lacne, aj kolegyna tam nakupuje za smiesne ceny. ale ja to nevybavim a Jenis sa nehlasi. obvolam tu avenu, ci maju este nieco volne na jun a dam vediet.

renca3
9. feb 2009

takze Avena je este volna na jun. treba poslat objednavku a nasledne nam poslu kalkulaciu a vysku zalohy, kt. je 50 % z ceny.
ked napisete, ci mate zaujem a ktory vikend komu vyhovuje, vyrobim tu objednavku.
maju aj nejake akciove vikendove pobyty. izby su dvojlozkove s pristelkou. dieta do 4 rokov je zdarma bez naroku na lozko a stravu. bazen je v cene pobytu.

aby som to zhrnula ja, mata a janka sme za Avenu, zuzka preferuje Hutnik a zoya s jenis Madarsko.

zuzka111111
autor
9. feb 2009

s jenis som vcera pisala ze nejaka pani jej nieco hlada 😉

sillas
10. feb 2009

ahojte baby...
mne je zase tak na figu stale ma boli hlava...neviem či je to psychika alebo od chrbtice...no hrôza...

no ale hlavne že deti su v poriadku, preriadili sme detsku v sobotu a Riško chce spať už tam..všetko by bolook..keby neptal mlieko a neplakal za mnou a ked nepridem tak cirkusuje..tak som totalne vyštavena dalšie dve nevyspate noci..tuto noc som spala na zemi vedla postele..no užas..ani sa nečudujem že ma hlava boli..no ale už ho predsa nemôžem sačkovať nazad do spalne ked už sa rozhodol takto..nejako to už snad prejde.. v nedelu som bola ako matoha.. 😀 😀

no my fakt žiadnu dovolenku ani nič neriešime..uvidime čo bude do leta.. ☹ ☹

martina236
10. feb 2009

cawte, my sme sa akurat z vonku vratili, malu som od vcera do jasiciek nedala, lebo sopli 😒 , ale teplotu nemala, tak reku podme trochu... z rana sa veeelmi pekne ukazovalo, aj slniecko svietilo, ale teraz uz eee, fuka, zima je tam strasnaaa, boli sme asi len 40 min, ale malej sa velmi dnu nechcelo...

jaaaj sillas, toto "miecko" aj u nas sodoma gomora 😕 . sme dve noci skusali, prehovarat, nevsimat, ticho byt, vysvetlit, no prvu noc po hodine skandalu karol rezignoval, strasneeee to bolo a druhu noc ja, ona jak z besnych vajec, ked jej to mlieko nedam 😀 . ale kaslem ja na to, ja radsej vstanem, obetujem 5 minut, ako zdolavat tieto hysterie 😖 . zacali sme uz s oducanim plienky na spanie, niekedy sa nam to podari, inokedy sa pocikala, ale rozhodla som sa to nechat na teplejsie mesiace 😉 , lebo neviem ci sa prebudi hned ked je mokra, alebo neskor a odkopana je, nebudem riskovat ze prechladne. ale ked ideme spat my pred polnocou, tak ju davam vycikat, lebo dost casto sa precitavala a nestihla som zaspat, uz ma budila, ze cikat 😅 .

asi by bolo teda dobre pockat na nejaky konkretny navrh, na ktorom pracuje jenis, lebo vsak s tym je urcite roboty, aby to nebolo zbytocne a potom sa ale budeme musiet cim skor rozhodnut, kym je nieco volne.

renca3
10. feb 2009

mam pocit, ze tento rok bude volneho dost. je vela rodin, co nevie, co bude do leta. praca a teda financie....
pockame teda na jenis, co ta pani ponukne.

mario
10. feb 2009

Ahoj dievčatá, tak plánujete stretnutie? To je super, že ste tu ešte zostali nejaká ustálená partia a chcete sa vidieť. Ja tiež neviem čo bude do leta, lebo sa musíme rozhodnúť, či sa sťahujeme do BA, alebo počkáme. A to tu v novom nie sme ešte ani rok, mám z toho dosť veľkú hlavu.
Martinka, prosím porad v ktorom zlatníctve v NR si dala malej náušničky a aký je postup, aké sú najvhodnejšie. Laura nemá prepichnuté ušká a chceme to riešiť. My sa ešte plienkujeme, začneme sa odúčať na jar, aj sa kojíme, aj ked už chodím ohnutá ako ježibaba.
Inak po starom, Laure sa ústa nezatvoria a stále musíme len čítať a tancovať. Sama nedokáže stráviť ani minutu a tak som unavená ako herka. Blíži sa danové a tak som ☹ .
Pozdravujem vás a prajem krásneho Valentína, nech Vám navarí, poupratuje a .......... 😝

martina236
10. feb 2009

mario, v zaltnictve na pesej zone, hned vedla dm, v dome mody. dosli sme a prepichli. nakresila fixou bodky a buch a buch a bolo 😀 . trochu placu samozrejme 😒 . daju ti na vyber, kt budes chciet dat nastrelt, tusim 2 alebo 3 druhy, bude ich treba asi tak mesiac nosit a potom mozes vymenit za ine. ja som jej potom dala moje z bieleho zlata, veelmi pekne boli ani nie moc detske ani dospelacke, ale jedna sa casom otvarat zacala, tak jezisko doniesol nove, velmi decentne, ej ale ma on dobry vkus 😉 😀 . presne podla nasich predstav.

renca3
10. feb 2009

mario...jeeej takze nie sme posledni plienkaci. ja neviem, my budeme snad do leta tie plienky nosit.
takze do BA? uz mate aj vyhliadnute nieco alebo je to len hudba buducnosti? teda znova stahovacka, ufff.

stankalm
10. feb 2009

ahojte...aj k Vám znova zavítala zima? 😉 Zajra vyťahujeme sánky, ktoré sú už mimochodom v pivnici uložené na letný spánok 😀

Mario...máš môj obdiv čo sa týka kojenia..to je fakt výkon. Nerozmýšľaš už s tým pomaly prestať? Či nie je to také ľahké?

My sme už asi 3. noc bez plienky aj v noci, tak uvidíme, zatiaľ to bolo bez nehody, ráno sa manžel smeje, že už tečie Niagara 😀 😀

S tými nastrelenými náušničkami máme aj my len dobré skúsenosti, dokonca ich máme stále, už by sa zišlo dať normálne, lebo ich už máme od 1 roka ☹

mario
11. feb 2009

Dakujem, pomohli ste mi, musíme to riešiť, lebo ked niekde sme, tak jej hovoria - vraj chlapček, je vystrihaná a sukne moc nemusíme, vzhľadom na temperament. Ja som momentálne tiež bez náušníc, kedže som jednu stratila a nie je čas skúšať nové.
Renca, neboj, my sa tých plienok raz zbavíme, takto aspon majú svokry na čo hubovať, lebo podľa rečí tej mojej, sa môj manžel pýtal na nočník už v pôrodnici. Sťahovať by sme sa mali do Sv. Jura, rekonštruuje sa tam dvojgeneračný dom, ale chceli sme ísť až ked Junior skončí ZS, teraz sa nejak situácia zmenila a tak rozmýšľame, či by sme nenašli nejaké kvalitné osemroč. gymn. v BA.
Budúci týžden sa chystám do Ba, tak by sme si dali rande v Ikea, ak budeš mať čas a chuť, ozvem sa.

renca3
11. feb 2009

mario..super, len deti maju v skolke prazdniny, tak vo stvrtok chceme vybehnut na predlzeny vikend mimo BA.
ak to bude v pondelok az stredu, pridem.
svokre tie plienky tiez vadia viac ako mne, ale teraz sme s nou dost sporadicky, tak sa to da.

dnes som absolvovala skolenie. danove FO podnikatelia by mali byt predlzene do 30.4. a PO do 30.6.
takze casu a casu. este to nie je v zakone, ale vraj od 1.3.2009 by to malo byt v platnosti. tak som zvedava.

jankamanikova
11. feb 2009

Ahojte!
Tak ako citam same novinky ... Ja som na net nestihala od pondelka, lebo vecer uspavam deticky ja 😀 . Ale v pohode.
Mame sa dobre, len uz chcem jar. Ked predvcerom (ci kedy to vlastne bolo) napadol sneh, deti krica "mamina, vianoce", skoro som odpadla. Ja uz sneh nechcem, aj ked o tyzden ideme do PO a tam je kopec snehu, tak aspon deti sa posankuju a posalia so snehom. Ja s Jakubkom sa niekde zasijem a bude nam hej.

Plienky nerieste, pride to samo. Ja tiez ocakavam nejake nehody; minule v noci sa Matusko zobudil a hovori sepotom, ze "mamicka, mokro mam, nestihol som". Pucila som sa od smiechu. Osprchovali sme, prezliekli a spali dalej. Pohoda, mne to nevadi.

Sillas - noci mame aj my dost zle. Vsetky tri nase deti chcu byt len pri mne a jeden na prsniku, druhy chce vlasy a treti krk. Takze si viete predstavit ako to vyzera 😀 . Jany sa uz hneva, ze to takto dalej nejde. Aj ja citim, ze by to trebalo riesit. Ale co uz, neviem ako a ani sa mi nechce. Ked su spokojni, nech len tak spia 😎 .

ivon1
13. feb 2009

Ahojte!
Dlho som tu nebola, mali sme najaký problém s internetom a počítačom. Už som ale stihla prečítať všetko zameškané. Takže sa chystáte na stretko? Dúfam, že Vám to vyjde. My plánujeme dovolenku v Chorvátsku, v Crikvenici alebo niekde hore. Ak máte niekto dobrú skúsenosť budem vďačná za každú radu.

Čo sa týka plienky, tak Filipko ju už nepotrebuje dosť dávno, ale keď ideme na dlhšiu cestu, tak mu ju dám. No a vtedy mi povie "chlapi plienky nenosia" a nechce si ju dať. Nasleduje prehováranie, že len keby náhodou niekde nemali vecko. No a v noci sa už tiež nepocikáva. Ráno stáva s čistou. Dokonca sa aj v noci zobudí, spýta sa, či má plienku a či sa môže do nej vycikať. Zaléží len od mojej a Vladinovej lenivosti, či sa nám chce vstať, alebo mu povieme, že môže.

Zato máme iné neresti. Začína si veci na verejnosti (ale aj doma) vynucovať revaním, dupaním alebo sa snaží ísť k zemi. Niekedy neviem ako mám reagovať. Hlavne v obchode. V každom by chcel niečo. Už by sme mali doma asi 400 autíčok a sladkostí ani nehovorím, keby z nich aspoň pribral. Ale to je ešte tá lepšia stránka. Ako Janka píše, že jej deti zaspávajú každý s inou časťou jej tela, tak u nás je to obdobné, lenže nie len pri spaní. Zvykol si žmoliť nám uši. A kedže som s ním stále ja, tak si to najviac odnášam. A to už tak nepríjemným spôsobom, že ich mám už bolavé. Už som si skúšala dať dolu aj náušnice, aby to bolelo menej. V momente ako sa ku mne priblíži, tak mi automaticky chytá uši. On už chudáčik za to ani nemôže, proste som zistila, že on už to ani nechce ale ručičky mu idú rovno k ušiam. Všetci sa už z toho smejú, či babky, moje ségry, naši kamaráti, ale ja som už zúfalá. Dostal aj po ručičkách, aj som dohovárala, nič nezaberá. Proste jeho ručičky a uši = magnet. Kým ho prejde tento zlozvyk tak moje uši sa budú podobať sloním.

Končím a prajem krásneho Valentína.

renca3
14. feb 2009

ivon...nic ti nezostava, len si nasadit na cely den na hlavu capicu a najlepsie aj na noc. 🙂 alebo aspon celenku cez usi.

aj Teo sa hadze o zem. uz sa neviem dockat jari. lebo cestou do skolky sa hodi hocikedy na kolena a ideme v mokrych nohaviciach do skolky. minule sa hodil na travniku a rovno trafil psie ..... skoro ma porazilo. 😒

My sme planovali Valentinsku veceru. no ale ako naschval nasi nieco maju. tak bude Valentinska romantika s detmi doma. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre