Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
1. apr 2009

ano, jar sa pomaly rozbieha a Leo chory. v pondelok som ATB odmietla u Dr., ale dnes som pre ne zabehla. Leo total kasle, uz som to nemohla pocuvat. ani on sa v noci nevyspal. a to v piatok idem na tanecne sustredko mimo BA do nedele. to ako naschval. snad to uz horsie nebude. 😒

mario
1. apr 2009

Ahoj dievčatá, odovzdala som danové a asi sa od radosti dám pozvať na pohárik, lebo tento rok to bola drina, okrem iného mám nefunkčny palec pravej ruky, tak sa mi pero super držalo, nevedela som sa ani podpisať.
Naša laura je tiež na atb, boli sme v cirkuse a tam všetci kašlali, tak sme asi niečo nakúpili. Má hrozný kašel a hlavne v noci, tak kašlala, že sa povracala a od unavy si di toho lahla a zaspala. Hrozne to bolo upratovať, ked bola taká nevládna. Aj sme dnes boli na kontrole, ale nesmieme ešte von, tak ma tu ide poraziť.
Tešíme sa z počasia a prajeme pekné sviatky.

renca3
1. apr 2009

mario...keby si bola blizsie, pozvem ta na jeden ci dva. ja som tento rok akosi zbuchala tie danove, ani neviem ako. 😉 teraz som zistila aj nejake chybicky, snad mi na ne nepridu. 😉
tak sa liecte, nech su tie nase deti do sviatkov fit. 🙂

jankamanikova
1. apr 2009

Ahojte!
Dnes ma nas Jakubko osem mesiacov a konecne zjedol obedny prikrm. Nechapali sme vsetci pri stole, deti sa velmi tesili. Normalne otvaral usta. Doteraz len skalopevne hovoril "nenene" a neotvoril pusinu, ale dnes ... Parada. Tesim, tesim a uvidim, ako budeme pokracovat zajtra.

Mame druhy zubok, takze sme mrzuty. Ale inac je to velky smejo, zboznovany vsetkymi clenmi rodiny. Stale malo spi; kociar nemusi, tak sa nosime v babyvaku a dnes bolo velmi pekne, tak sa vytesoval.

Mario - aj my sme chceli do cirkusu, ale sa nam potom nechcelo 😀 . A mimochodom vsetky moje kamaratky, co tam boli, maju chore deticky. Ktovie, co to tam lietalo 😉 . Len sa vyliecte a vidime sa na prechadzke ...

jankamanikova
2. apr 2009

Ahojte!
Boli sme od rana vonku, ja nadherne. Teraz sme prisli. Janik na bicykli, Matusko na motorke a Jakubko v babyvaku. Kociar sluzil ako nosic vsetkeho, co sme potrebovali 😀 . Su unaveni a to na jari a lete milujem. Detom netreba nijaky program, staci len pohyb a su uplne grogy. Tak ideme jest a spat. Pa.

martina236
2. apr 2009

ahojteeeee 🙂 , pred chvilkou sme dosli dnu, od deviatej rano sme po meste spacirovali 😎 . je tam uuuuuzasne. teraz sice neviem co skor, ale nevadi. robota si ma dockala 😉 . malej sa topky u batu usli 😅 , lebo z jesene su nam male 😒 . skoda, lebo ja som ich milovala, mohla som dat k hocicomu sa hodili... a uz podobne sme nasli. samozrejme ze malej je to sumafuk 😀
mala unavena zalomila... ja by som ale tieeeeez 😝 .

zuzka111111
autor
2. apr 2009

ahojte tak jar je tu aj ked u nas ju sprevadza silny chladny vietor, nelly konecne urobila prve krociky sama tak som rada ....

ja posledne dni na obed vzdy zaspim a potom nadavam ze si od nich nemam kedy oddychnut 😖 , dnes som s nimi bola na vyter ci odomna nemaju tu pliagu v nosteku dufam ze nie 😠

a poobede asi znovu vypadneme vonku

jenis
3. apr 2009

Ahojte, tak ja som včera začala umývať okná, ale tak pripekalo, že po prvom som bola spotená ako myš. Tak som to nechala tak 😀 Pokračujem dnes, zajtra,...
V nedeľu máme prvné výročie svadby, tak som zvedavá či si na to môj muž spomenie 😒
Poobede vyrazíme aj my do ulíc keď je tak krásne. Škoda, že musím chodiť do práce...

renca3
3. apr 2009

okna pockaju, ja o chvilu padam na to sustredenie. 1. krat sama "opustam rodinu" na vikend. snad to prezijeme. 🙂 Leovi uz ATB zabrali, tak je to podstatne lepsie. len mam strach, aby sa to neprevalilo cez vikend aj u Tea.
idem si pre peknu svalovicu. uzivajte si slnecny vikend, my budeme zavreti niekde v telocvicni. 😝 a nezabudnite odvolit, ja uz mam vybaveny aj volebny listok. 🙂

jankamanikova
3. apr 2009

Volit ideme aj my, pre istotu mame aj volebne listky, kedze my cestujeme hore-dole. A chystame do ZOO, ale nevieme, ci do BA alebo do Bojnic.

Okna toho roku nemusime umyvat, lebo nam zatepluju bytovku, takze az ked zateplia, potom Jany umyje. Joj, ako dobre, lebo uz popratane mame (dnes sme to vsetko stihli).

martina236
3. apr 2009

cawte, som KO 😝 , odpadavam uz do postele. od 6.15 na nohach, s malou po lekaroch, hore dole z odbermi, drobec cupity, cupity za mnou 😉 , alebo na rukach.... sup, sup maly nakup, navarit, poobede sme sli vonku a boli sme do 19.15. a teraz som dovarila zase na zajtra, zacala som upratovat, ale uz nie je v mojich silach dokoncit 😖 , zajtra skoro rano zmaknem hadam, lebo chceme ist spolu niekam vonku, aj odvolit a poobede cakame navstevu z prahy, budu do nedele. tak preto tak makam, aby som mala frei ked dojdu a mohli sme niekam vyrazit, pocasko zda sa, bude priat 🙂 .
dnesny den si odniesol moj chrbat 🙄 a vcerajsie cvicenie trochu nohy. ako sa poznam, som taka unavena, ze ani zaspat mebudem moct a to karci akurat vina nalial... no nedaj si ... 😀

vsetkym prajem kraaaaasny slnecny vikend 😅

jankamanikova
3. apr 2009

Martinka - ideme si dat. Toho vinka, dostala som chut 😉 .

jankamanikova
5. apr 2009

Ahojte!
Chcem Vam popriat pekny tyzden. Asi nebudem ma internet a vo stvrtok cestujeme na vychod, tak Vam prajem pokojnu a pozehnanu Velku Noc. Nech si oddychnete a naplnite svoj cas laskou a radostou zo svojich deticiek.
Majte sa !

martina236
6. apr 2009

ahojte 🙂 ,
mame za sebou krasny vikend, pocasie nam prialo, dnes je tiez super, dufam, ze nam to vydrzi i cez sviatky. vo stvrtok alebo v piatok by sme mali cestovat...

jaj ale nemame dobre spravy, Karolinke vysli z krvi zvysene hodnoty na cinnost srdcoveho svalu ☹ . rano mi lekarka volala. uplne som z toho vedla. hned zajtra nas na kardiologiu objednali na ekg a echo. bozenku, dufam, ze nic vazne. bojim, bojim...

renca3
6. apr 2009

mata...mala chodi na odbery krvi ako ku Drakulovi. to by ma nenapadlo, ze aj to sa da z krvi zistit.
ja mam oboch marodov, kaslu. uz ich ani nedam od skolky do sviatkov. ved v stredu koncia. len aby mna potom neodviezli. hrozne vymyslaju, behaju a urazy su na dennom poriadku. zatial to vieme doma osetrit nastastie.

vikend bol super. unavena so svalovicou, ale psychicky oddychnuta. dlho som sa tak nenasmiala. proste je to partia s rovnakymi zaujmami nastavena na jednej vlnovej dlzke. ale som zistila, ze uz mi tie kroky nelezu tak do palice ako volakedy. dost sme sa potrapili, kym sme nacvicili cca 9 minut noveho tanca. neviem si to predstavit na javisku. ved uvidime o par tyzdnov.

martina236
6. apr 2009

renca mas recht 😒 ...

ja som dnesne vecerne tancovanie zrusila... nejako sa necitim, nie fyzicky, ale psychicky 🙄

pridala som nejake fotos, mozete mrkat 😉

renca3
6. apr 2009

mata...mala je kocka. zeby sa dala na drahu modelky?

martina236
6. apr 2009

tato by nesuhlasil 😀

sillas
7. apr 2009

juuuuj...matka..snad bude všetko ok..neboj...my mame isť na kontrolu na kardio v maji...v decembri sme boli na echo a malo by byt všetko ok..
Carolinka je krasna..fakt hotova modelka...šup šup rýchlo nejaku sestričku alebo bračeka
😉 😉

renca...tak teda super že si si oddýchla..toto by sme potrebovali asi všetky.. 😀
čo sa týka tých urazov..Riško ma nohy a kolena samu modrinu..v kuse beha lieta..a pada..lebo sa nepozera pod nohy... 😠 potom plač...5 minut chodi ako pokakany a potom zabudne...a takto dookola...minule hodil aj čelovku... 😠

ivon1
7. apr 2009

ahojteeeee
Tak my už máme konečne vymaľovaný celý dom a dá sa povedať, že aj zhruba uprataný. Garníže namontované, okná som poumývala včera, tak čakám, že určite bude pršať. Už len parkety naleštím, niečo napečiem a môže prísť Veľká noc.
Vlastne ešte novú záclonu ušiť, moc sa mi do toho nechce. Snáď to nespackám - bola dosť drahá.
Inak na mňa ide strašná únava. Keď dávam Filipka spinkať, tak sa prichytím, že som zdriemla aj ja. Večer doslova odpadnem do postele. Do každej roboty sa doslova nútim. To je hrozné. Ale inak sa teším tomuto počasiu. Veľmi ma to povzbudilo do života. Už mi prvé kvietky rozkvitajú v skalke tak sa vytešujem.
Včera som bola na rodičku. Učiteľka skonštatovala, že celá trieda má predčasnú pubertu. Ja to tvrdím dávno, že to so Saškou lomcuje a nikto mi neverí. Prišlo to nejako skoro a dúfam, že to skoro aj odíde. Ale to si asi ešte počkám. No čo už. Bojujem, aj keď moja dcéra má stále pocit, že som nemožná, že ju stále kontrolujem, že ju nechápem a pod.
Filipko zaspinka - idem na tú záclonu.

martina236
7. apr 2009

ahojte, tak sme konecne od rana doma 😝 , teraz som obedovala, uz som nevladala... akoze chodit s dietatom po lekaroch na x miest a sama da zabrat celemu mojmu cloveku 😖 😉

podstatne je, comu sa straaaaasne tesime, ze ekg a echo dopadlo dobre, negat nalez 🙂 . zo steru z nosa sice nieco vyslo, ale mame zajtra odniest pre istotu este raz. nasadili Q10 a buduci tyzden opakovat odber a ekg. mame zatrhnute cestovat... nevadi, hlavne ze bude mala v poriadku a velku noc nejako bez rodiny stravime, no nie?

ivon, sa cudujes, ze si unavena? ved co si tu popisala aj na kona vela, co robis 😝 . takze mas narok na unavu aj oddych. ...a 😉 😀 dnes sme mali kuracie stehna pecene, k tomu ryza. bude dufam aj na zajtra... potom zapekny karfiol s cestovinou. polievka slepacia a zeleninova... budem musiet vymysliet nieco na dalsie dni, kedze zostavame doma. pojdeme sa najest vonku a bude 😉 ...

martina236
7. apr 2009

sillas, aaaale nieeee, ziadne sup, sup nebude 😉 . teraz je to veeeeelmi idealne, tak si to uzivame 🙂

renca3
8. apr 2009

ste ma navnadili na tie okna. vcera som zvladla poschodie, dnes prizemie. len tie vyklady ma desia. no ale potom pohlad cez ne...vsetko je jasnejsie ked pozeram von. 🙂 kym som umyvala, odniesla si to stena v chodbe. deti sa hrali s raketami a pofarbili s nimi stenu. su take plastove nastriekane na modro. takze modre ciary. na porazenie. 😠
ja pre tieto cmarance nemam pochopenie.

inak neotvaraju vase deti okna? minule som Tea odchytila na vonkajsom parapete, na tom plechu. nastastie na vyvysenom prizemi, ale aj tak je to infarktovy stav. pod tym oknom su schody. a tento tyzden sa poobede zobudil v detskej na poschodi a ked som vysla hore, otvaral uz okno, vraj chcel vidiet vtaciky, co tam cvirikali. neviete o nejakych zabezpecovacich zariadeniach na plastove okna? nieco sme kupili, ale je to nanic.

jankamanikova
9. apr 2009

Renca - v IKEA maju a este skus tam, kde vyrabaju tie plastove okna. Tusim nieco tam najdes.

Martinka, ze idealneeee? My tiez s Janym tvrdime, ze keby sme nemali Jakubka (vdaka Bohu, ze ho mame), tak mame cisty veget 😉 😉 😉 😉 😉 . To je vlastne to, ze ked sa deti osamostatnuju, tak aj dospelak sa osamostatnuje od deti. A je to take pokojnejsie. Ja zboznujem, ked vidim, ako sa deti hraju, ako sa biju a udobruju, ako sa maju radi a zdielaju spolu svoje radosti a starosti. Nemenila by som. A planujeme dalsie :o))))).

Ale to je kazdeho vec, kto ma kolko deti a kedy. Hlavne je, ze ste stastni ....; a ze Karolinka je zdrava a ziadne "blbe" vysetrenie hadam uz nebude treba.

Prajem Vam vsetkym pekny den a pekny vikend. My ideme na vychod, poobede.

jankamanikova
9. apr 2009

Inac odkedy sa Jakubko narodil (aj ked je velmi narocny a malo spi), vela veci sa u nas zmenilo k lepsiemu. Aj vo vztahu s Janym je skvele a s detmi ani nehovorim. Uplne ideaaaalneeeee ...

jankamanikova
9. apr 2009

Mame zbalene, cakame na tatina a idemeeeee!
Majte sa krasne a opatrujte sa ...

viktoria
10. apr 2009

ahojte, no jani aj ja by som brala este tretie bábo, ale môj muz uz nechce ani pocut......
ale raz ho spracujem
tobias je dost nervozne dieta a vikina stále krici a place ze naco on tu vôbec prisiel, ze ona ho nechce, ze stale je bije, tak sa biju navzájom
inac stále vsetko po starom, tá policia mi nevyšla, ale nevadí idem dalej, a dufam ze sa coskoro zamestnam,,,, o tyzden mam v kuse skusky, tak sa musim zacat uciť...........
vsetkym vám prajem príjemné prezitie velkonocnych sviatkov, vela vody zenám a dievcatám

zoya1
11. apr 2009

tak mňa by na ďalšie dieťa už nenahovoril nikto a nikdy!!!! Neviem, mne tie moje 2 stačia až až 😀 😀 😀 . Ja všetkým mojim známym odporúčam ako najosvedčenejšiu antikoncepciu "deň s naším Dodom" a to si už potom dieťa rozmyslia aj páry, ktoré po dieťati neskutočne túžili 😀 😀 😀 .
Prajem Vám všetkým nádherné veľkonočné sviatky. My ideme zajtra k našim. Chcela by som poobede grilovať, keďže dnes mám narodky (29). Skoro každý rok to vychádza tak okolo veľkej noci a stále na moje narodky jeme už prakticky veľkonočné menu. Tak som sa tento rok rozhodla, že bude zmena a ak počasie dovolí tak si ugrilujeme nejaké fajn fajn mäsko. 😝

stankalm
12. apr 2009

Ahojte...aj my Vám prajeme veselú Veľkú noc strávenú v kruhu najbližších 😉
My strávime zajtrajší deň na chate u svokorovcov, tiež budeme možno grilovať.

Zoya...všetko naj, naj, naj k narodeninám, mňa to čaká o mesiac (okrúhla 30-ka) 🙂

Viktoria...prajem veľa síl do učenia, aj ked v takomto peknom počasí je to otras, ja na učenie ani nepomyslím a veľa šťastia pri skúškach. Ja mám už 5 za sebou a ešte 2 pred sebou, ale to už nejak hádam zvládnem 😵

Tak sa majte krásne. Pa

renca3
13. apr 2009

zoya....blahozelam k narodeninam.

my sme sa vcera vratili z Juznej Moravy. klasika sklipky, vinecko. deti sa prehrali na dvore. dobre bolo. 🙂

dnes idu chlapi sibat a polievat. ja zapnem pracku a mam vegeeeet. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre