Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
23. apr 2009

no ja mycku mam ....ale vela krat umyvam v rukach lebo je plna a este som ju nevybrala 😒
dlazku vecko prach a vsetko chodi raz do tyzdna pratat kocka deniska zehlit chodi saska 😀 etko jedlo vyhadzuje zo stolicky 😠 a a pratam aj 2 krat za den a vecer to aj tak nevidno ze som prstom pohla 😠

jankamanikova
23. apr 2009

No, zehlenie by aj mne uz trebalo poriesit. Lebo ja sice zehlim rada, ale vecer som uz taka unavena, ze nevladzem sa tomu venovat. Takze budem si musiet bud niekoho zariadit alebo neprat vobec 😀 😀 😀 😀 , ale to u nas nehrozi, lebo periem 2krat denne. A viete si predstavit tu kopu pradlaaaaa ... Ale mam to aspon potriedene, ze zehlia sa iba kosele a par veci. Ostatne skladaaam.

Jakubko sa pokakal, idem prebalit. Chalani spia a ja mam veget. Inac Jakubko ma dalsie dva zubky, hore. Vcera este nic a dnes sa uz skeriiii.

renca3
23. apr 2009

no kedze mame domcurik cca 330 m2, aj mne chodi jedna baba zmyvat podlahy a vycisti kupelky, WC.
tiez je to raz do tyzdna. samozrejme prizemie musim prebehnut aj viackrat do tyzdna. hore chodime iba spat.

jankamanikova
23. apr 2009

Deti sa ukladaju s Janym; som zvedava, kto bude skor spat :o))))). Dnes fukalo, boli sme v Muzeu, deti nadsene. Ja unavena, ale da sa. Idem ulozit Jakubka a este aj seba.

martina236
23. apr 2009

akoze baby, ved vy ste si tych muzov inak ochocili 😀 😀 😀 . ja toho svojho domacimi pracami nezamestnavam 😉 , napriek tomu ze ich ovlada prakticky celkom zrucne, ale ma toho svojho v praci akurat tak dost 🙄 , myslim ze aj za troch 😕 , ak nie viac 😒 ...

zuzka111111
autor
23. apr 2009

😀 mati minule ked som telefonovala tebe a nebola si doma tak som s karolom kecala a akurat som ta chvalila ze aku ma dobru manzelku .... ze ho nechas pospat a karolinku zenies prec zo spalne lebo 😀 spinka a ze ste sli vonku a tatik vegeti ....som mu vravela ze ked stevo spi tak tam detoi naschval nazeniem nech o budia 😀 😀

ved ja si tiez nemozem posapat ked chcem no chlapov netreba lutovat 😀 aspon toho mojho urcite nie 😅

martina236
24. apr 2009

Zuzka 😀 😀 😀

Ked pride rad s parcou aj na mna, samozrejme ze si to budem musiet inak zariadit, lebo uz toho tolko nestihnem...

zuzka111111
autor
24. apr 2009

aj tak toho stihas az az 😉

martina236
24. apr 2009

Zuzi, to sa ti len zda 😀

dnes som bola nekompromisna 😉 , vyslala som ich do parku, musim zatial zmaknut cely byt, lebo na zajtra sme naplanovali austriu, ba a jednu navstevu 😝
idem na to 😒 , posilnena kavou a polomacanymi keksikmi 😵

jankamanikova
24. apr 2009

Ahojte!
Boli sme na oslave kamarata nasich deticiek, bolo dobre. Deti nadsene, prisli sme o deviatej, pozreli druhu tretinu nasho hokeja a teraz zaspavaju. Jakubko mi tu lozi po posteli a tvari sa, ze, koniec noci, ta neviem, co bude 😉 . Tesim sa na vikend, rozmyslame o vylete do BA alebo Nitry, alebo budeme doma. Uvidime, ale tesim sa.

Prajem Vam pekny vikend.

martina236
24. apr 2009

aj my prajeme vsetkym kraaaasny vikend 🙂

Jani zajtra nie sme doma, skoda. ale v nedelu by sme mali byt. tak ak sa vam bude chciet a prelozite to na nedelu, tak by sme dali stretko v parku. za dobreho pocasia, samozrejme 😉 .

renca3
27. apr 2009

ahojte po vikende.
sobotu sme stravili v prirode, grilovacka a tak. deti sa vybehali... a nedela je u nas nakupovacia. deti poobede nechame u nasich (pokial Teo spi) a urobime nakup na cely tyzden.
dnes som sa konecne prihlasila na anglictinu. uz o tom 3. rok iba kecam, tak uvidime ako to pojde. o tyzden v pondelok zacinam.

zoya1
27. apr 2009

ahojte septembrovky!
Tak to vyzerá, že už na seba nejak nemáme čas 😉 . My už 4 dni "vegetíme" na dome čo sme v zime kúpili. Máme 22 árovú záhradu takže deti sa majú kde vyblázniť. Ja už 3 dni okopujem jahody, je to jediná plodina ktorú sme tam nechali po predchádzajúcich majiteľoch. Problém je len v tom, že ich mám po celej dĺžke záhrady (cca 200 m) a v 6 radoch. Takže makačka, ale všetci na okolici mi tvrdia, že babka mala najlepšie jahody. Tak dúfam, že aj nám tohto roku sa také dobré urodia. Manžel stále kosí, bétónuje, prerába ..... . Môj otec dnes deťom zadovážil mačiatko, takže máme o člena viac. Síce nocuje na záhrade u našich (do paneláka by som zviera nevpustila), ale na chalupu sme ho samozrejme brali so sebou. Takže o zábavu bolo postarané 😀 . Najmä Zoja ho chcela rozpučiť, bozkať, hladiť a dvíhať za uši - no katastrofa.
Pozdravujem všetkých a popíšte už dačo, lebo celý deň sa teším na večer ako si vás prečítam a tu skoro nič.

renca3
27. apr 2009

zoya...tak sa teda nenudis, tolko jahod....a co budes s nimi robit? zase zavarat, ci varit dzem?
co mate tam, kde nie su jahody? lebo velky pozemok, velka starost. 😝 ale zase ked vas bavi zahradnicenie, nie je o com.
aj my rozmyslame o zvieratku do domu. zatial sme na nic neprisli. deti sa vsetkeho boja a ja tiez. 🙂

jankamanikova
27. apr 2009

Ahojte!
Mame dobre. Jakubko uz druhy den nespi, ved naco. V noci si trochui zdriemne a pohoda. Stale chce stat, tak hlada take miesta, kde sa postavit moze a uz rozmysla, co dalej. Okolo nabytku si chodi, ale vidim na nom, ze spekuluje ako sa dostat dopredu. A vcera chytili malu stolicku a tlacil ju pred sebou a siel a tesil sa. Krical od radosti, ze na to prisiel sam.

Idu nam zubky, takze je nervozny; stale sa dojcime kadze dve hodiny. Popritom zje, co "dom dal" - jablko, banan, mrkvu, zemiaky, fazulu, petrzlenovu vnat, por, kukuricu, celozrnny chlieb. Je to nas (zatial) najlepsi papac z nasich deti. Nestacime sa cudovat. Je velmi usmievavy, spokojny, velavravny; stale pri mne noseny 😀 ; deti ho miluju a ja s Janym mame z nich radost. Velmi sa z nich tesime a nenudime sa.

Myslim na Vas a tesim sa na stretavku.

Renci - ak vsetko dobre dopadne, tak na "Milu pre mamu" sa chystame do BA, tak by sme sa mohli vidiet.

renca3
28. apr 2009

Kedy je mila tento rok? Isla by som si este posledny rocnik potlacit kocik.

renca3
28. apr 2009

Tak som to nasla 9.5. na Partizanskej luke. Super, ze to bude v prirode. V meste to bola tlacenica.

martina236
28. apr 2009

jeeeej zoya, ked tych jahod tolko bude a take vyborne, tak za kybel poslite 😉 😀 . akurat som vcera spominala, ako sa tesim, ked mi zacne sezona, hrach, jahody a potom melony do konca septembra. to budem na trznici kazdy den. mnaaaaaaam 😎

ja som sa dnes dozvdela jednu uzasnu spravu 😅 😵 . nebudem musiet malej varit obedy do skolky. bude sa varit pre alergikov, zatial tak rozhodli a druhu zalohu mam vyvarovnu hned vedla skolky. jupiiii 😀 . baby, si neviete predstavit ako som rada 🙂

martina236
28. apr 2009

... a dnes mi brasko ucinkoval v ordinacii 😕 😉

zuzka111111
autor
28. apr 2009

matiii supeeeer tak si sa bala varenia mas o problem menej 😉

brasko v ordinaciii skooda ze som nepozerala 😒

lilka sa naucila bicyklovat na nasom dopravnom igrisku aj poziciavaju bicykle tak sa naucila a teraz kazdu hodinku kde ma bicykel tak dnes sa kupila prilba v piatok bude bickos ..... znooovu sa nabeham.... nelly este stale nechodi sa toho snad nedockam 😠

martina236
29. apr 2009

zuzi, no to gratulujemeeeee Lilke 🙂 . na akom? trojkolka? dvojkolesovy s pomocnymi, ci nebodaj bez? my nas len doma pouzivame 😒 , vonku ho nechce za nic, furt len na motorke a osuchane topanky jak slak 😀

jankamanikova
29. apr 2009

Ahojte!
Jakubko uz stvrty alebo piaty den nespi, stale je na rukach. Dnes uz mal aj teploty, pusu ma opuchnutu a bolavu, idu mu styri zubky. Chrobacik, taky je bezbranny, ked je taky uboleny. Uplakany, umojkany ...

Martinka - nasho Janika drzala motorka veeeeelmi dlho a Matusko ide tiez na nej ako drak. To je dobre, rychlo sa Ti nauci bez pomocnych koliesok bicyklovat a je to vyborne na chrbticu a nozicky. Aj ked tie topanky 😠 . Vcera som Matuskovi uz druhe vyhodila, lebo ani pozerat sa uz na nich nedalo ...

zoya1
29. apr 2009

Ahojte!
Mati teším sa že máš o problém menej (myslím tým stravu v MŠ). A v ktorej scéne môžem tvojho brata vidieť v Ordinácii?????
POzdravujeme všetkých. My nič nestíhame, keď prídeme domov z roboty a zo škôl tak okamžite sa prezliekame a poď ho na ihrisko. Domov prichádzame až okolo 19,00 - 19,30 a potom je to už o držku. Rýchlo okúpať, navečerať a spať. Ale teším sa že je už tak krásne teplúúúúúčko 😎 .

sillas
30. apr 2009

caute baby..som sa dlhšie neozvala akosi nestíham 😕 my tiež ako Zoya chodíme domov až večer...a potom rýchlo rýchlo, kym uspim deti je devať hodin a potom sa mi žu nič nechce.. 😀 lebo pravdaže skoro zaspím s nimi aj ja... 😀

nam už jahôdky tiež kvitnu...mnam..minuly rok sme ich mali velmi vela...tak sa tešíme..narobila som plno fantastickeho domaceho džemu...deti ho zbožnuju..

Lucka je chora...už vyše mesiaca sme sa nevedeli zbaviť takeho draždiveho kašla tak sme šli k dr..poslala nas na rontgen dutin a ma tam zapal..tak bude doma aj buduci tyžden, atb nas neminuli lebo to treba doliečiť, von chodíme, ved Riško doma nevydrží..len ma zakaz behať..v sobotu ideme na svadbu, žení sa môj najlepší kamoš, tak sa teším budeme tam cela partia a plno známych..tak bude určite super zabava...ved konečne lebo ten môj muž nechce nikam chodiť, tak aspon takto ho vytiahneme.. 😀

matka to je super s tou stravou...aj moja kamoška minule vravela ma celiaktičku doma prvačku že už varia aj pre nich osobitne a rozvažaju to po školach, tak je tiež velmi rada..lebo aj na obedy musela chodiť mala domov..
a to ktorý je tvoj braškov ordinacii?? čo si tam zahral??? ja to pozeram v archíve, lebo inak nestíham..

martina236
30. apr 2009

cawte, ja len na skok, ma toho habadeeeeej 😝 . ako zachranar. dlhsie vlasy uviazane spolu 😉 . niesol kronerovu na nositkach

ivon1
30. apr 2009

Ahojte....
Martinka je to super, že budeš mať úlavu v rámci kuchtenia.

Zoya, závidím ti takú veľkú záhradu. My máme maličký pozemok, ale lepšie ako nič. Čo sa týka jahôd - milujem ich. Keď sme bývali u svokry, tiež mala po celej dĺžke pozemku jahody ale bohužial aj slimáky a z tých mám neuveriteľnú traumu 🙄 🙄 už z detstva 🙄 🙄 . Takže jahody si zásadne kupujem už natrhané. Minule sa mi stalo, že som začala umývať kel a bol v ňom slimák. Nasledoval hysák a musela prísť kamoška dať mi doporiadku kuchyňu. Našla ich tam štyri kusy (v tom kely). Odvtedy som kel nekúpila.

Dnes som Filipkovi vytiahla bicykel 😉 taký maličký s pomocnými kolieskami 😉 strašne sa tešil. Aj šlapať mu išlo celkom slušne. Trojkolku máme s pedálmi na prednom koliesku, a to je nanič. Motorka je už nejaká malá a odreté štice na topánkach tiež poznáme.

Ešte trocha nostalgie 😀 😀 Nech žije 1. máj 😀 😀

renca3
1. máj 2009

Tak nech zije. 😅

My mame doma zvieratka. Peto kupil 4 modlivky. Su volne pohodene na izbovych rastlinach. Vraj sa odtial nepohnu. Treba im dat 2x za tyzden 1 muchu. Nenarocne. Len ja taketo chrobaciky nemusim, tak dufam, ze sa tu nebudu prechadzat po dome. 😒 Deti sa ich samozrejme zatial boja tiez. 😉

sillas...ze zakaz behat. to by som musela mat Lea vonku na voditku. 🙂

jankamanikova
1. máj 2009

Renca - tak u nas sa sice modlime vela, ale modlivky by sme doma nezniesli 😉 . Ani psa, a ani macku a ani nic. Mozno tak rybicky a korytnacku. Ale babka s detkom si kupili rybky a korytnacky, tak je to taky ritual a deti sa tesia, ze ich mozu u babky prekrmit a nakrmit a vymenit vodu. A doma je veget a cisto 😉 .

Jakubkovi inac idu zubky a tak ho to boli; ked sa mu prerezavaju, tak krvacaju mu dasienka. Hrozne to je. Chudacik, len je na prsniku a ani sa odtial nepohne.

Chlapi sli na nakup a potom uvidime, ci budeme doma, ale pojdeme sa niekam najest ...

renca3
2. máj 2009

no zatial su modlivky asi 3 cm velke, tak ich akoze ignorujem. ale o par mesiacov maju mat 12 cm. 😝 verim, ze sa tej velkosti nedoziju. 😉

ivon1
4. máj 2009

Renča obdivujem ťa, prečo práve chrobáčiky. Ja sa ich teda nebojím, ale ako domáce zvieratko je to dosť nezvyčajné.
Saška nás dlho lámala za zvieratko, vlastne chcela psa, ale to som odmietla. Nakoniec ma ukecali (aj s Vladinom) na škrečka. Máme ho vo veľkom akvárku, takže nie je špina po celom jeho okolí. 🙂 🙂
Ale škrečok je voľajaký neprispôsobivý, nekamarátsky, od malička len hryzie a škrábe. Takže sa s ním nedá ani pohrať. Možno to je dobre, lebo už by bol asi od Filipka rozpučený. 😀 😀

Túto noc sa mi snívalo, že sme mali doma ako domáce zvieratko levicu a keď som ju išla kŕmiť, zistila som, že má mladé a tiež mačka sa nám okotila a na chodníku bolo plno slimákov. Ešte že zazvonil budík, lebo neviem neviem...
Idem žehliť a potom pôjdeme pozrieť babku - svokru.
Majte sa krásne. Dúfam, že sa nám cez deň vyčasí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre