Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
12. júl 2009

Ahojte!
Dorazili sme z Nitry, boli sme na divadielku a stretli sme Karolinku. Ocarila nasho Janika, ten od nej oci neodtrhol. No, pekna je, co uz 😉 . Jany s Karolom len dohadovali "majetky", keby nieco 😉 😉 😉 😉 . Ale bolo velmi dobre, len nam Martinka chybala, ale s Karolom sa da dobre pokecat.

Mame sa dobre, tesime sa z tepla (ak je 😉 ) a buduci tyzden ma byt horuco, tak sa vytesujem. Inac Jakubko nam dnes spadol z vane, ani som nevedela, len Janik mi prisiel povedat, ze sa nieco stalo. A ja pridem a Jakubko s placom po styroch za mnou. No, ziadna modrina, tak neviem, ako sa mu podarilo zliect (alebo padnut).

martina236
12. júl 2009

cawes, Jani to vies ze keby ste sa ohlasili, tak vecu sa deju inak 😉 , ale nasi uz mimo domu boli a skoro na cete na cviko. neva, ale karci si chvalil, ze super ste pokecali a mali jakubko ze uz velky chlap a ze je vtipny s tym " kde tu zub" 😀 , strasne sa mu ratalo 😀

my sme pred chvilou len domov dorazili 😕 , supet vecer za nami 😵, vydarenyyyyy 😎 . idem spaaaaat 😔

viktoria, dojdi aj mne vymalovat, ja nemam na to nervy. byvame tu 5 rokov a malovali sme, ked sme sa nastahovali, ale uz sa ziadaaaa 😝

jankamanikova
13. júl 2009

Martina - ja este do Nitry mam v plane, aj v nedelu na divadielka a aj cez tyzden. Tak my sa ozveme. Ale kedy sa ide do BA za Rencou? 🙂

renca3
13. júl 2009

no aj ja som na vas myslela.
tento vikend by mal ist Peto na Pohodu do Trencina. len este si to rozmysli cca do stredy, lebo ja z toho nie som velmi v pohode. 😉 no a na ten dalsi vikend ideme v nedelu 26.7. k svokrovcom. ale v sobotu sme k dispozicii.
vam to ako vyhovuje janka, mata, neviem ci aj ivon nas cita?

martina236
13. júl 2009

jani 😉

my tento vikend chata cierny balog a potom sa chysta este jeden vyjazd, len ten este nie je presne naplanovany, tak uvidime. kazdopadne to bude tiez vikend. ked budem vediet termin, tak dam znati 😉 ...

jankamanikova
13. júl 2009

No, ja mam zatial volne vikendy, takze sa prisposobim.
Treba si dat normalny termin dopredu a budeme vediet, ze ten termin je rezervovany pre Rencu 😀 😀 😀 .

Kedze Mata nemoze cca dva vikendy po sebe, tak mozme hned augustovy dohodnut, prvy alebo druhy vikend. Dajte tipy ...

martina236
14. júl 2009

nie je iste, ze su to dva vikendy hned po sebe. skor nie ako ano. takze ten dalsi by to snad aj slo.

renca3
14. júl 2009

dobre, zatial to vyzera na sobotu 25.7. a pozeram, ze je to akurat na Jakuba. 🙂
matka... prediskutuj s Karcim a daj vediet, ci vyhovuje.

martina236
14. júl 2009

oki 😉 , vecer dam vediet

sillas
16. júl 2009

caute baby..ako vidim tu sa vo velkom plánuje Blavacke stretko...
no baby chceli sme teplo a máme ho tu...toto je už príliš...ja mam v kancli 34 stupnov...toto je katastrofa... 🙄

včera som mala volno a bola som s detmi sa kupať v madarsku, bolo perfektne...sice po fyzickej stránke som si neoddýchla, lebo som v kuse behala s jedneho bazenu do druheho..kedže som bola sama s detmi, ale po psychickej super...ani sa drobce nehadali...aj v aute super vydržali a je to daleko 110 km...ma normalne prekvapili...sice Lucke sa usta nezatvorili a som ju musela upozornovať nech sa tolko nevypytuje, lebo sa neviem sustrediť na šoferovanie, vydržala par sekuna a zase dookola... 😀 v tom momente som ocenila že Rišo nerozpraval...lebo to si už ani neviem predstaviť... 😀 😀 😀

Riško sa najpv velmi bal vody...ale už potom sa už osmelil...a už ked sme mali odchadzať...tak by už aj neviem kam vliezli do vody... 😀

no a ked sme prišlo o poldeviatej domov, tak miesto toho aby nas ocinko čakal s usmevo, tak na nas zrukol, že kde sme...ale žeby prejavil radosť že vidi rozjasnene detičky..tak to nie...takže som stihla ešte aj hádku... 😀 😀 😀

ivon1
16. júl 2009

Ahojte kočky, nejako nestíham, v podstate ani čítať. Babke (svokre) už operovali bedrový kĺb, je v nemocnici. Moja mamina má najké záhady na ruke (niečo na štýl ucpania karpálnych kanálikov, ale s komplikáciami), takže ruka v dlahe na 10 dní a potom operácia - zákon schválnosti je to prává ruka. Ani za svet nechce ísť ku mne, aby som sa o ňu postarala. Saška v tábore, z tábora rovno za Vladinom na ryby do stredy, vo štvrtok ich odrhnem a v piatok vyrážame do Chorvátska. No a my dvaja s Filipkom klasika zase len sami, tak sa snažím ho zobrať každý deň aspoň na hodinku na ihrisko medzi detičky. Doma ma čaká prádlo na žehlenie z piatich pračiek, ale v tomto teple sa to ani nedá a v noci zaľahnem a zaspím. Dnes sa už do toho musím pustiť, aj keby som pritom zhorela.
Sobota 25.7 sme práve mimo, ale ak by bol nejaký termín v auguste tak som k dispozícii. Od 15.8 len cez víkend, lebo už nastupujem do práce a to je problém č. 2. Keďže obe babky sú mimo provoz a ja v práci, nemám ako absovovať s Filipkom adaptačný v škôlke. Skôr sa nedá, lebo je zavretá a bude fungovať presne od vtedy ako ja nastupujem do práce. Tak neviem čo vymyslíme.
Silas ... všetko najlepšie, hlavne hodne zdravíčka a pohodičky.
Prajem všetkým krásne prežitie slnečných dní.

renca3
16. júl 2009

sillas...tak ste sa aspon dobre vykupali v Madarsku. ocinko sa o vas asi bal, ci sa nieco nestalo. asi nechodis casto sama autom s detmi tak daleko.
my sa teraz kupeme na zahrade v bazeniku. uz ich to aj pomaly prestava bavit. 🙂 v utorok tu boli kamosi zo skolky, tak bolo veselo. 😎

ivon...tak od 15.8. uz zarezavas v praci. 😝 moje deti ani jedno neabsolvovalo adaptacny. proste som ich tam rano nechala a poobede vyzdvihla. nehovorim, ze to bolo bez placu. ale vydrzali sme to par tyzdnov. 😉
alebo je u vas adaptacny povinny?
my sme zase v auguste rozlietani. neviem, matka sa este nevyjadrila k tej sobote 25.7. tak uvidime.

sillas
16. júl 2009

no ak by sa bal...tak by som čakala reakciu opačnu, že je rád že nás vidí že všetci a aj auto sme v poriadku... 😀 😀 😀

no keby bolo na nom, tak naše deti by sedeli doma na riti...a videli svet iba cez okno bytu.. 🙄 🙄

sillas
16. júl 2009

čo sa týka škôlky, tak Riško bude mať adaptačne 3 dni, v stredu 2.9. začína Lucka školu, to budem doma, rano odnesieme a poobede prídeme po maleho a štvrtok piatok budem mať asi poobede dovolenku, pre prípad a aj Lucka nech si zvykne na nove prostredie a od pondelka budeme už zarezávať na tvrdo... 😀 😀 😀

martina236
16. júl 2009

mozeme, mame frei 25.07. 😉

no sillas sikula si, ze takto detom program robis 🙂 , to mangelik sa vazne na nicom nezucastnuje 😕 ? hm, nic moc teda, co?

my sa tiez na ziadny adaptacny program nepripravujeme, hoci navstevuje jasle, ale len doobeda. trochu sa obavam, co spravi zmena prostredia a celodenny pobyt, ale kedze budem mat flexibilny pracovny cas a bude moct byt so mnou v praci, tak to nejako zvladneme, ved akoby aj nie, ked siroko daleko nikoho, kto by ma zastupil 😒

renca3
17. júl 2009

dobre, o tyzden v sobotu sa stretneme u mna. hodinu a program si napiseme na buduci tyzden. podla pocasia.

Leo a Teo isli dnes zo skolky na vylet lodou na Devin. do poslednej chvile Teo chcel ist len so mnou. nalozila som ho na lod a uz neregistroval, kedy som odisla. dufam, ze bude vsetko v poriadku. ved keby nie, zavolaju a zbehnem pre neho autom. islo 26 deti a 6 dospelych. snad to zvladnu. ja by som nemohla byt ucitelka a byt stale v strehu na takomto vylete. 😝 obdivujem ich, ze sa na to dali. lod pride o 14.00, tak som zvedava, ci tam Teo nezaspi. lebo niekedy v skolke aj na obede zaspava v jedalni. 🙂

renca3
17. júl 2009

tak vylet dopadol dobre. Teo zaspal hned v aute a spi uz 2 hodiny. 🙂

sillas
20. júl 2009

tak renca..neviem si predstaviť čo by vyvádzal Rišo keby som ho takto pustila...to iba jeden dospelý by sa musel venovať iba jemu... 😀 😀

my sme boli v sobotu v Budapešti v Zoo a vo Vidamparku, bolo super...zoo je krásna, najkrajšia v akej som kedy bola...takže sa tam stále rada vraciam...no a vo Vidamparku..super špica...je zbožnujem kolotoče... 😀 len o 16:15 prišla burka takže som si ich nestihla užiť do sýtosti....no snad zase o nejaké 3-4 roky keb pôjdeme, tak si to užijem...lenneviem či tam nebudem pomaly najstaršia... 😝 😝

a včera sme dospavali. s Riškom sme vstávali o 8:25...totálny rekord... 😀

detska porobena, ešte vo štvrtok večer sme stihli už aj všetko prestahovať...takže sme to rýchlo stihli, deti natešene...ešte Lucke musíme poskladať stoli, ale to ešte počka nech maju cez prázdniny viacej miesta na hranie...

Lucka si vyboxovala že nechodí do škôlky, svokra ju pri tých ranných cirkusoch lutovala a povedala aby sme ju nechali doma, toto sa zopakovalo 2 x krat a vedela že ked bude cirkusovať tak starka popusti...tak na seba ušila bič, lebo do septembra ešte 6 týždnov a ja budem mať iba 2 týždne dovolenky... tak si užije

renca3
20. júl 2009

sillas...jedna ucitelka tam mala starsiu dcerku, tak Teo sa zavesil na nu. 🙂

dnes sme boli nakupovat a Teo vyvadza ine kusky. pri pokladni stala jedna slecna. taka kost, dlhe nohy a sukna pod zadok. Teo neodolal a chytil ju za nohu. Peto sa na tom ohromne zabaval. 😅 asi mu zavidel. 😉

minuly tyzden s nim bol kupovat plavky. kym si Peto skusal, Teo behal ludom do kabin, pripadne im odhrnal zavesy. no to bola podivana, ked si tam prevazne skusali plavky. 😀 ja som bola vtedy s Leom v kine.
ked sa potom boli vycikat, jeden mlady muz vosiel na WC a Teo mu strcil hlavu popod vyvysene dvere, lebo bol zvedavy co tam robi. 😀
to je len zopar veci, co ma napada. nasmejeme sa, ale su to nervy niekedy. dnes sa mi rozbehol cez cestu za Petom pod iduce auto. nastastie nas videl ako s krikom za nim bezim. 😝
dnes rano nebol v detskej vo svojej posteli a nasla som ho spat na zemi na zachode. isiel sa vycikat a nevladal dojst naspat do postele. 🙂
takze ucitelky v skolke obdivujem, i ked sa na neho castu stazuju, ze je tvrdohlavy a obcas neposlucha. 😒

renca3
20. júl 2009

a tento piatok koncia skolku, tak uz mam paniku z tych 6 -tich tyzdnov.

renca3
20. júl 2009

inak sledovala som spravy o tej Pohode v Trencine. hrozne. pisala som, ze Peto tam chcel ist. ked si pozrel predpoved pocasia na sobotu, preslo ho to. isiel radsej k svokrovcom nieco pomoct. lepsie urobit nemohol. bol s rodicmi, je zdravy bez urazu a ma pokoj v rodine. 😉

zoya1
21. júl 2009

Ahojte!
Tak ja sa hlásim po dovolenke. Bolo super!!!!! Takú super dovolenku som už nezažila veeeeľmi dlho. Deti vykúpané a vybláznené snáď do konca prázdnin 😎 . Ja oddýchnutá a manžel tiež. Ukrajina je super krajina, síce by som tam nechcela žiť ale na dovolenku je to naozaj perfiš. A to sa mi všetci smiali že na Ukrajinu na dovolenku 😀 😀 😀 . Odporúčam vyskúšať - Krym teraz poskytuje perfektné ceny

viktoria
22. júl 2009

ahojte........tak mi sme boli vcera s tobiasom narezávat predkozku na pimply......bolo to strasne...ale dr. povedal ze to nemal celkom prilepené a nema ani zápal, tak mu to uvolnil,,,,,,,, ked sme prisli domov vôbec nechcel cikat a vycikal sa az dnes okolo 10 ráno.......dnes mu to musim uz pretiahnut ja, normalne mam z toho hrôzu ako bude kricat, dufam ze mi to pôjde......samozrejme ho musime mocit rumanceku, co tiez sa mu velmi nepaci.......... tak nam drzte palce........

ivon1
23. júl 2009

Čauko, čauko..... mali sme zase PC mimo provoz. Vždy keď ho najviac potrebujem.
Viki aj sa to zle číta a čo už skutočnosť. Dúfam, že už bude OK.
Adaptačný máme povinný, ale snáď sa nejako dohodnem s riaditeľkou. 😉 😉
Dievčatá moc ma mrzí, že sa s vami nemôžem stretnúť, veľmi som sa na to tešila. A ja vždy keď sa teším, tak mi to nejvyjde. Budem na vás aspoň myslieť. V tom čase už by sme mali byť v Chorvátsku, ak všetko dobre dopadne. Šaty mám už nakopečkované, kufre pripravené, zajtra to pobalím a ...... 😀 😀 😀 . Som zvedavá aké ubytovanie bude tentokrát, keď mi to minulý rok nevyšlo a tiež som objednávala dovolenku cez internet...... 😨 😨 😨 Hrozím sa toho. Idem sa na to vyspať.

renca3
24. júl 2009

ivon...spolocne stretko sa tento vikend nekona, lebo Janke nieco do toho voslo. ale bola u nas na skok v stredu, takze sme sa videli. chalani podrastli, hlavne Jakubko. Janka sa vobec nezmenila, len sa zuzila. dost schudla.
ale Matka by mala prist s Karcim v sobotu, tak nieco vymyslime.
mozno v septembri sa este dame vsetky dokopy aj s tebou ivon. zelam stastnu cestu a prijemny pobyt na dovolenke.
v noci tu bola burka a nejde nam elektrina v polovici domu. zaujimave, ze cela kuchyna je bez prudu vratane chladnicky, len umyvacka riadu je funkcna. 🙂 snad to dnes daju do poriadku, lebo budeme cez vikend na studenej
strave.
vcera sme tu mali deti zo skolky, asi 8 vratane surodencov. Leo sa akoze lucil so skolkou. no bolo tu veselo. 😎

martina236
25. júl 2009

dnes sme kraaaasny den v ba u renci 🙂 😎 . bolo nam skveloooo 😵 . absolvovali sme prechadzku, obedik, deti bazenovali, proste paradicka. super domcek, pohostenie... dakujemeeeee

renca3
26. júl 2009

ano, bolo nam fajn vcera. Teo sa pytal, ci prisla princezna, ked zbadal Karolinku. velmi pekne dievcatko.
ani sa dlho spolu nepohrali, lebo ked sme prisli z vonku, kupali sa a potom o chvilu nasi chalani pospali.
Karolinka sa sama hrala s autickami. 🙂 no kuchynku, ci babiky u nas nenasla. 😅

renca3
30. júl 2009

ahojte,
vidim, ze su vsetci radsej vonku ako na PC. my tu mame 2. den na prazdninach synovca. ma 11 rokov, tak pohoda.
robi spolocnost Leovi a ja mam na starosti len Tea. 😎 pocasie nam praje, tak sa da urobit proigram.

mario
31. júl 2009

Ahojte maminky, zdravím vás a som rada, že dovolenkujete, navštevujete a prázdninujete. My sme boli v Chorvátsku, dva týždne na Brači a desať dní pri Dubrovníku, bolo super, ale o oddychu nemôže byť ani reč. Naša Laura je organizmus, ktorý je predmetom výskumu NASA, nevyčerpateľný zdroj energe, ona nevie chodiť, zásadne len uteká. Celý den bola namočená v mori bez ohľadu na počasie, vychádzala len za účelom kúpy zmrzliny, popoludní nespáva, max raz do týždna a večer o pol desiatej si natiahla šaty, náramok, náhrdelník a ideme na disco, do pol dvanástej tancovala a my starí fotrovci sme viseli na stoličkách a rozmýšlali, ako sa presunúť po svojich do postele. Takto sme fungovali. Vlastne mleli z posledného, ale ona vytešená a o odchode domov ani počuť. Všetky vás pozdravujem a prajem krásne leto, pá.

jankamanikova
31. júl 2009

Mario - som rada, ze ste boli na dovolenke. Je to uzasne a skvele. Verim, ze Laura je zivel, lebo ja mam doma take tri zivle a daju riadne zabrat 😎 . Verim, ze sa jej tam pacilo, lebo more a slnko patria k detom. Velmi sa z toho tesim sa zelam pekne leto. A ze uteka :o)))), tak to si viem predstavit :o))))).

Ja si spominam na to, ako som pre rokom pocitala kontrakcie a tesila sa na Jakubka, kedy sa narodi a dufala, ze sa nenarodi v noci, lebo chlapcov by sme nemali kam dat. Zajtra oslavujeme rok. Deti sa tesia, budeme len doma a sami, pojdeme plavat, sfukneme sviecky a budeme si vychutnavat pritomnost nasich deti. Rodinna oslava sa nemoze konat, lebo vsetci su na vychode, tak mozno koncom leta nieco pripravime, kedze aj ja mam narodeniny, tak to spojime. Velmi sa tesime ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre