Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
31. júl 2009

ahojte septembrovky!
Leto je v plnom prúde a ja akosi nič nestíham. Ale prečítala som si vás a som rada, že všetky trávite krásne leto spolu s detičkami.
Janka - Jakubkovi prajeme len to naj naj naj, nech vám robí stále iba radosť, a hlavne nech je zdravý, šťastný a veselý
Renci - a ty ako? už si na Mallorce?

zuzka111111
autor
1. aug 2009

Jankaaa Jakubkovi vsetko najlepsie vela zdravicka,stastica a nech uz po roku zacne pekne spavat a necha mamku pospinkat a nech sa jeho dobrym kamosom stane aj kociarik 😉 😀 no ale to letiii neuveritelne.....

my chodievame sobotu nedelu do madarska ale po tejto skusenosti som si povedala ze uz ani neplanujem dovolenku lebo by som prisla vystavena na totalku 😝 tak radsej len tak sobotu a nedelu sa stale musim davat dokopy ... 😝 s lilkou uz by bola pohoda ale nelly tak to je ine sidlo....

pol leta za nami aní neviem ako keby aj zima sla tak rychlo...uz pomalicky nakupujem nove pyzamka a veci do skolky 😀 ani sa mi nechce verit ze uz pojde do skolky 😀

jankamanikova
1. aug 2009

Ahojte!
Tak dnes sme mali prekrasny narodeninovy den. Venovali sme sa len detom a sebe, boli sme plavat a aj v kostole na omsi (podakovat sa za maleho 😉 ) ... Deti boli uzasne, stastne. Oni su velmi radi, ked sme len tak spolu.

Zuzka - ze si sa ozvala. Uz som si myslela, ze ste niekde na dovolenke, alebo kde-tade lietate. Dakujeme za gratulacie, Jakubko je naozaj uzasne dieta. Velmi sa z neho tesime. No, spanok celonocny asi nehrozi 😀 . Jany sice uz planuje, ako ho odstavit od mliecka, ale ja som povedala, ze este nie. Iba ak by som bola tehotna 😀 😀 😀 😀 . Takze este budeme kojit dlhooooo ...

ivon1
2. aug 2009

Čaute.... tak vás zdravím po dovolenke. Bolo super, počasie vyšlo, ubytko dobré, more bolo blízko. Saška je krásne opálená, už pláve, ponára sa, skáče šipky a leží na vode, tak sa teším, pretože ja plávať neviem a fungujem len na lehátku. Podarilo sa mi zaspať pri bójke a spálila som si prdel - dva dni som si nevedela sadnúť.
Filipko moc opálený nie je, ani mu netreba, používala som vysoké a kvalitné faktory, čudujem sa, že sa Saška vôbec opálila ale keďže bola stále vo vode tak to prišlo nejako samo. Filipkovi sa zo začiatku do vody moc nechcelo ale ku koncu sme ho odtiaľ nevedeli dostať. Keď sme išli domov, zahlásil, že to bola dobrá dovolenka, že sa mu tam páčilo.... to hovorí samo za seba, pretože deti sú uprimné, tak sa teším 😀 😀 😀
Jakubkovi prajeme, aby z neho mali rodičia stále takú radosť akú majú teraz.

renca3
2. aug 2009

zdravim po vikende
mario...viem si predstavit, ako ste si "oddychli" . ale verim, ze zmena prospela. a hlavne morsky vzduch.

my sme sa boli schladit na chate v Martine. dnes sme boli na turistike na Holiach a tam prijemnych 22 stupnov.
na Mallorcu ideme az koncom prazdnin. ale uz by som vypadla k moru, lebo sa mi spustila alergia. 😝
inak na chate relax (ked deti spali poobede). bez telky, bez PC, vecer opekacka pri ohni...proste iny luft ako v BA. no a deti? nechcelo sa im ist domov samozrejme. ale ja si zajtra idem oddychnut do roboty, takze ich rano odovzdavam mame. snad to na 3 hodky zvladne. 😉

janka...prajem tebe a Jakubkovi vela, vela zdravicka a stasticka. 🙂

ivon...kde ste boli v Chorvatsku? som rada, ze ste boli spokojni. lebo my sme tiez povodne zvazovali Chorvatsko.

jankamanikova
2. aug 2009

Renca - to je skvele, ze takto viete vypadnut. My potrebujeme dovolenku ako "sol", ale toho roku asi len predlzeny vikend bude. Uvidime, co sa bude dat ...

Inac co kupujete trojrocnym oslavenncom na narodeniny? My sme chceli odrazadlo, co je ako bicykel, ale bez pedalov, zn. Puky. Ale hodte nejake tipy. Dakujem ...

martina236
3. aug 2009

cawte, aj my zelame Jakubkovi vsetko najlepsie, aby bol zdravy a robil radost rodicom 🙂

my sme doma, dg angina ☹ . sme boli na pohotovosti, lebo vcera od rana 39°C a nie a nie zbit dole, nepomahal sirup, cipok ani sprcha, ked sa vecer zacala stazovat na brusko, tak som nevahala sli sme. este som moc pre istotu vzala... dr povedal ze angina, na moc nebol vobec zvedavy 😠 , uz fakt mohol do neho strcit ten po... pruzok. nechapem, lebo absolutne sa mi nestazovala na bolest hrdielka, pije, papa uplne v pohode. teda ja ked mam anginu, tak to vyzera uplne inak 😒 . no rano sme sa zobudili a ze 39,1°C. pritom v noci mala len do 38°C. tak som nasej dr volala, ze ked sa teda do poobedia nezlepsi mame sa dojst ukazat, ale sprchovala som, tak asi zabralo, lebo teraz nameram ledva 36,5°C. v tychto teplach je ti uplne na slucku, ked je clovek chory, vzduch stoji, ani prievan na prevetranie, no hotovo... ale vsade okolo nas, vo vchode a v teme nr same horucky a podobne. na murani nasi takmer vsetci v posteli 😒 . ach jo...

prihodte fotky dovolenkari

renca3
3. aug 2009

mata...nie som Dr., ale take vysoke teploty su skor pri virozach. ak ju ani neboli hrdlo...
tie teploty mozu trvat aj zo 3 dni.
u nas zase Leo pokaslieva. tak by sa mohlo ochladit, aby ho to nelakalo do bazena. lebo v sobotu idu s Petom na cunder na Liptov a nerada by som, aby ho tam zobral choreho. 😒

no este som nerozmyslala nad darcekom pre Tea. asi len nejaka malickost. ved ma tooolko hraciek s Leom, ze uz to musime pretriedit. ale budem premyslat nad niecim rozumnym. 😉

renca3
3. aug 2009

teraz som merala a vazila Tea. vyska 91,5 cm a vaha 15 kg. ako su na tom vasi? myslim, ze patrime medzi tie mensie deticky. vidim to aj v skolke.

ivon1
3. aug 2009

Renča ... boli sme v Crikvenici, je to hore - Kvarnerský záliv oproti ostrovu KRK. Nad darčekom som zatiaľ neuvažovala, tiež máme plno hračiek. Chcelo by to niečo rozumné, čo by ich potešilo a zabavilo a pritom by to nezabralo veľa miesta.... 😀 😀 😀

Filipko teraz váži 14,5 kg a meria 101 cm. 🙄 😨 😕 😅 😔 😀

renca3
4. aug 2009

fiha ivon...to je Teo potom gula a Filipko taky slizik. 😅
bola som ako dieta v Crikvenici. ale vela si z nej nepamatam.

dnes sme mali ist s detmi do Senca za kamoskou na jazera. leje tu, asi z vyletu nic nebude. 😒

martina236
4. aug 2009

nasa ma 95 cm a kg neviem, nevazim, furt zabudem baterku do vahy kupit 😒 .
sme bez teplot, trochu ma hlas chyteny...
aj u nas sa zotmelooo a hrmi 😕

renca3
5. aug 2009

deti na striedacku prazdninuju u nasich. vcera tam spal Leo, dnes Teo. no a ja mam veget len s jednym. zajtra nam dufam ten Senec vyjde doobeda. 😎 poobede mame kamosa zo skolky, pestry den nas caka. 🙂

jankamanikova
5. aug 2009

Ahojte, ahojte ... Nas Matusko mal asi 95 cm a 14,5 kg. Kazdy nam vravi, ze sa vytiahol. Zajtra idem k dr. s Jakubkom na ockovanie a tam Matuska pomeram, sama som zvedava. No, nas Matusko toho vela teraz nepoje. Rano vracal, tak ma to soklo. Lebo on je zdrave dieta a nevracal ani raz v zivote. Tak som bola v soku, ale cely den sa tvaril, ze je vsetko ok. Tak asi mu nieco sadlo na zaludok ... Mal dietu a celkom sa tesil. Lebo on aj tak vela neje a kedze mal povolene piskoty a vodu, bol velmi rad.

martina236
5. aug 2009

tak som konecne malu odvazila, ma 15 kg. Karolinka je tak v norme by som povedala, niekedy moc az sa povraca, lebo dotlaci sa mliekom a niekedy zase malinko. ako napriklad dnes poobede. na obed zjedla polievku a jednu palacinku, vecer odhryzla asi 2x z chleba 😒. medzitym vobec nic.

Jani, to bolo asi nieco chvilkove 😉 , ked sa tvari ze je OK. a to je dobre 😅

martina236
5. aug 2009

este som chcela... nasa kolegynka laurajana porodila 4.08. dcerku Lauru 🙂 . gratulujemeeeeee

jankamanikova
5. aug 2009

Jej, a to odkial vies? Blahozelameeeee. Na pekny datum sa mala narodila.

renca3
6. aug 2009

gratulujem k babatku. to je tusim 4. prirastok u septembroviek 2006.

martina236
6. aug 2009

my sme si malinko napisali, sem tam, aj cisla kedysi vymenili, tak tak viem ...

zuzka111111
autor
7. aug 2009

jeej gratulujem ani som nevedela ze je tehu.... 😅

no tak lilka je potm gula gulata meria 93 A VAZI 16 😀 😀 😀 dufam ze v skolke schudne 😀 😀 😀

idem varit pratat babka zobralka deti vonku zlata to babula tak idem v klude spratat bez kriku a natahovania sa hura

renca3
7. aug 2009

Teo je najgulatejsi asi. tiez ma 15 kg a len 91,5 cm. 😅
zuzka...neviem, ci v skolke schudne. nas niekdy sprace aj 3 porcie na obed v skolke. ja neviem, ci dojeda po druhych, lebo ja platim len jeden obed za neho. 🙂 alebo im davaju take male porcie? 😉 2 obedy je normalka.
maju totiz v satni tabulu a tam pisu, kolko deti zjedli a ci spali poobede. tak preto to viem. 🙂

martina236
7. aug 2009

zuzka, ze gula, gulata 😀

mala len teraz zalahla, dlho sme vonku boli a kym sa napapala, vecerna hygiena a sup a 9 hodin 😝 . boli sme doobeda na kontrolu na u nasej dr., dobrat atb a sme fit. vonku mozeme, to najlepsia sprava 😵 , hned sme to vyuzili a behli na trznicu zeleninku, ovocie pokupit, este do maleho nakupneho centra zbehnut. poobede v meste kavicka a teraz pred domom s kamaratmi 🙂 .
zajtra musim program vymysliet, tato sluzobne odcestovany... naverene mame a keby aj nie, tak by sme si vonku nieco dali 😉

sillas
7. aug 2009

caute caute...cítam , len som nejako nestíhala prispievať....
minuly týžden sme využili super počasie a zobrala som si dva dni dovolenku, chodili sme sa kupať na jazero a Lucka sa naučila plávať...tak som taka štastnáááááá 😅
tento týžden som makala ako diva...juuuuuj....ale mam celý buduci týžden dovolenku, tak sa tešim teším...a zajtra idem s detmi na víkend do tatier...juuuuuj...teším teším...konečne niekam..mam normalne cestovnu horučka a to sa už v nedelu večer vraciame.. 😀 😀

my sme naštastie zdravý tak super...mna nejako pobolievaju uši...tak snad to nič važne nebude...

Lucka sa už nevie dočkať kedy pôjde do školy, chodi doma po byte v aktovke.. 😀 😀 je zlata, už sa učíme nasobilku... 😀
no tak moja Lucka v škôlke nejedla skoro nič.. 😠

martina236
8. aug 2009

sillas, krasny vikend zelame 🙂 , uzite si.

my sa chystame na autobuse do mesta, na zmrzku 😎

renca3
8. aug 2009

sillas...gratulujem plavkyni Lucke. to ja sa uz neviem dockat, kedy zacne plavat Teo sam. aby som uz nemala taky stres pri bazene. ale rukaviky to zatial istia. 😉

chlapi odcestovali...normalne mi bolo skoro do placu, ked ochadzali. aj Leovi zda sa. ale ked bude s chalanmi, smutno mu nebude. Teo spi teraz u nasich poobede a ja cakam kamosku. vybehneme na chvilu von. 😉

stankalm
9. aug 2009

ahojte...myslím na Vás, sem-tam prečítam, ale nejak nestíham prispievať...

Užívame si leto, Tamarka asi od mája už vôbec nespáva cez obed, takže fakt nestíham nič, všetko v behu, len večer si trošku vydýchnem.
Manžel je PN, minulý piatok ho seklo v krížoch, že nemohol vôbec chodiť, tak strávil 4 dni v nemocnici a teraz je doma, len polihuje, tak si to viete predstaviť...chorý chlap horší ako dieťa 😠

Janka...dodatočne prajeme Jakubkovi všetko naj, naj, naj k 1. rôčiku...nech je zdravý a šťastný. Bože, ale to ubehlo, nedávno si písala, že ho máš ešte v brušku...

Naša Tamarka meria 99 cm a váži 17 kg...ale nechápem, odkial to berie, lebo do jedla ju musíme nútiť...

Som zvedavá na september, ako zvládneme nástup do škôlky, ja mám strach, že práve ja to budem zvládať asi najhoršie ☹
No a ešte ma čaká hľadanie si práce...tak na to sa už vôbec neteším...

Prajem pekné dni s rodinkami. Pa pa

jankamanikova
10. aug 2009

Ahojte!
Tak mame sa dobre, len Jakubko sa od prsnika nepohne a ked ho odpojim, tak reve. A zlosti pre kazdu hlupost, tak predpokladam, ze zubky a len vodu chce pit a nic nechce jest. A kaka do kazdej plienky ... Cez vikend sme boli v Patinciach a nas Janik plave sam bez rukavnikov, nechapem. Este to nie je take plavanie ako u Lea, ale tesili sme sa, lebo fakt mu to islo neskutocne dobre. Matusko len pri mamicke, on nechce rukavniky a ani koleso, tak neviem ako pochopi to plavanie ...

Inac sme ok, zdravi. Len Matusko cosi chytili a toho si musime teraz strazit, aby bolo fit. Tak dufam, ze bude dobre.

jankamanikova
12. aug 2009

Ahojte!
Mame sa dobre. Vo vzduchu uz citim koniec leta, je chladnejsie a bude mi za letom smutno. Deti pocitili zmenu klimy hned a to rannym vstavanim, takze uz od piatej fungujeme a neviem, kde mam hlavu ... Aj sa vecer skor stmieva, tak detom menime rezim. Uz o osmej (ci chcu alebo nie) su v posteli a jednoducho si musia zvyknut. Jakubko takisto a vcera som bola vecer v Tescu a pridem domov a ticho, Jany uspal Jakubka, co sa este nestalo ze cely jeho rok zivota. A vraj ho uspal tak, ze len pri nom lezal a proste zaspal. Tak pri mne sa to stat nemoze.

No, dve moje kamaratky z PO, co som s nimi v kontakte su momentalne na dovolenke a je mi tak romanticky smutno za morom, snad sa podari. Ale inac som stastna, lebo deti su uzasne a velmi dobre a mam pocit, ze zacinaju pocuvat, co ma tesi.

Dnes sme sa objednali k ortopedovi na vysetrenie noziciek u Janika a Matuska, tak som zvedava, co bude.

Dnes sme este malovali tricka, tak Matusko sa pekne realizoval. Az nechapem akeho umeleckeho ducha ma ten maly cloviecik ...

Pa ...

renca3
13. aug 2009

Caute,
musim vam napisat, co mi dnes Teo vyviedol, lebo este teraz mi je zle. Boli sme v Auparku v lekarni. Kym ma vybavovala pri okienku, Teo vybehol na chodbu k tomu vlaciku. Predtym som mu povedala, ze musim v lekarni rozmenit korunky a pojde na vlacik. Tak som myslela, ze ma tam bude cakat. Mylila som sa. Teo nebol nikde na chodbe. Som tam behala ako splasena a pytala sa ludi, ci ho nevideli. Aj do garazi som vbehla. Fantazia mi pracovala a nebolo mi vsetko jedno. Utekala som ho teda rychlo vyhlasit do rozhlasu a tam ho drzali na rukach cudzi ludia a Teo v klidku prezuval zuvacku, co mu vraj dala jedna teta. Prave ho isli vyhlasovat, ze sa stratil.
Normalne som sa rozplakala a vdaka astme som nemohla ani dychat. To aby som nosila pri sebe spray pri takychto Teovych kuskoch. 😝
Som tu niekde citala diskusiu o voditku pre deti. Sa mi to zdalo smiesne, ale asi si ho do dovolenky zozeniem.
Neviem si predstavit, ako by to dopadlo na letisku vo Viedni ci na Mallorce. 😒

martina236
13. aug 2009

renca, mali ste vcera ten isty scenar ako mi 🙄 😝 . my sme boli s kamoskou a detmi tiez v nakupnom centre a zmizli nam z obchodu, ze idu na auticko, lietadlo a neviem co este, kt ale boli hned pri spominanom obchode a bolo ich vidiet cez sklo. no v sekunde deti nebolo. trvalo to asi 3 min kym som ich nasla, ale zdalo sa mi to nekonecne dlho 😒 😝. vobec som nechapala, lebo mala ked ma strati z oci vo velkom priestore a medzi ludmi tak hned pisti. nasla som ich v gulicach na uplne inej strane ako sme sa posledne videli. ked ma zbadala, usmev ze mamiky ved mi sme vas hladali. hlavne ze je pohoda...

my si jesen este nepripustame, ved zima bude dlhaaaa, este sa nasedime a naspime habadeeeeeej 😀 a vyuzivame este teple veceri a svetlo, takze o osmej spat nehrozi. ona sice problem nema zaspat, je to jedno kedy ju dam, ci o osmej alebo desiatej... tento a buduci tyzden este bude v jasliach par dni, potom tyzden pauza a nasrup do skolky 😖 ☹ . bojim, bojim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre