Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
11. sep 2009

Renca - dakujem za privitanie. Mame sa dobre a zaujimave, hlavne Matusko 😉 .

zuzka111111
autor
12. sep 2009

No v piatok to uz bolo s lilkou lepsie teda anbi nevracala iba mrnkala ....neviem mam z toho zmiesane pocity aj by som ju hned brala domov aj riaditelka mi povie ze mali vela deti ktore grcali ...dokonca som sa pri skolke uz s mamickou ktora ma pripravkara a ze oni kazde rano grcaju ze uz je to rutina ako umyvanie zubov 😒 tak to by som nezvladla

som zvedava co bude v pondelok... keby ze sa doma pohrali ale tu je vkuse lenruuuza a krik a vresk a bitka ako hruza a des ...

martina236
12. sep 2009

ahojte, Jani som rada, ze citam pozitivne spravy od teba 🙂 ...

Zuzka, ozvi sa potom, hodim ti do IP cislo, kde ma zastihnes 😉

ja som sa dala na ucenie NJ externe v terene. je to iba 2x v tyzdni od 8.00-9.00, ale za to dost narocne. hospodarska nemcina 😕 . budem musiet pekne zamakat, neviem ekonomky nase, ci vas nebudem kontaktovat 😉 . nie su za to nejake super prachy, ale ako karol povedal, na chodniku nenajdes 😀 . v pondelok mam dat vediet, ci idem do toho.

dnes sme boli tu pred divadlom na super akcii. zachranari mali vyhlasovanie vysledkov sutaze a vselico okolo toho. doslo 60 hukajucich a blikajucich sanitiek 😕 , moj brasko medzi nimi 😵 , pozdravit sme ho boli. tak nam dobre padlo ho vidiet 🙂 . sme pokecali. vecer bol priamy prenos v telke z divadla. aj dedo nas bol kukuc, len uz musel odist, lebo zajtra pracuje ☹ .

peknu nedelu 🙂

martina236
12. sep 2009

renca, vidim, ze u vas je to na dobrej ceste 😉 .super, mamina je hned kludnejsia 😅

renca3
13. sep 2009

mata...super. nevedela som, ze ty si taka dobra nemcinarka. aj predtym si ucila? tak odborne vyrazy su narocne v kazdom jazyku... 😝

zuzka...uvidis, ako bude po vikende. plackat este asi bude. ale to kazdodenne zvracanie predskolaka, je trochu chore. to by s tym mali nieco robit. ved to je na psychologa.

teraz v Leovej triede tiez jedno dievcatko plakalo kazde rano. ale to je zmenou skolky. tak ju prehodili do inej triedy (maju tam 4 predskolske). neviem, ci to tym vyriesili.
Teo je soplavy, asi pojde az v stredu. a Leo tiez nepojde zajtra, lebo som mu slubila, ze ho zoberiem na moju anglictinu. som zvedava, ci sa bude chytat. musim sa poobede do toho pozriet, aby som sa pred Leom nemusela hanbit. 😉

martina236
14. sep 2009

renca, ano ucila...

renca3
14. sep 2009

ahojte
Leo to zvladol na mojej hodine anglictiny. kreslil si a obcas nieco aj povedal, ked sa ho nasa lektorka pytala.
teraz tam chodime len dve, tak mal priestor aj on.
dnes hovori, ze uz si bude na hracky davat vacsi pozor, aby mu zostali pre jeho deti. vraj aby im nemusel tolko kupovat. a po tychto vyrokoch sa ma pyta, ze ako sme jeho a Tea vlastne "vyrobili"? zatial mu stacila odpoved, ze sme sa mali s tatom radi a priali sme si ich. 😅

jankamanikova
16. sep 2009

Ahojte ....

Zuzka - tak dufam, ze Vy ste s Lilkou len doma a robite si koktaily a vegetite s nohami vylozenymi na stole. Moje deti to miluju 😉 . Chystame sa do Kosic, tak sa Ti ozvem a prideme na kavu a chalani poprataju hracky 😀 😀 😀 😀 😀 .

Renca - tak tieto otazky u nas si Janik zodpovedal sam - "Pan Boh pozehnal mamke do bruska" a odkedy sa Jakubko narodil,tak saa pyta, ci mi uz Pan Boh pozehnal Kristinku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . No, je to vesele s nim. On je taky mudrc a sam sebou. Kedze sme v Presove, u starych rodicov - svokrovcov, lebo oni maju rodinny dom a mozme u nich byt, no a dnes som uz Janika hladala na ulici. Jednoducho sa vybral, ze ide. Stretol nejaku vraj kamosku (cca 9rokov) a isiel si. To boli potom debaty 😠 . Este dlho to budeme rozoberat, lebo som bola ako nafuknuty balon a len som sa ovladala, aby som nepraskla ...

Inac sa mame dobre, v pondelok som si vyvrtkla clenok pravej nohy a moj Jany, ze ideme na pohotovost. No, tak to ma musel teda riadne prehovarat, lebo ja nie som z tych, co sa chodia takto tam strapnovat. Ale nakoniec ma tam dotrepal a povedali mi, ze dva dni sediet a lezat s vylozenou nohou, tak som sa zacala rehotat 😀 😀 😀 😀 . Tak mi to obviazali a na druhy den som aj behala ako diva okolo deti, aj som soferovala. No, zahojene to nie je, ale nemam inu moznost ...

zuzka111111
autor
17. sep 2009

janka no pri 3 sibaloch sediet s vylozenou nohou 😀 zabavne 😀 to ja si pri jednej ked ju tu mam samu nesadnem poriadne ale je to kludnejsie ako s dvoma....lilka dnes vracala ale mam pocit ze to robi schvalne lebo sa smiala ze ide grcat isla na chodbu aby negrcala na koberec a bolo.....mi to prislo take divnee.... ucitelka ze mam mesiac vydrzat a potom to zhodnotime.... 😒 lilke tu skolku treba lebo je dost mamkina nehovoriac o tom ze je totalne neprisposobiva, aj ked ju chcu pomojkat krici jaci nenecha sa ani pohladkat 😕

janka ked pojdete tak ozvi sa ale daj vediet dopredu aby som bola doma lebo vykneme byt na zahrade alebo u sestriciek ...tak volaj 😉 budeme sa tesit

renca3
17. sep 2009

tomu nerozumiem. len tak sama od seba sa vyvracia, lebo chce? a potom je kludna?

Teo stale protestuje v skolke. ale teraz takou formou, ze sa nechce prezut, potom mi utecie na chodbu. vsetko samozrejme bez placu. a nakoniec ho dam do triedy, ucitelka si ho zoberie a je dobre. on ma bude takto cvicit cely rok. ja ho poznam. aj doma kazde obliekanie je nahanacka po dome. ci umyvanie alebo jedenie.... 😝

zuzka111111
autor
17. sep 2009

no lilka si vie vracanie sama vyvolat ...uz mi to aj ucitelky potvrdili...

no dnes isla s hroznym placom som cakala ze poobede ked pridem bude vyrevana a ona mi odkazala po ucitelke ze neplakala 😉 tak dne smali dem mojej hracky kazdy doniesol svoju naj hracku a vsetxi sa stretli v telocvicni 100 deti a lilka pred celkou skolkou predstavila ich maskota dorotku som bola v soku.... 😀 ale zajtra uz nemoze ist lebo uz soplikouje 😠 konecne zacalo byt dobre a uz musi ostat doma...dnes si dokoc sepkala nejaku pesnicku tak som s nej dostala nech ju hlasno zaspieva tak sala hned aj babke do telefonu aj natacat sa chcela no difam ze v pondelok bude ok

jankamanikova
17. sep 2009

Zuzka - nas Janik na mne visel velmi dlho. Nechcel k nikomu na ruky, ani podat ruku a ani pohladkat. Len mamka a ocko. My sme to neriesili, zdalo sa nam to normalne vzhladom k tomu, ze sme sa vela stahovali a je len so mnou a rodina daleko. Neriesili sme to a nebol to pre nas problem. Mne to nevadilo a ani Janymu. Venovali sme sa mu ako sa dalo a tulili, mojkali. Teraz je vo veku, ked sa prirodzene osamostatnuje. Prirodzene sam citi potrebu byt s inou castou nasej rodiny, ako je babka a dedko. A tuzi aj po kamaratoch a hlavne skole :o).
Matusko je taky isty ako bol Janik v tomto veku, resp. ako Tvoja Lilka. Nik ho nemoze pohladkat, pomojkat a ani na ruky vziat, len ja a Jany. Neriesime to, a vobec by som to neriesila skolkou. Ale castou mojou pritomnostou a velkou pozornostou. Viem, ze to iste ma caka pri Jakubkovi. Je to normalne u deti, ktore su doma len s matkou a jednoducho ani nikoho ineho nepotrebuju pre svoju existenciu.

Ked sme s Janikom zacali chodit k logopedicke, asi pred mesiacom, tak jej ani neodpovedal a ani nepodal ruku. Na vsetky ulohy reagoval, ale doktorku odignoroval ako sa dalo. Povedala mi, ze je to normalne. A ze je sikovny a zdravy a velmi vnimavy, citlivy chlapec. Ze si to mam vazit, ze je na mne naviazany, lebo je to vzacne a krasne. A este mi napadlo, ze ked nahodou nasho Matuska niekto pohladka, alebo sa mu len prihovori, tak ma smolu, lebo taky amok ako ho chyti nevidel nik v nijakom trileri 😎 . A momentalne mame umojkane obdobie, vela sa tulime a narozprava toho jojoj, dnes vecer cela prednaska o dinosauroch, tych miluje.

No, tak sa len drzte a davajte na seba pozor ...

renca3
19. sep 2009

ahojte
my mame oslavovaci vikend. vcera v skolke a dnes s rodinou. chystam od rana nieco pod zub. torta bude z cukrarne ako vzdy. 😉
prajem pekny a slnecny vikend. 😎

zuzka111111
autor
19. sep 2009

my uz mame po oslavach konecne .... ja som piekla tortu lebo stale sme objednali nieco ako slnieco alebo lienku a hruza a des tak som robila hello kitty pre lilku a mala uspech tak som bola rada z marcipanom som prvy krat robila 😉

lilka sopli tak v piatok nebola v skolke uz zacala aj kaslat tak uz len cakam co bude do pondelka skoda lebo uz sme boli na dobrej ceste ..... 😒

same gazdujeme tatik ma golfovy vikend 😠

viktoria
20. sep 2009

ahojte........dlho som tu nebola a teraz som len docitala co ste popisali,,,,,,no ten plac vam nezavidim.......aj my sme mysleli ze budu s tobiasom problemy ale velmi nas prekvapil, hned prvy den pekne vosiel do triedy sadol si na zem a hral sa s autickom.....pekne chodil cely tyzden, stale sa tesí.......uz sa ma ucitelka pytala ci aj doma tak vela zje......takze v jedle sa nezaprel...pekne tam spi a co sme sa cudovali, ze ho ucitelky chvalili ze je novačik a on ukazoval ostatnym detom ako sa maju samé prezliest, kukala som jak puk, kedze doma mi povie ze sa nevie obliect........nerozpraval cely tyzden.....az v piatok povedal prvé 3 vety........je zlaty.......
vikina do skoly chodí lebo musí, uz chce byt deviatačkou........s tobiasom sa stále biju, kričia.......
tobias sa ucili pesnicku v skôlke, ale nechce mi ju zaspievat, lebo povedal ze to môze spievat iba v skôlke.......ucitelky tvrdia ze je velmi tiche a dobre dieta, tak som im povedala ze to len dovtedy, kym sa neotuká a potom im vyskocí aj na hlavu......
ja uz 3 tyzdne robím,: v takom slusnom bare kde je aj stávková kancelária a casopisy, chodím do roboty len 3x do týzdna a vyhovuje mi to, kedze este studujem........

renca3
22. sep 2009

ahojte
myslela som, ze Teo uz bude v pohode. ale dnes mi vyrobil taku scenu...ako zachytny bod si vybral tentoraz moje vlasy. skoro mi ich vytrhol. a to ich mam na hlave asi "5" . neviem, co sa zase deje. Leo bude uz do skoly chodit autobusom od oktobra, tak budem mat na neho rano viac casu. uvidime, ci to pomoze. 😝

jankamanikova
22. sep 2009

Ahojte!
Tak my sa mame velmi dobre. Cez vikend sme boli v Tatrach, mali sme stretavku z augustoviek a viac-menej sme s Janym ocenili, ze mozme niekam vypadnut v tomto dost narocnom obdobi, ktore mame. Bolo uzasne, krasny a slnecny vikend. Myslela som na Vas a na nasu prvu stretavku, na ktorej bolo fantasticky. Chalani sa velmi tesili, ze sme na vylete a chcu ist zase 😉 .

Mame sa dobre, zdravo a veselo. Novinky su asi tie, ze Jakubko nam sam chodi. Velmi sa z toho vytesuje a skusa nove kusky. Janik s Matuskom su uzasna partia, maju krasny vztah a pekne sa spolu hraju a pomahaju mi. Cez vikend ma Matusko tri roky, tak asi to oslavime s rodinkou v PO. Nejake kolace, torty a mozno budeme grilovat.

Myslim na Vas a zelam pekne jesenne dni.

renca3
23. sep 2009

janka...videla som fotky z vasej stretavky. tiez mi to pripomenulo tu nasu prvu. 🙂

Teo ma chytene ucho, asi preto bol vcera rano taky nekludny. takze nepojde do skolky asi do konca tyzdna.

nam vcera zacali taneckove nacviky. uvidime, ako to budem zvladat tento rok. uz sa na to velmi necitim.
nacviky su v pohode, ale pride sustredenie, vystupenia, nebodaj nejaky zajazd. no neviem, neviem.... 😝

renca3
25. sep 2009

pozeram, ze nikto nepise....
Teo je este marod s usami, tak neskolkujeme. a v pondelok ideme zase od zaciatku.
ani nahodou nevyzera na chore dieta. len 2 veceri mal zvysenu teplotu a stazoval sa na bolest. inak cez den je rovnaky certik. dostal aj ATB, ale ja cakam, co bude. pouzijeme len v krajnom pripade. 😉

ivon1
26. sep 2009

Ahojte, tak voľajako nestíham, teraz som vás dočtala. V robote je to dosť náročné aj časovo a tak sa mi nakopila nenormálna halda prádla na žehlenie 😝 . Práve som rozmýšľala, či už idem spať alebo ešte niečo žehliť. Zatiaľ to robím tak, že periem stále, ale žehlím to čo sa najviac potrebuje. Saške som naschvál neožehlila nejaké mikiny, lebo má plnú ale fakt plnú skrinu vecí a nosí stále tie isté handry. Tak som zvedavá či konečne siahne aj po druhých, keď nebude iná možnosť.
Mali sme stretko zo základnej školy. Moc sa mi tam nechcelo, ale nakoniec som prišla domov až nadránom.
Filipkovi sme kúpili bicykel-odrážadlo a už sa pekne rozbehne, alebo keď ide s kopca tak dvihne nožičky a normálne udrží rovnováhu. Tak sa teším. Snáď na jaro už bude aj bicyklovať.

Všetky vás zdravím a želám hlavne pohodu.... 🙂 😉

sillas
29. sep 2009

caute baby.
tak a máme tu koniec septembra...takže chcem aj dodatočne všetkým naším septembrovým krpcom zaželať všetko naj naj hlavne vela zdravička a aby nam robili iba radosť... 😉

ja som sa radšej ani neozvala aby somnezakríkla, že Riško sa už uplne adaptoval..a bez problemov zvladame škôlku, síce papuče nosíme hore- dole..nechce ich tam nechať ani za toho čerta 😀 😀

ja som riadne vybehana, kedže behám medzi domom, škôlkou, školou a prácou..a nejako to na mne nie je vidieť...by som mohla pochudnut...lebo po týchto kilometroch už nevladzem cvičiť... 😀 😀

končí nám materska..takže ked si predstavim že o 160 eur menej...takže začneme riadne škrtiť.. 😒

Včera sme mali v škole rodičko, tak Lucka uplne super...k Lucke nemala žiadne výhrady..

My budeme oslavovať asi buduci víkend spolu Riškove aj Luckine ako každý rok...ešte nemam nič kupene..neviem čo Riškovi...maju všetko..na zimu som ich už vybavila už len pančuchy nam bude treba a topanky...každemu aspon dvojo...juuuuj

renca3
29. sep 2009

ahojte
tak Leo uz chodi do skoly sam autobusom. paci sa mu to. na Tea mam rano podstatne viac casu. vcera sa este vzpieral, ale dnes uz pekne vosiel sam do triedy. jupiiii...skoro som vyskocila od radosti. 😅 uz ma to vycerpavalo, to natahovanie sa s nim kazde rano. 😝

aj ja prajem septembrovcatam vela zdravia a mamickam vela trpezlivosti. lebo myslim, ze ten 3. rok je zaujimavy.
uz maju svoj rozum a tazko sa daju presvedcit. aspon u nas je to tak. 😉

nas Leo minule zahlasil, ze by si prial ako darcek dievca (paci sa mu jedna z pripravky). na otazku naco by mu bolo, povedal: "Zamilovali by sme sa a mali by sme dieta". skoro nam s Petom padla sanka. 😝
asi budem musiem pomaly kupit nejaku knihu a podat mu to akousi formou. netusim ako na to. 😉

sillas
29. sep 2009

renca, ja odpadnem že sam autobusom...
My s Luckou chodime zo školy tak že ona ide predomnou 5 metrov, dam jej kluče..a nemôžem sa jej ani prihovoriť, lebo predsa ona ide sama a ja tam nie som... 😀

ale mame velmi frekventovane dva prechody...takže samej jej zatial asi nehrozi..aj ked ja by som jej už verila...ale by na mna pozerala ako na vraha keby som ju pustala samu, tak tento rok sa ešte nabeham, ale same môžu iba od 10 rokov, skorej iba s písomnou žiadosťou rodiča..tak uvidime kedy dozrie čas.

no renca...takže ti hrozi že budeš stara mama... 😀 😀 😀

renca3
29. sep 2009

ale to je akoze skolsky autobus. nalozim ho pred domom a vylozia ho pred skolou. 😉
nie mestskou dopravou. to by som ani ja nezvladla. 😉

ked sme sa Lea opytali, ako ho bude prebalovat, ked bude pokakane, ukazal na mna, ze ved mama ho prebali.
dufam, ze priroda to zariadi tak, ze este dllllho nebudem babkou. 😅 od plienok chcem mat pokoj minimalne
20 rokov. 🙂

zuzka111111
autor
30. sep 2009

ahojte tiez zelam vsetkym vsetko naj 😵

no lilka v skolke uz v pohode uz ani nevracia ale place ked ide zo skolky sice sa hra sama so svojou babikou a s ucitelkami debatiii ale aspon neplace

renca to mate super ze mate taku skolku dopravu.... 😅 no ked sa nam podari sa stretavat este par rokov tak aj nejake lasky nam vzniknuuuuu 😀

tak deti spia idem konecne v klude nieco pozriet v telke sice bordel vsade ale dnes chcem mat uz klud 😀 stveo je na nejakej ochutnavke viin tak mam cely gauc 😀 😀

sillas
5. okt 2009

caute baby, ako vidim, nejako to tu "nežije"...mame asi každá starostí až-až- 😉

my tiež...od včra poobedia je Riško v nemocnici ja JISke...toto bola moja najstrašnejšia noc v živote...teraz idem od deviatej tam, a ak ho preložia na detske, tak tam už budem môcť zostať s nim..
od sobotoy večera mal teploty, ale nič ine...v nedelu doobedu sa trošku stažoval na hrdielko, o dvanastej zaspal a o polhodinu sa zobudil na to že ledva dýchal, sipel..no hrôza..laryngitída ako vyšitá...strašna, šli sme na pohotovosť, odtial nas hned poslali do nemocnice a Riška si tam hned nechali na JISke a tam sa da iba bez rodičov, tak si viete predstaviť, som cele poobede prepkalaka...ešte mu stále nie je lepšie...tak uvidime...
takže sme mali pokoj 10 mesiacov a už sa to zase začína...juuuj..chrobačik môj ako velmi mi chýba...
V nedelu budeme mať oslavu, tak už bude snaď po všetkom...
držte nam palce..
a vam prajem príjemný asi posledný celkom "teplý" týžden, že babie leto v stredu-štvrtok a potom to už začne.. 😀 😀

renca3
5. okt 2009

sillas....fuuu ta laryngitida je potvora. len tak zrazu sa objavi a este s akymi komplikaciami. neviem si ani predstavit nechat Tea sameho v nemocnici. no ale ked sa musi, tak sa musi. drzim velmi palce, aby ho co najskor v poriadku pustili domov. to do akeho veku dietata sa laryngitida este moze objavovat? mate doma aj tie cipky prvej pomoci?
my sme mali L. len raz a vtedy nam ich Dr. predpisala.

my sme sa vratili o krok spat. Teo sa v noci zacal pocikavat, tak som mu znova nahodila plienku na noc. uz ma to nebavilo stale prat a ani nemam rano cas davat postel do poriadku. 😝
no a Leo odmieta chodit autobusom, lebo su tam len velke deti. asi mal z toho stres, lebo si stazoval na bolest brucha. takze sme bus od dnes zrusili a zase robim taxikara. 😉 teraz este v pohode, ale ked zacne prava jesen, zima, poladovica a sneh, budeme musiet o 20 minut skor vyrazat z domu, aby sme dosli na cas. 😝
nevadi...hlavne, ze sme vsetci zdravi. 🙂 a dufam, ze nas sychrava jesen nezlomi. 😉

viktoria
8. okt 2009

ahojte.....sillas dufam ze sa risko rýchlo uzdravý,,,je to naozaj najhoršie ked je dieta choré....nás tobias od dnes berie antibiotika, stále kaslal, nic nepomahalo, tak vydrzal v skôlke len 3 tyzdne a uz je chorý, ale je tu vela detí aj dospelých chorých,,,,,ja som uz 2x chorobu prechodila tak som zvedava kedy sa mi to vráti tak ze nevstanem z postele......
dnes mam volno aj zajtra lebo idem do skoly, do roboty idem v sobotu, páci sa mi tam , som spokojná.....uvidím ako budem teraz zvládat skolu ked uz pracujem, a to ma cakaju státnice,,,,ale dajak bude....
dnes aj vcera bolo u nás krásne teplo, ale uz cez vikend hlásia dázd ....
drzte sa vsetky a hlavne budte zdraví...

renca3
9. okt 2009

sillas...ako sa ma Risko? dufam, ze ste uz v poriadku.

tak aj tu je leto v plnom prude. super. skoda, ze sa uz ma pokazit.

my sme v dome 3. den bez vody. musia prist vymenit potrubie od ulice. takze dufam zajtra. podonasala som vodu od nasich na zakladnu potrebu (ruky, riad) a sprchovat sa chodime k nim. horsie je to s WC. esteze mame vodu z bazena. 😅

deti su v pohode. Lea na rodicku vychvalila ucitelka. patri medzi poslusnejsich a snazivych. doma by som povedala opak. Teo je tvrdsi oriesok aj v skolke. maju to s nim narocnejsie ako s Leom v jeho veku. 😉

sillas
10. okt 2009

caute baby, tak včera doobedu nas už s prižmurenými očami pustiliz nemocnice...
už som myslela že tam zdiviem od pondelka..ked sa Riškovi polepšilo tak to bolo hrozne ho udržať, sme nemohli ani z izby vyjsť, iba na zachod..tak si to viete predstaviť..
No bolo to hrozne..ale už je to celkom ok, týžden ešte bude musieť byť doma, aby nebolo malo, tak aj Lucka v pondelok ochorela, horučky do stredy rana ale nič ine len ju bruško bolelo, dr ju vypísala, no a dnes rano z ničoho nič začala totálne hrubo kašlať, tak už som v koncoch, dufam že niečo nechytila do riška, lebo mal vo výtere nejaký bacil, ale nepreliečovali mu ho, aj ked už to vyzeralo na atb, lebo ešte aj vo štvrtok rano teplotoval...no už som neštastna že čo to...nechcela by som aby další týžden v škole vymeškala..

no Renča, takže ti zase začínaju rozvozove dni, no čo už predsa je ešte Leo maly..a radšej by chodil s mamkou..no ale tešme sa kým su na nas zavislí a chcu lebo potom nam to zase bude chýbať... 😀

no tak my sa ideme dalej liečiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre