Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

vierka3
28. máj 2010

@jankamanikova ako ich liecite? nam na laryngitidu lekarka dava kalcium, dithiaden a minule aj nejake cipky

zuzka111111
autor
28. máj 2010

ja len cipky davam nelly a je hned o 20 min ok ....
janka a kedy budes vediet ci idete lebo pripravuju veceru pre vsetkych .... tak mi daj prosim ta vediet ..
vierka my ideme okolo 13

jankamanikova
28. máj 2010

@vierka3 - to sa ani poriadne tusim liecit neda. Cipky "Rektodelt" mame aj my, ale nedavam to, lebo su hormonalne a mame ich len v ojedinelych pripadoch. Davame len Calcium, Fenistil a Stoptussin (to pomaha najviac), Sinupret. Teploty nemaju a testy ukazali, ze nemaju ani bacily a virus; takze to nie je bakterialne. Ale u nas to je dedicne a mame to kazdy rok hlavne, ked je teplo, tak im opuchnu hlasivky a skoncili sme. Este to liecime tak, ze ak maju v noci laryngiticky zachvat, tak ich dam k otvorenemu oknu a hned je vsetko ok a do rana spia. To musi len tak prejst ... Co ja viem, ja v tom myslim na Mario, lebo oni tusim tiez mali laryngitidu dost dlho ...

Inac cez den sa tvaria, ze im nic nie je, len nerozpravaju 😀 😀 😀 , co mi vyhovuje 😀 😀 .

jankamanikova
28. máj 2010

Rodinna rada rozhodla, ze ideme ... Tak zacinam balit ...

sillas
30. máj 2010

baby...bolo super, toto som už velmi potrebovala...velmi pekne dakujem za spoločnosť váš všetkých...detičkam že spolu tak krásne vychádzali, cesta ubehla v poriadku, už sme aj na nakup boli, a nejake tie cik a kaki pauzy.. 😀 😀
Tak teraz sa ešte Lucka naučiť ulohy, a snad pôjdu spať....najazdili me 506 km..celkom slušne... 😀 😀

renca3
30. máj 2010

gratulujem Sillas, soferka si dobra. 😉
my sme tiez prave stastne dorazili. pred Nitrou nas zastihol taky lejak, ako keby z vedra liali. 😝 isli sme velmi pomaly.
uz nam tiekli nervy. detom bolo dlho, Teo sa zase klasicky par krat odpasal, aj do kufra si popreliezal, inak pohoda (ako hovori Janka). stastie, ze sme tam nemali tu zincicu. urcite by bola vyliata v kufri. 😒 Peto isiel pre psa. musim rychlo vybalit, lebo bude vybalovat aj on.
dobre bolo, deti sa vysantili. ako aj v tej pesnicke "Na Orave dobre........" : 😀 😀

zuzka111111
autor
30. máj 2010

Ahojte a kde ste nakoniec boli este? deti nam hned zaspali taks me boli este v bardejovskych kupeloch 😀 😀 zahrali minigolf napapali a sli domov lialo riadne pol cesty a teraz tu prsi tiez takze nam pocaie krasne prialo..bolo super ale ja mam taku svalovicu z toho hradu ze az...

dajte potom nejake foto alebo na fb alebo tu .... 😀

vybalovat sami brutalne nechce

jankamanikova
30. máj 2010

Ahojte!
Tak konecne sedim na gauci a predychavam cestu. My sme prisli okolo pol siestej, deti som sup-sup dala do vody; nieco vybalila; Janyho na Orave seklo v krizoch, on sa ani pohnut nevedel a nevie. Janik s Jakubkom mu chodili po chrbate a masirovali ho svojimi nozickami, tak trochu sa mu to tam uvolnilo ... Vsetci uz spia a ked som ukladala deti, tak ma chytili kontrakcie. Tak sup do sprchy a predychavala som, co bolo treba. Teraz uz je dobre, ale brucho je take tvrde. Ale to je z toho, ze sme uz doma a vsetko zo mna opadlo.
Tesime sa, ze sme s Vami boli. Bolo velmi dobre. Chvalim Zuzku za vyber miesta a dakujem Bohu za dobre pocasie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ze na nas myslel a ze bolo naozaj dobre 😉 😉 😉 😉 😉 .

Sillas - blahozelam k "vodicaku"; zvladla to excelentne a zasluzi si poriadnu odmenu do manzela 😉 .

@zuzka111111 - my sme s Rencou a Sillas este zastavili na Donovaloch, boli sme pozriet "Habakuky" - Dobsinskeho svet rozpravok. Bolo to zaujimave, ale pocasie uz bolo uprsane a my hladny, tak asi okolo pol tretej sme sli kazdy svojou cestou.

Ale cely vikend bol perfektny!!!! Nase deti su nadsene z hradu a prirody, skanzen bol uzasny a pocasie ... No, nemam slov. Vdaka vsetkym za vsetko!

vierka3
30. máj 2010

Ahojte kocky, tak my sme sli dmerom domov, kedze maly mal prave cas denneho spanku a pekne spinkal. Bol teda predpoklad, ze mozme cca 2 hodinky v pohode cestovat. 😎 A tak aj bolo, ked sa zobudil, tak na neho zacalo svietit slniecko a bol hned problem, chuda male bol cely spoteny a smedny a ked som mu podala jeho poharik, tak ho chuda drzal naopak a nenapil sa. Tak sme zastavili v jednom motoreste, schladili sa, napili,.... Kym este spal tak sme presli kratkym burkovym usekom pri spisskom hrade, a tunelom uz ani stopa po dazdi. Takze nam pocasie fakt prialo (teda az na to slnko, a bez klimy ☹ ) Ale aj my sme dnes este nieco stihli, a sice rodinne stretnutie a obed (po tretej) na odpuste u Tiborovej babky 😎 .

Stretko bolo fakt super. Spolocnost, ubytovanie (aj strava), priroda, vcerajsi program... Fakt super. Sme radi, ze sme tam s vami boli, a dakujeme vam vsetkym 😎 . A pozdravte od nas deticky a polovicky 😅. Pozrieme fotky, ak najdem fotak 😀 a nejak posleme, alebo dame na kona,...

Silas, super ze si prisla, zvladla si to uzasne 😅 a Janka ty tiez, a davaj na seba pozor, a nech sa Jany rychlo zotavi.

sillas
31. máj 2010

tak ako vidim, každý došiel super v poriadku, tak super...
dnes rano mi nevedeli deti vstať, tak Lucka meškala na prvu hodinu no užas.. 😀 😀 a už sme v starom kolotoči...uffff...som došla do práce s vyplazeným jazykom... 😝
Rana su riadne hekticke kedže som na všetko sama..sice aj poobedia... 😀
a už len 4 týždne a prázdniny, tak neviem ako čo bude, kedže deti nechcu zostať nikde...velmi budeme bojovať..uffff..

renca3
31. máj 2010

skoda, ze sa to pocasie pokazilo na Donovaloch. Habakuky boli zaujimave, ale predstavovala som si to vacsie. trochu ma sklamali. a este si mysim, ze dost penazi za "malo muziky". bolo by to podstatne lepsie, keby svietilo slniecko. 😎

aj nasim sa rano tazko vstavalo. nastastie mozme prist do 9.00, tak sa to dalo. 😉
v juli som ich este prihlasila do skolky. len dufam, ze nebudu protestovat. 😉

ako som pozerala predpoved, zase ma cely tyzden prsat. tak to sme naozaj vymakli ten piatok, sobotu, a nedelne dopoludnie. mne sa ten penzion velmi pacil. mozno sa tam este vratime v zime na lyzovacku. uvidime, kolko bude snehu, zdravie a tak.. strava bola super a majitelia ochotni. 🙂
dik zuzka za tvoj straveny cas a telefonaty s nimi.

jankamanikova
31. máj 2010

@renca3 - aj nam sa ten penzion pacil. Uz sme odporucali znamym a my chceme s Janym tam absolvovat s detmi nejake tie tury, lebo Rohace su nadherne. A mozno to spojime s nejakou rodinnou akciou. Akurat, ze pocasie si "neobjednas" ... Ale tento vikend bol uzasny a som vdacna vsetkym za pekne straveny cas ... Drzte sa a budte vsetci zdravi a spokojni. Leto je tu "cupi-dup" a bude nam veselo ...

V nedelu by sme chceli ist do Budapesti na zralokov, v ramci Dna deti pre nase deti (ze akcia 😀 ). Nechcete sa niekto pridat? Este to nemame super naplanovane, ale ma byt pekne a tak mozno aj ZOO by sa dalo absolvovat. Majte sa ...

martina236
1. jún 2010

baby a fotoooooos su kde?

jankamanikova
1. jún 2010

@martina236 - vo fotaku 😀 😀 😀 😀 .

renca3
1. jún 2010

@martina236 - snad sa k fotkam dopracujem cez vikend. ved ja mam vo fotaku este vlanajsiu letnu dovolenku. tak je na case. 😝

vierka3
1. jún 2010

@martina236 tak aspon nieco 😎

vierka3
1. jún 2010

@martina236 a este toto 😉

vierka3
1. jún 2010

@martina236 tak este raz 😉

vierka3
1. jún 2010

a toto

vierka3
1. jún 2010
vierka3
1. jún 2010

a aj takuto mame 😀

vierka3
1. jún 2010

a tak dalej, a tak dalej 😉 . A aj fotak zatial mame 😎

renca3
1. jún 2010

super vierka, skoda by ho bolo. 🙂

Otvorime album Septembrovky Orava 2010? Alebo kde ich poukladame?

jankamanikova
1. jún 2010

No, ja som dajako velmi krasna na totych fotkach 😀 😀 😀 😀 . Ja tiez nejake prilozim. Som rada, ze sa vydarili tie spolocne s detickami, ale motivovat sme ich museli vitaminovymi cukrikmi 😀 😀 😀 😀 😀 .

martina236
2. jún 2010

paaani, ake su tie deturence uz velikeeeee 🙂

sillas
4. jún 2010

super fotky...tak šup šup,, ja som vela nefotila...mi dochadzala baterka.. 😠

toto je des toto počasie...neskutočne ako koniec sveta tu u nas...skoro v kuse stale prší...zaplavy, povodne...dufam že sa to už nejako umudri...a ten minuly víkend sme fakt vymakli, neviem či by som tento víkend riskovala cestu..uffff...

renca3
4. jún 2010

teda fakt sme mali stastie na pocko. vraj ma byt pekne cez vikend, ale neviem ako by sa mi balilo dnes rano. hrozne. 😝

zuzka111111
autor
4. jún 2010

tak u nas to vyzera hrozne dievcata voda sa neda utisit ... same auta nosia piesok kamene ludia v skolach uz dokonca aj nase sidlisko ☹ strasneeeeee

renca3
5. jún 2010

@zuzka111111 - na sidlisku mate vodu? alebo pre istotu nosia piesok. uz bude hadam ustupovat, ked prestalo prsat. 😝

sillas
7. jún 2010

tak teda v piatok to vyzeralo na koniec sveta....a tieto 3 dni ako v horucom lete...juuuj....som sa trošku opalovala aj chrbat mi zhorel... 😀

A už nam naozaj začína odsýpať a už len 3 týždne a prázdniny...už mi z tohto kolobehu šibe...trošku si oddýchem od behačiek, školka škola a opačne...budem ich nosiť na jedno miesto iba... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre