Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
8. jún 2010

@sillas - a kde ich budes nosit, s vasim? nepamatam, ci sme sa o tom bavili. nasi budu este cely jul v skolke.

renca3
8. jún 2010

teda "k vasim"

vierka3
8. jún 2010

Silas, ta ty sa tesis na prazdniny, a ja si uz chcem preventivne rezervovat miesto na psychiatrii v septembri 😀

sillas
9. jún 2010

renca ku svokre, Riško bude chodiť v auguste do škôlky,,...
No Vierka teším sa na to že budem mať dva týždne dovolenky...sice neviem či to bude dovolenka, hehe, lebo ja si chodim oddýchnuť do prace...hehe..a makačka začína až potom.. 😀
Pôjdeme akurat na 3 dni ku kamoške do Viedne.

jankamanikova
11. jún 2010

Ahojte!
Tak my sa mame fantasticky. Deti zdrave, stastne, poznania ziaduce ... Cele dni len citame, kreslime a malujeme (nase deti a tak nic ine robit nebudu). Vcera poobede sme boli zbierat jahody, tak bola sranda. Sami dospelaci a moje tri deti s roznymi komentarmi, tak bolo veselo. Ale pomahali v ramci svojich moznosti. Nase deti su z dna na den narocnejsie, ale nestazujem sa, lebo ma aspon udrzuju pri zivote. Ak by som ich nemala, davno zleniviem 😀 😀 😀 😀 . A tak stale studujeme a vedieme siahodlhe rozhovory a spat nebudu (ved naco 😀 ). Uz sa tesim, kedy pojdeme na kupalisko, len plavky si musim kupit 😀 , aby som kocka bola 😉 😉 😉 😉 😉 . Vytesujeme sa, sme stale vonku; sem-tam riesime konflikty (typicky detske) a tesime sa na babo. No, tak ti nasi chalani sa fakt nevedia dockat ...

Drzte sa a davajte na seba pozor!

jankamanikova
11. jún 2010

Citam, ze kopec chyb som narobila v texte. No, co uz. Od piatej sme hore (ako kazdy den), tak ja uz mam pol dne za sebou 😀 .

renca3
11. jún 2010

janka...nemas narok zleniviet. este ti daju drobci zabrat. 🙂 mate veselo. 😎
nasi sa uz kupu v bazene. Teo vcera skocil do bazena bez nicoho. uz som myslela, ze tam budem oblecena skakat za nim. ale vyplaval a uz si preplava od okraja po okraj cca 4-5 m. takze super, len teraz musim stat pri nich. ked mal rukaviky, mohli sa kupat sami.
minuly vikend bo taky relaxacny pre mna . skoro nic som nerobila a precitala som jednu knihu (taku tenku, ale v AJ) 😅 .
s detmi bol Peto a pes a potom sami sa prehrali v zahrade. 😉 len ja mam hned to kilo navyse, ked sa nehybem. 😒

jankamanikova
13. jún 2010

Ahojte!
Renca - no ved so mprave rada, ze ich mam, lebo potom by bolo take lazo-plazo, ze zlenivela by som uplne. A tak som rada, ze mame co robit 😀 . Vcera sme riesili s Janikom volby, co je vlastne malina oproti tomu, ze vsetky hlavne mesta Europy ovlada a pyta vselijake veci, o ktorym sama nemam tusenia 😀 😀 😀 . Ale som velmi rada, lebo sa ucim a budem mudra mamina 😀 😀 😀 😀 .
Mame domaci vikend, len vonku a doma a vcera volby a prechadzka. Taka uplna pohoda. Matusko zacina vzdorovat, tak sme trochu na neho pritvrdili a zda sa, ze to nebude take jednoduche, ako pri Janikovi a Jakub, tak ten brani brata vsetkymi zbranmi. Vybehne na mna "Mama, nonono". Tak sa tesim, ze partia sa rozrasta a uz spekuluju, co budu robit s babetkom a ako sa budu s nim hrat 😀 😀 😀 😀 .

Ja som zatial ok, vsetky vysledky mam negativne; aj protilatky; stitna zlaza zacala kvoli liekom konecne fungovat a glukoza dopadla super. Akurat krcove zily nepustia a musim nosit take otrasne pancuchy, ale som povedala, ze nebudem ich nosit, radsej pretrpim tu bolest noh. Ved uz len tri mesiace 😀 😀 😀 😀 .

Peknu nedelu vsetkym.

jankamanikova
13. jún 2010

No, pisem ako "tatar". Asi z toho tepla mi odumiera mozog ... Tesim na kupaliskooooo ... (alebo zajdeme k Rence 😀 ).

jankamanikova
13. jún 2010

Joj a zabudla som ... Vcera som omalovala izbu, potrebovala som sa kreativne vybit a tak je taka umelecka. Bude to nasa spalna, ale Janik skonstatoval, ze mamina bude s babom v tej novej izbe a chlapi sa zo starej nepohnu ...

renca3
13. jún 2010

janka - pri detoch malovat izbu? neviem si predstavit. asi by ju chceli malovat so mnou. 🙂
vcera sme isli na oslavu k svagrovcom. byvaju na 12. poschodi. bolo tam na nevydrzanie, tak sme sa vsetci 20-ti zbalili (aj vsetko obcerstvenie) a isli sme k nam na terasu do chladku. 😎

jankamanikova
14. jún 2010

@renca3 - no ved aj malovali 😀 😀 😀 . A Jakubko sa aj farby najedol a teraz sa tesia, ze budu malovat svoju izbu na modro. Ale najprv musim prestahovat manzelsku postel 😉 . Najväcsiu radost mam asi z toho ja, ze budeme s Janym spolu sami, ale mam pocit, ze nasi chalani to tak skoro nepochopia 😀 😀 😀 😀 .

renca3
15. jún 2010

no tak aj my sme uz konecne spolu v spalni. pes uz spi sam. 🙂 ked je pekne vonku, ked prsi vo vnutri. ako sa oteplilo, srst je vsade na podlahe. no co, psickar zo mna nikdy nebude. 😝
ale deti sa s nim prehraju. len Teo mu robi casto zle a cakam, ze ho uz riadne rafne.

sillas
17. jún 2010

Teda Janka ty funguješ na plne obratky... 😉 to je super že tak vladzeš...
Recna super že ste už pokope a havino sa už osamostatnil... 😀

My sme stale v jednom kolobehu, dookola to iste...nič vynimočne...akurat v poslednej dobre ma Riško super hlášky, tak sa pučíme... 😀 😀 😀

renca3
17. jún 2010

@sillas - znamky uz ma skolacka uzatvorene? teraz maju vlastne prvaci len jednu alebo uz viac znamok?
predpokladam, ze prvacikom ani dvojky nedavaju. alebo ano?

Leo bol vcera na narodeninovej oslave, maminy sme sedeli na kave. na buduci tyzden este 2 taketo akcie pre deti, v skolke besiedky a potom pohov. maju sice skolku, ale prazdninovy rezim. 😎
zajtra zase ja mam vystupko....no takto v juni sa tie akcie nakopia. 😝

jankamanikova
17. jún 2010

Joj, robila som poriadky vo fotos a nasla som take stare z atelieru (november ´09), tak dufam, ze Vas potesia ...

renca3
18. jún 2010

@jankamanikova - nadherne fotecky. 😵

zuzka111111
autor
18. jún 2010

krasne fotky a zo stretka kedy pridas nejakeeeee???? 😉
u nas tiez nic nove ..lilka bez skolky uz sme jej boli zobrat veci.... akurat sme zobrali fotku co sa fotili taka smutnááá je na jej ... az mi jej luto prislo....
a tak sme doma , ku sestre sa chodime kupat...a na zahradke len tie komaare hrozneee o 19 .00 pride roj a utekaame....

renca3
19. jún 2010

@zuzka111111 - no u vas ich musi byt dost po tych povodniach. aj tu nas stipu, ale zatial v norme. 😉
vcera som mala taneckove vystupenie. vystupoval aj detsky subor. boli aj deti pozerat, ale bolo im dlho. stale dufam, ze to Lea chyti, ale zatial nic. no co, je to chalan. dievcatko by tam uz urcite hopsalo. 😅

jankamanikova
20. jún 2010

Dakujeeeme!

My mame za sebou nadherny vikend. Boli u nas moji rodicia po veeeelmi dlhom case a bolo velmi dobre. Deti stastne, hlavne Matusko, lebo on miluje mojho otca (neviem preco, ale zboznuje ho). Takze sme sa vytesili, boli sme aj von a aj dnu (podla pocasia). Dolezite je, ze nam bolo spolu velmi dobre, co tesi hlavne mna 😉 .

sillas
26. jún 2010

janka..krasne fotky...super. 🙂 ešte pridaj nejaké zo stretavky...

Mna toto počasie už riadne štve, další vikend ked kde nič tu nič...aj cez týžden pomerne chladno..a predpoved menia každý den.. 😠

V pondelok ma sestra promocie tak ideme do BB, tak budeme mať výlet.

No a ako male decko sa teším na dovolenku, idem s detmi do Viedne 6.7, na nejaké 3-4 dni ku kamoške, ideme vlačikom, tak som zvedava ako cestu zvladneme. Odvezu nas do Jesenskeho, odtial do BA a vBA prestupujeme na vlačik do Viedne, tešim teším...

renca3
26. jún 2010

@sillas - ty si ina cestovatelka. ako dlho sa zdrzis v BA na stanici? alebo sa aj presuvas na inu stanicu vramci BA?
daj vediet o kolkej tu budes.

renca3
27. jún 2010

Tak som sa dopracovala k fotkam zo stretka.

renca3
27. jún 2010

A ešte naše "šteniatko". 😝 Už bude mať 4 mesiace. 🙂

renca3
27. jún 2010

A Teo so šteniatkom. 😎 Oni už fungujú ako svorka. 😅

sillas
29. jún 2010

renca3 no v BA sa zdržíme asi 35 minut na prestup...ak nie potom nam to ide už iba další den.. 😀 😀 to su naše vlakove spoje... 😀 ja som na to myslela že sme sa mohli stretnuť no ale asi v ramci tých 30 minut to nehrozi.. 😒

jankamanikova
29. jún 2010

Ahojte babule!
Tak som Vas docitala. Boli sme na vychode od piatku do pondelka, sme uz doma. Joj, bolo velmi dobre ... My to tam mame velmi radi, hlavne deti; ale co uz ... Byvame v NZ a sme za to vdacni! Aj ked Matusko uz nam stavia v Presove dom 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, ale hlavne informacia je, ze sme boli s detmi v piatok na 4D UTZ. Vlastne sme tam sli len kvoli detom, lebo chceli vidiet dr. a babetko. Tak dr. im vsetko pekne poukazoval; chalani sa tesili; Matusko nam robil zabavu, lebo on je taky zabavac a vsetci sme sa velmi tesili, ze vidime babetko. No, a co sme tam videli? Tak Vam vsetkym s radostou oznamujem, ze cakame chlapceka 😉 .

Najviac smutil Janik, ten sa u dr. rozplakal a tak plakal, ze sme nechapali, ze on chce dievcatko. A dr. mu povedal, ze "Ako pozera, tak pozera, na dievcatko to vobec nevyzera". Ale cestou do Presova nam Janik povedal, ze "On sa uz rozhodol, ze chce chlapceka a ze mu kupime mec, lebo dievcatku by sme to kupit nemohli" 😀 .

Sama za seba a za Janyho poviem, ze sa velmi tesime a dr. nam este povedal, ze vraj ako sa nam to podarilo; ze sa to len tak nevidi, mat 4 chlapcov ... No, tak dufam, ze sa tesite so mnou 😀 😀 😀 😀 .

renca3
30. jún 2010

@sillas - no to ste tu len kratko. tak prajem prijemny pobyt, nech vam povasie vydrzi.

@jankamanikova - ked mas radost ty, tak sa tesim samozrejme. 😵 i ked 4 chlapci....no nudit sa este dlho nebudes. 😉

sillas
5. júl 2010

Janka blahoželam...teda maš môj obdiv...ale maš perfektných pomocníkov... 😉
ja už chytam cestovnu horučku... 😀 po predlženom víkende sme vykupani...tak super...môžme sa tešíť do velkomesta.. 😀
prajem vam pekne leto...detom prázdniny , nam trpezlivosti... 😀

jankamanikova
7. júl 2010

Ahojte!
Tak mame sa dobre. Cele dni nieco majstrujeme, dnes sme napr. malovali a to tak, ze chalani sa so stetcami sermovali a ja som bola cela od farby. Dnes sme odstahovali nasu manzelsku postel zo spolocnej spalne a tak sme detom jasne dali najavo, ze mamina bude s tatinom vedla spat. No, so stahovanim pomahali, len sa im nepacilo, ze budem spat vedla. Tak Matusko zahlasil, ze pride ku mne aj s mecom, aby sa mi nic nestalo. Takze v noci ocakavam invaziu svojich rytierov 😀 . Dufam, ze budu v pohode ... A hlavne ja 😀 😀 😀 😀 .

Tak sa drzte. Prajem Vam pozehnane prazdniny plne radosti a spolocnych rodinych chvil ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre