Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
17. sep 2010

Sillas - specialne pre Teba budem pisat 😀 😀 😀 😀 . A hlavne pohoda. Ja som momentalne doma len s Paľkom a Jakubkom, tak mam uplny veget. To je taka pohoda ...

sillas
17. sep 2010

Jankaaaaa...dakujem... 😅
No tak kým som došla domov z prace, Lucka sa vyhádzala, tak mame ovčie kiahne....takže snad to už chyti aj Riško nech to mame za sebou...a ešte či aj ja nebudem bodkovana, kedže som ich nemala.. 😀 to bude radosti... 😀

tak vy si užívajte zdravička... 😉

renca3
18. sep 2010

@sillas - fuuu kiahne, to je na dlhsie. tak drzim palce, nech je hladky priebeh. 😉 a ako pises, budete to mat za sebou.

jankamanikova
18. sep 2010

No, my sme už kiahne mali. Teda okrem Jakubka a Paľka. Prajem pevne nervy, nech to detičky trpezlivo zvládnu a ich mamina tiež ...

jankamanikova
18. sep 2010

Ahoj, ja som sama s Jakubkom a Paľkom a poviem Vám, to je čistý veget byť s dvoma deťmi doma. Aj so štyroma je to veget, lebo Janík s Matúškom sú zohratá dvojka 😉 . Tak mne už obaja spia, mám voľný večer. Kedy príde Jany s rytiermi, to netuším ,,,, pekný večer!

sillas
20. sep 2010

Juuuuj..Janka krásne si to užívaš.... 🙂
Lucke už kiahne začinaju byť na ústupe, tie uplne prve z piatku vyražky, ale niektore su hrozne velke hnisave tvrde...ale velmi dobre to znaša, sice si poplakala asi dvakrat ked to videla...ale už zaspavala spokojna že už s aniektore zahojili..a aj na tvari ma asi 6 takých riadnych pupencových...
My sme zatial ok, Riško ma niečo na ruke...ale vyzera to ako štípance, tak uvidime čo do rana a pritom zajtra sa tak tešil lebo ma narodeniny...tak uvidime čo bude rano... 😒 ja som zatial ok, ale kedže inkubačna doba je 14 dni...tak sa ešte nemam z čoho vytešovať 😀

renca3
21. sep 2010

@sillas - gratulujem Riskovi k 4. narodeninam. 🙂 tie kiahne nech este chvilu pockaju. 😉
ja este chystam na sobotu oslavu pre deti zo skolky, ale bude tam viac kamosov od Lea ako malych od Tea.
dufam, ze pocasie vydrzi, lebo to bude kalamita udrzat ich vo vnutri v klidku. 😝

sillas
21. sep 2010

renca dakujeme....a nech to počasie na víkend vydrží..ja neviem kedy budeme oslavovať, sa bojim aj planovať kedže neviem ako dopadneme.. 😀

Dnes sa prvý krát tešil do škôlky, že ponukne kamošov robili sme take vlačiky z keksikov a lentiliek, vidno na obrazku, deti boli z nich v škôlke nadšene.. 🙂

renca3
21. sep 2010

@sillas - no super. ako si tam tie lentilky lepila? ja som uplne bez fantazie. 😅

jankamanikova
21. sep 2010

Tak aj my dodatočne prajeme všetko najlepšie Teovi a Riškovi k narodeninám. Nech sú zdraví a šťastní a naplnení radosťou zo života ...

My sa máme fantasticky. Je u nás Janyho mamka a ona je skvelá, deti ju zbožňujú. Prišla nám pomôcť, nech si ja ešte môžem týžden oddýchnúť, lebo ešte ani na zadok si nemôžem poriadne sadnúť 😀 . Len ležím alebo chodím ... Ona sa deťom tak vie venovať, že oni sú z nej hotoví. Dnes napiekla krémeš, lebo Matúško má meniny, tak to spojíme aj s narodeninami a v nedeľu chceme narodeniny osláviť len tak v našom rodinnom kruhu. Deti sa tešia, veľmi. Hlavne Matúško.

Malý Paľko je úžasné dieťa. Pekne papá a pekne spinká (čo si ja po Jakubkovi veľmi vychutnávam, keďže Jakubko spať nechcel 😉 );; deti sú z neho veľmi šťastné ...

renca3
21. sep 2010

@jankamanikova - dakujeme. my zase prajeme vsetko naj, naj Matuskovi k meninam. posledni traja rytieri mozu aj naraz oslavovat narodeniny. tak im to pekne vyslo. 🙂

chcu vase septembrove deticky kreslit? Teo nechce ani v skolke a to uz zacina byt problem.
vseobecne je hrozne tvrdohlavy. vcera ho niesli za trest do riaditelne (usiel ucitelke na dvor) a kedze si zaumienil, ze tam nepojde, pohryzol a dokopal ucitelku a dostipal majitelku skolky. no trapas. neviem, co s nim. obom som sa ospravedlnila, lebo z Tea som to nedostala. dufam, ze sa to nezopakuje. 😝

jankamanikova
25. sep 2010

Renca - kreslenie nerieš. Keď raz dieťa kresliť nechce, nemôžeš ho nútiť. Náš Matúško rád a pekne kreslí. Ale je to možno spôsobene tým, že kreslí aj Janík. Matúško kreslí veľmi pekne autíčka, domčeky a veci podľa vlastnej fantázie. Ale máme také obdobia, že kreslíme stále a potom sú obdobia, že na farbičky padá prach a len ich strúhame a hotovo. Nerieš to, nie je to nevyhnutnosť pre jeho život ...

renca3
25. sep 2010

@jankamanikova - no doma mi to az tak nevadi, zabavi sa inou hrou. ale v skolke uz pisu pismenka a Teo nema vobec rozvinutu jemnu motoriku, lebo nekresli. a ked druhe deti pisu, ci kreslia, on sa zatne a pripadne sa schova pod stol, ked ho do niecoho tlacia. proste tvrda palica. ale uz sa to lepsi. povedala mi koncom tyzdna ucitelka, ze zacina spolupracovat. tak snad to uz bude len lepsie. 😉
ale este je zaujimave, ze je lavak. automaticky si prelozi vsetko do lavej. a ked som mu povedla, aby to skusil pravou, nakreslil ovela rovnejsiu ciaru ako lavou. tak neviem, co sa z neho vyvinie. 🙂

jankamanikova
27. sep 2010

@renca3 - to Vy ste iný "level". Ale on sa do toho dostane, len nenútiť a nechať rozhodnutie na neho. U nás to pri Matúškovi zabralo. Jednoducho sme mu povedali, že "rozhoduješ sa sám za seba. Môžeš si trikrát rozmyslieť ako chceš reagovať. Ak budeš reagovať negatívne, tak nečakaj na pozitívne reakcie". Táto metóda u nás neskutočne zabrala a on sa nejak ukľudnil a veľmi sa snaží. No, ale Vaše deti sú výnimočné 😉 ...
Ináč odporúčam knihu do Kevina Lemana: "5 dní, ktoré zmenia Vaše dieťa". Je to dosť radikálna metóda, ale zaberá ... http://www.kumran.sk/dni-ktore-zmenia-vase-diet...

renca3
27. sep 2010

@jankamanikova - je to tam velmi vseobecne opisana ta kniha. ale to je dobre "armada malych prefikancov"
"pokusaju sa vas pripravit o rozum". asi si ju objednam. 😉

jankamanikova
27. sep 2010

@renca3 - my sme si tú knihu kúpili v júli toho roku. Na podnes mojej kamarátky a aj to len zo zvedavosti. Je skvelá tá kniha. Už som ju odporučila aj známym a pochvaľujú si ju. Ten autor je psychológ a dosť radikálny, takže v tej knihe sú veci, s ktorými nemusíš súhlasiť. Ale poviem Ti - je skvelá, priama, konkrétna a vecná. Je tam kopec príbehov, a tie pohľady toho psychológa - no, má pravdu v mnohých veciach. Hlavne v tej, že tie deti vedia s nami rodičmi riadne manipulovať. Najprv si musíš (ak chceš) tú knihu prečítať a potom premyslieť, či ideš dotoho. A najlepšie ak si to prečíta aj manžel. Jany teraz číta všetko možné, čo mu dávam a normálne súhlasí a mení kopec pohľadov na výchovu. Je to dobrá kniha.
Ešte jedna kniha je na túto tému a považujem ju za najlepšie a najvýnimočnejšie, čo som kedy čítala o výchove detí. Je to aj v češtine a je lepšie písaná ako v slovenskom jazyku ...
Tu je v češtine ... http://www.porta.sk/pc-310-33-potebuji-tvou-las...
A v slovenskom jazyku ... nájdeš na tej stránke www.kumran.sk pod názvom "Ako milovať svoje dieťa" ...

renca3
28. sep 2010

@jankamanikova - dakujem Janka, objednam a budem studovat. 🙂

sillas
29. sep 2010

baby..ako vidim dali ste sa na študium, ked niečo užitočne prečítate hodte sem nejake mudre rady... 🙂 dakujem, rada sa priučím lebo niekedy som v koncoch.. 😀

Lucka už chodi od pondelka do školy, poniektore vyražky sa jej ešte hoja, ale ma sa dobre, my s Riškom sa držíme...teda v tom zmysle že kiahne sme zatial nechytili, čo fakt nechapem. 😕

Zajtra posledný septembrový den, neskutočne rýchlo to ubieha...v piatok už oktober...o chvilu vianoce.. 😀 😀 tak si podme užiť ešte tieto "krásne" jesenne veterné dni.. 😅

jankamanikova
30. sep 2010

@sillas - to si musíš naštudovať sama, lebo Teba možno zaujme niečo iné, čo potrebuješ práve Ty. Ale mám pocit, že Ty máš dobré deti. Aspoň čo som videla na stretávke, takže Ty nič riešiť nemusíš. My máme tiež dobré deti 😉 , ale potrebujeme niekedy nakopnúť, hlavne ja. Ale už som sa v jednej z tej kníh dozvedela, že ak má dieťa naplnené citové potreby, naplnenú citovú nádrž, tak je ochotné spolupracovať s rodičom. Tento fakt platí na Matúška. To znamená, že nielen naplniť potrebu hladu, spánku, hrania ..., ale hlavne objatie, fyzický kontakt a sústredená pozornosť. Vnímať dieťa ako niečo veľmi dôležité. A tiež to rodičovstvo vlastne nie je o deťoch, ale o našich reakciách na tie deti. Je to o tom, ako zareagujem, zapôsobím; čo poviem; či kričím alebo rozprávam s dieťaťom s úctou z očí do očí ... No, je to tam dosť toho, čo nás s Janym zaujalo a ono to fakt funguje.

sillas
1. okt 2010

Janka, dakujem...ja už niekedy neviem čo by na nich platilo...idem na nich pekne s kludom...niekedy s krikom a neplati nič...a niekedy je to uplne v pohode...ja ich skôr vnivam tak, že ani oni nemaju niekedy den, či naladu, tak ako ja, že niekedy všetko zvladnem a nevytočia a niekedy ma vytočia aj pri bežnej maličkosti.. 😀
ale hlavne máme problem s tým že ked oni niečo chcu či jesť či piť, to musi byť okamžite, a su rozzurení obaja ked napriklad musim niečo dokončiť, čo možno trva minutku alebo par sekund, už vykrikuju a suria...ale ked ja od nich niečo chcem tak to má more časuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... 😀 😀
tak s týmto sa ja najviac pasujem..
😝

jankamanikova
1. okt 2010

@sillas - vieš, čo robíme my v takých chvíľach. Povieme len raz "počkaj miláčik, mamička dokonči prácu a hneď sa Ti bude venovať". Otočím sa a robím si ďalej, čo potrebujem. Ak vrieskajú a kričia, tak ich zavriem do izby. S kľudom angličana ich zoberiem a šup do izby a ešte aj zatvorím dvere. Vieš ako to zabralo? A zaberá? Len musíš byť pevná a nekomentuj, jednoducho povedz a urob, čo treba a uvidíš ako budú pozerať a skúšať, či povolíš. Ale Ty nepovolíš, v pokoji dokončíš prácu a potom povieš "no, čo si chcel zlatíčko?". U nás to funguje a aj u Vás bude.

Ja mám teplotu celý deň, Paľko zázrakom celý deň spí (som zvedavá, čo bude v noci) a chalani sa celý deň pekne hrali, ešte aj sami si obed dali 😉 a ja som ležala. No, niet pomoci, musím sa z toho dostať ...

renca3
2. okt 2010

@jankamanikova - no rychlo sa vyliec cez vikend, ked je s vami Jany.

tak to zatvaranie sme volakedy davno praktizovali na Leovi, ale vybiehal vzdy z izby. to by som ho musela zamknut, aby tam zostal.

@sillas - to poznam. to chce len pevne nervy a vydrzat ten krik, ze nieco chcu. nasi sa zase casto otlkaju. to je horsie, lebo Teo zacal hadzat po Leovi hracky a casto aj trafi. alebo to pripadne niecim trepne po hlave. nie je to casto, ale ked to zacne, musim byt v strehu. 😉

jankamanikova
2. okt 2010

@renca3 - no veď o tom to je. Ak nie si dôsledný v tom, čo myslíš vážne, tak dieťa Ťa prekukne. A deti stále robia to isté preto, lebo im to už raz prešlo. A vedia, že rodič ustúpi. No, je to boj o to, kto je "hlava rodiny", či deti alebo rodičia. U nás sú deti v presile 😀 , takže s Janym musíme byť dosť silní a hlavne byť jednotní v tom, čo chceme, aby fungovalo.

renca3
2. okt 2010

@jankamanikova - prajem vela sil. musime nieco s Petom vymysliet, aby nam neprerastli cez hlavu. aj pred chvilou sme mali s Leom konflikt. uz mu to zacina viac mysliet a tym je pre rodica vacsi postrach. 😝

uz som sa tu pytala, ci ste boli u zubarky s detickami? Teo ma blombovaný 1. zub a zubarka nam poradila, aby sme nabuduce uz nechodili k nej, ale vyhladali zubara co robi pod sedativami. no hrozny cirkus tam robil.
vyskusame este inu zubarku a ked to nepojde, tak nabuduce pod oblbovakom. 😝

sillas
4. okt 2010

caute, caute....taaaaak...a od soboty kiachnuje aj Riško...som si myslela že tomu odola...no ale nakoniec to lapil na 16-ty den....ja som zatial čista...tak u vidime, ale týmto sa mi asi predlžuje inkubačna doba, lebo ak som to nelapila od Lucky tak mam na to asi dalších 21 dni aby to lapila od Riška.. 😀 no... a som si myslela že sme za vodou...xi xi...

Znaša to horšie ako Lucka, celý den len natierame stale ho to svrbi..v noci sa budi...no veselo...aj na pipiku a aj na gulkach ma... 😝

jankamanikova
4. okt 2010

Sillas - tak držím prsty, aby ste to zvládali s pokojom. Joj a nehovorí sa "pipík", ale penis. To len tak, našich sme učili tak hovoriť ako sa má 😉 . Ináč náš Janík mal kiahne veľmi vážne, Matúško mal čistý veget (asi desať vyrážiek) ... Pekný deň všetkým ...

renca3
4. okt 2010

@sillas - tak drzim palce, nech to rychlo ubehne.

mne v piatok volali zo skolky, ze Teo place (reve) ze ho boli brucho. dost boli preplaseni, lebo mi ho priviezli rovno do nemocnice a ja som ich tam cakala. bolo to tak rychlejsie. ako som ho zobrala z auta, vyvratil cely obsah aj na mna.
no musela som bezat domov prezliect nas a vratili sme sa spat. vraj viroza. mal hrozne zaplynene creva, tak preto ta bolest. zase trochu vzrusa. 😝

jankamanikova
4. okt 2010

@renca3 - tak toto si u nás neviem predstaviť. No, máte dobrodružný život. Nech ste skoro fit a zdravi!

renca3
4. okt 2010

@jankamanikova - no na stastie to bola len taka vikendovka. este dietujeme, ale inak je dobre. aj v skolke bol dnes.
len som cakala, ci to nedostaneme aj my. 😝 ani v skolke nikto dalsi... tak ja neviem, co to bolo. 😕

renca3
7. okt 2010

ahojte
som len chcela napisat, ze Teo sa v skolke uz lepsi. aj do triedy obcas sam vstupi, ale vacsinou ho prevezme ucitelka.
dnes rano mi ukazovala, ze pisali diktat z pismen, ktore prebrali (zatial 4). trochu ma to zaskocilo. samozrejme take cmaranice, ze pri pouziti fantazie sa to na to pismenko aj podobalo. 😅 ale snaha bola. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre