Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
12. okt 2010

Tak ako sa máte? My sme zdraví, spokojní. Užívame si malého Paľka, na obed chodíme spolu pre Janíka do škôlky - dnes dostal pochvalu, lebo jediný priniesol domácu úlohu, kt. mali deti doma urobiť. Tak sa tešil a je na seba hrdý. Všade chodí teraz s tou medailou, čo dostal.

No, a keďže sa blížia Vianoce, inšpirujte ma, čo má Ježiško deťom priniesť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

renca3
13. okt 2010

@jankamanikova - to je tazka otazka. 😅
ale vcera Leo zahlasil, ze by chcel od Jeziska nohavice a tricko. zeby to bolo tym, ze chodi na nabozenstvo? 🙂
lebo doteraz to bol pocitac. 😉

jankamanikova
14. okt 2010

@renca3 - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
14. okt 2010

ahojte Lilka uz chodi do skolky bez placu a velmi spokojne taks a tesim... a mamka chodi do skoly 😀 vam poviem ze som si na seba ušila budu ..po prvej prednaske mam dost a biologiu -somatologiu som si sla nastudovat a ani prečitat som to nevedela ...bolo mi to treba neviem kedy sa budem ucit ☹ kde su studujuce mamičky nech mi poradia ....
Nelly este mam doma necham ju do 3 rokov ved robotu si neplanujem hladat ....ked som sa dala na tu skolu ..co som uz olutovala aspon 4 krat zatial 😅
a pod stromcek to budem dlllho rozmyslat vsetko maju ..nelly ma maniu konikov...hotova je uplne ..mame tu taku jaz 😅 diaren a tam si mozem kone ktore patria veterine prenajat ako byt 😀 200 e na mesiac a chodis sa o neho starat jazdit ...no tak ona chce kupit konika kazdy den o tom rozprava ..uz ich tam boola kefovat ..konov mame uz doma pozehnane ... 😀 ....tak nejaku knuhu o konoch kupim určite 😀 a lilke to je uz ina kapitola to netuším...

renca3
14. okt 2010

@zuzka111111 - aku skolu si zacala? drzim palce. nie je to sranda, sustredit sa nad knihou pri detoch. ale zvladli to mnohe. tu na koni bola aj akasi tema Studujuce maminy.

sillas
18. okt 2010

caute baby...tak hlasim sa po vyliečení, Lucka ešte medzitým zase ochorela, tak minuly týžden boli doma obaja, tak dnes už šli do škôlky a školy obaja, som zvedava dokedy vydržíme 🙂 snad dlho dlho...ešte ani oslavu sme nemali, snad na tuto nedelu naplanujem Lucke kamošky a buduci víkend rodinu. už sa stale vypytuju kedy bude oslava 😀

hm...Zuzka...blahoželam k zahajeniu študia...začiatky su tažke, nejaky system si snad najdeš..držím palce.

nooo...darčeky...tak naš Riško je hotovy z autičok McQeen....takže som kupila nejake preteky spoločenska hra, je tam asi 10 autičok z tej rozpravky.nejaky okruh po ktorom sa "jazdi" ..tak ja pomaly začínam s nakupom ked niečo uvidim. Určite nejake knižky pre oboch, velmi radi maju knižky, tomu sa teším....a jednoznačne LEGO, to zbožnuju...do Vianoc ma ešte niečo napadne..
ved o 2 mesiace vianoce...tak rýchlo mi ubehol tento september a polovica oktobra...tak tieto dva mesiace zbehnu ako nič.. 😉

renca3
18. okt 2010

@sillas - aj ty si mala kiahne, alebo ta zase obisli?
nooo....to si dobra, ked uz mas aj pokupene. ja musim hlavne pripravit pre celu rodinu zoznam, co sa ma budu pytat, ze co pre deti. teda stari rodicia a nasi surodenci. Leovi objednavam cez skolu kopec knih v AJ, lebo mame citat. ale to ho pod stromcekom az tak nepotesi. 😉 zato Teo si listuje v knihach casto. 🙂
mas pravdu, neskutocne rychlo to bezi, ked uz zacala skola. 😝

jankamanikova
22. okt 2010

Ahojte!
Máme sa fantasticky, zdravo a celkom v pohode. Janík a Matúško konečne niečo chytili, neboli chorí od januára, tak som rada, že posilnia imunitu. Trochu pokašlievajú, tak sa kurírujeme doma. Paľko je skvelý a úžasný, priniesol nám veľa radosti a pokoja ...
Ja si už konečne môžem sadnúť na zadok bez problémov 😀 , ale k dr. ešte nejdem na kontrolu. Ešte počkám ...

Vianoce Ježiško rieši encyklopédiami, spoločenskými hrami a stavebnicami Roto. Nič iné, lebo toto im urobí veľkú radosť ...

sillas
31. okt 2010

ahojte baby...
tak predstavte si že kiahne ma minuli...bola som chora ale dutiny a uši..tak nechapem že som nedostala ani od Lucky a ani od Riška a vkuse som bola s nimi..tak už dufam že mam nejaku odolnosť voči tomu aby ma to nelapilov 50tke...hehehehe
včera sme už konečne aj oslavovali narodeniny kedže boli na striedačku chorý, teším sa že mame predlžený víkendík, poobede sa urobime prechádzaku na cintorín na hroby..je chladno ale krasne svieti slniečko, tak to bude krásna prechádzka a dlhaaa 😀
tak si užívajme jesenné dničky a slniečko vyzera to tak že celý týžden by malo byť slnečno..

renca3
31. okt 2010

@sillas .... nooo zase si sa pochlapila s tortickami. 🙂 krasne. 😵 deti su podarene.
neprekonala si uz tie kiahne v minulosti a ani o tom nevies? da sa urobit test z krvi a tak sa to zisti, ci uz mas protilatky.

Teo ma uz cely tyzden prazdniny, tak obcas si aj spomenie na skolku a vraj sa tesi na utorok na deti. to som zvedava, ako odvazne vojde rano do triedy. 😉
Leo ma prve skolske prazdniny, ten sa vytesuje. ale ucime sa doma, takze uz to nie je taky veget ako vlani. 😉

jankamanikova
2. nov 2010

Ahojte!
Máme za sebou zaujímavý týždeň - týždeň v nemocnici. Bola som na "dovolenke" s Paľkom.
Vedela som, že niečo chytí od chalanov, lebo pri toľkých deťoch ho už neviem izolovať, ale že skončíme v nemocnici, to som nečakala.
Nič tomu nepredchádzalo (ani kašeľ a ani soplíky), len zrazu nemohol dýchať - to bola sobota a nedeľa minulý víkend. Tak sme nabehli k dr. a hneď nás poslali do nemocnice. Paradoxom bolo a je, že podľa vyšetrení mu nič nebolo a nie je. Všetky výsledky sme mali negatívne, ale je pravdepodobnosť, že dané vírusy u neho vyvolávajú astmatické dýchanie. Tak to diagnostikovali ako "obštrukcia priedušiek". Vraj sa to bude opakovať, čo dúfam nie.

Ale bolo dobre, Jany bol s deťmi doma a ja v nemocnici. Bola to nečakaná situácia a celá rodina bola hore nohami, ale aspoň sme sa osvedčili v krízovej situácii a zvládli sme to. Chalani gazdovali s tatinom, vychutnávali si to a ja som mala v nemocnici čas na knižky, seba a rozmýšľanie a telefonovanie. Už sme doma a stále pod kontrolou.

No, ale keď sme prišli z nemocnice, tak ma doma čakalo prekvapenie - Jany mi kúpil novú práčku a novú sušičku. Tak som skonštatovala, že nechám chlapa doma samého s deťmi a hneď pochopí, čo vlastne potrebujem. Nabudúce pôjdem aj na mesiac a budem mať aj novú kuchyňu. Tak si vychutnávam nové domáce "dopravné prostriedky" a vytešujem sa.

Paľko sa má dobre, aj chalani. Uvidíme, čo ešte život prinesie ...

jankamanikova
2. nov 2010

Ešte jedna vec - ono som to tak napísala, že to vyzerá, že sme to brali neviem-ako pohodovo. Ale uvedomili sme si s Janym, že práve v takých nečakaných situáciach sú naše pokojné reakcie dôležité - hlavne kvôli deťom. Aby aj oni vedeli raz v takých situáciách reagovať s pokojom.
Ja som si tam aj dosť poplakala a modlila som sa a Jany mi stále volal, že ako im chýbam a že je doma smutno. Noci sme mali ťažké v nemocnici, lebo Paľko nespal a liečili ho spraymi, lebo ináč ani nemohli. Je možnosť, že to je len aezofagenálny reflux, ktorý spôsobuje zahlienenie z prekyslenia organizmu. Vraj je to bežné u takých malých veľkých detí a ten náš je veľký papáč a naozaj na svoj "vek" dosť veľký. Ja to neriešim, dôležité je, že to máme za sebou.

sillas
3. nov 2010

Ahoj Janka---Manikovci...
ufff...som rada že ste všetko zvladli že je všetko ok...a teda...vy ste s as Janym Janka našli...velmi vam fandim ako aj vašim štyrom rytierom...tak len pekne takto pokračujte dalej... 😉
a teda Janka...taka modernizacia kym si bola preč...nejdem Janyho radšej porovnavať s mojim chlapom, lebo ešte večer sa budem rovzadzať... 😀 😀 😀 😀

Deti sa držia...tak snad vydržia čo najdlhšie...o 7 týždnov vianoce...teraz bolo leto...nejako to nestiham už ani sledovať..tak si ešte užime teraz celkom príjemne novembrove dničky...len ta skora tma mi vadi... 😠

renca3
4. nov 2010

@jankamanikova - fuuuuha, no uzili ste si asi strachu dost. dufam, ze sa to uz nezopakne. inak nemate nahodou monitor dychu? ale asi to nepotrebujete, kedze Palko nespi zrejme v postielke ale s vami. drzim vam palce.
no Jany si splhol. o susicke rozmyslam uz zo 2 roky. potom napis, ako si spokojna.

ja som bola vcera s Teom u logopedky, nemame este "r". ukazala ako mame trenovat a o mesiac sa ukazat.
v skolke sa polepsil podla ucitelky na nepoznanie, hadam mu to vydrzi. 😉

jankamanikova
4. nov 2010

@sillas - ďakujeme. No, modernizácia bude pokračovať. Lebo keď máme ostať v tomto byte aj naďalej, bude musieť ešte nastať pár zmien 😉 .

@renca3 - no, Jany sa prekonal. Lebo ja som o sušičke začala "spievať" pred rokom. Ale nepomohlo. A tak ostal pár dní sám doma s deťmi a videl, že sušiť prádlo v tomto byte je hotová katastrofa. Prádlo sa sušilo aj tri dni. On mi vravel, že niečo objednal, ale ja som neverila, že by toho bol schopný. A predsa ma prekvapil. Pre mňa to dosť znamená, lebo u Janyho som to nečakala. No a so sušičkou som spokojná maximálne. Najviac je spokojný Jany 😀 . Ešte sa musím naučiť pár vecí, rozoznávať funkcie a tak, ale nemenila by som. S novou práčkou som sa tiež oboznamovala - ja nie som technický typ, ja sa to musím jednoducho naučiť 😀 😀 😀 😀 . Ale práčka je skvelá 😉 😉 😉 .

Dnes sme boli na UTZ obličiek, lebo Paľko pri narodení mal akýsi tam problém a musíme chodiť na kontroly. Najbližšie o tri mesiace. Absolvovali sme aj kontrolu u dr., tak Palino moc nepribral, ani sa nečudujem, keď minulý týždeň nič poriadne nepapal. Ale on to doženie 😀 😀 😀 😀 😀 .

jahody11
8. nov 2010

Ahoj,

Baby, chcem vas poprosit o pomoc, potrebujem prieskum diskriminacie zien, matiek k bakalarskej praci. Cize sa to tyka matiek, ktore sa uz vratili po materskej dovolenke do zamestnania, a tak vas PROSIIIM o vyplnenie dotaznika, zaberie vam to cca 3 minutky vasho casu 😉
http://jahody11.dotazniky.com/

Za vyplnenie vopred dakujem 😵

zuzka111111
autor
20. nov 2010

ahojte ...už to tu nejak nežije 😖
ja nemám na nič čas ...škola zaberá všetok čas 3 skúšky za mnou ale veľa nervov, malo spanku ale aspon Ačka ,
dievčatá chore teraz boli tak som mala veselo.... prichádzajú vianoce darčeky v nedohľadne ... a ani neviem kedy ich nakúpim veď ešte 6 skúšok mam .... a v podstate ani neviem čo dievčatám kúpiť ... u nás letia koníky ....normálne chodíme jazdit na tátošovy neovi ...hodinu jazdia uplne nadšené ... a su na vduchu ..potom ho idu očistiť , daju mu papt krasa ... konečne nevyhadzujem chlieb ale ho sušííím pre nea 😀 😀
tak idem robit poriadok lebo pred skuskou som to tu totalne zanedbavala

jankamanikova
20. nov 2010

@zuzka111111 - tak pevné nervy a veľa trpezlivosti pri skúškach. Ale pamätaj na to, že škola nie je všetko a preto veľa oddychuj a mojkaj sa s dievčatami a vychutnávaj si to, ako sa dá. Darčeky nerieš, tie vyrieši Ježiško 😉 😉 😉 😉 .
My sa máme super, deti sú skvelé; len ja nestíham reagovať. Sú veľmi živé a všetko chcú vedieť; je super, že sa sami zahrajú a riešia svoje veci; Janík mi ich vie neskutočne zaujať a pomáha mi s nimi a vedie ich vo všetkom a poúča (ako maminka 😉 ). Palino je úžasné dieťa, je veľmi dobrý, veľa smeje a chalani sú z neho nadšení.

renca3
21. nov 2010

@zuzka111111 - dost vela mas skusok. tieto Vianoce budu u vas asi trochu hekticke. drzim palce. ten konik je super, aj ty si na vzduchu prevetras hlavu. 😉

@jankamanikova - u vas prijmemna rodinna atmosfera ako vzdy. 🙂 to je dobre, ze Janik ma na braskov pozitivny
vplyv.
nasi sa casto natahuju o hracky alebo sa spolu jasia. Teo je uz v skolke poslusny. az su ucitelky prekvapene, co sa stalo a Leo uz pochopil, ze skola je o povinnostiach. takze aj u nas je to uz kludnejsie.
vcera sme boli na vystave psov v Nitre. pomaly sa zo mna stane psickarka. stretla som tam byvalu spoluziacku a viedli sme 20 min. rozhovor o psoch. 🙂 pes je u nas ako 3. dieta. a pre deti je to dobry spolocnik. tiez su vela na vzdychu, ked chodia so psom na prechadzky s Petom.

sillas
27. nov 2010

Jankaaaa...tak z tvojich príspevkov tolko pozitivnej energie...ja už som sa tiež dla na iny system, a dala som si zavazok že nebudem kričať lebo len sebe tym škodim a na decka to neplati.. 😀
tak už 9 dni nekričim...sice to nepomaha...ale menej sa vytačam.. 😀
Zuzka ty sa drž..nezavidim..neviem ako by som to zvladla..
Renca super že Teo sa už znormalizoval...len tak dalej, nech to dobre našim detom čo najdlhšie vydrží..
Prajem krásny predvianočny čas.

jankamanikova
30. nov 2010

@renca3 - ďakujem. Ináč rada by som Ťa videla, konečne, tak keď pôjdeme do BA, tak sa Ti ozvem.

@sillas - to musíš žiť tak, že "nevidím, nepočujem, nehovorím". Vieš, ako tie tri známe opice, čo sú vedľa seba a jedna si kryje oči, druhá ústa a tretia uši. Ono vôbec nepomáha, keď kričíš a všímaš si spory deti a reaguješ na ne. Nie, nechcem byť za múdru, lebo my doma máme hotové ZOO 😀 😀 😀 😀 😀 ; ale ono to pomáha.
Náš Matúško to hneď pochopil a aj Jakubko (ten je už bez plienok 😉 ); len Janík je trochu tvrdší oriešok, lebo on je veľmi inteligentný a múdry a nesmie sa nudiť, stále musí byť v pohybe a furt niečo rieši, tak s ním je to trochu iné. A zdá sa mi, že škôlka ho moc nenapĺňa, tak riešime dosť vážne veci a tie rozhovory. No, s Matúškom a Jakubkom je to jednoduchšie, oni sú čistý vegeťáci a neriešia nič. S nimi doma je úplný veget a Palino 😉 , to je "nebeské dieťa".

Riešime Vianoce, ale povedali sme, že každý dostane jeden darček (ktorý ešte nemáme 😉 ). Aj tak sa naši najviac tešia na stromček (ktorý prinesie Ježiško) a koláče (ktoré mi upečie kamarátka) a že budeme spolu doma 😉 .

renca3
1. dec 2010

@jankamanikova - O.K. ozvi sa. aby sme boli vsetci zdravi, lebo uz si tie choroby u nas zaciname podavat. 😒
a aby sme zabezpecili havina, lebo nase 9-mesacne steniatko je uz ako slon. 🙂

renca3
1. dec 2010
jankamanikova
4. dec 2010

@renca3 - paráda, a to mi už chceť povedať, že Leo nemá nejaké zubky?

renca3
6. dec 2010

@jankamanikova - pravdaze. 4 spodne uz ma trvale a teraz mu vypadla horna jednotka. vyzera smiesne, ale nie je sam v triede bezzuby. 🙂

sillas
10. dec 2010

jeeeeej...renča to je zlate take bezzube deti... 😀 😀 take su vtedy zlate...

už len 14 dni a Vianoce...a ja ešte stale len rozmýšlam a špekulujem..nejake drobnosti mame ale kedže aj naši aj svokra dala peniaze, tak musim aby pod každým stromčekom niečo mali... 🙂 tak mam čo robiť

Riškovi chcem kupiť korčule na lad...ale je problem kupiť u nas čislo 27-30 všetko je ot 30,-tky hore...lebo takto nevieme chodiť s nim na klzisko. tak snad zoženiem niekde.

renca3
16. dec 2010

@sillas - my sme kupili v bazare pre Tea. su super - origos hokejististicke. prihlasila som ho zo skolky na kurz korculovania. 10.1.2011 zacinaju. pri mne by len mrncal. aj Leo sa naucil v skolke. ak bude cez prazdniny stale takto mrznut, pojdeme vsetci na jazero.

sillas
24. dec 2010

Ahojte, krásne sviatky všetkým, pokoj, radosť....štastie....v kruhu najbližších a najmilovanejších..

vierka3
26. dec 2010

Ahojte, aj keď neskôr, ale predsa. Prajeme Vám príjemné sviatky a štastný Nový rok!

zuzka111111
autor
10. jan 2011

Aj sa sa pridavam a prajem štastný rok 2011 😀
nejak nam to tu nežije ., len ja nejak nemam čas .. znovu mam skušky a nestiham vôbec nič ... a už sa mi ani do ničoho nechce..
Lilka dnes konečne po prazdninách v školke dufam že nam to vydrži čo najdlhšie .Nelly ešte doma až od marca . Ani sa mi nechce veriť že to už bude mať 3 roky.

Silvestrovalis me s Jenis a rodinkou na chate .. tak nam bolo veselooo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre