Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
13. feb 2007

Ani u nás po zúbkoch nechyrovať, ale zato má všetky muchy, čo pri prerezávaní zubov sú, mrnčí, slintá, nespí, v noci kojím po 1,5 hod. Už asi mne nejaké vyrastú!

okta
13. feb 2007

Renca, nech sa Leo co najskor vylieci.... a blahozelam k prvemu zubku 😉 .My sme na tom ako Mario 😅

mario
13. feb 2007

Dievčatá, včera som tam hodila nejaké fotky 2x5 kusov, neviem prečo som urobila dva albumy, ale asi nie som techn. typ.

aviril
13. feb 2007

Mario, nááááááááááádherné detičky. A klobúk dole pred Tvojim starším synom - génius a ešte aj tanečník. No keď aj mladší bude taký... len tíško závidieť - v dobrom slova zmysle.

lubik
13. feb 2007

musim sa pochvalit, nas malicky uz ma tiez prvy zubok, 😉 este nie je cely vonku, ale uz je prerezany.

mario
13. feb 2007

Teda samé zubkové detičky, už aj my chceme. 😀

mario
13. feb 2007

Teda samé zubkové detičky, už aj my chceme. 😀
Ďakujem Aviril, snažili sme sa pri výrobe.

aviril
13. feb 2007

Gratulujem lubik. Vitaj v klube zubatých detí.
Mario, asi máte skvelé výrobné tajomstvo, keď máte také vydarené deti? 😀

martina236
13. feb 2007

mario, takze bude v rodine umelec... fakt ste dobre namiesali.

sami zubaci 😀 , tusim budeme medzi poslednymi

dnes spapala mala 125g mrkvy so zemiakom

sillas
13. feb 2007

caute baby...hlasim sa,, teploty ustupili už su iba zvýšené. ja som ok, ale prso ma tak bolí, že neviem maleho ani zdvihnuť, cela lava strana, včerami bolo horšie ako ked som mala chrípku, teplotu som mala 38,5 , zvracala som, hlava mi treštila..no užas takže ani tabletku som si nevedela, skušala som kapustu, vodku amyslim, že ta stiahla aspon teplotu, maly v noci stale papal, takže noc hrozna..

okta...ved práve, ja ale nechápem, že ja nemam žiadne hrče, musi to byť nejaký vnutorný zápal, cele prso ma boli a ked sa dotknem ako keby som mala tam modrinu, neviem ani ruku zvdihnuť..

zajtra by som mala skočiť za dr, nerada by som niečo zanedbala..

mario...krásne detičky...

martina...tak teda, vy už ste sa s papaním riadne rozbehli, som rada že malej chuti. 🙂

renca, tak to ti nezávidím...Riško zatial nemal ešte ani soplíky, čo sa čudujem, že na neho mala nič nenalepila zo škôlky..klop klop klop.. 😉

aj u nas zubok v nedohladne...ale správame sa ako keby nam už išiel tak uvidime. Mala mala 6,5 mesiaca ked jej vyšiel prvy, uvidime či ju tromfne.

sillas
13. feb 2007

ja už neviem čo mam robiť s týmto mojim papkačom...už tretí den sa do polnoci nevie dojesť..a viete ako si pýta jesť? nie plačom, ale normálne vreštavý vyskot ani neviem ako to nazvať..
dneska o 19:15 zjedol kašu zo 100 ml..za tým som ho nakojila, a teraz o 20:05 som ho kojila zase a hltal ako keby nejedel celý den...a to o nejaku hodinu a pol bude pýtať zase..nevladzem..

okta
13. feb 2007

Sillas, to som rada, ze sa ti polepsilo. No naozaj, radsej skoc k lekarovi, mozno to mas prechladene....
Fuuu, to je naozaj hlados, my to mame aspon na striedacku - raz sa nevie dojest a potom sa to znova zmeni na intervaly 2-3 hodiny. Je to narocne, tak sa drz!

jankamanikova
13. feb 2007

Sillas - ja som mala tiez zapaleny prsnik, ale pravy. A z toho nekojim, ale zistila som, ze sa zapalil z prechladenia. Mne to trvalo tyzden, ale z velkymi teplotami a mlieko som tam nemala, ale prsnik bol ako balon a Matusko sa aj tak nan nechcel prisat, lebo on chce len lavy prsnik. Som zvedava, ci nieco pribera, zajtra mame poradnu. Teraz ma akesi divne dni, papa divne, je velmi zahlieneny a zasopleny, tak sa stale zlosti a tie stolice - stale kaka a kaka a kaka.

Sillas - ked deti velmi kricia, vraj ich bolia uska. U nas sa to vzdy potvrdilo. Ak zacal kricat Matus, sla som k usnemu a bol to zapal. Ale mozno nie u Teba, neviem. Drz sa!

Zuzka - letecky ist s babom je super. Mam kamosky, co sli a nestazovali sa. Len babo musi vela pit, aby nemalo zalahnute uska. Bud kojit alebo pit z flase alebo cumel v puse. Hlavne pri zaciatku letu a pri pristavani. Inac Grecko je nadherne a ked tam manzel chce ist, tak chodte.

mario
13. feb 2007

No najprv som musela zjesť dva taniere ryž. nákypu a teraz už som schopná písať.
Silas, určite k tomu dr. choď!
To že sa tie naše bábatká nevedia dojesť je asi vo vzduchu, lebo aj moja papá celú noc, už pomaly posediačky aj spím. Budeme musieť baby začať s hromadným prikrmovaním, inak nás zožerú.

sillas
13. feb 2007

no mame my ale papkačov...no ked začne "zrat" zo mna, tak sa nič nestane, ale ked mario z teba,...tak neviem na stretku či ta uvidíme.. 😅

jankamanikova..ja kojim aj zo zapaleneho, len malemu tak nechuti, ja tam mliečko mam, a keby som si ha mala vytlačiť, tak asi by som vyliezla od bolesti na plafon, ani pohladkať si ho nemôžem 😀 , nie to ešte potlačiť, ked ho z neho kojim, tak malemu musim držať ručky, aby ma zan nechytal, lebo to strašne boli..

to s tým uškom si si užila pri malej, prvý krát bola chora v horucom lete ked mala 9 mesiacov, v noci strašne kvílivo plakala, ja som si myslela že zuby, nemala teploty, nič..a asi po piatich dnoch si začala driapať ucho..no a to mi už tuklo, mala zapal ale nechápem že bez teplôt, myslim, že mala potom iba mierne zvýšene.
dufam, že maly nepochodí tak isto..ale myslíš že by potom papal tak, ako keby som ho celý den nechávala o hlade???

mario
13. feb 2007

Skús mu tak jemne pritlačiť na uško, tam ako je otvor a uvidíš ako bude reagovať, ak by ho to rozdráždilo, tak treba ORL.

sillas
13. feb 2007

som mu čistila včera uška a nereagoval, že by ho niečo bolelo, skusim ešte zajtra, lebo nema z čoho, ale už sa stalo že ked grckal, tak si nagrckal do uška.. 😀 tak som mu to musela vytierať, takže uplne vylučene to nie je.ale dufam, že nie. mam teraz dosť starosti so sebou.

renca3
14. feb 2007

ufff sillas, to musi byt neprijemna bolest. Nemala som, ale co pises...
Zato tvoj Risko sa pekne drzi, ked ho choroby obchadzaju.
Ja uz ani nepocitam, kolko krat to maly schytal od Lea. Aj teraz uz kasle ako take steniatko. Ale asi ten maly organizmus neodolava. Leo ho pusinkuje, stiska, olyzuje, hryzie mu hryzatka a ja tomu neviem zabranit. 😒

viktoria
14. feb 2007

no nezávidím vám tie zapálene prsníky, ja som preto aj nekojila, lebo zapálili sa mi už v nemocnici, a kedže som mala zle skusenosti pri prvom dietati tak som odmietla kojiť, normálne vás obdivujem, že aj napriek bolesti kojíte dalej, tobias ráno vstal ale napočudovanie nechcel jest, asi to zapíšem do kaledára, lebo inokedy by len jedol,,,, teraz čakam kedy vstane a uvidím, či bude chcieť jest... tak zatial....

sillas
14. feb 2007

renca ani ty to nemáš jednoduche, asponže v tomto je už Lucka rozumnejšie, predsa je o niečo staršia, že ho neolizuje a už sa naučila ho pusinkovať iba na čelo, alebo na líčko...
čo sa týka zápalu tak je to už dneska omnoho lepšie, už viem maleho aj zdvihnuť, už jedna polovica prsníka ma neboli, ale eštedruha polka je bolestiva, ale dufam, že to už do zajtra polavi..som rada že som to zvládla.

viktoria ...a potom sa nebude vedieť dojesť.. 😉

jankamanikova
14. feb 2007

No, sillas, to bude dobre. Zvladnes to, si perfektna.

Viktoria - ja so pri Janikovi mala kopec zapalov. Kazdy tyzden sa zapal prsnika obnovoval. Pri kojeni ma to velmi bolelo. Chcela som velmi kojit, ale neslo to. Janik prestal priberat a tak sme zacali prikrmovat. Tak som potom kojila a dokrmovala. Ked som cakala Matuska, velmi som tuzila kojit a dufala som, ze to pojde. Neslo to sice lahko, ale kojim a to len z laveho prsnika. Bala som sa, ze bude mat malo a ze mu nebude stacit. Ale dnes sme boli na poradni a ma 7890g a rastieme viac do dlzky, ako do sirky. Takze dalsia poradna v sietkom mesiaci a dovtedy budeme kojit a potom prikrmy. Inac tiez som sa bala ako pojde to kojenie, ale velmi som to chcela.

Renca - my mame to iste. Janik Matuska oblizuje stale a Matus sa smeje. Zatial sa mu imunita drzi, ale ked ma Janik soplik, tak ho schyta aj Matus. Ale zatial sa drzia.

sillas
14. feb 2007

jankamanikova...no a kedže ste už domka, teda v jednom z domovov...tak prihod aj nejake foto, lebo sa už nevieme dočkať..
u mna sa to od rana nepolepšilo, ale nezastavila som sa celý den, takže určite aj preto, dufam, že v noci ked poležim, tak bude rano zase o niečo lepšie..
idem prihodiť nejake dnešne foto..dneska bol maly bud velmi mrzuty, alebo sa v kuse usmieval, som sa z neho nevyznala.. 😅

mario
14. feb 2007

Potvora jedna, veď si písala že pôjdeš k lekárovi a hrdinka naša nešla? Neriskuj, lebo ti pošlem ďaľšiu kapustu. 😠

sillas
14. feb 2007

no nešla som, lebo sa mi polepšilo, ja tak nerada chodim k lekarom....diky mario, z kapusty mi ešte zostalo... 🙂

martina236
14. feb 2007

janka, vy ste ale krasne veliki a iba z jedneho prsnika?! krasne sa vam dari. to sa tesime.
ako spravne podotkla sillas, este stale cakame na foto...
vsetkym dobru a dlhuuu noc 😉

sillas
14. feb 2007

jankamanikova...joj...zabudla som aj ja pochválit vahu...a to iba z jedneho cici...klobuk dole, my sme mali isť dneska do poradne, na krvičku a buduci týžden na očkovanie, ale necitila som sa na to aby sme šli, takže to budem riešiť až buduci týžden.

mario
14. feb 2007

No Janka, teda fakt, čo tebe tečie z toho prsníka? Nádherná váha, gratulujeme a mala by si byť príkladom pre všetky maminy čo tvrdia, že to nejde.

sillas
14. feb 2007

veru..to je pravda mario...krásny príklad pre maminy ktore si povedia, že to nešlo..lebo fakt sa to dá, len treba chcieť.

martina236
14. feb 2007

Jani, a z toho druheho odstriekavas, alebo tam mlieko nemas vobec?

zuzka111111
autor
14. feb 2007

maminky mam pre Vas valentinsky darcek podarilo sa mi horko tazko urobit pre nase srdiecka tabulku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... aby sne videli ako nam rastuuu deturence nase krasne ak tam niekto nieje ospravedlnujem sa a niektore mena a mieri som nenasla tak mi napiste 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre