Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

cipka
17. feb 2007

ajojte,

my sme sa narodili 30.9. o 9.10 mali sme 3700 g a 50 cm. Lucka mala v č mesiacoch 6 250 g a 64 cm... ináč, stále len kojíme, som zvedavá dokedy to vydrží 🙂

martina236
17. feb 2007

bubatinko, prave som pozerala fotky. maly je nadherny. ozajsny chlapisko. a ako si on uz pekne sedka. na spapanie je 😅

mario
17. feb 2007

Gratulujeme Teovi a prajeme všetko naj, naj, nech je veselý a zdravý.
Hmotnosť? No my sme ďaleko skromnejšie, ale darmo, sme nejaké dámy.
Bábovku ešte nemám, ale večer vám dám privoňať.
Vitaj bubatinko! My sa len kojíme a sem tam pocvíčíme lyžičkou, dnes zjedla jednu kávovú lyž. zemiak. pyré.
Práve sa mi vrátil manžel s malou, tak zatiaľ pá.

okta
17. feb 2007

Blahozelame Teovi a prajeme vela zdravia 🙂 .
Bubatinko, vitaj! Ja tiez len kojim a do ukonceneho 6. mesiaca ani nebudem prikrmovat.

emily85
17. feb 2007

ahojte
náš Stanko sa narodil 23.09 o 15.15 (po 36 hod. od oddtoku pv) mal 3200g a 49 cm. my už nekojíme, lebo sme mali menší problém a podozrenie na reflux, ale s tým prikrmovaním je to v pohode, chcem sa opýtet či nemáte nejaké overené recepty pre 5 mes. bábo dakujem

laurajana
17. feb 2007

jeeeeeeeej my sa tu rozrastame, to je septembroviek babulky-mamulky, ze? Tak jankamanikova stadion na stretko to istiiiiiiiiii 😀 my akurat hajinkame, ale urcite sa na 22:00 zobudime a budeme mat rano 😀

bubatinko
17. feb 2007

dakujeme vsetkym ste strasne zlatunke :o) no maly drobec bol uz velky ked sa narodil 4330g 53cm a tak co uz ine zostava ako rast nie??

inak babenky odkial ktora ste??? Ja som z Bratislavy - Ruzinov a vy???

emily85 no ja by som rada poradila ale moj maly odmieta doma varenu papa tak mu musim kupavat Hipp a Hami a tak no co uz ale privitam kazdu radu ....
inak uff 36 hodin to si mala co robit nezavidim... mne museli vyvolavacku dat a plodovu vodu prepichnut a potom to bolo za nejakych 8 hodin ale tie kontrakcie uff hroza celu dobu po 1,5minute a potom aj kratsie .... ale prezili sme :o)

emily85
17. feb 2007

ahoj bubatinko, dakujem, aj mi kupujeme hami a hipp, len som chcela nejakú zmenu
k tomu porodu, nakoniec mi urobili cisársky rez, už som ich o to prosila malý bol totiž KP

renca3
17. feb 2007

bubatinko, moj prvy mal porodnu 4360 g a 53 cm, ale vasu vahu mal v 7. mesiacoch. takze tvoj je velky jedak.
obcas chodim s detmi na Strkovec a v Ruzinove mam detsku Dr.

mario
17. feb 2007

Renca včera sme pozerali tvoje fotky a Leo je mimoriadne nádherné dieťa, hlavne na fotke, kde mal ešte dlhšie vlásky, sú fakt obidvaja vydarení, tatko sa snažil.
Vítam ďaľšie septembrovky, nech je vám tu dobre a veselo. Moja bude už čítať, keď bude mať váhu ako vaše babuľky. Nám to ide pomaly, ale nejaké trvalé prikrmovanie nám ešte nehrozí.
Bábovka sa preložila na zajtra, nakoľko som musela absolvovať testy z dejín, matiky a zemepisu, čo mi nachystal malý, mala som 55 b z 57, dobré nie? Nevedela som čo je deklamácia a kto bol Maximilián Hell, to sú zábavky čo? 😝

jankamanikova
17. feb 2007

Ahojte babule! Chlapci spinkaju. S manzelom si varime cestoviny so syrovou omackou, pozerame film a ja Vas chcem pozdravit, lebo potom sa idem venovat uz len manzelovi(chapete, nie? 🙂 🙂 🙂 ).

Vitam v nasom rajone bubatinko a emily, som rada, ze nas tu pribuda a ze tu bude veselo. Na stretku zatial len pracujem, chcem prist uz s hotovym navrhom, ale budem potrebovat aj Vasu pomoc, teda, ak by ste chceli pomoct 😉 ...

No, my zatial tiez len kojime a budeme kojit. Dufam, ze nam to dlho vydrzi. Inac ja som prveho syna nekojila, ale davali sme Nutrilon a tiez az do siesteho mesiaca a az potom sme zacali prikrmovat. S tym prikrmom babule sa neponahlajte, len pomaly a davajte viacej mliecka (na olovrant, veceru ...). Mate cas, ved tie nase deti budu jest cely zivot rozne "vevicky", tak sa nemame kam ponahlat (no, zase sa robim mudra, ze? Ale mne to proste neda ...).

Inac po 5 mesiaci su dobre recepty na www.dieta.sk alebo www.rodina.sk ... tak skuste tam ...

Inac sa mame dobre. Info pre Zuzku som uz davala? Neviem - tak: Matus (26. 9. ´06; 14.20hod.), vahu mal 4490g, 55cm. Teraz ma 7890g a dlzka asi 75 cm (neviem presne).

renca3
18. feb 2007

Dakujem Mario, tatko robil co vedel, ani nevedel kedy a bolo to. 😅
Aj teraz ma Leo take dlhsie vlasky a tak mam doma na chvilu dievcatko s rozkami. 😉
To mas dobre, aspon si oprasis vedomosti. Ja sa uz celkom tesim na take
opakovane vzdelavanie. 🙂

Janka, k tomu stretku...asi budes potrebovat zaujem septembroviek, aby si vedela kapacitu ubytovania. Inak Matusko bol teda dost velke babo. To si uz prenasala?

jankamanikova
18. feb 2007

renca - prenasali sme 12 dni (aj Janik sa nrodil po termine a tiez bol velky), lebo sa mu nechcelo na svet a nic na urychlenie porodu nam nepomahalo. Az ked ma prijali do nemocnice (v pondelok 25.9.) a v klude som tam lezala cely den, tak vecer o osmej sa to prirodzene rozbehlo a ne druhy den bol poobede na svete. Ale priebeh prorodu bol taky isty ako pri Janikovi, tak som si myslela, ze to zase skonci sekciou, ale podarilo sa ho napokon vytlacit zazrakom.

renci - no, potrebujem asi vediet, ci je naozaj zaujem o stretko ...

Krasnu nedelu!!!!

renca3
18. feb 2007

No, tieto prenasane deturence daju zabrat. Ved aj Leo bol 7 dni po a skoncili sme sekciou. 😒

bubatinko
18. feb 2007

Renca3 a ktoru Dr mate??? aj ja obcas zajdem na Strkovec kde inak byvas tu v Ruzinove?? same otazky xixi

aviril
18. feb 2007

Janka, takže aj ty si prvé mala sekciou a druhé normálne? Tak asi ako aj ja.

okta
18. feb 2007

Dievcata, ja som mala prve sekciou a vsetci okolo mna sa tvarili, ze aj druhe bude sekciou. Trvali ste pri druhom na tom, aby bol porod normalny?

renca3
18. feb 2007

Tu je to skor naopak, vsetci sa tvaria, ze 2. by malo byt normalnym porodom, ved velkost 1. nie je dovodom na planovanu sekciu.

laurajana
18. feb 2007

ahojte babenky, prajem krasnu nedelu. Viem, ze sa do tohto inicializuje jankamanikova, ale ak by bol zaujem vieme s manzelom zaistit tento domcek a byvanicko v Hontianskych Nemciach, je tam super, aj teraz tam boli rodiny s detmi z Ostravy a nevedeli si vynachvalit, vedeli by sme vybavit aj nejake "akcie" pre deti...tak ak bude zaujem a nema nic este jankamanikova a zaujalo by vas to, tak mozme diskutovat...viem, ze je to mne "po ruke" ale ako sa rozhodnete,nikoho nenutime, dobre?

http://www.centraleuropetravel.com/sk/view-obje...

laurajana
18. feb 2007

ešte tak pre bližšie info o penzióne...

http://www.centraleuropetravel.com/sk/slovensko...

emily85
18. feb 2007

caute babule, velmi ste ma potešili, myslela som si, že ked prvé bolo sekciou aj druhé tak musí byť. Inak vám dakujem za prijatie, len nedávno sme si dali internet, tak som o tomto nevedla a nechcela som sa vtierať.

laurajana
18. feb 2007

emily ziadne vtieranie, vitana je kazda maminka - samozrejme septembrovka...a aj ine, len tato tema je viac menej pre nas...septembrove babuliatka

emily85
18. feb 2007

ahoj laurajana, my sme mali termín až 6.oktobra, lenže sa narodil o 2 tyždne skorej čiže 23. septembra, som velmi rada, že sa možem dozvedieť niečo nové od iných mamičiek rovnako starých bábetiek

laurajana
18. feb 2007

my sme mali zasa termín 26.09. a narodili sme sa 29.9., takže som prenášala 2 dni...áno táto stránka je o tom, a je super, že existuje, rovnako ako www.mojasvadba.sk aj tá mi mooooooooc pomohla pri plánovaní svadby a všetkého okolo podobné táto mi super pomáha pokračovať s bábatkom a rodinkou...je to super mať okolo seba ľudí čo si majú o čom debatiť

emily85
18. feb 2007

my sme sa brali pred dvomi rokmi, a tehotná som ostala pol roka po svadbe, skorej sa nam nedarilo (teda darilo, ale skončilo sa to zle), takže som rada za každú radu alebo si len tak podebatiť

laurajana
18. feb 2007

emily85 tak podobne si na tom asi ako ja, tiez sme sa brali pred dvoma rokmi teda presne 20.8.2005 a bola som tehotna po svadbe sa podarilo ale prisli sme o miminko a druhe sme mali tak pol roka po svadbe ako vy....ak chces napis IP dobre?

aviril
18. feb 2007

Aj ja som sa sem neskôr dala. Nemali sme internet, až koncom roka sme sa "pripojili". Takže tiež som sa "votrela".

S tou sekciou je to tak, že zo zásady opatrnosti sa väčšinou spraví aj pri druhom dieťati cisársky. Ale matka kľudne môže trvať na prir.pôrode. Samozrejme s ohľadom na zdravie dieťaťa. Keby bolo riziko naozaj veľké, lekári sami odporučia radšej cisársky. Ale keby nie sú komplikácie, tak nie je dôvod, prečo by sa nemohlo rodiť normálne. Ako ja...

mario
18. feb 2007

Tak babule, zasa rodíte? Ja radšej ani nepíšem o mojich pôrodoch, lebo boli čudné, cítim čudné tlaky a do hodiny porodím, žiadne dlhé bolesti, ani tlačenie, len tušák a rýchlo sa dopraviť do nemocnice, aby sa to stihlo.

jankamanikova
18. feb 2007

No, babule!
Ja som velmi tuzila rodit prirodzene. Pri prvom som bola z toho velmi nestastna. ale teraz viem, ze cisarsky po dvojdnovom porode mi zachranil dieta. Ale velmi som trvala na tom, aby druhy bol normalne. Natrafila som na super dr., a nic za to nechcela, ze sa to da. A keby nieco, tak sekcia sa da urobit v pripade potreby. sono ukazalo, ze babo ma tri kila, takze vraj pohoda. Ale ked Matusko vyskocil von, tak az taka pohoda to nebola. Bol velmi velky a mohol a potrhat. takze hned kontrolovaly jazvy maternice a tak. Ale nic mi nebolo a ani nie je a Matus je zdravy a ja stastna a Jany hrdina, ze to zvladol 😀 .
Porod bol zazrak (aj jeden, aj druhy), a uz teraz sa tesim na dalsi (ale nebojte nie som tehotna 😀 😀 😀 😀 😀 ). Ale este by som chcela nejake babo, take dve babule.

mario
18. feb 2007

Janka ty si ale číslo, ja už len vnúčatá, no ja už budem mať pomaly na ne aj vek. Si šikulka, že máš toľko energie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre