Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
20. feb 2007

Teda Silas, ale nemám doma manžela a poštára o tomto čase asi nezoženiem. 😀

sillas
20. feb 2007

no ale u muža máš výhovorku na zajtra, že tuto noc si bola celu "hore" tak nech maka potom on.. 😅

mario
20. feb 2007

To fakt, kedže ja som bola hore, bude za trest on dole. 😀

renca3
21. feb 2007

To su tu na vecer zaujimave debaty. Ja sa uz o takom case otacam na druhy bok. 😅

laurajana
21. feb 2007

renca, ze? Aj ja som toho nazoru, teda babenky, pekne aktivistky, len skoda, ze u nas chodi postarka a nie postar 😀 😅 krasny dnik prajem...dnes je manzel dlhsie v praci a ak bude maly ako vcera tak mi ruky odpadnu...

martina236
21. feb 2007

laura, my dnes tiez vacsinou na rukach. sama sa zahra asi minutu a dzavuli. ani nafuknuty sacok nepomaha, co predtym bola hracka na nezaplatenie

laurajana
21. feb 2007

nafuknuty sacok...to je sranda, co vsetko skusame, nasho maleho teraz ukludnilo vychladene hryzatko, tak kusa, kusa...tuktuk aby som neporiekla...inak spinkal do 11:00 od 10:00 tak som zvedava kedy zahaji poobednajsi spanok...aj by mohol, by som si aj ja zdriemla 🙂

martina236
21. feb 2007

tak spinkajte. nase je na balkone, mne by tam asi bola zima, keby som zdriemla, tak radsej zehlim...

laurajana
21. feb 2007

ano zehlenie, to som absolvovala včera a zaj ma čaka zajtra, prave sa susi pradielko 🙂 my sme sa už vyhajali, aj ja som si hodku zdriemla - pomohlo to 🙂

sillas
21. feb 2007

caute caute....my sme boli v poradni, brali nam krvičku a vážime 8050 gramov, tak som skoro odpadla, lebo pribral za tento mesiac 850 gramov, lebo za minuly mesiac pribral iba 400, ved ho už ledva vládzem, chrbtica ma bolí neskutočne.. 😠

laurajana
21. feb 2007

sillas...klobuuuuuuuuuuuuuk dolu....uuuuuuuuuzasna vaha na nosenie ako stvorena 😅 , tak tej Tvojej chrbtici vooooooobec nezavidim, ja som len zvedava kolko mame my - ideme 7.3. tak sa neskutocne "tesim" lebo uz ho fakt nevladzem, mam totalne presilenu ruku

sillas
21. feb 2007

veru laury...ja ho už nevládzem...do leta budeme mať riadne bicepsiky... 😀
hpdila som nejake fotky zo včerajšej Riškovej kurizovačky u Lindy z oktobroviek /palma/. 😉

mario
21. feb 2007

Silas, ty už máš nevestu? Tie fotky sú super, malý Riško je krásny a teda riadnu babu si vybral.
My sme dnes boli na klbiky a už nemusíme chodiť, všetko je o.k. som rada.
No nočné debaty sú iba pre veľkých, tak len pekne spinkajte. Poštárka je naozaj k ničomu, ale kurierske služby majú celkom fešných chlapov, tak chytro niečo objednať. 😀

laurajana
21. feb 2007

sillas deťúrence sú na zjedenie...nádherné sú

mario blahozelame ku klbikom, takže už ani na široko baliť nemusíte že? 😅

a k tým kuriérom to len sem chodia takí starí ufrflaní??? 😝

sillas
21. feb 2007

veru...ale som sa nasmiala, lebo Linda ked som prišla tak po mne zazerala...asi vo mne videla potencionálnu svokru, tak preto... 😀 😀 😀 inak Linda je riadna macherka, taka pevna a dokaže už aj stať...
mario... 😀 😀 veru tam sa najdu aj fešáci...

laurajana
21. feb 2007

krásni sú naozaj obaja...super mať také kámošky...náš Matti čo sa týka báb je nejaký flegmoš, minule sme boli u kamošky má o niečo ladšiu dcéru a keď tá na neho hákorila, on "sledoval telku" a keď zaspala škriekal po nej...no proste úúúúúúúžas

mario
21. feb 2007

Ani naša nemá záujem o detičky jej veľkosti, dnes v čakárni ich bolo neúrekom a ona si ich vôbec nevšímala, bavila sa len s dr.
Nie už nebalíme naširoko, hoci ona stále šponuje nohy a vyrovnáva ich, ale dr. povedala že to nevadí, vraj sa tak zabáva. 😀

sillas
21. feb 2007

mario tak super, že už sa môžte volne hýbať..
no naš maly, ten sa ide zbesnieť za detmi, aj ked sa vidí v zrkadle je vo vytržení...aj včera z Lindy, a aj ked fotky pozeráme..víska, smeje sa nahlas..no podarený. 😅

bubatinko
21. feb 2007

mario vy ste este balili nasiroko ?? ... este je tu niekto taky ?? my sme uz nemuseli od 3 mesiacov balit .... to sa tesim s tebou ze uz ma OK nozicky 🙂 moj maly mal uz nozky OK v 6stom tyzdni ked sme boli ale pre istotu nam este dala do 3 mesiacov ze sa tym nic nepokazi...

babenky tie co uz prikrmujete zjedia vam drobci karfiol abo zemiak??? moj to uplne ze nechce normalne ho napina z toho... ☹

mario
21. feb 2007

No balili ale nie pravidelne a nie celý deň.
Aj mna by napínalo, karfiol je jediná zelenina čo neznášam, on obsahuje aromat. horčíny, tak asi preto, lebo detičky sú vnímavejšie na takéto chute, skús cuketu.

sillas
21. feb 2007

bubatinko..moj maly spapa zemiačik ale iba ked je v tom kusok masla ked robim kašu aj nam, ked je to iba tak že s vodou, alebo s mojim mliekom tak to nezje..z mrkvy ho napína, včera ochutnal z hippky miešana zelenina, tak zjedol 3 lyžicky ale viac som mu nedala..a bol v tom aj karfiol...tak teda večer prdeeeeeeeeeeeeel... 😀
zajtra by som chcela vyskušať zemiačiky s brokolicou, ale už dopredu viem, že to papať nebude.. ☹

okta
21. feb 2007

sillas-pekna vaha 😉 a tie fotky su fakt vydarene
Bubatinko, my by sme mali balit na noc tri plienky, Dr. hovoril, ze mu idu nejak tazsie roztiahnut, ale uz nebalim, lebo bol z toho nervozny a prisla som na to, ze on sa vzdy zaprie a nozicky nepusti a ked e uvolneny tak to ma v poriadku, poviem potom Dr.

renca3
21. feb 2007

Sillas... podarene su tie deticky. Cumliky maju asi obaja radi. 🙂

My mame mat poradnu s ockovanim o tyzden, ale asi z toho nic nebude, ked este stale nie je uplne fit. Tie sopliky ma uz nebavia. Uz 3. tyzden ☹

mario
21. feb 2007

Vraj momentálne nie sú vakcíny, tak si z toho nič nerob. U malých detičiek tie soplíky trvajú dlho a je to normálka, upozornil ma na to orl dr. Vraj stále preplachovať a odsávať.

renca3
21. feb 2007

Vakcinu som mala v chladnicke, ale ako som pisala v teme Septembrovky, chladnicka sa mi pokazila a par hodin nebola ta vakcina v chlade.
Dufam, ze sa neznehodnotila. 😒

jankamanikova
21. feb 2007

sillas - Vy mate dnes 5 mesiacov, co? Tak to nam ale rychlo bezi, co? My ich mame v pondelok, a nechce sa mi verit, ze len nedavno so bola "bruchata" ...

Bubatinko - my sme balili nasiroko doteraz a este k tomu perinka. Takze nas Matus je z toho taky vykolajeny, ze ma volne nozicky, ze nevie, co skor. Ale najlespie mu je aj tak pro maminke na rukach.

Inac babule, bola som asi dve hodky prec, nechala som chlapov samych (ved Matusko aj tak spla tie dve hodinky) a predstavte si, ze ked som prisla, tak Matusko sa tak nahlas smial z toho, ze ma vidi, ze sme nechapali. Normalne bol stastny. Samozrejme, ze bol stastny hlavne z toho, ze mu prisiel "obed", takze sa hned na mna "vrhol" ...

renca3
21. feb 2007

Ten hlasny smiech babatiek je nenahraditelny. 🙂
Sillas gratulujeme k 5 mesiacikom. Fakt to leti. Ale to letne babatkovanie pri prvom sa mi viac pacilo. To sme sa uz kupali vonku v tomto mesiaci a behali sme kade-tade a nemuseli sme sa bat virusov okolo. Ale aj to bude. Treba si trochu pockat na jar, leto. 😉

martina236
21. feb 2007

ahojte, cely den tu nikto nic nenapise a teraz vecer nestiham sledovat 😝 .
chcem sa opytat, ci davat babatkam vitamin K. nam ho lekar nepredpisal. citala som niekedy davnejsie o tom, ale nevenovala som tomu nejaku zvysenu pozornost. no stretla som zname, co to detickam davaju.

jankamanikova
21. feb 2007

Babule, pozrite si "Stretavku septebroviek", prosim. Budem postupne dohadzovat nejake chaty a snad sa na nejakej zhodneme. Vdaka!

renca3
21. feb 2007

martina...myslim, ze vy nemusite, ked mate umele mliecko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre