Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
21. feb 2007

dakujeme,veru dneska 5 mesiacov...a nakoniec nam ubehla aj tato zima, ved už o týžden je marec..
ja som sa pýtala dr na ten vitamín K akurát dneska, tak povedala, že maly ma zapísané že ho dostal v nemocnici a že nie všetky deti to potrebuju rovnako, tak neviem.

martina236
21. feb 2007

dost tomu nerozumiem, podla coho, ake kriteria a tak. ktovie...

mario
21. feb 2007

Vit. K užívajú len kojené deti.
Renca tej vakcíne sa nič nestane, nemaj obavy.

jankamanikova
21. feb 2007

Mario - Preco? Ja som Matuskovi davala to "K" dost nepravidelne a teraz mu ani nedavam.

martina236
21. feb 2007

mario, beriem. povedala si to kratko, vystizne a strucne

jankamanikova
21. feb 2007

🙂

laurajana
22. feb 2007

bubatinko, my sme balili do 4 mesiacov naširoko, bolo to aj tým, že dr. ortopéd sem chodí len 2x do mesiaca k deťom, tak sme "museli" čakať 😅

co sa tyka hexa vakciny, dostaneme ju pravdepodobne 7.3. pri poradni, alebo nieco skor, ci neskor, hlavne je, ze uz je k maaaaaaani 😉 Dr. nam vysvetlil, ze cim neskor ju babatko dostane, tym lepsiu imunitu si vytvori...tak sa tomu snazim verit 😉

martina236 davame Vigantol - olejcek, vitamin uz od narodenia a do 2rokovm vraj..., vitamin K nam tiez nepredpisal

okta
22. feb 2007

my berieme iba vitami D - Infadin, Kanavit nam tiez nepredpisala a tiez iba kojim

mario
22. feb 2007

Kanavit je vit.K, ktorý si detičky dokážu absorbovať aj z mat. mlieka, ale lekári ho podľa už zvyku alebo uváženia predpisujú alebo nepredpisujú, nakoľko pri nesprávnom zložení stravy kojacej matky ho môže byť pomenej. Pri prikrmovaní suš. mliekom sa zvyčajne nedáva, nakoľko suš, prípravky bývajú o túto zložku už obohatené, takisto neskôr zelenina a pre jeho absorbciu sa pridáva detičkám neskôr do stravy oliv. olej, nakoľko je to vit. rozpustný len v tukoch.
Maminy, nesnažte sa vždy všetkému rozumieť, niekedy menej vedieť znamená aj menej starostí. 😎

okta
22. feb 2007

Mario, mas sice trochu pravdu, ale niekedy menej vediet znamena kratsi zivot 🤐 , mame s tym osobnu skusenost 😒

mario
22. feb 2007

Asi áno Okta, keď je bohužiaľ osobná skúsenosť, je to úplne iný pohľad. Ja som to brala z môjho, lebo mne mama vždy vraví, že keby som menej vedela, bola by som spokojnejšia a možno aj viac ľudí k sebe pripustila, asi tak. 😕

laurajana
22. feb 2007

presne mário dobre si to napísala "menej vediet - menej starosti" aj mora rec, niekedy sa maminy zatazuju kopcom aj "zbytocnych" veci, to sa samozrejme netyka teba mata...to len niektore temy na MK ma vedia vytocit 🙂

sillas
22. feb 2007

veru pravda...ved ked si to zoberiete blázni sa maju najlepšie, lebo ti vedia o živote velke gulove a teda nemaju tým pádom žiadne starosti...a my seba stresujeme za všetko.

martina236
22. feb 2007

vid matky tmavsej pleti a ich deturence

mario
22. feb 2007

Chytro odľahčite túto tému, lebo nás zamknú. 😀

mario
22. feb 2007

Viete prečo blondínky stále sedia v okne?
Lebo pracujú vo Windowse. 😀

bubatinko
22. feb 2007

uff uplne suhlasim ze niekedy sa stresujem pre doslova hlupost naozaj niekedy by clovek potreboval menej vediet .... ale ked kazda maminka sa snazi urobit pre svoje babatko to najlepsie co vie... 😉

sillas
22. feb 2007

veru...dnesa sme boli na neurologickom kvôli tym krčom čo mal po očkovani ale maly je uplne v poriadku až na to, že si dr. všimol, že mame pruh na brušku, ja som si to aj všimla, len som netušila že pruh môže byť aj nad pupkom, ja som si myslela že iba na slabinách...takže mame isť na chirurgiu sa ukázať že čo s tým...no takže aj takto dopadne nevedomosť, a ja že to má take "vymakane" bruško... ☹

renca3
22. feb 2007

sillas...co maly uz brusakuje za teba? 🙂
Dufam, ze budete v pohode. 😎

sillas
22. feb 2007

no dufam, že to nebude na operáciu.. ☹

mario
22. feb 2007

Neboj bude dobre, sme tu samé bosorky.
Môj malý mal tiež a nemuseli ho operovať, prešlo to.

jankamanikova
22. feb 2007

Ahojte!
Tak mario, Ty ma fascinujes svojou mudrostou. Hlboko sa pred Tebou sklanam ...

Tak ja suhlasim len s tym, ze "kto chce, ten vie a kto nechce, tak sa tvari, ze nevie a pritom vsetko ovlada". Kazdy vie to, co momentalne potrebuje vediet.
Ja som vdacna za vsetky Vase rady a pohlady na svet. Pomaha to.

aviril
22. feb 2007

Ahojte. Ja dávam tiež len Vigantol.
Sillas, držím palce nech je všetko v poriadku.
Dobrú noc

mario
22. feb 2007

Janka budem sa červenať.
Dobrú nôcku maminky aj deťúrence, krásne sníčky. 😵

martina236
23. feb 2007

dobre rano.
sillas... nech to je dobre. drzime palce. urcite bude!

laurajana
23. feb 2007

sillas pruh? OOOOOOOOOOOOOU ty brdo...drzkajte sa...jasne ze to bude dobre, ono sa to "vstrebe". U mna sa to prejavilo v 13-tich a operovali ma, ale to urcite miminku sa rychlo strati, to nenosi tazke veci, ako my, no nie? 😅

okta
23. feb 2007

Sillas, ja tiez verim, ze to bude dobre, ze sa to "spravi" a nebudete to musiet riesit chirurgicky. Drzim vam palce!

sillas
23. feb 2007

dakujem baby, ale zatial nestresujem..on to už má dávno, len ja som netušila že toje to, ja som nevedela, že pruh môže byť aj na brušku nad pupkom a dr si to včera všimol, a že z čoho to nechápem...a možno to už mal aj od narodenia, ale teraz ako tak narastol a pribral tak mu to cele vystupilo, len vraveli, že to môže byť spojitosť s tými krčmi čo mal, takže ak to bude treba riešiť chirurgicky, tak braniť vtom nebudem...detičky ovela lepšie všetko znašaju, to asi iba my tak veli stresujeme.. 😉
inak je spokojnučky, len som zistila, že nemôžem piť mlieko, včera a predvčerom som si dala večer kakao, a bol v noci nekludny, myslim že asi z toho.

sillas
23. feb 2007

no a na to vstrebávanie toho pruhu maju lekari rôzny nazor, zaleži do toho v akom je to stave, len u nas nie je detsky chirurg, iba dospely, tak uvidime čo povie, lebo potom musíme ísť o BB.

okta
23. feb 2007

Sillas, ake krce mal po ockovani? A po akom ockovani? To mi asi nejak uniklo 😕 . A vies, ja som teraz na ockovanie zatazena... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre