Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
27. feb 2007

Dakujem za čajíčkovanie, asi toho pijem málo, tak skúsim pridať, ani ja ich nejak necítim veľmi naliate, ale večer kojím aj dve hod, lebo čaká ked sa pustí daľšie mlieko.
Ja mám veľmi citlivé uši, bez čiapky chodím len v lete a veľmi mi pomáhajú kvapky Audiron z firmy Energy, sú aj pre malé detičky, lebo sú na báze bylin. 😅

laurajana
28. feb 2007

mario...od Hippu natal aktiv "napoj na podporu tvorby mlieka pre dojčiace mamicky" je chutnucky a ucinny, aspon co sa mna tyka 🙂

sillas
28. feb 2007

vidím že čajíčkujete...ale mna ovela viac trapi kedy môžme začať jesť pomaranče a mandarinky? alebo už niektorá jete?? a strukoviny?? velmi mi chýbaju take polievky, lebo vývar a zeleninova mi už fakt lezu hore krkom... 😠

renca3
28. feb 2007

ja som uz jedla s mierou mandarinky aj strukoviny. a nic. 🙂

sillas
28. feb 2007

no tak už začnem pomaličky aj ja..trochu citronu si už dávam do čaju..a tiež je to ok.

laurajana
28. feb 2007

sillas ja som ta, co je vsetko a nic sa nedeje, teda citrusove plody nie, lebo som alergicka 🙂

mario
28. feb 2007

Ja už pomaly tiež experimentujem, aj strukoviny, aj rajčiny a papriku, pomaranč a zatiaľ mám nervy len ja, či jej to neuškodí. 😲

jenis
28. feb 2007

Ahojte,
ja si citron davam do caju od narodenia malej a nic. ale pomaranc a mandarinku som este neskusala. Ani strukoviny. Bojim sa tak radsej nie

laurajana
28. feb 2007

citron v cajiku som pila...ale inak citronik nemusim...ja sa z toho vzdy vyhadzem, babo by to mozno aj prijalo, teda babo ako babo pri tej jeho vahe...babulky, co mate vela prace? My sme uz aj okupkany, izba vyvetrana, hadam aj spinkat by sme mohli ist, kedze zajtra cestujeme k mojim rodicom huraaaaaaaa 🙂

sillas
28. feb 2007

no už dva mesiace chodíme spať o pol osmej, a maly teraz o polsiedmej hodil šlofíka..ja čakám že sa zobudi takže dneska to bude kusok posunute.., ale iba okupeme, spapame kašu, nakojíme a uričte bude spať dalej.. teda dufam.

mario
28. feb 2007

Mne práve začína šichta, tatko kúpe a potom nastupujem ja, takže o desiatej až pol jedenástej som s vami, keby zaspala skôr tak začnem veriť na zázraky. 😎

sillas
28. feb 2007

no aj Riško po šlofíku nejako nie je unaveny, mrvi sa a niečo sa mu nezdá... hm,,to ale mate mužíčkov že kupu detičky...u nas to nehrozi...ale ja by som ani nechcela lebo ja si to teličko vtedy vychutnávam a potom masírujem..

sillas
28. feb 2007

no predstavte si,môj drobček /8200 g/,sa vrtel lebo chcel ešte dotlačiť, zjedol 150 ml kaše hustejdoteraz som robila redšiu, za tým jeden didok a teraz vytahal aj druhy a o dve hodiny bude pýtať zase, som zvedava kolko vydrží...ja to nechapem. dneska sme boli u dr, tak nam kazala davať už na obed zeleninovu polievočku.

mario
28. feb 2007

Aj my sme dnes večerali trochu kašičky, lebo keď nás vidí jesť ide vyskočiť z kože, tááák sa tešila, že si sama chcela držať lyžičku. Teraz kojím na etapy, lebo si medzitým pospí tatkovi na rukách.
Nehrozí po kúpaní u nás masáž, lebo sa už tak trasie za prsníkom, že ju neviem ani obliecť.

sillas
28. feb 2007

hehe...takže tiež riadna závisláčka.. 😀 naš maly sa rad kupe a dokonca rad aj oblieka aj vyzlieka...mala my stále revala, bud pri kupani, alebo pri sušení alebo pri obliekani a aj cez den pri prezliekani ... a maly vôbec. a ked sa kupe môže byť aj hladný aj unaveny...a je to bez plaču a masaž neodmietne... 😀

jenis
28. feb 2007

To aku kasicku davate na vecer? Ja som ešte žiadnu neskusila. Poradte. To davate z flasky?

mario
28. feb 2007

Ja som jej dala ryžovú od Nutrilonu a lyžičkou, papá ako profík, takže žiadne fľaškovanie, je od 4. mesiaca a chutí aj maminke a tatkovi. 😝

laurajana
1. mar 2007

sillas presne ako pises, sem-tam u nas okupe tatino, ale to masirovanie a mastickovanie beztak caka na mna...a ja kupem rada, ked si predstavim ako si poplava tak mi je super...

nas zaspinka po kupani, o tej 19:00 niekedy do pol osmej mu trva kym ho "uspavanka" uspi, ale si pripadam ako pokazena platna, ktora spieva dookola to iste aj 10x musim sa naucit nove uspavanky, dufam, ze budu ucinne ako ta co spievam. Je nadherne sledovat, ako si hlavku strci pod pazuchu ako vtacatko pod kridlo a spokojne odfukuje, ked ju zacnem spievat, cez den musi byt riadne unaveny, ale vecer to tak stale robi...je to krasne sledovat...ach tie deturence...clovek sa na ne nedokaze hnevat 😖

mario co sa tyka drzania priborov, maly salie ked ma vidi jest, len moje zlaticko je stale na MM tak sa len trha za lyzickou, ale nic z toho...zatial len sem-tam vyzivku dame... 🙂

co sa tyka obliekania, tak nas maly neznasa ciapky a rukavice...na ciapku nedociahne ustockami, ale rukavice dovtedy trha kym sa mu nepodari ich zvliect 😝

som sa rozpisala...ci to bude niekto citat neviem 😀

viktoria
1. mar 2007

no ani náš malý neznáša čiapku a ani overal alebo bundu, a rukavice tie mu ani nemôžem navliecť lebo tak sa vrtí, a po novom spí vonku tak hodinu potom sa zobudí a začne vystrájať, už keby som ho mohla dať sadnuť do kočiara aspon by videl svet a možno by bol ticho...

renca3
1. mar 2007

Aj u nas ide stale ta jedna uspavanka. Ked "prepnem" na inu, pootvori oci. 🙂 Tie co uz mate zubacov, nehryzu vas obcas pri papani? Nam sa stane, hlavne ked uz netecie. 😅

laurajana
1. mar 2007

renca... jasne nie a nie prepnut, inak su kukadla hned otvorene 😀

martina236
1. mar 2007

baby, uspavate na rukach a potom prelozite do postielky, alebo hned v postielke? my sme do dnes zostali pri uspavani v kociku. vlastne cez den spi iba v nom a vecer prelozim do postielky. neviem si dost dobre predstavit ako sa odnaucime. 😝

jankamanikova
1. mar 2007

Ahojte!
Mata - mi sa uspavame na rukach a na lopte tak mierne pohupujem. Nevadi mi to. Vychutnavam si to a sme takto obidvaja stastni. Nasho Janika sme tak uspavali do 13 mesiacov a potom ho tatino naucil spavat v posteli, ale musel byt niekto pri nom. Tak zaspava doteraz. Ked je pri nom tatino, tak citaju a rozpravaju rozpravky. A ked som pri nom ja, tak chce iba moje vlasy 😀 .
A predstavte si, ze Matusko opakuje po nom a tiez zacina chytat moje vlasy a veeeelmiii sa tesi!
V kociari sme nikdy neuspavali, len ked chodim vonku, tak vtedy si Matusko pospinka.

Inac su dobre tie CD pre deti (pozri wwww.koncertypredeti.sk), tam kopec pesniciek a deti ich budu milovat (aapon nas Janik ich zboznuje).

jankamanikova
1. mar 2007

Inac mame za sebou dalsie "zurky". Vlastne od piatku poriadne nespim a tuto noc som ani oci nemohla zatvorit. Matusko len kaslal, slinil ... A dnes som mu objavila dole, ze mu idu tri zubky naraz. Este nie su prerezane, ale kazdu chvilu budu (dufam). Zajtra ideme na kontrolu na usne, tak som zvedava. Jany nemoze ist so mnou, takze som zvedava ako to zvladnem s dvoma detmi 🙂 .

renca3
1. mar 2007

Janka aj Teo objavil vlasy. Nie pri zaspavani, ale ked ho drzim na rukach a taha o dusu. 😉
To som este nepocula, ze 3 zubky dolu naraz. To mate pestre... 😒

No Leo uz spííí, snad nebude zase chory.
Takze drahy uz otvoril flasu, tak ja pojdem. Caute.

zuzka111111
autor
1. mar 2007

ahojte maminky som tu dlhsie nebola ... ☹ ale co sa uspavania tyka tak ja uspavam na rukach manzel ju zatial nikdy neuspal ked ma vidi tak pistiii a uz asi 3 den ju uspavam v postely ze pri nej lezim a ona mi chyta nos usi vlasy a dava preteky do ust a taha usta a skrabe juuuj

a inak uz asi 5 DEN je nejak nevolno kruti sa mi hlava a je mi nejak divne tak len dufam niesom tehotna 😒

mario
1. mar 2007

Laura, neboj čítame! Ani my ešte nepapáme pravidelne, tento týžden sme papali kašu dva krát a to len pár štipiek, tvári sa tak šťastne, že so mnou večeria.
Uspávanie, to je u nás mordor, trvá min dve hod a striedame chôdzu, prsník.
Vlasy nepoužívam, lebo tie moje majú asi 70 cm a to už je riziko, že ju budeme musieť vystrihnúť.
Renca a pán renco nazdravie!

mario
1. mar 2007

Zuzka srandičky?? 😲

jankamanikova
1. mar 2007

Ahojte!
Zuzka - aj my sme si mysleli, ze sme tehotni. Mala som vsetky tie priznaky a tesila som sa na dalsieho drobca 🙂 . Uz sme vymyslali mena. Ale kedze u nas kupuje tehu - testy Jany, tak ja som bola v pohode. Ale on raz kupil test a ja som si ho urobila a co? Necakame babenko. Joj, aj som bola smutna, lebo sme sa uz tesili, ale skonstatovali sme, ze takto ma byt. A aj tak sme chceli dalsie babo tak o dva roky, takze si pockame. Zatial som nemala "m", takze sa spoliehame na to, ze kojenie sposobuje "zatial" neplodnost. Uvidime!

renca - prajem romanticky vecer 🙂 ...

renca3
2. mar 2007

Ja si to svoje dieta poznam, isiel nejak podozrivo skoro spat a dnes sa zobudil s teplotou. 😒
Inak Leo je nasa naj antikoncepcia, lebo kazdy vecer jeden alebo druhy pri nom zaspi pri uspavani. A vcera to zlyhalo... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre