Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
18. nov 2006

Tiez si myslim, ze coskoro ich ma babo i ked by som sa rada mylila. Je to este velmi skoro.

jankamanikova
18. nov 2006

Ahojte ... mna kazdy presviedca, ze ich Matusko nedostane. Ze ma este imunitu odo mna z bruska a aj preto, ze je kojeny. Ale moja lekarka (velmi mudra zena a mamina styroch deti) mi vravela, ze ho musim od Janika izolovat. Ze aj ked je chraneny mojou imunitou a mlieckom, je velmi slaby na to, aby sa branil voci tymto "chrobacikom". A povedala, ze deti do troch mesiacov by sa mali chranit voci tymto ochoreniam. Takze ich musim oddelit od seba, co je nemozne, lebo tu nemame rodinu a Janicko aj tak Matuska stale objima, aj ked spime oddelene - Janik s tatinom a Matusik so mnou. Ja mam pocit, ze to dostane. Aj ked by ma potesilo, keby ich nemal. Ale zase cim skor, tym lepsie. Janik to zvlada super, akurat sa stale chce skrabkat a tak ho stale motivujeme, aby na to nemyslel Mozno, ked to bude mat Matusko, nebude to az tak vnimat ako Janik. Ale velmi by ma mrzelo, keby tie kiahne mohli nieco v organizme Matuska zasarapatit.

sisidl - Matusko ma 7 tyzdnov. Ako to zvlada Vasa malinka?

sillas
19. nov 2006

jankamanikova..
no držím ti palce, aby ste to už všetko zvladli, či už s jednymi kiahnami alebo s dvomi.. 🙂 maš toho vela ked ti nema kto pomôcť,medzi mojimi detmi je rozdiel 4 roky a teda neviem si predstavim menši rozdiel..musi to byť riadna nahanačka, síce vela zaleží od toho ake su deti.

ja som sa velmi bala kiahni ked som bola tehotna,lebo ja som ich ešte nemala, takže ked ich donesu domov zo skôlky, tak budeme vypupákovaný traja.. 🙂 🙂

renca3
19. nov 2006

Uz ste poculi o zaockovani proti kiahnam? K nam to este neprislo, ale v Cechach a vonku sa to da zaockovat. Suseda si chce vonku kupit vakcinu a dat zaockovat malu aj manzela. Vraj to uz nikdy tie kiahne nedostanu. Ani na fore som tuto temu nenasla. Neviem, ci je to dobre.

sillas
19. nov 2006

tak to som nepočula ani ja, to bysa zišlo mne, lebo že vraj v dospelosti to už nie je bohviečo prekonať.

sisidl
19. nov 2006

..JANKAMANIKOVA..NO MY UZ TO MAME USPESNE ZA SEBOU.NASA VERONIKA MA TIEZ SEDEM TYZDNOV. BOLA CELA BODKOVANA,DAVALA SOM JEJ FENISTILOVE KVAPKY,NASTASTIE NEMALA TEPLOTY TAK BOLA CELKOM V POHODE,SEM TAM TROCHU NERVOZNA KED JU TO SVRBELO.NAJHORSIE BOLO NA TOM ZE SME NEMOHLI CHODIT VON,ALE JE TO STASTNE ZA NAMI.JA SOM SA SNEZILA DETI IZOLOVAT,VERONIKA BOLA SKORO STALE VONKU V KOCARI,OZAROVALI SME IZBY HORSKYM SLNKOM..NEPOMOHLO..
A PO DVOCH TYZDNOCH SA NAM VYHADZALA AJ VERONIKA.KED TO MA DOSTAT TO DOSTANE,JE TO SIRENE VZDUCHOM.. ALE PREBEHLO TO FAJN.

jankamanikova
19. nov 2006

sisidl -blahozelam k uspesnemu ukonceniu kiahni. A nema Veronika (krasne meno ste jej dali) nejake jazvicky? Zvladla so super? Tak ja som zvedava na Matuska, co to bude, az to bude. Jasne, ako hovoris, ked to ma dostat, tak to dostane, aspon budu mat tie deticky pokoj.

ikulka
19. nov 2006

sillas ty si nemala kiahne? lebo ani ja. ale zatial malá nemá kde dostať, aspoň dúfam, nechodím s ňou zatial moc medzi ľudí. u dospelých to má vraj omnoho ťažší priebeh

sisidl
20. nov 2006

..jankamanikova,,dakujeme. 🙂 Veronika nema ziadne jazvycky,pomalicky jej tie chrasticky odpadavaju,uz je to v poriadku. Prajem aby vam to dobre dopadlo.
,,ikulka,,moja svagrina tiez nemala kiahne a jej dcera ich tiez doniesla zo skolky no a chytila ich aj ona je pravda ze dospelaci to znasaju omnoho horsie,mala vysoke horucky a vyse mesiaca sa toho nemohla zbavyt a mala ich uplne vsade,ale uplne..

ikulka
20. nov 2006

no veď práve dúfam, že ich nedostane zatial ani drobec. ešte je maličká, ale neskôr ju nebudem izolovať, radšej nech ich má ako dieťa ako potom neskôr.

sillas
20. nov 2006

ikulka...no tak nie som sama..neviem si to predstaviť..včera sme to prebarali doma, že ked to mala donesie, tak bude mať doma hotovu nemocnicu.. 🙂 no neviem si to predstaviť, no ale hlavne že som ich nemala ako tehotna. lebo toho som sa obavala..

sisidl..
ani mi nehovor, že to malo taký priebeh, aj moja suseda to mala, ale ona to celkom dobre zvladla, akurat že musela mať na rukach rukavice, aby sa nedoškrabala..hehe

laurajana
20. nov 2006

ahojte babenky, presne tak ak je rec o kiahnah je 100x lepsie ked to ma babo ako babatko nez ako dospelak, ja som ich mala nejak v 18rokoch a bol to plny uzas, des, sama bodocka, este aj na miestach o ktorych sa mi ani nesniva 🤐

ikulka
20. nov 2006

no ja sa tiež hrozím, že ako to bude, keď ich dostanem spolu s malou. kto sa bude onás starať.
laury drobec je riadny chlapisko, určite máte z neho veľkú radosť.

laurajana
20. nov 2006

ika...to prave, ze je riadne tazky a tuto noc mi ho podaval z postielky manzel, lebo ja uz fakt nevladzem co sa tyka vyberiania z postielky, chovam ho po leziacky, teda uz to fakt nie je babatko 🙂 co narobime, ten cas tak leti a my starneme 🙂

ikulka
20. nov 2006

ale laury, veď zase až tolko nemáme. a drobec aj keď je veľký je stále malé bábätko. ja zase našu musím stále nosiť na rukách a aj keď má "len" 4kg, celý deň ju nosiť, tak to mám už tiež dosť.

laurajana
20. nov 2006

ved prave sme mlade maminy, neviem kolko rokov mas ty, ale ja citim ze starnem 😀 😀 😀 ...4kg Ti zavidim, my ideme teraz po 2tyzdnoch a minule mal 5880, kedze ma tendenciu pribrat za tyzden +700g tak ratam s tym, ze mame pekne do 6,5kg ak nie viac, uvidim v stredu...uf...keby so ho mala nosit ako ty tak asi umrem, ja som take tintintko takze mi to robi dost problem

ikulka
20. nov 2006

no tak to je teda dosť. jamám problém s mojím drobcom, tvojho by som asi nezvládla. tiež nie som bohvie aká konštrukcia, mám 55 kg a dosť ma bolí chrbtica. inak mám 26 rokov apodľa tvojich fotiek tipujem, že asi ani ty nemáš o moc viac.

renca3
20. nov 2006

lauri, to vas je uz dost. daj vediet v stredu presnu vahu. my pojdeme vo stvrtok po 6 tyzdnoch, tak ani netusim kolko maly ma.

laurajana
20. nov 2006

renca3 jasne je nas dost a dost...nie je tucny, ale tazky zarucene 🙂 ooo tak ika ty si este lepsia linia, ja mam 65 ale vzdy som mala tazke kosti "dobra vyhovorka" ...ika napodobne ale o rocik viac takze mam 27 🙂

sillas
21. nov 2006

caute baby...
ja tiež netuším kolko vážime, mali sme ist do paradne zajtra, ale dr, nerobi, tak až o týžden, takže to bude po 5 týždnoch, tak som už velmi zvedava že kolko budeme važiť, ale týžden si ešte musím počkať.
my sme mali tuto noc dost zlu, zaspal až o pol dvanastej, bol nejaky nekludny, a rano ked vstal o piatej, tak zaspal až o siedmej na polhodinku, potom sestričku "vyprevadil" do škôlky, a šlofíka hodil až teraz. tak dufam, že bude cele doobedu, lebo mam robotu. 🙂
a čo sa týka tých kíl...tak ja mam ešte stále 3 kilo na sebe, začala som cvičiť minuly týžden ale mala som už v piatok svalovku, tak som to stopla...no a už by som sa mohla zase rozbehnuť. 🙂

laurajana
21. nov 2006

ahojte babenky, my ideme sillas nakoniec do poradne v piatok, pretoze zajtra som objednana ja k dr. a nijak mi to nevyhovuje, tak som sa informovala u dr. a mozme prist v piatok - to je fajn...mozme si ruky podat co sa tyka spanku, tiez maly tuto noc mal akusi nekludnu, ktovie ci to bolo pocasim ci cim, neviem...
cvicenie? Baby ja sa hanbim, ja jedine tak aktivne prechadzky, ale nikdy som nejak necvicila skor som chodila bicyklovat, co sa teraz neda...pekny dnik

okta
21. nov 2006

ahojte, tak my sa pridavame k vam 😉 tato noc bola hrozna, maly zaspal az o deviatej, inak spi od pol osmej. Zobudil sa o pol druhej a len obcas si na chvilku zdriemol a tvrdo zaspal az teraz. Bol taky nekludny, ze pri papani mi poskodil bradavku - urobil sa mi tam taky biely fliacik, ktory strasne boli a z toho ma boli cely prsnik.Nemozem z neho uz ani kojit, ani odsavat, tak pracne rucne odstriekavam. Neviete co by to mohlo byt a co s tym?

laurajana
21. nov 2006

okta presne tak, az teraz mi zaspal maly takym tvrdsi spankom v noci bol nekludny...neviem co to bolo...ale asi utlm z pocasia...ooou to s tou bradavkou to musi boliet aaaaaaaaaau...pouzivas masticku na bradavky aj preventivne, ci nie? Ja si davam sice len obycajnu calciovu masticku na bradavky, ale aspon nieco, nemam ziadny problem...a ty? Pouzivas nieco?

zuzka111111
autor
21. nov 2006

kocky pripajam sa mali sme to uplne podobne ako okta az na tu bradavku daj si kalciovu mast ale vraj naj je mlicko tvoje s tym si to potieraj...

inak som to uz pisala ako novu temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... nemate s tym skusenost??

bellasandra
21. nov 2006

Okta masticku pouzívam z DM- babylove -mama..velmi dobra..netreba ju pred kojením davat dolu 🙂 , mne pomohla..dávam aj preventívne

laurajana
21. nov 2006

zuzka ano materske mliecko hoji najlepsie a preto ked koji vzdy si nejaku tu kvapocku necham na bradavke akoby zaschnut je to vseliek 😎

okta
21. nov 2006

dakujem vam za tipy, calciovu masticku som pouzivala na zaciatku,aj materske mliecko, aj nejaku homeopaticku, no moc mi to nepomohlo, potom som zohnala tu z DM ako bellasandra a ta zabrala, davam si ju aj preventivne, no na toto, co sa malemu v noci podarilo 😕 , to nepomaha. Tak ostava asi len mastit a vydrzat.

laurajana
21. nov 2006

okta - par maminiek poznam, co hovorili, ze koja aj ked ich bradavky "brutalne" bolia, jednoducho aj napriek natieraniu a opatere maju krvacajuce a popraskane...uff to musi boliet, ale ako spravne maminy vraj musia vydrzat...och musi to byt hrozne, aj Teba to tak velmi boli?

okta
21. nov 2006

Laura,no ...boli to dost. Taka som bola rada, ze som sa vyhla krvacajucim bradavkam, hoci na zaciatku som ich mala citlive, no myslela som si, ze uz sa mi nic nemoze stat. Obdivujem vsetky mamicky, ktore koja s krvacajucimi a popraskanymi bradavkami, lebo ja mam "zniceny"len kustik a je to hroznaaa bolest. No ako pises, treba to vydrzat.

renca3
21. nov 2006

Okta, drzim palce, nech sa to rychlo hoji.
Ja som bola dnes cvicit. Drobec to zvladol so mnou. Zajtra, pozajtra je tu zarucene svalovica.
No a este som sa dnes dozvedela, ze v skolke su kiahne, tak fajn. Takze cakam, kedy pridu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre