Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
2. mar 2007

Ahojte,

janka, to je fajn ked zaspavate na rukach, ste na to nauceni a vyhovuje vam to. to keby som ju potom pustila z ruk, hned by bola hore. ale ze ho vladzes, klobuk dole, lebo ja by som mala vytahane ruky. Matusko je riadny suhaj 😉. ked som ju skusala uspat na lopte, vzdy jej prislo spatne i sa povracala, ked bola asi 2 mesacna 😲 .

zuzka, presne si opysala situaciu, ked som ja malu uspavala, teda skusala uspat v posteli. zaujimalo ju vsetko naokolo, hlavne ja, moj nos, usi vlasy, skriabala, presuvala sa, obracala sa, ach jaj...

mame navstevu, vcera dosiel ocino, tak sa sem dostanem pomenej, lebo sa snazim porobit veci, kt. inak nestiham, hlavne mimo domu. a vecer uz vobec nie, pretoze mame PC v izbe, kde ocino spi...

vcera som bola na akupunkture. tak som sa konecne odhodlala. kvoli tym mojim padajucim vlasom. stravila som tam 1,5 h a caka ma asi este 5-6 sedeni. uvidime, aky bude vysledok...

martina236
2. mar 2007

renca, co vas to zase prepadlo? viroza??

mario
2. mar 2007

Renca, žeby zuby? To by bol ten lepší prípad, daj vedieť, ako ste. 😝

renca3
2. mar 2007

Ja ti neviem, co to bolo. Rano sa zobudil s lickami od teploty ako Marusia a po 2 hodinach tu behal a skakal uplne studeny bez teploty. Ziadne priznaky choroby. Uvidime co bude cez vikend. 😉
Odpadol mi kamen zo srdca, lebo ked som si predstavila ako tu budem stahovat a kontrolovat obom teploty... 😒

mario
2. mar 2007

To budú tie detské švindle, môj junior ich má dodnes, padne s teplotou a o dve hod sa zobudí úplne fit. 😝

viktoria
2. mar 2007

tak aj my sme dnes boli pri doktorke lebo Tobias včera soplil a strašne mu to tam rapčalo, no priedušky má čisté a vraj mu idu dalšie horné zubky a to dokonca vraj až 3. tomu velmi neverím, sice horné dasná má opuchnuté, no a včera mi zaspal okolo 20:00 a vstal až o 7:00, bola som z toho normálne hotová, aj som ho dnes odvážila tak má skoro 9500 g 😀

bubatinko
2. mar 2007

ahojte babenky tak vcera rano som Sebastianovi nasla prvy zubok 😲 konecne vyliezol von 😀

zacala som mu varit papanie doma a dnes prvy raz zjedol vsetko co som mu uvarila 😲 som len pozerala ze ako mu to chuti........... robila som mu brokolicovu kremovu polievocku spapal cca 200ml...

inak dnes oslavujem trochu maly ma presne pol roka ....

ale akosi ma chyta depresia ... neviem z coho stale som posledny tyzden kazdym dnom unavenejsia, nic ma akosi nebavi .... aj vy mate obcas taky pocit??

mario
2. mar 2007

Bubatinko gratulujeme k 6.mesiacom a aj spapaniu polievky.
Daj vedieť aj nám budúcim prikrmovačkám, ako si varila tú dobrotu.
Depky nemávam, pri mojom manželovi nehrozia, ale únavu mám permanentnú. 😝

sillas
2. mar 2007

bubatinko,...blahozelame...no a o depresii viem svoje....ja ju mám tiež ale ajz toho že sme chodili viacej s malym po lekároch..potom do toho tieto danove priznania, pozde chodím spať, maly v noci 6 krat papa..uvana jak blazen..ale u mna je to normálne v tomto období...a onedlho príde jarna unava... 😀
viktoria...tak to je váha, ja nevládzam tohto môjho na rukách...ale toho tvojho by so už asi nezvládla..., ved keby chodil, tak by si mysleli, že už má aspon rok.. 🙂
mario...mne s unavou prichádzaju depresie.. 😠

ja som dneska malemu navarila zemiačik, mrkvičku, karfiolik, do toho som dala kusok kuracích prs vyvariť, petržlenovu vnať...uvarila, zeleninu som pretlačila a dala do toho vodu v ktorej sa to varilo aby to bolo riedke ako polievočka...a predstavte si..CHUTILO, ale ja mu ešte vela nedávam, zjedol asi tak odhadom nejakých 70-80 ml a za tým mliečko.

bubatinko
3. mar 2007

sillas ved to spapa pekne 70-80ml to je dost ... ibaze ja u mojho so zemiakom nepochodim kde je zemiak to nezje....

dakujeme za gratulacie 😀

inak snazim sa bojovat s tou depkou ale nejde to ..... pravdu povediac moj manzel ma akosi v nicom nechape a pomaly mam pocit akoby sa od vsetkeho distancoval.... ☹

renca3
3. mar 2007

bubatinko, gratulujeme k pol roku.
Ak mas tie depky dnes, tak je to aj pocasim. Taky uprsany den na spanie.
😒
Citam, ze ste sa rozpapali. Aj vahu maju peknu poniektori.
My sme zatial len na MM a maleho vaha na nosenie mi vyhovuje. Uz som spominala, ze nemozem pri nom vysavat, lebo hrozne place. Tak som vysavala s nim v klokanke a myslela som, ze pridem o krize. No neviem, ked zacnem prikrmovat a este naberie nejake to kilo, bude si to musiet asi odplakat. 😉

mario
4. mar 2007

Na depku poznám jeden dobrý článok v marcovej Mamine úplne vzadu, je od jedného tatka a naozaj poteší, asi sa tam nájdeme všetci.
Ešte mi skúste prosím poradiť, kto máte skúsenosti so značkou Next, či veľkosť 80 bude na jar vyhovujúca, ked je moja malá úplne štandartných rozmerov, alebo mám objednať väčšiu, dík. 😅

sillas
4. mar 2007

no tak maminu nemáme..... ☹
čo sa týka rých rozmerov, ja čo mam NEXT-ky mam z pod ruky a na tom su číslovania podla mesiacov a na vahu, takže ti v tomto neporadim, ani na jednom nemam velkost v cm..
najlepšie je keby ti to vedel niekto pomerat, hlavne šírka pod pazuchami.

jankamanikova
4. mar 2007

Ahojte!
Viki - super vaha, blahozelam!

Bubatinko - prajeme vsetko dobre k polroku a prajem dalsi krasny polrok plny prekvapeni a dobrodruzstva 🙂 .

renca - ja mozem vysavat, fenovat vlasy, mixerovat a v pohode. Dokonca Janik mi sam povysava vsetko a Matusko sa z neho smeje 🙂 , to vysavanie mu trva asi pol dna, ale on je stastny a ja spokojna, ze ma program.

mario - mam pocit, ze na jar jej to bude asi velke, ale v lete a na jesen by to mohlo byt. Ale aj keby jej to bo trochu volne, to nevadi. Ale Next je dobra znacka. Ja mam zo sekacov take "nextovky" a som spokojna. Je tam vsak cislovanie podla mesiacov.

Inac sme na vychode a tesim sa, ze pojdeme na zapad. Inac ta Nitra - my mozme tam ist v stredu (7.3.) alebo v sobotu (10.3.). Najviac nam vychovuje ta streda. Uvidime sa tam niektori?

mario
4. mar 2007

Laura dakujem!
Janka a Silas, tiež dakujem, asi objednám teda 6-9 mesiacov, snád to bude dobré.
Ja by som aj mohla v stredu do Nitry, musím zistiť, ako má manželík klientov. 😎

sillas
5. mar 2007

takže prve stretko je už na svete...len nas potom baby tie ktore tam nebudeme neohovárajte. 😀 😀

mario...ale v lete už budu naši krpci 9-12...či to na teraz chceš?

cipka
5. mar 2007

Takže tá stretávka vyzerá na stredu?

Ozaj, máme v rodine dalšiu kočku, bratovi sa narodila v piatok, tak sa vytešujeme, chlapi ju už zapili (na druhý deň mali problémy so žalúdkami a hlavami), teraz sa čaká, keď prídu domov. Možno ju dnes pôjdem pozrieť do nemocnice. Také je to už vzdialené, ked naše detičky boli ešte s nami v nemocnici,však?

laurajana
5. mar 2007

ahojte babule, tak je po víkende ako rýchlo to ubehlo...v piatok sme absolvovali oslavu kolegyninych narodiek a maly bol uzasne prisposobivy, som na neho hrda...hlavne co sa tyka chalanov zabavali...sranda a on bol nad mieru spokojnucky. Vcera sme dosli domov a dnes som ho hodinu uspavala...velmi plakal...zjavne sa zas prejavili zubky, po krotych nie je ani stopy, okrem naliatych dasienok...

sillas taaaaaaaak presne - neopovazte sa ohovarat 😀

mario nie je zac dakovat, snad mu to bude perfektne...ta velkost a isto bude na zjedenie, vsak pridas foto a potesime sa s Tebou, no nie? 😅

cipka blahozelame k miminku a dalsia baba...baby aj ja chcem, dajte radu ako na to? Este mame cas, ale aby sme vedeli ako sa "robia" baby 😀

renca3
5. mar 2007

Ja mam jeden recept. Vychadza to tak na 80-90 %
Je to podla veku rodicov. Ak je matka blizsie za 7-nasobkom vekom, mala by byt baba, ked otec mal by byt chalan. Teda vek pri pocati.
Napriklad. Matka ma 26 rokov, otec 29. Otec je len 1 rok za 7-nasobkom, matka az 5 rokov, mal by to byt chalam.
Matka ma 29 rokov, otec 30, mala by to byt baba. Matka je len 1 rok za
7-nasobkom, otec 2 roky.
Nam to podla toho vychadza. Inak som tomu neverila.
Skuste si to vypocitat, ci to plati aj vasom pripade. Neplati to zrejme pri rovesnikoch.

sillas
5. mar 2007

renca..zaujímava metoda, hned som to začala počítať ale u nas to vyšlo iba v prvom prípade, teraz v tomto nie, ja som pri prvom mala 25 - muž 27, takže bližšie som bola ja a je to baba, a teraz v druhom prípade ja 29, muž 31, takže to vychádzalo zase na babu a je to chalan...a inak mi tiež podla nejakých výpočtov podla plodenia vraveli že to bude baba.. 😀

laura...no a čo sa týka ako na baby..neviem, ja presne viem kedy sme splodili deti, prve som si urobila JA a to druhe manžel...takže ja viem robiť iba baby...xi xi 😀

mario
5. mar 2007

Teda Renca to je recept, zložitejší ako na tie torty, ale ked som to prepočítala tak to vyšlo. Aspon jeden recept, čo mi vyšiel.
Tie veci chcem malej teraz na jar, chcem rifle a nejaké tričká, tento mesiac sa chystáme krstiť, tak jej aj tak musím niečo pozrieť, nejakú dobrú súpravu.
Na stredu hlásia 15 stupnov, to by bolo fajn. 😀 😎

sillas
5. mar 2007

mario...prajem ti príjemný nákup...na mna je tá značka draha...takže ja ju kupujem už iba obnosenu... 😉

ved to už je čas potom odhodiť fusaky,nie?

laurajana
5. mar 2007

😀 tak kraaaaaaaaaasne sme si nakuchtili 😅

15°C??? Ty to je kraaaaaaaaaaaaaaaasa fusaky do kelu..milujem teplucko ste ma potesili... a tie babenky, snad sa nam raz zadari...

renca3
5. mar 2007

Baby, a o com je ta Nitra? To akoze vystava a chodenie po pavilonoch?
Mozno by bodla taka zmena. Napiste blizsie co planujete na tu stredu.

sillas
5. mar 2007

no ked sa tam stretnete, tak z výstavy asi nebudete mať nič..nie?? 😅

martina236
5. mar 2007

ahojte, myslim, ze vystavu ako taku nenavstivime. sice sme o tom este nehovorili, ale neviem, ci by bolo mudre chodit skupinovo s kocikmi medzi tou masou ludi a ze z pavilonu do pavilonu a obliekat a vyzliekat. navsteva vystavy bude myslim individualna.

renca3
5. mar 2007

Tak napiste kedy a kde. Nie ze by som nemala co robit...

martina236
5. mar 2007

dame vediet

mario
5. mar 2007

Myslím, že najlepšie by bolo Centro pred výstaviskom, je priestranné na takúto akciu, ale ako máte kto plány. Ja ešte neviem, lebo dnes volala svokra z BA, že malý má horúčku, tak uvidím, či nebude musieť ísť manžel pre neho. Chudáčik, tak sa tam tešil, že z toho ochorel. ☹

cipka
6. mar 2007

Ďakujem LAURY sa blahoželanie 🙂

Určite výstavisko nie je ani trochu vhodné na stretávku, tam by sme nepočuli ani jedna druhú a ledva by sme tam prešli. Ak bude plné výstavisko, tak aj parkoviská budú plné..asi Mario mala pravdu,že pred Centro by to bolo vyhovujúce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre