• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Septembrové bábätká 2006

renca, ale mala chodi spinkat medzi 20.30 az 21.00. takze predsa len...
9. mar 2007 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata vieme o com pises, nas maly vsak denne vstava o 6:00 ak nie skor - s tatom do prace :slight_smile: a ked sme uz hore vsetci traja tak on po "rannej ociste" v kuchyni zacne odkvickavat, ze este spinkat...no proste uzas...co sa tyka lejaku, aj mna uspava, nie si sama, no nas nezmar, spinkat asi tak o 12:00 skor nie ani za svet, ako ho poznam...

tesim sa na sportovy kocik, uz ho asi zalozime, lebo ked sa maly zobudi v hlbokom uz nechce byt a vacsinou ma caka este "dlha" cesta domov, aby som ho niesla...takto bude vidiet svet...
9. mar 2007 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laura, takze podobne ako my. akurat zbastila slivkovu vyzivu. celkom jej chutila. pred chvilou vstala, ale spala asi tak 20 min. najskor zalomi pocitam okolo 13.00.
9. mar 2007 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata moj zaspal o 10:45 - este spi, ale predpokladam, ze ked udrie 12:00 bude hore a som zvedava kedy bude mat poobedne spanie, ked tak skoro "zalahol" :confounded: ach jo, asi az ked dojde domov tatik, este ze ma kratsi den-piatky...inak ako sa mate dnes uprsane pocasicko a ako sa chystate travit vikend? :wink:
9. mar 2007 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedze sme si uzili dazda vcera az az, dnes mame pekne pocko a cestou zo skolky pojdeme von. :slight_smile:
U nas vikend - nevikend, ako kazdy vsedny den. Len s tym rozdielom, ze Leo je doma. :wink:
9. mar 2007 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak babuľky, ahojte! Neviem či mi uškodilo strihanie, ale mala som tri dni migrénu, dnes prešla. Manžel je doma na obed a tak dostal kočík a šup von do daždíka, aby nevyschol na staré kolená, ja som zatiaľ ožehlila a povysávala, také tie smiešne pohyby.
Aj my už musíme zadovážiť šporťák, len ešte neviem aký, lebo už je to fakt desné, dvíha sa a chce obzerať.
Slivkovú výživu? Akú Martina? My ešte nič nepapáme, ale už asi začneme,lebo môj gastro dr. vraví, že to nie je otázka dátumu, ale vyzretosti a ked si pevne drží hlávku a sedí s oporou, tak je čas, lebo ten údaj po 6. mesiaci je len zaokrúhlený údaj WHO.
Víkend - príde domov junior- hurá a budeme chystať projekt do školy, manžel variť a piecť, malá sa bude sama bavkať :grinning: :grinning: :grinning: , tak klasicky!
9. mar 2007 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ejha mario "manzel varit a piect" dobre sa to cita...ten moj prave dorazil domov, takze mozem si vraj ist zdriemnut :slight_smile:

aj my sme dnesmalemu kupili ryzovu-marhulovu kasicku a vecer mu ju dame, uz papal vselico a nic mu nebolo...

dnes som kvoli tomu, ze bude spat "zaspinila kolieska na kociku" a spal 15 minut v koci a potom preukrutny plac...to je proste uzas...nuz tak "tato dospal" :grinning: :grinning: :grinning:

idem si nasvietit moju bolavu ruku a potom vegetit...ahojte...
9. mar 2007 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Laura čo je to všeličo? Napíš, nech viem čo jej mám dať, hoci teraz nejak nekaká a tak ju mocť nechcem siliť.
U nás je to so spaním v kočíku podobné, krúžime vždy blízko domu, aby v čase vyhlásenia poplachu z kočíka sme sa mohli premiestniť do úkrytu, teda domov.
Práve mi pred chvíľou oznámila kamoška, že čaká štvrté bábo, to tretie má 10 mesiacov, veľmi sa tešia a ja s nimi. :grinning:
9. mar 2007 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam od Hippu, začali sme jablkovou vyzivou, potom jablcko + mrkva, ryzovo-mliecna kasa...a po jablckovej vyzive sa aj pekne vykakal. Aj ked dr. nam hovoril, ze mimina aj dlhsie nekakaju, co je dosledkom vyborneho materskeho mlieka, nam maly nekaka treti den zhruba...dnes mu idem dat na vecer ryzovo-marhulovu kasu pretoze po tej zvykne dlhsie spinkat :wink:

ja zajtra ak pojdem von prelozim sportovu cas...to je vyhoda trojkombinacie jedneho kocika...tak to bude podla mna rozumnejsie a bude mat maly sliedic rozhlad...

tak teda klobuk dolu 4babo...pane boze...ja by som si to asi...ale nie...prajem kazdemu kto "vladze" :wink:
9. mar 2007 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

Mario, slivkovu od hipp, je od 4. mesiaca a zmakcujuci ucinok na stolicu. mala ju prvykrat.uvidime ten ucinok. a my uz papame aj masko.

sportova cast... ano, aj ja o nej uz uvazujem. len sa k tomu nemam. je zlozena este vo firme u manzela odvtedy ako dosiel kocik. ale uz sa budem musiet k tomu dokopat.

vikend... mala by dojst k nam cipka a family, ale budem jej musiet zavolat, ze manzel je nachcipany, tak sa asi nebude nic konat, aby mala Lucka neochorela.

cize cez vikend si velmi neodychnem. mala bude so mnou a tato sa bude hadam kurirovat. aeste neviem co varit. skuste dat typ.

a este planujem ist vratit cizmy, co som kupila asi pre 2 mesiacmi. lebo neuveritelne ta koza smrdi. v obchode som to necitila, len ked som dosla domov, tak smrdela cela chodba. myslela som, ze to vyprcha, ale kdeze. aj som ich sprejovala impregnacnim aj boxovala aj na balkone boli vyvesene a nic. cizmy za 3000! myslite, ze mi ich vezmu? ani v aute ich nemozem mat, lebo mi je z toho spatne.
9. mar 2007 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my už zeleninku ako tak papame dneska spapal 100 gramov, a už začnem aj ovocím, nechcela som mu davať ovocie kým si nezvykne na zeleninu, no a o nejaké 2 týždne mu už začnem robiť aj krémové polievočky, teda mliečne z prevareného mliečka a zahustene grízikom, tak som robievala aj malej, špenátovu a brokolicovu.
no s našim kakanim je to dosť zle, som si myslela, že ked začneme prikrmovať tak sa to zlepší, ale teda stále je to iba raz za týžden. :frowning2:
A pritom už zje zeleninove polievky 100 gramov za den a hustu kašu zo 140 ml vody,neviem kolko to važi, ale teda 250 gramov inej stravy ako moje mliečko a aj tak nič .. iba cika a cika..a cika..

ja chcem kupiť nejaký športový viete poradiť? ja mam tieť 3 kombináciu, som s tým spokojna, len to je ešte kočík po malej, a jedosť ťažký a ked už začneme viac chodiť do mesta a aj s Luckou, tak by sa mi zišlo niečo lahšie a čo sa aj lahšie tlačí..
viete niektora niečo poradiť, ale len tak do 4 tisíc strop!
9. mar 2007 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som pozerala Peg Perego, sú okolo 4000.-sk a veľmi dobre ovládateľné, ja chcem aj s nánožníkom, aby na jesen a zimu bol pre nás vhodný, lebo do hlbokého bude asi veľká.
Teda vy takto už papáte? A boli ste ticho, ved mi ešte ani zeleninu a vy už mäso, začnem mať výčitky.
Aj malá kaká tak raz za tri dni, ale stále pri jedení tlačí, tak neviem.
Tie čižmy, to je sranda, ale musia ich zobrať ved to hádam ucítia aj oni. :angry:
9. mar 2007 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute.
mario...dlho ta nebolo. Ja na stastie neviem, co je migrena. Ale ako si si pomohla, ked tabletky od bolesti nemozes?
Teda tvoja kamoska kde cerpa tu energiu? Mna ked niekto znamy stretne po dlhom case, tak sa snad zacne obzerat, kde mam tie dalsie dve deti. Asi tak nemam na seba cas. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Musim si zapamatat, kde pisete o tych prikrmoch. Ked zacneme aj my, aby som nemusela dlho premyslat co varit.
Martina...cizmy ti asi vezmu, ale peniaze hned nevratia. Mozno po mesiaci, ked sa vo vyrobe presvedcia, ze naozaj ta koza zapacha. Teda neviem si to predstavit, ako to budu posudzovat. :dizzy_face:
9. mar 2007 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak som si vas tak postupne citala.... dnes mam trochu cas, manzel isiel na nejaky futbal, maly zaspal-vynimocne tak skoro, danove priznania mam uz takmer hotove :wink: , usilovne som pracovala a chcela som ich mat pripravene predtym ako pojdeme do nemocnice. Citam, ze sa mate vyyyborne, aj nejaka stretavka sa udiala :slight_smile: . Mario, ja tiez mavam migreny, no chvalabohu nie moc casto. Najhorsie to bolo v tehotenstve. Teraz sa mi obcas pritrafi, ale zaberie paralen, ved nakoniec, dr. hovorili, ze nic ine ani nemozem, ked kojim. Ja tiez este neprikrmujem, hoci ma to uz laka, 19.3. mame sest mesiacov, tak este pockam. Tak vam prajem prijemny piatkovy vecer a pekny vikend! :sweat_smile:
9. mar 2007 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
okta...no myslela som, ze usilovne zavierkujes.
Kedy idete do nemocnice?
9. mar 2007 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v pondelok rano, urobia mu este nejake testy a zaockuju .... a chalani su uz zdravi?
9. mar 2007 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte
silas ked das jablkovi vyzivku tak sa ti pokaka ze az aj nam to pomohlo :wink:
9. mar 2007 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nedávam si žiadne lieky, ako prišla tak odíde, myslím migréna.
Okta budem na vás myslieť a určite bude všetko v poriadku, ver bosorke.
Renca ja som tiež zvedavá, ako tie čižmy otestujú, ale asi nijak, ked to neriešili pri výrobe, nebudú ani teraz, možno majú odbor pre puch botný. :angry:
9. mar 2007 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
okta...verim, ze teraz budete v poriadku.
Teo par krat za den zakasle. Leo je zdravy. Ale pri skolkarovi nikdy nevies, co bude o dva dni. :unamused:
9. mar 2007 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca, keby o dva dni,,...rano je fit a večer môže byť K.O. :confused:

okta, držím palce ale neboj teraz to už bude určite ok.

Zuzka, no musim skusiť, dneska síce čoto vytlačil..ale malinko. a už plánujem skusiť aj ovocie, tak hadam sa to upravi.

mario...ja mavam tieť migrény asi tak dvakrat do mesiaca a to take že ledva viem držať otvorené oči čo ma bolí hlava a to sa v takom stave starať o deti je riana fuška..
ked som bola tehotna migrény som nemala vôbec ani pri prvom ani pri druhom takže je to mna cele asi o hormonoch, ved preto ženy mavaju migreny a u mužov je to ojedinelé, lebo nemaju také hormonálne výkyvy.. :grinning:
9. mar 2007 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, ste silne, ked vydrzite migrenu bez paralenu, to ja sa vtedy nemozem ani pohnut a nie este starat sa o dve deticky. Tak ano, Renca, mam neter skolkarku a ona je tiez viac doma ako v skolke. Sillas, Risko uz nema tie krce, co si pisala?
Mario...ze bosorka :sweat_smile:, tak teda verim. No ja uz kvoli tomu par noci zasa nespim, ale urobila som "vietor" na oddeleni aj medzi lekarmi v meste, tak o nas v nemocnici uz vie asi aj upratovacka :grinning: . Uz na nas pripravili specialny tim a moja pediatricka uz so mnou ledva rozprava, co je nastvana, ze som sa nespolahla len na jej rady... no co uz, mne ide predovsetkym o to, aby sa malemu nic nestalo a nie, co si kto mysli.
Tak vam vsetkym dakujem, ze nam budete posielat svoju silu, ze budete na nas mysliet a ja sa vam potom ozvem.
10. mar 2007 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
okta...no teraz nema, ale sledujem ho, on sa velmi zapiera a ked je na rukach a nedovolim mu sa vytočiť alebo urobiť to čo chce/ved predsa aby mi nespadol z ruk/, tak sa strašne sili a zapiera sa, až zostane v takom "nepohybe", ale nie je to take ako sa to stalo už 3 krat, boli sme po lekaroch, neurologoch, tak každý povedal že je to krásny zdravy chlapček.. ale stále som v strehu..
ale pekne napreduje, tak myslim že je všetko v poriadku, je z neho maly partizán, plazí sa, dvíha riť a stahuje pod seba nohy..zlatučkýýýýý.
takže myslím pozitívne, lebo už som bola iba kúsok k zosypaniu. Ešte s tou herniou pôjdeme asi do BB.
10. mar 2007 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, Sillas, treba mysliet pozitivne, oni to tie deticky vycitia, ze nieco nie je v poriadku a nam to tiez nepomoze... V BB su lepsi odbornici? Niekto vam to tam odporucil? A nebudete cakat, ci sa to nespravi samo?
10. mar 2007 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no u nas nie je detska chirurgia, všetko rieša lekari pre dospelých, malemu to prelepili, no ale po tým lepidlom mu koža červenala, ked som mu to dala po 8 dnoch dole, tak to mal hrozne červene, v každom prípade su tam aspon nejaký detsky chirurgovia, tak uvidime, mame isť ešte na kontrolu tu.
10. mar 2007 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babuľky bude dobre, len si zachovajte to pozitívne myslenie. Moja malá ešte v brušku dostávala také čudné krče a potom ešte asi dva mesiace, bola som zúfalá, bála som sa epilepsie, ale ustúpilo to a verím že navždy. Tie deťúrence nás veľmi potrápia, mám už skúsenosť s prvým, dodnes mám nočné mory z tých jeho záchvatov a verte, že ked niekto zakašle, tak mne stiahne žalúdok.
Teraz som vyhnala tatka s malou von a ja varím pri Vondráčkovej Best of, práve mi vykypeli zemiaky a tak budem kvôli vám drhnúť sporák. :grinning:
10. mar 2007 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mario...ešteže sa maš na koho vyhovoriť.. :grinning: :grinning: neboj my znesieme..len kydaj kydaj... :grinning: :grinning:
veru vela starosti nam ešte deti narobia, a to je velka pravda, že deti skušaju kolko vydržíme..uff uff
10. mar 2007 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sillas, mario, suhlasim so vsetkym..... :grinning: , my ideme teraz von,aj ked je zamracene.... pa
10. mar 2007 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prisla som sa pochvalit, Saske uz vysiel prvy zubok. :grinning:
A k tej debate kedy vstavaju, tak moja ie spat okolo deviatej a vstava okolo pol deviatej. V noci dva krat kojim a je to v pohodicke :slight_smile:
Závidite??? :grinning: :grinning: :grinning:
10. mar 2007 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule caute, tak my sme dnes uz boli von v sportovej casti a poviem Vam ovela spokojnejsi bol a este aj teraz by asi buval...len nechceme aby bol v noci hore :grinning: tak pekne dajte sportaciky, uvidite, je to super a maju vacsi prehlad, vsak tie nase "drobce" su uz na vanicky privelke, no nie? Hlavne ten nas "valibuk" :sweat_smile:
10. mar 2007 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Laurajana,
ja uz davno nedavam do vanicky, je sice malicka ale nezmestila sa mi do nej a teraz sa jej viac paci. A sediet ju dam na chvilku a ked uz vidim ze sa jej zavieraju ocka tak sup do lahu a spinka. :wink:
10. mar 2007 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok