Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
20. mar 2007

ved super ze si sa do toho pustila .. 😉 inak ja som tam uz davno pisala ale nikto mi neodpovedal 😒

laurajana
20. mar 2007

no uvidime co napisu, asi maju velky zaujem-nestihaju odpovedat 😉 ...juj my sa tak tesime na stretko, dufam ze je nas takych viac 😎

zuzka111111
autor
20. mar 2007

no jasne asi vsetky sa tesime trosku zmeny pro tej materskej a kazdy den to iste vstavanie prebalovanie kojenie varenie uspavanie prebalovanie upratovanie atd.....taka chata bude balzaam pre nas a este lepsie by bolo keby si maminky sedeli a tatkovia by sa starali 😉

laurajana
20. mar 2007

no jasne, viem si to zivo predstavit...som sa smiala, mne manzel hovori, "ja zostanem doma, nahodou budem benjaminko/najmladsi a budem sa musiet este aj o oteckov starat" 😀 😅 ...ten ma ale strach z toho vsetkeho 😀 tak som zvedava ako to nakoniec dopadne, aby sme sa nakoniec nestretli len tak pri "kave" niekde v restike...ak nebudu moct vsetky, alebo vacsina...hm?! Doma vytvorim tabulku tu na tomto PC u mojka v praci toho nema moc co sa programov tyka tak budem doma tvoril...uvidime

zuzka111111
autor
20. mar 2007

aha tu mysleli na nas a urobili ...clapsku chatu z detmi 😀 http://www.tricio.sk/show_article.php?id_ele=27

laurajana
20. mar 2007

zuzka dobra trefa, naaaaaaaaaaadherna predstava....len asi "tazko zatial realizovatelna", no nie? Ked su tie babuliatka na nas nacickane niektore 😅

zuzka111111
autor
20. mar 2007

no ved inak nemate problem ked sa vzdialite??? ja nemozem ist nikam ona ztak neskutocne zacne plakat ze to je hroza az sa zachadza a ked sa vratim tak hned je ticho a este tak zalostne vdycha 😢

cipka
20. mar 2007

Babenky,

aj ja sa pripájam k blahoželaniu dovŕšenia 6.mesiačika pre Šimonku, aj maminku, že to spolu zvládli.

My sme začali s prikrmovaním zatiaľ len mkrvka a zemiak a tiež má problémy s kakanímk, až plače, lebo ju bolí bruško. Zatiaľ som to riešila, že som jej dala kamilkový čaj, ale tiež som počula, že je dobré dať ovocný príkrm, z toho sa lepšie kaká.

cipka
20. mar 2007

Ospravedlnenie pre ŠIMONKA !

martina236
20. mar 2007

Ahojte,

okta, cipka... ano slivkova vyziva od hipp. alebo ako zuzka hovori tiez jablckova. vidim, ze niektori maju problem s kakanim, mne mala kakala v nedelu 4x a odvtedy ma riedku stolicu. neviem, co to ma zase znamenat. zajtra ideme k lekarke na prevazenie...

zuzka... tie kysuce su super. maju od nas hlas.

ake mate pocasie? v radiu som pocula, ze v BA snezi. to fakt? (renca bude mozno informovat)

laurajana
20. mar 2007

matka ahoj, nas mal hnacku a dr. nam odporucil ryzovy vyvar 1PL ryze rozvarit v 1l vody a studene podavat pred kazdym papanim po 3PL trosku prihriate...ale ja plne kojim, neviem ako to potom asi obmedzuje papanie u prikrmovanych deticiek

uuuuuuuuuuuf teda sneh, uz by ozaj byt nemusel...tu u nas striedavo oblacno po vacsine prska...

martina236
20. mar 2007

ahoj laura, akurat som jej davala dnes ryzovu polievku so zeleninou, ale ju vobec nechcela, tak som jej dala mrkvu. tu spapala.
maval ju aj inak sfarbenu. lebo mala ma stolicu dozelena.

renca3
20. mar 2007

ahojte baby.
No normalne som rano ometala auto od snehu. My sme sice trochu na kopci.
Dolu v centre nesnezilo. A muz ma suril, ze co este nemam vymenene pnematiky za letne. Tento tyzden na jar nevyzera. Drobec asi prvy krat zazil padat take riadne snehove vlocky. 🙂

jankamanikova
20. mar 2007

Ahojte babule!
Prepacte, ze tu nie som tak casto. Musim balit a velmi sa mi nechce. NA druhy tyzden stahujeme a velmi sa mi nechce. Vlastne v tomto pcasi sa mi nechce vobec nic robit. A mame tu v TT Misie a chodime na nejake akcie a je to super. Aspon kvoli detom, tie sa vysantia.

No, manzel mi v poslednej dobe zaspava s Janikom, pri uspavani, tak mam smutne vecery a balim. Noci su tazke, lebo Matusko je velmi mrzuty, kvoli zubkom. Ziadne zatial nema, ale najradsej by zjedol "leva", tak ho tam vsetko boli a svrbi. Tak mi ho je luto.

CO sa tyka toho stretka, ja pridem kde chcete. Je mi to jedno, kde to bude a za co to bude. Ja pridem kdekolvek. Nemam s tym problem. Myslim na VAs a drzte prsty pri baleni.

Okta - vsetko najkrajsie, najlepsie, najposobivejsie pri spoznavani sveta s Tvojim Simonkom. Blahozelame!

mario
20. mar 2007

Teším sa, že mám na vás chvíľku! Nám dr. pred týždnom povedala, že má vonku zuby, ale asi vysúvacie, lebo ja tam stále nič nevidím a necítim, tak je nervozna, že manžel zostal tri dni doma a dvaja máme čo robiť, v noci sa prebudí a je hore aj dve hodiny.
To počasie, fuj! Je hrozne veľa chorých, asi to pred týždnom neodhadli s oblečením, vlastne tá zmena dorazí aj naobliekaného.
Na hnačky je vraj dobrý nápoj od Hippu. My máme dosť problémy s vetrami, pri kojení tlačí ako divá a hrozne sa potí na hlávke, neviem, ale nič také nejem.

renca3
21. mar 2007

Mario, vy mate doma poriadnu dracicu (teda este iba s vysuvacimi), ked ste na nu aj dvaja. Tu treba len dufat, bude lepsie. 😉
A nestras s chorobami, uz 4 tyzdne Leo nic nepriniesol zo skolky, tak sme si uz aj odvykli tahat sople. 🙂 ä

Janka...tak prajem chut do balenia.

jankamanikova
21. mar 2007

Dobre rano!
Prajem Vam krasny dnik.
Mario - Vy mate dracicu, my mame draka, tak ich dajme dokopy 😀 , to by bolo, co? Akurat mi ten dracik zaspal, uz aby mu tie zubaky vysli. COsi take som pri Janikovi nezazila. Ale co uz, kazde dieta je ine.

renca - dakuejm! Vcera som pobalila prve krabice (aj mi smutno bolo) ...

okta
21. mar 2007

Dobre rano, tak Renca ako si uzivate sneh v Bratislave? 😅
Dakujem za tie tipy na vyzivu. Nebola som este vcera kupit, ale dala som mu vcera jablcko a to zabralo - vcera kakal trikrat a dnes uz tiez raz stihol.
Cipka, Janka - dakujeme za blahozelanie.
Janka, tak vela trpezlivosti pri balenie.
No Mario, tak sa drzte, nech su tie zubky co najskor von, aby ste mali chvilu pokoj. 🙂
Simon ma uz druhy den sopliky a trochu mu zacervenalo spodne dasienko, tak by to uz mohli byt tie zubky, nie?

zuzka111111
autor
21. mar 2007

dobree ranko .....tych drakov a dracic bude asi viacej mam pocit ze tie septembrove deturence su rovnakeeee 😉 dnes mi lilka spadla z postele jedno stastie ze na vankus uf 😅

janka verim stahovanie nieje nic moc hlavne ked sa ty tam paci ......a kde na vychod ides mozem ta prist pozriet 😉 ked budes niekde blizko aby ti nebolo smutnucko 🙂

jankamanikova
21. mar 2007

zuzka - baleni pri stahovani som zazila asi 5x. TAkze uz mam prax, ale vzdy, ked sa stahujeme, tak nam tak nejak smutno, ale to prejde. Hlavne, ze sme spolu.
Stahujeme sa do Presova, takze predpokladam, ze navstivim Oktu a Zuzku. Ak sa dohodneme, tak prideme. Inac sa dlho v Presove neohrejeme, asi taky mesiac.

renca3
21. mar 2007

Okta, po snehu az ani stopa. To len aby sme nezabudli ako vyzera. 😅

martina236
21. mar 2007

akurat som pozerala nejake albumy. presnejsie album simonko, ma 6 tyzdnov a kiahne. to je teda dost skoro, nie? nie je to nebezpecne? este som sa s takym nestretla.

sillas
21. mar 2007

jankamanikova...a už aj vieš kam mate namierené po mesačnom pobyte v Prešove??

zuzka...nič si z toho nerob ani ja sa neviem pohnut od maleho, včera som bola u lekarky ženskej a niečo povybavovať, s malym bola svokra a on plakal plakal ...a ked som prišla tak sa začal smiať a rehotať..no čo k tomu dodať..xi xi

dneska máme 6 mesiacov!!!!!!!! super, už sa teším...nič proti bábatkam..ale už takýto vek si viacej užívam.. 😉 a ako darček dostane Riško injekciu, lebo sa ideme poobede očkovať.. ☹
darmo život nie je iba o ciciku... 😀

maly spi, tak si idem rýchlo umyť vlasy, lebo včera večer sa mi už nechceloooooo, aby sa ma u lekarky ostatné deti nezlakli..a už po danových šup do kaderníctva.. 😉

martina236
21. mar 2007

sillas... malemu Riskovi prajeme vsetko len to naj,aby bol zdravucky a vsetkych vas luuubil...

renca3
21. mar 2007

sillas, gratulujeme k pol rocku. Aj ja som sa uz objednala ku kadernicke o tyzden. Uz som postihala asi 5 kamaratok, kt. som odkladala, ze po danovych.
Hned sa lahsie dycha, ked viem, ze nic netlaci do roboty. 🙂

okta
21. mar 2007

Jaj, Zuzka, z postele? Boze ja sa uz teraz hrozim tych padov, hoci viem, ze nas to neminie...
Janka, jasne, budem rada, ak sa stretneme. My ideme 2.4. na to ockovanie do nemocnice, tak dufam, ze nebudete prechadzat cez Poprad prave v tom case.
Sillas, vsetko najlepsie k polroku, hlavne vela zdravicka!
Dievcata, ja uz by som si aj chcela vytvorit album - no vsetky fotky mam velke 😒 a tusim je ta velkost limitovana tak ako pri tom profile, nie? Preto som tam supla tu fotku, ta bola akurat - aj ked mam aj krajsie 😀
Maly mi pred chvilou kakal - straasne vela a bol pri tom rozbaleny, a tak pri tom strasne plakal, to sa uz stalo druhykrat. Nema to nejak tvrde, len take kasovite a moze ho to tak boliet? Neviete preco?
Martinka, s kiahnami tak skoro tiez nemam skusenosti, ale musi to byt hrozny strach o dietatko, ked je take malinke.

okta
21. mar 2007

no - k tym fotkam - podstata mi unikla, takze: vy ich zmensujete? Kde to mam urobit?

martina236
21. mar 2007

Okta... mozno to ja robim ako madar, ale skus aj takymto sposobom:
1. pravym tlacitkom mysi-otvor v programe malovanie-hore na liste otvor obrazok- najdes funkciu roztiahnut alebo skosit alebo,

2. pravym tlacitkom mysi odeslat-prijemca posty-zmensit obrazok-profik outlook-OK

okta
21. mar 2007

martinka, dakujem, idem skusit, kym Simon spi 😉

martina236
21. mar 2007

skus a daj vediet. vlastne ak ti to bude fungovat, tak budeme vidiet album 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre