Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
21. mar 2007

no už sme aj späť, takže nas nezaočkovali, kym sme prišli do poradne, tak malemu sa na tavri vyhodili nejaké 4 flaky aj so s bielym stredom, ešte doma nemal nič, takže mama počkať do zajtra, lebo je možno že by to mohli byť kiahne..Lucka ma v škôlke, ale ona zatial domov nedoniesla ale že vraj prenašať môže..tak uvidime..
ale vážime 8850 gramov, skoro som odpadla, lebo pred 2(alebo tromi??? týždnami važil 8200, tak v tomto "veku" je to velký prírastok..no ale aj papka aj zeleninku na obed, aj výživu..a v noci každé dve hodiny..
už ho nevládzem navlačovať. 😀

martina236
21. mar 2007

my sme sa tiez vratili od lekara. boli sme na prevazenie. mame 7330g, teda sillas mame co nahanat 😉
prave si dala mala 1x nohu do ust. doteraz len skusala a skusala a nedarilo sa 😀

mario
21. mar 2007

Silas aj ja ti graulujem k polroku, aj ked je pravda, myslela som, že si trochu staršia 😀 . Riškovi posielam pusinku a veľa zdravíčka!
Možno po danových ani nebude treba kaderníčku, lebo ja som to robila v takej hektike, že ked príde dan. kontrola tak ma ostrihajú už vo vázbe.
😀

sillas
21. mar 2007

dakujeme za gratulácie.....Riško vám všetkých pozdravuje.. 😉

martina...tak teda...tvoja je riadna gymnastka ked už to dokáže...Riško si objavil nohy iba ked sedi, inak ich používa iba ako ventilátor, keby boli teraz horučavy tak si sadnem k jeho noham a mám chládok.. 😀 😀 ruky nohy sa mu nezastavia

mario...dobrá úvaha...dúfam, že k tomu nedojde..ved v juni máme stretko!

renca3
21. mar 2007

caute,
tak palce na nohach chutia aj nasmu. Horsie je, ze musim vymienat ponozky, lebo si ich ozuzle. Pripadne vyzuje. 🙂

okta
21. mar 2007

ahojte, tak vdaka martinke sa mi podaril urobit album, takze uz nebudeme taki anonymni... 🙂

zuzka111111
autor
21. mar 2007

ahojte tak my sme medzi vami dobre drobnuckyyy 6300g a to uz 4m prikrmujeme 😖

a nozky do pusinky davame aj myyyyyy a velmi jej chutia 😀

jankamanikova
21. mar 2007

Ahojte!
Tak nas Matusko papa svoje nozke velmi rad a velmi casto 🙂 . On si ich objavil uz asi pred mesiacov a stale si zobuje ponozky a ma ich taaaakeeee mokre, ze az.
A nadherne sa gula z jednej strany na druhu a pregula uz celu podlahu a tak sa tesi. Takze uz to nie je take babo, ale pohyblivy mravcek 😀 . My sme taky dlhy a chudy, nie sme ako typicke polrocne deti - take baculate a bambulate. On je proste velmi dlhy. Som zvedava, kolko vazi (o tyzden). Mozno vela nepribral, lebo sa velmi vela pohybuje a ked spoji tei nohy k puse, tak to proste sranda. A maly Janik ho napodobnuje a tak mam dome dvoch chrobakov (a ja som treti 😀 ).

Sillas - kresne "polrocnyni" Vam prajeme!

bubatinko
21. mar 2007

ahojkajte vydim ze sa vam dari dobre .... my sa trapime s ekzemom :o( no co uz idu nam uz po prvom zubrku az 4 naraz tak to je uplny des teraz posledne dni ... ale inak je drobec zlaty... ked ho drzim za rucky tak uz chodi v postielke sa uz sam postavi ... a aky je len zvedavy 😀 vsetko ho zaujima a stale mi opakuje ze mama mamam 😀
prajem vam krasny vecer .... 😉

jenis
21. mar 2007

Ahojte, aj moja uz asi mesiac vie dat nozky do pusy. No a najnovsie sa stavia na styri. Je taka smiesne zlata. 🙂 Nevie co dalej tak sa len kolise dopredu a dozadu. Som zvedava kedy pride na to ze treba posuvat rucky a nozky.

Silas pripajame sa k blahozelaniam a Saska posiela pusinku 😲

martina236
21. mar 2007

bubatinko, ty mas doma riadne zdatneho chlapa. ze postavy sa, ja odpadnem 😀 a ze hovori mama. paaani. maly genius. gratuljeme. my tiez blaboceme, kricime, ale este neartikulijeme.

jenis
21. mar 2007

No my sme z tych starsich, ale stat este nestoji, ale rozpravat uz rozprava tiez. bababa, mamama, papapa a kedy ako jej to vyjde. Ked bolo prve mama tak mi az slzicky sa tlacili do oci aj ked viem ze to nie je to prave mama. 😉

martina236
21. mar 2007

sorry za "postavy" sa

jankamanikova
21. mar 2007

No, nas Matusko tiez nevie co skor, ked ja na brusku. Aj by siel dopredu, ale akosi nepochopil este, ze nielen nozicky, ale aj rucicky musi posunut smerom vpred. A tak chodi dookola ako hodinove ruzicky alebo dozadu. Parada.

Martinka - nic neboj, aj Tvoja sa sama postavi, len ju nenut staviat na nozky. Musi to zvladnut sama, bez pomoci. Nic netreba surit (to kvoli chrbtici - bola 9 mesiacov v klbku a potrebuje 9 mesiacov, aby sa narovnala, takze pohoda, mame cas).

petrik
21. mar 2007

silas ja odpadnem z toho tvojho valibuka. 😲
a bubatinko ty mas zas maleho genia. 😉
moj maly petko mal tiez super vahu pred pol mesiacom, no z mojho mliecka sa uz tak nevie najest ale nic ine mu nechuti skusam stale prikrmovat, davam mu zeleninku, ovocie, ale zo vsetkeho sa mu dviha zaludok, zacinam mat strach ze ani nezacne normalne papat. ☹
inak je nenormalne aktivny stale je na brucku a stavia sa tak na nozky. je taky bohovsky ako la snazi a ked sa mu to nedari tak nenormalne nervaci.

jankamanikova
21. mar 2007

petrik - ked babo napina zo stravy, tak mu aspon tyzden nedavaj nic, aby na to zabudol. Jednoducho mu davaj len svoje mliecko a potom zacni s tou mrkvickou. Chce to cas. A vela trpezlivosti, tak sa drzte!

mario
21. mar 2007

Teda ja len čumím, čo tie vaše deťúrence už dokážu, moja je ešte oproti vám len púčik, nohy síce do pusy dáva, ale inak nevie načo sú, prevráti sa na bruško, späť nevie a štvorkovať nám nehrozí. No ale baví ju hlavne čítanie, držím nad nou leporelo a čítame, vtedy sa teší.
Ešte sa neprikrmujeme a tiež mám obavy,že to bude fuška, takto je to zatiaľ pohoda, ale rastieme, takže nás to neminie.
Janka máš dosť škatúľ? V Prešove to ani nevybaľuj! Teda dievča, ako to ty zvládaš, ja nestíham ani na WC. 😝

okta
22. mar 2007

Dobre rano, dievcata.... my sme uz stihli odber krvi a Simon teraz spinka. Ako to tu citam, tak my este mame co dohanat. Nozicky do pusy nedava-este ho to nenapadlo, najcastejsie hovori bm bm bm - to ked sa zlosti a na nozicky sa chce postavit, zatial sa vie tiez tocit dookola, nozickami kopka a chce sa pohnut dopredu, len "zabudne" pouzit ruky.
Rano zasa snezilo-ach jaj, my uz chceme jar.

renca3
22. mar 2007

My si len cmulame tie nozicky. Ani sa neprevalujeme. Najradsej by sa hned rozbehol, pravdaze este sa nevie postavit. Len ked ho drzim, tak sa sponuje.

jankamanikova
22. mar 2007

Dobre rano!
Tam mi uz nemame konecne dazd, tak sa bude dat ist vonku. V noci som zase pobalila zopar skatul, lebo cez den nehrozi. A nechcem ani zatazovat deti. Radsej mame klasicky rezim.
Inac sme sa rozhodli zostat na Slovensku, takze ponuky zo zahranicia sme odmietli (zatial). A pravdepodobne sa budeme stahovat do okolia Novych Zamkov (tak uvidime).
Prajem Vam krasny druhy jarny den!!!!!!

renca3
22. mar 2007

Janka...takze zostavate na zapade. 😅

No aby som malemu nekrivdila, prave sa pred chvilou prevalil z chrbatika na brusko, ale naspat mu to neslo, tak sa jedoval. 🙂

sillas
22. mar 2007

caute baby, tak mame za sebou očkovanie, iba trošku zaplakal, tak som rada, lebo pri prvom očkovaní tak plakal až zabudol dýchať..tak uvídme ako bude večer a cez noc.
U nas to dneska vyzerá na krásny den..

no baby, ten môj Riško je riadny lenivec ako to tu tak čítam, fakt má nohy zatial iba ako ventilátor..ked to bude takto dalej, tak sa presuniem asi do decembroviek... 😀 😀 😀
ked ho porovnávam s Luckou, tak je to velký rozdiel.no ale každý má svoj "štýl".. 😉

zuzka111111
autor
22. mar 2007

sillas mozno bude taky lenivcek pohodlny a ty budes mat klud a tie nase budeme nahaaanat a nahaanat

sillas
22. mar 2007

no tak je nechcem aby chodil skôr ako 11 mesačny...ma čas..ja si chcel leto užiť tak že riško bude sedieť v kočíku. 😉

cipka
22. mar 2007

jéj, kočky...to sú zmeny.
nebola som tu zopár dní, ale čo ste tu napísali...gratulujem všetkým pokročilkom, polročníkom a šikovníčkom.
My sme boli tiež lenivý sa otáčať, i keď sme na to mali...no odvčera sa točí ako "ventilátor", lebo sa jej to páči. Nožičky? Tie si žužle už vyše mesiaca, ako niektoré písali, ponožky často vymieňať. Najviac ma teší, keď ju idem dať spať a ona si medzitým žužle ponožky, tak niekedy aj 2-krát musím vymeniť, kým zaspíme.
Zúbky nám stále nejdú, ale až bud. týždeň budeme mať 6 mesiačkov.
Prikrmovanie sa nám až neočakávane darí, takže sa nesťažujem.
Celkovo je to fajn...a maminám,ktorým ešte nelezú, nechsa tešia, ja to teraz nestíham sledovať ako sa to otočí a kde a ...nebezpečné dieťa to je 😎
Babenky, držkajte sa..hlavne naše detúrence 🙂

sillas
22. mar 2007

cipka aj riškovi chutí z čoho som paf, lebo Lucka vypluvala všetko..tak som rada že aspon z thto nemusím mať stresy..

viktoria
22. mar 2007

no náš maly sa tiež ked leží točí na každy smer ale obratiť sa z chrbta na brucho sa mu podarilo možno len raz aj to začal plakať lebo si ležal na ruke a nevedel ju vybrať, jemu to prevrácanie asi bude trvať dlhšie pretože je dosť silny, ale v postielke sa točí ostošest,
dnes sme boli konečné vonku, svietilo slnko ale kedže fukal zimný vietor bola zima,
prajem všetko naj malým nezbedníkom ktorý maju už polrôčik 😉

jankamanikova
22. mar 2007

Ahojte babenky!
Tak mi mame za sebou dalsi krasny den. Boli u nas moji rodicia. Mali cestu do Blavy, a tak sa zastavili u nas a tesili sa z deticiek. A deticky sa tesili z nich. No, konecne spia, lebo sa fajne vonku vyjasili, hlavne Janik, a boli zmoreni. Som zvedava, aka bude noc, lebo posledne noci su otrasne. Vlastne, "co je to spanok?" ...

Inac balenie pokracuje (v noci).

Inac babule, ohladom tej stretavky - mne to je fakt jedno, kde to bude, ja mozem zobrat aj stan a spacaky a ide sa. A mame take auto, v ktorom sa da tiez spat, takze pohoda. Ja som (a cela nasa rodina) prisposobiva ...

mario
22. mar 2007

Zdravím vás mamulienky! Teraz mi môžete závidieť, lebo ked sa Janka presťahuje do okolia NZ, tak bude pri mne 😀 😀 😀 😀 😀 , hurá, hurá.
Dnes som absolvovala ďaľší pokus pokočíkať si dieťa, po pol hodine nervov prišiel rev a skončilo to tým, že som ju musela vybrať na ruky a kočík som bruchom tlačila pred sebou, bola som ako romka, mohla som do neho čosi pozbierať. Hrozné, vonku super slnko a my sme vnútri ako krtkovci.
Ja sa tak teším, ked čítam, aké pokroky robia tieto všetky naše detičky, ja mám pocit, akoby boli všetky moje. Som mamonár, čo?
Idem večerať, ešte vás omrknem.

renca3
22. mar 2007

Mario...to aby si sa motala len okolo domu, ked idete von.
Zajimave, ze nechce spat pocas vozenia. Aj predtym si ju vyberala z kocika ?
Lebo aj Leo reval v kociku ked sa zobudil, ale ja som ho nevyberala, lebo by som ten kocik nevytlacila do kopca jednou rukou. No proste sme isli s krikom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre