Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
30. mar 2007

Ďakujeme za priania všetkým mamičkám aj detičkám.
My sme zistili, že lepšie spí v našej posteli a tak ju do postieľky ani neskúšam dávať. Keď sa v noci žúruje, tak sa jej vôbec neprihováram a snažím sa ju nejako uspať na prsníku, ani svetlo sa nezapína, proste nech si je vedomá toho, že je noc a basta.
Sedí len, ked ju držím, takže ani v kočíku ju nedávam sedieť, má čas, ona je oproti vám krpček.

laurajana
30. mar 2007

mario presne tak aj my ak sa nahodou snazi "ziskat nasu pozornost" tvarime sa ako "mrtve chrusty" a on nech sa proste nauci ze je noc...ziadne "tutuli mututi a vypravacky..."...a zasa my tiez nesedime, my len "polosedkame" v kociku, zatial sa nam nechce sedkat samemu...

sillas
30. mar 2007

tak tieto naše septembrovčata su lenive, Lucka už krásne sedela ked mala 5,5 mesiace bez opory krásne rovno..a tento valibuk sa iba vála.. 😀 😀 ale ako vidím nie sme sami..
dneska robim Riškovi špenatovu polievku so zemiačikmi, tak som zvedava ako mu bude chutiť, už som mu raz davala chutnať špenat...netvaril sa svetovo, ale ten kusok čo som mu davala na ochutnavanie zjedol.. 😉
baby tie čo už dávate čo dávate papať drobčekom?

laurajana
30. mar 2007

🙂 sillas nevalate sa len vy...to mas pravdu, tento nas zasa nielen ze sa vala ale ked po niecom vystartuje, no beda nechat ho len tak na manzelskej sekundu...minule neviem ci som spominala kym som sla prevratit palacinku odhryzol nam list z kvetu 😀 kolylka jedna

sillas
30. mar 2007

laury...tak som sa teraz nasmiala...Riško by tiež najradšej všetko zjedol a najradšej ma knižky... 😀 a ide sa potrhať za Luckinými omalovánkami.. 😀

bubatinko
30. mar 2007

ahojte no tak budem musiet nanho skusat nieco dalej ale ked jemu sa uz aj vsetky hracky na kociku co ma zunovali.... no co uz dufam ze rychlo zacne chodit aby som uz kocik nepotrebovala 😀

juj ako ten cas leti ani som sa nenazdala a uz v pondelok 2. aprila mame 7 mesiacov ....

krasny dnicek prajem 🙂

martina236
30. mar 2007

ahojte, vsetkych vas zdravim... uz som tu nebola druhy den a zase az do utorka po velkej noci sa neobjavim. ideme k rodicom na vychod.
vsetkym vam prajem krasne sviatky, uzite volno, polovicky, deturence a verim, ze aj pocasie nam vide.pobaleni... mozme vyrazit... caute

laurajana
30. mar 2007

sillas tak si môžu naše drobce rúčkami potriasť keď sa stretnú 😀

bubatinko...no vy ste veliky, teda 7. mesiačikov a to nedávno bol drobček v brušku však...

mata tak cauko a stastnu cestu a krasny pobyt, nech Vam pocko praje...ahoj

mario
30. mar 2007

Zasa som k.o., to nie je dieťa, ale perpetum mobile. Vraj polročné dieťa má byť vonku denne tri hod, to by sme museli byť bezdomovci, lebo nevydrží v tom kočíku ani hodinu.
Junior dnes spí v spacáku v škole, majú noc s Andersenom, cez víkend som sama s malou, lebo ide s tatkom na tanečný pohár.
Počasie je stále na prd, ved fúka taký studený vietor, ale vraj inak ako bez vetrov to už na Slovensku nebude.
Prajem vám krásny víkend, vydarené obedy a pokojné noci.

jenis
30. mar 2007

Hlavne tie pokojne noci mario. 🙂

laurajana
30. mar 2007

hlavne tie krasne vikendy mario 🙂

kazda primierene, ze, to je sranda, kazdej chyba nieco ine 😉

jenis
30. mar 2007

Vikend bude krasny, ked bude dobra nocka. 😀

zuzka111111
autor
30. mar 2007

maminky poradte mi ako obliekate deticky ked je tak teplo ale v tieni ked fuka tak je chladno ....davate pancusky a co dalej?? v kociku mate len deku alebo co ja som z toho uz hotova

renca3
30. mar 2007

Zuzka... pancuchy uz nedavam, len podsite nohavice alebo len teplacky. Sme este v hlbokom zapnuty v tej taske a deku mam v pohotovosti podla toho ci je slnko alebo nie. Body a bundicku. Tu co takmer celu zimu.
Ale na tie Tatry sa zajtra poobliekajte teplejsie. 😉

Dnes bol perny den, Teo zaspal pred pol hodinou a Leo este nespi. 😝

laurajana
31. mar 2007

zuzka co sa tyka obliekanie s tym je asi najvacsi problem, pretoze ak obleciem teplejsie tak v tieni je fajn, ale na slniecku je teplucko, tak potom sme casto soplavucky a ja uz potom fakt neviem, ale obliekam ako pisali babule: pancusky, ponozky, topanocky, gatuse, body, bundicku, ak je chladnejsie aj svetrik a ak je teplo tak mu dam svetrik, alebo bundicku dolu a ciapocku...dekou zakryvam ak je chladno, lebo mame taku hrubsiu.

Dnes je inak chladno, svieti slniecko, ale bez pancuch by som dnes nedala...ale ved to, ze clovek nikdy nevie a preto radsej "vyzbroj" do tasky a hotovo...radsej vyzleciem,ci obleciem, ako by mal zasa nachcipnut...peknu sobotku prajeme maminy

elri
31. mar 2007

Ahojte maminky,

mam polrocneho chlapceka.
Poradte mi ako strihate drobcom nechtiky /hlavne na nozickach/lebo ten moj maly huncut,tak kope nozickami,ze mu ich neviem ani chytit nieto este ostrihat nechtiky. 🙂

renca3
31. mar 2007

Tak potom ked spi. U nas to funguje.

mario
31. mar 2007

nech ich strihá manžel, ked ty kojíš - funguje to

renca3
31. mar 2007

caute babule,
nechcela som to tu spominat, ale zajtra letime do Egypta a zacinam mat z toho zmiesane pocity. Minuly tyzden sme to zajednali Last a len vcera sme sa zacali balit, lebo kedze Leo ochorel, vsetko bolo na vazkach. Este kasle ako stary hrniec, ale navravam si, ze more mu pomoze. Niekedy si ale hovorim
"to nem dopadne dobre". 😵 Takze drzte palce, aby to s nim nebolo len horsie. Alebo aby to nebodaj neschytal aj Teo. Uz mam asi poriadnu cestovnu horucku. 😎

jenis
31. mar 2007

Renca, tak to ti zavidim. Bude mu tam myslim lepsie. Ved tam uz je teplucko ale zober nejake lieky pre istotu. Uvidis super bude. 😎 A nezabudni nafotit krasne fotky, aby sme zavideli. Stastnu cestu. 😀

mario
31. mar 2007

Renci len si to užite a žiadne obavy, bude dobre, keby niečo aj tam sú lekári! S Leom treba chodiť von ráno, ešte kým nesvieti slnko, vtedy je vzduch na kašeľ najlepší a hlavne nech veľa behá, vtedy dýcha zhlboka. Pomôže mu to. Šťastnú cestu!

okta
31. mar 2007

ahojte, tak sme mali perny tyzden... normalne som uz mala abstak 😀
Bubatinko, ja mam s malym presne to iste. Neviem si s tym poradit, dala som ho aj sediet, nepomaha, aj hracky ma v kociari, nepomaha. Ja uz s nim sama ani nechodim na prechadzky, dam ho na balkon alebo je v kociari u rodicov v zahrade. Manzel ho uz chce nechat vyplakat, ale mne sa to nezda spravne, tak ked vyvadza, hned ideme domov - ja ho mam na rukach a manzel tlaci kociar.
Nehty striham v spanku.
Renca, nemaj obavy, vylet dopadne dobre, praem vam prijemny pobyt 😉

laurajana
31. mar 2007

aj my sa pripajame a prajeme krasny pobyt renci a mario ma isto pravdu a dobre poradila, myslim, ze to ona pisala, ze cestuju k moru, aby aj deticky preliecila, nemylim sa?

Pekny dnik vsetkym...

renca3
31. mar 2007

Dakujem vam, uz som kludnejsia. Ved mi tam budete aj chybat. Mozno nejaky internet splasim, aby som vas pozdravila.
Prajem prijemne prezitie sviatkov, maninkam vela vody a malym sibacom malovane vajicka.

sillas
31. mar 2007

vau...renca...prajem krásnu dovolenku, príjemné počasie a nech tí tovji nezbedníci tam zdravotne pookreju..budeš nám tu chýbať budeme na teba velmi velmi myslieť.

bubatinko
31. mar 2007

alra, ja som si maleho naucila strihat tak ze mu pocitam ze: jeden prstek/odstrihnem/ druhy prstek a tak az kym neostriham... a on je v klude lebo vie ze tak to pojde rychlejsie 😀

mario
31. mar 2007

Určite pozeráte TV , vy sa teda máte, ja len odbehujem, uspávame na striedačku malú.
Napíšte prosím vás, aké objemy polievočky a kašičky dávate, lebo tá moja potvorka by sa kojila viac, ako dovtedy, kým iné nejedla.

elri
31. mar 2007

dakujem vam za poradenie pri strihani nechtikov..ak mozem niekedy sa k vam pridam na "pokecik".
Mario-ja davam malemu len zo tri-styri lyzicky,viac nezje a po hodinke ho nakojim.Tiez stale by sa len kojil.V noci uz papal len raz a ako ho dokrmujem zobudi sa na papanie aj 2-3 krat. 😒

martina236
31. mar 2007

ahojte, tak predsa sa len hlasim. skoro som padla na zadok, prideme a dedo Peter doma internet 😀. takze sa tu sem tam objavim vas mrknut.
mario... Karolinka vypije cca 100-120 ml polievky alebo 150- 200g pyre. podla toho aky ma den a hlad. no tu jej vzduch asi prospieva a papa vsetko, ustocka otvara ako vrata, az som prekvapena...
mame za sebou oslavu, mala sa drzala statocne, uz spinka. a ja idem odpadnut, tak mi zostalo zle na zaludok 😝

pekny vecer vsetkym

jenis
31. mar 2007

Mario, len zacinas? Ja ked som zacinala s prikrmami tak sa mi tiez nevedela dojest mliecka za tym. Asi maju strach ze mliecko uz viac nebude tak piju ostosest. Ale uz sa to napravilo. Teraz uz obednajsie kojenie uplne vynechavam a sem-tam aj poobednajsie. Podla toho kolko zje vyzivy.
Takze len trpezlivost.
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre