Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
3. apr 2007

este som stahovala nejake foto janka moze lilka sediet tak v takom sedaku ked sa kupka?? ked este sama nesedi?? mam v albume

jankamanikova
3. apr 2007

Zuzka - no, pokial tam nesedi nejak dlho, tak ju tam mozes kupat. Ale zbytocne jej chrbticu nezatazuj. Ta chrbtica sa musi sama prisposobovat, bez pomoci. Ja davam Matuska na kupanie niekedy lahnut do vane (alebo na brusko) a napustam vodu tak, aby si mohol kopkat a vodu ma tak po uska. Ale mi vacsinou plavame, takze vana je plna vody (az do povrchu) 🙂 .

Inac na fotke ste nadherne a Ty pocuvaj, kde mas tie kg? Na nose? 😀 😀 😀

A co sa tyka tej hrazdicky, skus jej dat len jednu hracku nad nu. A potom jej tu hracku zmen. Nam pomohlo aj to, ze som hrazdicku na dva tyzdne ukryla a potom bola pohoda. Alebo ho davam pod hrazdicku na brusko a jemu sa to tak paci. Ale je individualne. A na to sedenie naozaj pozor 😉 .

sillas
4. apr 2007

zuzka...ste strašne zlatééééééé...
ešte jankamanikova ma resty čo sa týka fotiek, tak janka šup sem s nimi, hádam nás nechceš nechať čakať ešte dva mesiace kým vás všetkých uvidíme, hm???? 😉

laurajana
4. apr 2007

viktoria 10 kg??? UUUUUUUUUUUUUUF presne ako pise sillas, len ja mam jednu vyhodu, ze mam "presilenu" ruku a maleho v noci na kojenie podava ocko, mne by asi vypadol, co ma tak boli

presne tak zuzka, juj este ze tu jankumanikovu mame to je energicka baba, ze? Vsetky nas tu pozitivne nabije...super zena...

Zuzka urcite vyzeras super a ked sa citis "zle" mne cez leto velmi pomaha bicykel, ci kolieskove korcule...super vec

sillas
4. apr 2007

no baby, ja som si povedala že po velkej noci už začnem cvičiť, akože nie nahanať sa za chudnutim, ale aspon aby som sa už necítila ako huspenina, lebo som zmaknuta ako maslo ked ho zabudnete dať do chladničky!!
ja mám doma stacionar a aj stepper, takže by už konečne mohli začať služiť ajna niečo ine ako len na presusanie uterákov... 😀 😀

laurajana
4. apr 2007

presne presne sillas, nech pekne jankamanikova zapracuje a vhodi sem fotocky, nevieme sa dockat a to nam nesmie spravit, ze az o dva mesiace-nazivo nonono jani... 🙂

zuzka presne tak nadherne ste na fotockach, mala krasna ako maminka 😉

viktoria
4. apr 2007

zuzka ty si velmi pekná baba aj malá je zlatá, ale nieže sa ostatne urazíte aj vaši drobcovia su krásni, ozaj teraz vačšinou pozerám fotoalbumy aby som vás na stretávke spoznala, že ktorá je ktorá,,,,
ozaj príde na stretávku aj tv JOJ 😎

sillas
4. apr 2007

baby, ten môj lenivec nedava nožičku do pusy ešte iba si ich občumuje a chyta ale nemá ešte na ne "chuť".. 😀 alebo mu možno taký pohyb nerobí dobre na ten pruh...no neviem..my si na to ešte asi počkáme.

viktoria
4. apr 2007

no ani tobias si nedáva nohu do ust akurat si vždy vyzuje ponožky a potom ich cmula že ich môžem žmykať.... a zatial sa prevráti iba z chrbta na bruško ale naspať nevie, a ked je na bruchu tak sa točí okolo vlastnej osi ale už akokeby chcel isť po štyroch ale nevie prísť na ten system, ale ja si skôr myslím že ma tažku riť...preto ešte ani necuva 😝

sillas
4. apr 2007

no tak nie sme sami...aj naš Riško robi presne to len sa už prevrati aj z burška na chrbat a aj opačne, ale iba na jednu stranu.,. 😀

jenis
4. apr 2007

Viktoria, ja som robila minule to iste. Kukala som albumy aby som bola aspon ako tak v obraze. Ale aj tak sa mi to este myli. Asi si budem musiet urobit tahak. Mama+babo 😀
Inak ja si myslim, ze je jedno kedy kto co zacne robit. Ja som prvorodicka, takze o takychto veciach, ze kedy co ma uz robit som nemala ani paru. Len raz som si citala, ze uz sest mesacne deticky vedia sediet same, tak som to skusila. Posadila som Sasku (dovtedy este nesedavala) a cuduj sa sedela a tak krasne s vystretym chrbatikom. 😉 A teraz sa uz aj sama posadi v kociku. Ja ju nesilim. A sa mi zda, ze kazdu chvilku si z polohy na brusku sadne, lebo tak sa uz naklana dozadu. 😎
Takze len vydrzat, vsetko pride samo 🙂

laurajana
4. apr 2007

viktoria ty mas album, ked sme pri tom?

laurajana
4. apr 2007

...a uz som ho videla viktoria...takze aj ja sem-tam mrkam po albumoch, aby som mala obraz, ale uz vacsinu z vas po foto poznam...ktovie ci na zivo, urcite ste omnoho krajsie maminy... 😉

laurajana
4. apr 2007

juj ako som to sproste napisala...ja som to myslela tak, ze ste kraaaaaaaaaaaaasnucke vsetky a nazivo Vas urcite bude problem spoznat, to je tak ked tu sedi pri mne drobec a trieska mi do klavesnice "nestiham rozmyslat" 😀 ...a vyzera to tak, ze tu trpim samomluvou, idem obedovat, dobru chut vsetkym papa

jenis
4. apr 2007

Laurajana dakujeme pekne. Aj ty si krasna, ale najkrajsie zo vsetkych su tie nase babatka. 😎

laurajana
4. apr 2007

jasne, babatka su najkrajsie na svete vsetky...jednoznacne 😎

jenis
4. apr 2007

Dnes je vonku hrozne pocasie, aspon u nas. Fuka, prsi a zimaaa. Ja som vybrala zimny overal zo skrine. A aj ciapku som si dala na hlavu. 😅 Dufam, ze sa zasa otepli. 😕

viktoria
4. apr 2007

No u nás zatial neprší ale je celý den zamračené a fuka taky silný vietor a zimny ako keby už malo snežiť ale vraj cez sviatky má byt okolo 20 stupnov...
dnes sme boli malému kupiť papučky a čiapočku, tak normálne mi musela predavačka pomáhať aby som mu mohla vyskušať papuču a tak na nu vrčal, on strašne nerád sa obuva a o dávaní čiapok ani nehovorím, teraz nedávno zaspal tak som zvedava do kedy, zase je prechladený tak som zvedavá či mu už tie horné zubky vyjdu, strašne má opuchnuté horné dasná... 😅

zuzka111111
autor
4. apr 2007

no to pocasie je ozaj priserneee tu tak fuciii vietor brrrr

laurajana
4. apr 2007

my sme boli do 15:30 vonku od 13:00 a bolo senzacne, takze ja o vetre neviem nic...ale len co sme dosli dnu tak zacalo prskat...takze sme boli vonku, pekne bez fusaku a len "slabsie" obleceni...super, nie?

viktorka tak mate potom u nas kamosa, co sa ciapok tyka ten ich tiez nenavidi...brrr...tak sa "dozuri"

jenis
4. apr 2007

Tak co sa tyka tych ciapok tak sa pridavame aj my. Uz teraz je to trocha lepsie, ale v zime tie hrube ciapky nechcela ani vidiet. 😝

mario
4. apr 2007

Našej Laure vadí čiapka, bunda, ponožky, kočík, deka, hračky a asi aj ja, lebo také nervozne dieťa som nezažila. Dnes sme ani vonku neboli, lebo vnútri aspon spí, kým som pri nej, ale vonku len nervačí a plače.
Kazí sa nám nejak počasie, dúfajme že renca má počasie dobré.
Už aj Okta by sa mala ozvať, snád je už doma a je všetko v poriadku.

jankamanikova
4. apr 2007

Ahojte!
Jenis - babo sa nauci sediet tak, ze je na styroch a posuva zadocek dozadu a opiera sa s rucickami o zem. Jedine tymto sposobom sa moze naucit samo sediet. Ostatne sposoby (ako pises Ty) su nevhodne, lebo tym babetku pomahas a tym sa sili chrbtica a velmi namaha, co nie je pre babetka dobre. Ale to je len moj nazor a lisi sa, ale mne to je jedno. Takze ja nosim Matuska jedine v klbku a na zem ho davam na brusko a on sa gula a gula a velmi sa mu to paci. Na sedenie je este cas.

No, mate pravdu babule, s fotkami zaostavam jedine ja 😢 .

zuzka111111
autor
5. apr 2007

janka este ho nosis v babyvaku ?? mam ho doma ale neviem ju tam nejak dat 😅

laurajana
5. apr 2007

mata...tak to si mala vidiet vcera za par minut mal v sebe 250ml cajiku a zaspal ako dudok, kupili sme mu teraz ten jablkovo-medovkovy a to si doslova vychutnaval. 😀 Jasne, baby bude na stretku obletovat, vsak si musi hladat kocku uz teraz no nie? Snad nie je na zahodenie 😉 ...a na cajik ich balit moze... 🙂

Nuz a ten nas moc zeleninku, neviem, nejak mu nejde...ale on si zvykne...postupne...pekny dnik vsetkym

viktoria
5. apr 2007

no aj my sme teraz kupili ten istý čaj ako ty laurajana, no on akosi nechce okrem mlieka nič tekuté, ale podla mna v lete ho bude viac smadiť tak sa možno naučí aj čaj piť,,,,

sillas
5. apr 2007

no ten naš drobec pije čaj iba so striekačky, vôbec nevie z flašky, ale aj to nevypije vela ale už mu musim davať stále, lebo ovela menej cika ako ho prikrmujem, lebo na desiatu má výživu, potom zeleninový obed, potom kojenie , večer kaša kojenie a v noci kojenie asi 4 krát, a upne citim že tie plienky su lahšie, tak už mu dávam stále ked ma napadne čaj.

zuzka..jenis..nepochválili ste sa ako bolo na plávaní .. 😉

veru ani Riško sa nechyta sedieť, ale ked ho posadím tak už vydrží pár sekúnd, ale najlepšie sa cíti vo vajíčkovej autosedačke, dam mu niečo do ruky najlepší je teraz euroobal a ten si krčí a šuští...no užasná zábava ale prázdna flaša z umelej hmoty.. 😀 😀

mario
5. apr 2007

Včera som čítala tému stretnutie sept. a žasnem ako ste prešli od stretávky k biomrkve 😀 😀 😀 , príde emjee a hned vás zruší 😲 .
Ja čaj nedávam, asi kúpim ten zázračný pohár a skúsim jej nejaký dávať, lebo si necítim bradavky, tak sa zvýšila frekvencia kojenia.
Čo dnes porábate? My sme sa chystali do NR, ale junior má tréning a tak sme doma, v sobotu má daľšiu súťaž. Chcela som ísť kúpiť šport. kočík, lebo sa oteplieva a ležanie ju moc nebaví.
S tým sedením je to naozaj diskutabilné, lebo ked dieťa sedí s oporou a drží pevne hlavu, tak sa práveže už má pomaly spevňovať chrbátik a to primeranou záťažou. Nie všetky deti sa dostanú k lezeniu na štyroch a k samostatnému posadeniu sa z tejto pozície, nakoľko veľa detí sa naučí skôr chodiť a až potom štvorkovať. Je to vec telesnej konštitúcie, vyzretosti CNS- centra pre rovnováhu. no ale nech nie som za múdru, tak to asi každá mamina pudovo rieši.

sarah23
5. apr 2007

ahojte maminy, tak sa zase po dlllllhoooom čase ozývm, teším sa moc na stretko.naša lucinka tiež ešte nesedí, ale myslím, že keď bude ten správny čas, tak sa posadí. ale pred včerom si začala papať nožičku, je to strašne zlaté. keď sme ju chceli fotiť, tak prestala, dúfam, že ju čoskoro v nestráženej chvíľke vymákneme. pekný večer.

viktoria
5. apr 2007

tak baby malému som našla tretí zubok, vyšiel mu horný na lavej strane, asi preto je zase nachladeny, dnes som bola s ním v kostole, tak vydržal asi 10 minut a potom sme museli vyjst von, nedávno sa najedol a už spí,,, dnes bolo u nás velmi teplo, konečne 😎
ozaj akej farby maju vaše deturence vlásky, lebo náš ich ma tak do ryšava.... asi mu budem po čase robiť melír 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre