Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
10. apr 2007

15 az 20timi schodikmy , 😠

mario
10. apr 2007

trojkolky vraj nedržia dobre smer

martina236
10. apr 2007

zuzka... znacka casualplay. sportovy je lahucky, s vanickou to bolo narocnejsie. spratny je tiez, mame sice combik, ale ja ked dam dole zadne kolesa, tak ho spracem aj do mickri.
s udrzanim smeru nemam vobec problem, je lahulinko ovladatelny jednou rukou. a predne kolesa sa daju aj zafixovat na pevno. nemozem potvrdit niektore informacie, ze trojkolky su nestabilne. mozno, ale ina znacka. fakt neviem. nie je to nas pripad. ten kociar zvladol uz nejeden teren, boli sme s nim aj v tatrach, aj po lukach u otca.

bubatinko
11. apr 2007

my pouzvame sportovy od 4teho mesiaca a nam vyhovuje... 😉 mame od CAM Portofino /modro bezovy/ nemozem sa stazovat lahucky je do auta sa zmesti v pohode aj sa lahucko sklada.... mozem len odporucat 😀

jenis
11. apr 2007

Ahojte, zas som mala dva dni vypadok.

Tak sportovy kocik ideme kupit aj my, mame sice trokombinaciu, ale je to strasne velky kocik a musime davat dole kolesa ak ho chceme vpratat do auta. Tak som pozerala demu, maju novu kolekciu a celkom pekne su. A ma vsetko co som od kocika chcela, este musim zistit velkost nanoznika a ked mi bude vyhovovat tak ho kupim.

Vcera sme boli prvy krat kupkat sa vo velkom bazene. Juj ako sa jej tam pacilo. Vyskala a smiala sa, no ked ju zobral instruktor, ze na ukazku, tak bol kriiiik. Ale len kym mi ju nedal naspat. 😀
Vo stvrtok ideme zas tak budeme fotit, lebo teraz sme kamerovali, tak pridam nejake foto.

Teraz dam len jednu zaujimavu fotku 😎

laurajana
11. apr 2007

mata my tiez mame trojkolku a nestazujem si co sa udrzania smeru tyka...je fo fajn ovladatelne 😉

my sme dnes absolvovali druhe ockovanie a maly je omnoho mrzutejsi a neposedny...neviem tato ma na neho asi omnoho "horsi" ucinok pri tej prvej sa rehotal a bol len mierne unaveny, teraz je rozcerteny priam...pekny dnik prajeme

laurajana
11. apr 2007

"je to fajn"...som myslela...ach unava robi svoje....

sillas
11. apr 2007

caute baby, tak dneska bolo vonku krááááááááááásne, ani som nestihla byť pri PC.. 😉
baby, okta sa už dávno neozvala ako mali ist do nemocnice, je to už 10 dni, hadam su v poriadku...
no a renca...ta si ešte stále užíva??? som zvedava aké bude mať zážitky.
dneska sa mi nič nechce a mam ešte robotu a bolí ma brucho... 😠
mario...tak ani Riškovi sa už nepačí velmi v kočíku, nechce mi v kočíku spať, takže chodíme von iba ked sa vyspí, doma ovela lepšie spinka..ale zatial z neho nevyskakuje..a sedieť v nom nechce..iba by sa vyvaloval na posteli a v postielke a hral sa na partizána.. 😀

laurajana
11. apr 2007

ahoj sillas - áno dnes bolo krásne a my sme dnes dostali vakcínu druhú, ale akoby mu pichol dr. adrenalín, taký bol od tej 15:00 dnes no - som rada, ze spinka, som totalka grogy...

verím, že okta je v poriadku, viem, že mi písala, že na stretávku nejdu a viac neviem...dúfam, že je všetko ok?! 😒

Renca...no tej je co zavidiet...inak asi tu "zalohu" zatiahne za nas a pocka si na peniazky lebo do nedele to ma byt "sprasknute" uvidime...pockame...

No a zajtra hlasia opat kraaaaaaaaaaaaaasne pocasicko, jupiiiiiiiii hned ma clovek lepsiu naladu ze? A brucho? Ze by mrcha sillas? 😉

sillas
11. apr 2007

ano mrcha prva od včera katastrofa, asi by som si mlala dat Riškovu plienku, lebo tieto moje nestíhajú.. 😀 😀
laury...no hlavne že už to máte za sebou.. 😉

mario
11. apr 2007

Hlásia najbližších desať dní teploty okolo 20-23 st.C, užite si leto.
Mojej adrenalín asi niekto tajne pichá ked to nevidím, dnes pokus o kočík znova nevyšiel, asi vytiahnem sánky.
V nedeľu sa jej podarilo zaspať v kočíku u sestry na dedine, odstavili sme ju ku konskej ohrade a kôn sa chodil tak nedôverčivo pozerať, čo to tam je, potom sa osmelil a celá hlava mu zmizla v kočíku, ked sa malá zobudila tak výskala od radosti a hned ho kmásala za nozdry. To je prirodzená vakcinácia.

jankamanikova
11. apr 2007

Ahojte!
Tak zase meskam. Vcera som nestihla vobec prist k netu, lebo Jany siel vcera na sluzobku do Hurbanova a kym som uspala malzch a vsetko okolo toho, tak som bola uplne grogy. Aj teraz som grogy, ale aspon Vam napisem.

Mame sa dobre, Matusko uz taha zadocek hore a chodi po styroch ale len do dozadu, tak sa trosku zlosti, ze vsetky hracky mu akosi utekaju 😀 ... a uz sa opiera na strany o rucky, takze si cvici svaly na sedenie. Dnes sme prvzkrat papapli brokolicu so zemiakom, tak zjedol tak rychlo, ze som nestihala davat do pusy. Inac stale kojim, len vecer davam kasicku, ktoru "mlsne" raz,dva, tri ...
Janik sa vytesuje, ze je vonku teplo, tak chodi na svojej motorke (odrazadlu) ako "rychla rota" a ja s Matuskom v babyvaku, lebo v kociari mi spat nechce, lepsie sa mu spi doma (aj dlhsie pospi, lebo vonku ho vsetko momentalne rozptyluje). Mam pocit, ze prave u neho prebieha to medziobdobie (aj Janik to mal), ze nechce v kociari lezat, ale sediet tiez nie. Tak ho mam vo vaku a najlepsie sa aj tak citi, ked je na brusku.

Co sa tyka kociarov, mam vela skusenosti, lebo pri nasom stahovani, sme vystriedali uz styri kociare. Kym sme nemali ten, co mame teraz (dva v jednom), tak sa mi osvedcila "kara" od PegPerega "Aria" - lahke, skladatelne, unesie aj naklad a prejde vsetko. Ten sme si aj nechali, pre istotu. Ten co mame teraz je trojkolka, velmi lahky, manipulovatelny, rychly a unesie dve deti naraz. Takze sranda ...

melory
11. apr 2007

ahoj janka kupila som si dnes babyvak 🙂 malinkej sa tam velmi paci. aj som ti kvoli tomu telefonovala, ale potom som si precitala navod a bola som mudrejsia.

jankamanikova
11. apr 2007

Ahol Mel!
Ty si sikovna, zvladas to super. A babyvak je super vec, tak nech sa Vam tam paci ....

zuzka111111
autor
11. apr 2007

ahojte dnes sme mali stretko s kosicankami a pozrite si fotku sebastianko sa narodil tak ako lilka a pozrite ten rozdiel obaja stoja ...inak tu vidno pravdu mojej tucnoty 😝 😠

a kociar som este stale nevybrala asi si budem musiet na objednavku dat urobit 😀 😀 😀 😀 😀

mario
12. apr 2007

ak zistíš kde robia na zákazku daj vedieť, ja potrebujem tunel s rukoväťou pre tú moju a najlepšie zvukotesný 😀 😀 😀

okta
12. apr 2007

Ahojte dievcata, tak sa hlasim... az vcera nas pustili z nemocnice ☹ . Ockovanie prebehlo v poriadku, maly nemal ziadnu reakciu, ale chytil tam nejaky virus, tak hnackoval, zvracal,velmi ho bolelo brusko a mal zvysenu teplotu a az do utorka bol na infuziach. Neviem, preco musime mat taku smolu.... 😒 . Nic mu nezistili, vsetko ma v poriadku. Vcera mu mali robit este vysetrenie na reflux, nechali ho hladovat 9 hodin a potom nam dr. v cakarni povedala, ze mu to nebude robit, lebo ma vela ludi a je unavena... mame prist na druhy den.... tak som napalena letela na oddelenie za primarkou, ze ako si toto mozu dovolit 😠 . Tak na to vysetrenie ideme zajtra ambulante a staci nejest tri hodiny ☹ . Do tej nemocnice ma uz nikto nedostane, aj keby som mala najst nemocnicu aj 50 km dalej.
Ked ho ockovali, vzali ho na JIRS, tak som bola kludnejsia, ze bude pod dohladom, pichli mu diazepan, co malo uplne iny ucinok a on zacal tak vystrajat, vsetko ho rozrusilo, strasne plakal a ked som tam za nim bola, tak si predstavte, on vobec nebol napojeny na ziaden monitor. Sestricky pobehovali po troch miestnostiach a on keby upadol do bezvedomia ako predtym, tak si to nikto ani nevsimne. Tak som trvala na tom, ze na nieco ho napojit musia alebo si ho beriem k sebe do izby a manzel mi donesie z domu monitor dychu a bude to tak bezpecnejsie. Tak potom ho napojili na pristroj, ktory monitoroval dych a srdiecko. Maly bol z toho diazepanu taky vynervovany, ze si rozhryzol dasienkami hadicku z infuzky a nikto si to nevsimol, az ked som ho prisla kojit, tak som videla, ze nieco mu na rucicke kvapka. A to bol na JIRS! Nemam slov! O dalsich prihodach ani nejdem pisat, leb by to zabralo asi 5 stran a ja uz ani nemam sil a chut. V kazdom pripade sa budeme na toto vsetko stazovat!
Ja si vas este postupne precitam, co ste tu za ten cas popisali, aby som vedela ako sa mate. Dufam, ze dobre a tesim sa na dalsie dni s vami.Pekny den!

sillas
12. apr 2007

okta. som velmi rada, že si sa už ozvala, už som ta tu párkrát reklamovala a dufala že ste ok...no nemám slov, ale hlavne že ste v poriadku..a že si to zvládla.

laurajana
12. apr 2007

okta prajeme vela sil a urcite to "len tak" nenechajte...cmuk Simonkovi nech je rychlucko zdravucky a silnucky a nech je vsetko ako ma byt...prajeme nadherny slnecny dnik

sillas maly Matti naposledy jedol o 10:00 vyzivu a vobec mi nechce mliecko...neviem cim to je do kelu, ani caju az tolko nevypil, ze by "nemal mat hlad" och joj, som zufala...stale skusam prilozit ho k prsniku a on sa mi normalne posadi a nechce papat...a toto robil aj vcera...(od dnes mam mrchu, tak tou to asi nebude) ...

viktoria
12. apr 2007

okta ani ja by som to nenechala tak, ale hlavne že ste o.k., u nás krásne dnes som bola s malým na pizzu no vydržal to perfektne, inač všetko po starom. malý ešte nelozí asi preto že je tažký, včera sme ho vázili a má už vyše 10 kg.

zuzka111111
autor
12. apr 2007

okta normalne adrenalin mi stupol boze vrazdila by som ... 😠 co to ma znamenat ako si nieco take mozu dobvolit a myslis ze si v dbrych rukach hroza naozaj joj uplne zurim 😠 😠 😠 😠 stazovat sa a stazovat sa nic ine nepomoze zrejme ale vies ako to je vsetci drzia pri sebe ...hlavne je ze je vsetko ok a dlho ockovanie nebude tak to je stastie .... 😅

mario
12. apr 2007

Okta prajem veľa energie a hlavne nemysli na to, viem o čom píšeš, absolvovala som to s juniorom od 9 mesiacov, ked mal záchvaty, dodnes a to už je 9 rokov dozadu mám des z nemocnice. Si nahnevaná, ale nič s tým neurobíš a sťažnosťami len zamoríš svoje telo negat. energiou, nezmôžeš nič, ver mi. Tiež by som mohla román, vlastne horor napísať. Tak sa drž a relaxujte. Malému daj za nás pusinku.

zuzka111111
autor
12. apr 2007

mario hladala som zvukotesny tunel no zatial nic nenasla som ani pre lilku som nic nenasla ☹

mario
13. apr 2007

Zuzka nevadí, v Baumaxe je akcia na fúriky, dostaneš aj vedro zeminy grátis.
Včera som prvý krát dostala aj ja tú mrchu a mám dosť, som úplne k.o., fakt by bodla nejaká plienka, lebo nestíham sa prebaľovať, ja som sa asi nakazila od Laurajany.
Dnes má byť zasa pekne, tak si to vychutnajte, tie čo môžete s kočíkom medzi ľudí obzvlášť.

renca3
13. apr 2007

Caute babule,
tak konecne doma. Nestiham vas citat dozadu, snad je u vas vsetko v poriadku. Myslela som na vas a hlavne na Oktu. Som rada, ze ste uz doma a uz sa tam nemusite obtazovat. Ked sa povie nemocnica, aj ja mam hned husiu kozu.
My sme sa mali dobre, len sme prisli s muzom taki vystaveni, ze by nam teraz bodol vikend bez deti aby sme si oddychli. 😀
Inak bola to makacka s 2 malymi detmi. S Teom fyzicky namahave a s Leom psychicky. To je na dlhe pisanie. Porozpravam na stretavke a vobec ked zazijete Lea, pochopite. Bolo teplo, ale more este studene. Iba tak pre muza.
Leo sa prehral v piesku a kupal sa v bazenoch. Kasel mu presiel asi na
3. den. Aj Faraonova choroba nas obisla. Tej som sa bala najviac kvoli detom.
Lety tam aj nazad boli dost narocne, po zopar vystupoch Leo zalomil na zemi pod nohami. Tam sme leteli v noci a naspat skoro rano. Unavene dieta je ako casovana bomba. Leteli este 2 take babence ako Teo.
Na hotely boli male deti - Taliani, ale ja som tam bola asi jedina dojka plaze. Lebo ticho bol len ked spal, nosil sa na rukach po arealy alebo mal v puse prso. Lezat na lehatku a slnit sa nehrozilo. Manzel mal relax ked si 2x za den zasnorchloval a ja som si 1x za den zacvicila. Boli tam talinski animatori a cely den a aj vecer robili program pre deti a dospelych.
Mali sme All, ale ja som prisla este o kilo lahsia. S jednym dietatom je to malina. To pre tie, co sa chystate na dovcu. Ale je velky rozdiel dieta a dieta.
Ked bude cas, hodim fotecky.

bubatinko
13. apr 2007

ahojte ja mam dnes hroznu depku ☹ malemu sa strasne zhorsil atop. ekzem no hroza co ma po celom brusku chrbatiku aj plieckach ☹ doktorka vobec nevie z coho sa to tak zhorsilo lebo ma hypoalergennu dietu tak nic z jedla to nemohlo byt ... aj doma uz viac tie podmienky sa upravit nedaju vsetko ma antialergicke a tak... zakazala nam chodot na prechadzku kym sa mu to nezlepsi lebo ze aj tam mozu byt pele a tak aj teplo ze sa spoti uz som uplne v koncoch z toho .... a maly je teraz taky nervozny lebo je dnu zavrety a my stale chodime von... toto neprajem zazit nikomu ....

viktoria
13. apr 2007

renca vitaj.... bubatinko musí to byť hrozné ked nesmiete ist ani von teraz ked je tak pekne. aj nášmu malému sa urobili nejako fliačky ale iba na brade a krku, ku doktorke zatial nejdem lebo by ma hned poslala na kožne a s dcerou mám také skusenosti lebo aj ona to mala, chodili sme na kožne velmi často a tiež nevedeli z čoho a potom z ničoho nič z toho akosi vyrástla....

sillas
13. apr 2007

renca vitaaaaaaj.....som rada že ste došli v poriadku aj ked vyštavní ale v poriadku to je hlavne...viem si predstaviť ako to všetko prebiehalo.. 😉
ja som tiež stále vyštavená, lebo som vonku aj s Riškom, potom po Lucku do škôlky, ona ani bohovi domov, tak nakojim u muža v obchode, potom hor sa na preliezki a horko ťažko ju dotiahnem o polsiedmej domov a potom už len rýchlo chystať večeru jeden, druhy..Riško už umrmlany.. 🙂 a tak dookola , v kočíku sa mu začína nepáčiť, nevie v nom zaspať a to som chela kúpiť nejaký nový športak, ale asi rovno kupim nejaký skateboard xxxxxl...aby vedel na nom aj lezať.. 😀

bubatinko...no nezavidim, musiš byť silna, včera som pozerala familiu tak tam davali krásne 5 mesačne dievčatko ale nevidela som od začiatku, neviem čo mala, len mala obviazane ručky a nôžky, že jej odumiera koža či čo...tak ja som normálne pritom plakala.. ☹

martina236
13. apr 2007

Ahojte, konecne som sa sem dostala. som rada, ze mame krasne teplo vonku, ale akosi mi vsetko doma kypi. chodime od rana doobeda a poobede tiez von, cize nic doma neurobim, ale malej sa vonku paci. aj tam pospi, horsie je to so mnou. dojedem taka unavena z toho chodenia a slnka...

laura... mala sa poriadne dnes najedla rano o 7.00 a odvtedy 2 lyzicky desiata, asi 4 lyzicky obed, olovrant nic a som zvedava, co bude vecer. ani caj. proste nieviem z coho zije. v podstate 3 den to trva.

renca, tak vravis, ze konecne doma? podstatne je, ze ste fyzicky a psychicky v poriadku. zazili ste nieco nove a teraz opat to stare zname...

okta, tak ja by som ani nevedela rychlo reagovat na to vsetko, co sa vam prihodilo. je to smutne, ked si musi matka sledovat na jiske dieta a upozornovat personal na veci, o kt. v podstate nema ani paru. tak ako hovori mario, ak sa v tom budes vrtat dalej, bude ta to stat vela sil a neviem, ci sa dovolas spravodlivosti. no ked vies ako na to a mas na to ludi, tak nech to ma uspech. drzim palce.

viktoria, ze 10kg, to budeme mat hadam, ked bude mat mala rok.

bubatinko, ten ekzem musi byt riadne peklo pre babatko. nam sa melej vyhodili vyrazky po tvari a hned som s nou bezala k lekarke. chvalabohu zmizli.

laurajana
13. apr 2007

mata k jedlu mi nieco hovor...o 6:00 sa poriadne napapal - kojenie...potom o 9:00 kojenie a o 10:00 vyzivka a potom vobec nic nechcel ani na obed ani o tretej, najskor jedol o 17:00 kojenie a potom po kupani uz sme ho museli o 19:00 kupat, lebo bol na odkvic a potom prikrm - kasu ryzovu a cajiku za flasku a spiiii priam chrape 😉 ...ak to bude ako vcera a predvcerom, najskor o polnoci sa zobudi na papanie, potom o tretej a o siestej uz bude mat "rano" sa straaaaaaaaaasne tesim aj ked on uz je o piatej hore, ale klabosi si v postielke...nuz on to ma asi vymenene, keby tak v noci vydrzal bez papy...ale nie, on si to vymenil a cez den strajkuje, len lozit ako tulienca a sondovat skleny stvol, nozky na linke na stole a podobne...no sme grogy, aj ked podstatne viac casu travime vonku, tak ako pises ty a ja som potom utahana a mam nieco robit 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre