Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

bubatinko
17. apr 2007

viki, ty sa mas na opekacke byt 😲 ale v dobrom.....inak dufam ze to na lickach nebude ekzem .... budem na vas mysliet.... potom daj vediet...

jankamanikova
17. apr 2007

Viki - moze byt, ze ho chytilo aj slniecko. Treba deturence natierat. Inac v novom cisle je clanok o atopickych ekzemoch, mozete si precitat.

Inac sa mame dobre, Matusko je zazrak a Janik - ten je sibalkovy zazrak 😀 , a huncut. Prajem Vam nadhernz vecer!

melory
17. apr 2007

janka aj po tebe pozerali vsetci ludia ked si mala babyvak?

jankamanikova
17. apr 2007

Ahoj Mel! No, jasne! Cumeli na mna ako keby sme boli z Marsu. Jedni boli pozivitne prekvapeni, ini zase taki zdeseni - ze reku nemam kociar, ci co? Ale v konecnom dosledku boli dobre reakcie. A uz ste si zvykli na nosenie?

melory
17. apr 2007

janka my uz kocik ani nenosime von 😉 kto by sa snim otravoval 😀 ale pozeraju,,,ako fakt ze sme z marsu, ale reakcie boli len hrozne, ze chuuudatko, ako ho tam krcime...a ake je tam stlacene...chuda babo 😒

jankamanikova
17. apr 2007

ale ona je tam spokojna, ze?

melory
17. apr 2007

jasne ani sa nezobudi, az pred dverami bytu

jankamanikova
17. apr 2007

Tak to sa tesim a myslim na Vas. Dufam, ze sa TI dari a ze si spokojna maminka s dcerkou. A presne tak, kociar TI netreba. Aj my sa nosime a Matusko si to len pochvaluje 🙂 .

melory
17. apr 2007

som stastna, len neviem ci si zachytila info, ze dnes prisiel hugo z nemocnice, dali mu mliecnu stravu v skolke a bol na infuziach. ja som s nim byt nemohla, dusanovi nedovolili, ze je chlap a moja mama prisla z kremnice a bola s nim.

mario
17. apr 2007

Píšete, že natierať pred slniečkom, akým krémom natierate babuliatka?

renca3
17. apr 2007

V prvom rade schovavat pred slnieckom, ale my sme na dovolenke mazali deti VICHY 60. Preto prisli bieli ako z vapenky. 😅

jenis
17. apr 2007

Renca, lepsie bieli ako spaleni 😉

martina236
17. apr 2007

viki, mala mala tiez cervene lica od slniecka. zacala som ju natierat, kupila som seba med krem. a uz ma tvar aj rucky pekne opalene.

okta
18. apr 2007

Ahojte, tak my sme tiez skoro cely den von - kedze nechce byt v kociari, tak travime cas u rodicov na zahrade, takze prechadzky odpadli. Ja som mu kupila v lekarni Photoderm mineral lait 20 a dost som sa bala ako to bude znasat, lebo ma velmi citlivu pokozku, ale je to v pohode. Bez toho, aby som ho natrela, ani nejdem von, lebo on sa uz nechce pred slnieckom skryvat.
Dnes tu bude prsat, ja by som tak spala a Simon je uz od piatej hore a vobec sa nechysta spat...tak pekny den vam prajem!

viktoria
18. apr 2007

ahojte aj u nás dnes prší. tak práve som prišla od doktorky, tak nás poslala do vojenskej nemocnice do KE... tak uvidíme čo nám tam povedia... aj ja som myslela že je to zo slnka ale líca má červené dobre že mu nepuknu a suche flaky má už aj na nohách a ručkach.....
ozaj aký krem proti opáleniu si mám zadovážiť.....samozrejme pre maleho... 😅

sillas
18. apr 2007

baby moja Lucka ma s tými červenými líčkami problem dodnes, mala to od malička, ale iba líčka červene, ja používam DAYLONG, ako je na tom maly neviem, lebo on sa pred slniečkom schováva

laurajana
18. apr 2007

sillas ani nas maly nema este ani jeden zubok...neboj, posledny isto nebudete 😕

sillas
18. apr 2007

no ale v noci ma poriadne uhryzol dva krat, ma to riadne pri nočnom kojení prebralo, ale zuby nikde, ale už určite budu, lebo mu to už asi cítim pod dasnami.

renca3
18. apr 2007

Chcem sa spytat, ci aj vy ste take roztrzite. Lebo ja ako stary profesor.
Nikdy neviem kde som co polozila, teda stale nieco hladam.
Ked Teo este slintal, isla som mu vymenit podbradnik a skoro som ho nasadila Leovi, len ma on upozornil. Potom Leo dojedol, otocila som sa pre servitku a utrela som usta Teovi. Ked to takto pojde dalej, neviem,neviem...
Zeby to bolo tymi 2 detmi? Neviem si predstavit, ze by som ich mala viac.

sillas
18. apr 2007

renca teraz som sa z chuti zasmiala, my sa už s mojim mužom smejeme ked niekam ideme tak sa vraciame ešte pre 3 veci a stále niečo hladáme kam sme položili, už sme niekedy ako drbnuty, mame toho vela tak niektore veci nevnimam čo kam položím, lebo myslím už na x dalších veci..no a predvčerom som chcela dať malej cumel do ust...takže renca asi to bude tými papiermi a dvomi detmi.. 😀 😀

sillas
18. apr 2007

dneska sme boli aj v poradni tak vážime 9150 gramov, tak za 4 týždne prírastok 350 gramov, tak uplne stači.. 🙂taký chlapisko a zuby nikde.. 😀

laurajana
18. apr 2007

boze taku dobru naladu si mi Renca spravila...to musela byt sou...ale stava sa to aj mne a to mam iba jedno babo 😀 ...ale neutieram "usta" manzelovi...len zabudam sem-tam cosi 🙂

jej aka krasna vaha sillas, nam to kolise medzi 8300 a 8400 hore-dole...skratka je prilis aktivny, furt niekde lozi, prevracia sa, "zastane" len ked spinka 😉 aj prikrmujes vsak?

Ozaj baby ja davam nestle kasu, co myslite taka "detska krupica" sa uz moze davat?

renca3
18. apr 2007

Neviem, ci sa krupica moze, ale ja este nejaky ten mesiac pockam.

Potom som si este spomenula, ze ked bol Leo babo, nalozila som ho do kufra auta v prenosnej taske miesto kocika. Ale hned mi to doslo, ked som zbadala kocik vedla auta. 😅

jenis
18. apr 2007

renca, dobre. 😀 Mne sa zatial take veci nedeju,ale nikdy nehovor nikdy.

jankamanikova
18. apr 2007

Ahojte!
Tak mali mi uz spinkaju a tak mam veget. No, vlastne musim zehlit, upratovat ... Vlastne uz spia od siedmej, obaja boli taky unaveny, za zaspali naraz.

renca - aj u mna to tak je. Potesila si ma svojim prispevkom, lebo aspon nie som sama. Ja davam Janikovi sem-tak cumel do ust a ked Janikovi davam jogurt, tak sa prichytim, ze davam lyzicku s jogurtom Matuskovi do pusy a Janik ma upozorni, ze "mamicka, ved to je moje". No, takze tak ... A zabudam vsetko ... este aj seba
😀 . Prajem dorbu nocku, idem poprata a este pridem. Dufam, ze budem mat na niekoho stastie.

sillas
18. apr 2007

jankamanikova...viem o čom hovoriš..je to tak ked robíme viac veci naraz.. 😉
baby, odkedy maleho prikrmujem ovela menej mi cika, čajík nechce, z flašky nevie vôbec piť, len čo mu ja davam v striekačke ale to je za den asi tak 20-40 ml, predtým som ho musela v noci prebalovat, teraz plienka vydrží v pohode do rána a cez den ked ho prebalujem su tiež lahke plienky..asi ma malo tekutin, neviem čo by som mala robiť dat mu čaj ked je hladný?? alebo ako.Len ked mu dam vela čaju pred jedlom tak mi bude vela grckať... ☹
neviem, iste je iba to že malo cika teda podstatne menej ako kedysi.

renca3
18. apr 2007

No to som rada, ze je to tak aj u inych. 🙂

jankamanikova
18. apr 2007

sillas - moj Matusko tiey nechce caj a ani prevarenu vodu. Ja si ho davam stale na prsnik, ked vidim, ze nieco chce. A vlastne sa napije mlieka a pocurane plienky ma az-az-az. No, neviem. Obedik papa, este za tym kojim, on si ten obedik tak zapije a vecer, ked spapa kasicku, tak tiez chce hned prsnik. U nas cura vela, len kaka akotak. Niekedy mu musim pomoct teplomerom, lebo sa nevykaka a potom sa len puci. A vazila som ho po domacky, tak ma 9,5kg. Ale to je len orientacna vaha, lebo doma sa inac neda a poradnu mame az 25. maja.

sillas
18. apr 2007

no ja odkedy prikrmujem tak kaka 2-3 krat za den...kym som len kojila tak kakal raz za 10 dni, takže nam sa to upravilo.

renca3
18. apr 2007

Moj maly tiez nevie pit z flase. Hryzie cumel a netaha. Tak po kazdom jedle zapija moje mlieko. Vlastne len po obede, lebo tie vecerne kase mu prestali chutit. Cika menej, ale dost a asi 2. den tazsie kaka, tak som vynechala mrkvu a desiatovy banan.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre