Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
18. apr 2007

No, ja som si myslela, ze aj nam sa to upravi a nic. Stale ma problem sa vykakat. Inac, co uz mozem dat zo zeleninky? Zatial papal mrkvicku, brokolicu, petrzlen, karfiol ... Vsetko zmixovane s kvapkou oleja, varene v Lucke vode. Dajte, prosim, nejake typy.

renca3
18. apr 2007

My sme mali dnes zemiak s cukinou. Nema to skoro ziadnu chut, ale zjedol.

jankamanikova
18. apr 2007

Zemiak som mu tiez davala a aj kalerab, a v pohode. Cukina mi nenapadla, tak skusim. A spenat mozem? A co s cim mozem kombinovat?

sillas
18. apr 2007

janka..ja špenat robim tak že uvarim zemiaky a ked su skoro uvarene, dam tam mrazený špenat a ešte povarím, potom to popretlačam a šu z toho špenatove zemiaky...hrozne...ale zje. 😀

jankamanikova
18. apr 2007

A este kolko tych zemiakov das a spenatu? Ja mu davam tak dva zemiaky, ked mu to miesam zo zeleninkou. On mi vsetko zje. A ak sa urobi vela, mozem dat do chladnicky a dat na druhy den?

mario
18. apr 2007

špenát asi len so zemiakom
u nás je to s kakaním tiež veselé, raz za štyri-päť dní, ale ja vlastne skoro len kojím, lebo na obed zje tak päť lyžičiek polievky, hned kojím a večer kašu z max 50 ml vody, kúpanie a zasa kojím, ani čaj nepije
myslím, že krupica je v pohode, lebo väčšina detičiek čo poznám ju papajú od pol roka a aj dr ju odporúčala skôr ako tie lepkavé kaše, ale tam treba UM, alebo odstriekané a to mne nehrozí
od pol roka sa odporúčajú cereálne kaše a krupica je z cereálií

sillas
18. apr 2007

čo sa týka špenátu tak asi tak za dve male lyžičky a zemiaky tak na jednu porciu, špenat robim iba na jedno jedenie, lebo by sa mal jesť iba raz za týžden, a ostatne ked mu varim zeleninove kaše s maskom tak na dva dni. a raz za týžden kupim nejaku kupensku kurca so zeleninou a ryžou a dorobim mu k tomu ešte ryžu alebo zemiakovu kašu, lebo tak same mi je to dosť príkre, a tak nam ta jedna "zeleninovo-masova výživa" vystačí na dva dni. No a potom čisto iba karfiol so zemiakmi a petržlenovou vnatou a k tomu mu davam na špičku lyžicky výživu ako kompotik. A potom tiež osobitne kalerab so zemiakmi, nemiešam velmi zeleninu aby si zvykol na chute a neboli tie chute zmiešane.
tak zatial ja toto obmienam dookola.

jankamanikova
18. apr 2007

Ahoj Mario! Na druhy tyzedn sa stahujem do NZ. Jany ta vlastne uz je, lebo chodi na sluzobky. Nasiel uz nejaky podnajom, tak som zvedava na ten byt a hlavne na Teba 😀 .

adusa
18. apr 2007

Ja som zacala s tymi prikrmami nejak skoro ako to tu pozeram 😅 . Mala uz papa aj ovocie. Davate uz aj ovocie?
Dam nejake tipy...hrasok kasicku, a aj rozpucene avokado je velmi zdrave. Z ovocia sme uz papali banan, jablko, hruska, broskyna, mango, (len pozor s jablkami, Anicka sa raz vyhadzala)...tu robia vela detskych jedielok...nieco ako nase presnidavky, a davam jej aj jogurt s bananom a cucoriedkami a rozne taketo mixi. Jogurt a puding su vsak neni z kravskeho mlieka. Ztial jej chuti 😉 . Jedine co jej nechuti su zelene fazulky, ale tie fakt chutia otrasne 😝 . Brokolicu som este neskusala, dobry tip, skusime 🙂

sillas
18. apr 2007

baby teraz ma napadlo ak vam drobce nekakaju, mne sa zda že už pomaly by ste mohli skusiť dať ovsene vločky, malej som to trošku povarila vo vode, potom vodu zliala a dala do výživy a viem že lepšie kakala. Maslím že od 7. mesiaca sa už môže.

jankamanikova
18. apr 2007

sillas - vdaka za tie zeleninove typy. Si super. Musim aj tak rozdelovat tie chute. Vdaka.

mario
18. apr 2007

Janka teším sa, dnes si naši mužíčkovia volali, tak viem ako sa veci vyvíjajú.
No tak čítam, že mi s tým príkrmom sme pomalí, ovocie jej nedávam, skúsila som banán a napína ju, darmo je to dáma citlivá a má čas, ved je najmladšia.
Adusa, avokádo ti rastie v záhrade? 😀

jankamanikova
18. apr 2007

Aj ja sa tesim! Jany inac mal respekt pred Tvojim, tak som zvedava 🙂 . Aj sa obaval, ci sa mu ma ozvat, ale pohoda. Tesim sa velmi!!!!!

sillas
18. apr 2007

no baby...tak vy takto bez nás??? no super aj tebe janka, že ked tam prídeš tak už hned tam budeš mať aj kamarátku, však?
ten internet je fakt super vec...začínam byť závislá... 😀

jenis
18. apr 2007

Tak ja som uz davala vselico mozne. Zeleninku skoro vsetku okrem karfiolu, lebo zatial som ho nenasla u nas v obchode. Aj ovocie som davala.
Inak jeden receptik: ovsene vlocky nechat povarit 1-2 minuty. Odstavit a pridat jablcko a trocha skorice a rozmixovat. Mala to papala jedna radost.
Spenat som robila aj ja zo zemiakmi a dala som aj zltok z vajicka, ale nechajte varit aspon 15 min.

zuzka111111
autor
18. apr 2007

ahojte co sa tyka prikrmov tak ja davam aj dost vela tych kupovanych lebo malo kedy sme na obed doma ked som doma tak kuracinku so zemiacikom a vyzivkou nejakou , a z kupovanych prikrmov stale kupim to co nevarim telacie kralicie a teke pediatricka povedala ze stale ma byt zaklad masko na stavbu kosticiek ... 😉

manzel ma asi kiahne tak som ho poslala k svokre aby nas nenakazil ak sa uz nestalo a teraz cakam ze co bude bojim bojim 😲

mario
18. apr 2007

zuzka tak budeme čakať spolu, lebo aj nám hrozia a neboj, vraj je to u takých malých detičiek rýchlejšie

zuzka111111
autor
19. apr 2007

ale mario ja som tiez nemala este ziadnu detsku chorobu 😅

renca3
19. apr 2007

Ked ste pri chorobach, Leo bol uz 3 dni v skolke a v noci teplotoval, aj teraz ma zvysenu. Takze noc bola rusna, mali sa budili na striedacku. 😒

viktoria
19. apr 2007

no ja dávam malemu detsku krupicu už od 5 týždnov a to večer pred spanim, to mi odporučila doktorka kvôli tomu aby mi dlhšie v noci vydržal spať lebo rýchlo priberal... a ja čo dám malemu zjest tak všetko zje ved len nadranom ked ho idem prvykrát krmit tak sa prisaje na moju bradu a taha.... 😀
no baby ved vy sa niektore budete poznať skôr ako bude stretávka, a to aj vaši muži a ten môj už má teraz komplexy že ako to všetko prebehne.... 🙄

jenis
19. apr 2007

Zuzka dala som do albumu fotky z plavania. Mas sa na co tesit. Je to super vec. Mala sa tam vyblazni a potom spinka ako vo vaticke. 😀

bubatinko
19. apr 2007

viktoria od 5 tyzdnov krupicu??? to som este nepocula krupica a mucne sa maju davat od ukonceneho 7meho mesiaca ..... tej doktorke celiakia nic nehovori... ja by som sa bala dat malemu tak skoro krupicu.... 😒

viktoria
19. apr 2007

tak vieš on strašne vela pil mlieka a nenormálne priberal a ta krupica mu robila dobre a dodnes mu dávam na večer krupicu......... ozaj baby ktorá z vás fajčí

viktoria
19. apr 2007

ozaj jenis v tom bazene mala tvoja malá nejaké orginál plávky? a kde si ich zohnala...

jenis
19. apr 2007

Ja kym kojim tak niie

bubatinko
19. apr 2007

a ako mu tu krupicu varis?? do UM ?? ja som chcela skusit teraz davat ale neviem ako ju uvarit

inak dnes sme boli v poradni a maly vazi 9550g a zistila nam pelovu alergiu lebo ma zapal spojiviek a such kasela a tak ... zajtra musim ist s nim na ocne pre kvapky do oci ☹

renca3
19. apr 2007

Bubatinko, uz teraz alergiu? A nechcete ist aj vy do tych Tatier? Tam by mu mozno bolo lepsie...

Jenis, odkedy plavate? My sme prihlaseni od maja. Prave sa tam dnes chystam.

viktoria
19. apr 2007

bubatinko tak dám si do hrnčeka zimné mlieko a trochu cukru počkám kým začne vrieť zmenším ohen a pomalý sypem krupicu a stále miešam najprv dávaj menej krupici ono ti to bude hustnuť a aku hustu chceš tolko dáš aj krupici ja mu dávam aby mu to išlo z flaše no a nechaj nech to zavrie a daj do flaše a hotovo.........

viktoria
19. apr 2007

dala som do albumu nejaké fotky môžte pozrieť, chcela som tam dať aj fotku ako som našla paroh ale je vačšia tak mi ju nezobralo...
vidím že si tu píšem sama..... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre