Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
28. nov 2006

okta..
ta perinka kvôli tomu, že ma trochu zatlačenu nejaku chrupavku na prvom klbiku či čo..velmi tomu nerozumiem.
renca..
no o 6 týždnov mame isť na kontrolu, takže zatial 6 týždnov určite..maly od rana poriadne nespal, aj ked spí tak pomrnčava..
som zvedava aka bude noc.

okta
29. nov 2006

Ahojte, tak aku ste mali noc?
Maly sa uz tretiu noc od tretej budi kazdu hodinu. A nejak nespi ani cez den. Vcera pocas dna spal dokopy len tri hodiny, tak som sa tesila, ze v noci sa vyspime... 🙂 a nie.... on je stale nejak velmi aktivny ;-.

sillas
30. nov 2006

no u nas je to teraz zase opačne...3 dni jedol každe dve hodiny, a teraz každe 3-4 hodiny od včera..ale zase začal vela zvracať..tak neviem čo sa zase deje.

renca3
30. nov 2006

Sillas vy to mate pestre, ziaden stereotip. My jeme stale asi kazde 2 hodiny, ale medzi tym spi, tak mi to nevadi. Len pomaly bude taky siroky ako dlhy. Taka gulicka. 🙂

sillas
1. dec 2006

veru, žiadny stereotyp...ale včera sme mali vegeeeeet,mala isla spať ku svokra, akože nechapačka, že tam išla, no ale svokra ju nabalachala..takže len s malym to bolo s prstom v nose..vegetik.
lebo mala nechodila teraz do škôlky, takže je tu od včera zrazu take ticho..lebo jej je plný byt ked je doma..ona je proste VŠADE. 🙂

jankamanikova
1. dec 2006

sillas - my balime Natuska do tej perinky uz viac nez mesiac. V utorok ideme na kontrolu, tak uvidime, ci budeme balit aj nadalej. JE to otras to balenie, ale kde to am pomoct?! JA som tak vraj bola balena to jedneho roka, takze mamina si so mnou uzila viac nez dost. Tak uvidime. Janika som uz po mesiaci nemusela balit, takze predsa plati, ze kazde babo je ine - ci uz povahou ... Nas Janik bol a je uzasne pokojne dieta, stale nam spal, cisty veget. A Matusko je sice apokojny, ale nechce nam cez den spinkat a najradsej by komunikoval s nami stale. TAk sa majte krasne!

sillas
1. dec 2006

jankamanikova...
no my tak balime iba od tohto týždna už som si celkom zvykla, je v tom taky ako mala žabka...zlatučky..prvý den bol nepokojny..ale teraz je už ok, a ešte lepšie buva ako predtým.. 🙂
a už je strašne zlatučký, usmieva sa na všetky strany...

renca3
3. dec 2006

ano tie usmiate babenka su na spapanie. je to zabava, ked uz viac reaguju.

sillas
3. dec 2006

renca..
fakt su teraz take chutne, tie usmevy a vytčanie hlavy z jednej strany na druhu, a tie zvuky..a ked vidim ako sa snaží s tou papulkou narabať, aby vyšlo čo najviac zvukov..je to úžasne, krásne, mile...no nemam nato ani slova čím by sa to dalo vyjadriť..tie vnutorne pocity ktore pritom cítime, nie??

jankamanikova
3. dec 2006

sillas - je super, ze maly si na perinku zvykol. Nas Matusko nechce byt v tej perinke, aj ked tam je uz velmi dlho. Stale sa zlosti a place, a o spanku ani nehovorim. V noci po polnoci je hore kazdu hodinu. A stale slini a tak mi napadlo, ze to mozu byt aj zubky. Nas Janik mal prve zubky ako 4-mesacny. Som zvedava, co na to lekarka. V utorok ideme k ortopedovi a do poradne.
Inac sa mame dobre, papame a sledujeme svet a sme na spapanie. Je to nadherny pocit, byt pre to babo nenahraditelnou sucastou. A tie deti nas potrebuju ako sol. A citim to aj nasom Janikovi. Jednoducho sme mamy. "Dokonale" bytosti pre nasich drobcov, ktori nas nadovsetko miluju, no nie?

sillas
4. dec 2006

jankamanikova...pekne si to napísala..
no aj som sa tej perinky tiež obavala. ale na počudovanie dobre, len stale ked ho prebalujem tak ho necham bez toho 15 minut aby si pokopkal, pohrame sa poprevalujeme na posteli, lebo v tom sa mu to neda, takže neviem či nebude kvôli tomu aj opozdený v takýchto veciach. ☹
čo sa týka tých zubkov, tak tiež neviem, lebo maly si začal davať pastičku do ust a všetko by hrýzol, cumel nechcea dava si pastičky a prsteky do ust aj ked je napapany.

laurajana
4. dec 2006

ahoj sillas, zaujala ma ta pasticka v puse, no moj maly si ju daval do pusi v porodnici skrz hlad, ale doma si ju dava casto a vsimla som si, ze mu to ulahcuje vygrckanie hustejsej zmesi v puse 🙂 jednoducho to "supne" do rukava...sa smejem, ze akoby som mu jest nedavala, ze si to "uklada" ...ale ono ho vlasne trapia dasienka...zeby zuby? Vsak je ese maly, nie? Tak sme kupili kvapky BabyDent na dasienka pri raste zubkov a senzacne, je spokojnejsi, mozno mu robi problem aj mliecko ked sa napapa neviem...ale aj teraz spinka s ruckou v puse...neviem...presne teda s pasticou je to ako u Vas...ja neviem, vypada to na kupu hryzatka 🙂

okta
4. dec 2006

Ahojte, citam tu o tych slinkach a pasticke v puse - u nas je to to iste, aj ja som sa cudovala - zeby zuby? Ale kamoska co ma rocne dietatko mi hovorila, ze jej mala tiez dost slinila a neboli to zuby, zubky vysli az ovela neskor. A pasticka v puse - maly si ju tam najcastejsie dava, ked je hladny a ak je najedeny a vidim, ze ma rucku v puse, tak mu dam cumel a je spokojny.

laurajana
4. dec 2006

okta...super, ze to vyriesis cumlom, nuz ten nas bud pol na pol do ust strci oboje, alebo len a len pasticku 🙂 nuz detska fantazia a chut nema hranic, hoci je najedeny robi to stale

okta
4. dec 2006

ano, laurajana, ta fantazia - s tym suhlasim 🙂 , este nas len cakaju prekvapenia 😅 , sa na to tesim

laurajana
4. dec 2006

ved prave same prekvapko a tak...uvidime co nas caka a neminie 😅

cipka
4. dec 2006

Aojte kocky,

my akosi nemame cas sa zapajat, niekedy ani prist na tuto stranku..ved to poznate.
Mame sa dobre, mala zdrava, uz 5190 g a 61 cm..vlasy dlhe (uz od narodenia).
Minule sme boli navstivit kamaratku Carolinku (martina236), ale boli sme na striedacku v spinkani..hlavne, ze sa maminy videli a trosku porozpravali.
S tym slinenim to je podobne..citala som,ze niektorym detom sa uz od 3. mesiaca zacinaju prerezavat zubky, ale ked mate podobny problem, je to v niecom inom.
Tak pa a drzkajte sa maminky, i deticky

sillas
4. dec 2006

laurajana...veru aj my pastičky aj ked sme napapkani...je to take zlate s takou chutou si ich pcha do tej pusinky akokeby obhryzal nejaké udene rebierko.. 🙂 🙂

renca3
4. dec 2006

pasticku papame aj my, pripadne cucka palcek. Zubkami to podla mna nie je.
Nechcu cumlik, tak maju pasticku. 🙂 Aj ked zaspava, pocujem zo spalne hlasne cuckanie. Je to mile.

sillas
5. dec 2006

heh je to fakt zlate..a s takou chutou si ich davaju do ust. 🙂

laurajana
5. dec 2006

sillas - renca3 mate pravdu... renca presne tak si cuckal tie prstiky vecer aj nas maly, jednoducho akoby si z nich isiel vsetko vyjest 😀 no mile to je...

jankamanikova
6. dec 2006

Ahojte!
Nas Matusko nechce cumlik, ani za svet. A ked si dava pasticky do pusy, tak viem, ze si chce odgrgnut a potom ma ja "obluje". Taka sranda. Inac sa nam zacina upravovat rezim, sam od seba. A v noci nam pospi od osmej do pol stvrtej. A potom ma celu "vycuca" 😀 ...
Joj, ale su tie nase deticky nadherne, nie?

sillas
7. dec 2006

veru su...aj ked ta mla ma už vie občas poriadne vytočiť a treba s nou robiť poriadky... 🙂
no my papkáme aj v noci pravidelne..ale od tej dvanástej spí do rána do siedmej s prestávkymi na papanie, takže mne to vyhovuje, lebo aj tak nechodím skoro spať, a napríklad včera sme už zalahli o jedenástej. takže mne to stačí na vyspatie a aj popri kojení si zdriemnem, nemusím ani sz postele vstávať a to je super.

lubik
7. dec 2006

ahojte,
chcela by som sa k vam pridat - mame doma maleho Samka, narodil sa 7.9.2006 o 13:14, vaha 3500 g, 52 cm, momentalne 6150 g (minuly tyzden z poradne). nas najvacsi problem je momentalne naucit sa spat pocas dna v postielke. 🙂

sillas
7. dec 2006

ahoj..vítame ta v našej teme..
čo sa týka spania v postielke, tak maly v nej nechce byť ani bohovi cez den..takže cez den spí v kočíku a v noci so mnou v posteli..a zatial to nejako nechce riešiť,nechcem ho nechávať zbytočne plakať. aj s malou to bolo tak a potom sa pekne naučila, aj ked je pravda, že ona aspon v noci spala v postielke.

lubik
7. dec 2006

to je aj nas pripad - v noci v pohode prespi, len cez den je to horsie. ale vcera vydrzal 3 hod a bez placu - ja ho tam nasilu nedavam, len ked vidim, ze sa mu chce spat. 🙂

sillas
7. dec 2006

v mojom prípade sa lepšie odučalo už vačšie dieťa, teda ked mala mala9 mesiacov, už bola rozumnejšia, chapala..týžden sice revala ako pavian ale už potom pohoda. no len takýmto malým detom to ešte nevysvetlíš. 🙂

martina236
7. dec 2006

vitaj lubik, tak podobne aj u nas cez den. kym som si zvykla na to, ze postielka je fakt iba na noc a cez den som s nou neustale, tak to dalo zabrat. jednak som nic neurobila, ale cert to ber, no uz som mala ruky az po kolena. v skrupine byt nechcela, hoci som ju vylozila na stol, aby mala vyhlad. teraz trochu sama polezi v obyvacke na vankusi na sedacke, ale to sa este neprevali. ked sa uz bude, budeme musiet zadovazit ohradku. aj tak si to neviem predstavit, lebo ohradka je velmi nizka. ako to teraz riesite vy? rozmyslal som nad babyvakom, ale kupim ho asi, ked uz nebude treba a mala bude velka na babyvak 😉

lubik
7. dec 2006

tak sme sa vratili z prechadzky a malicky este spinka - uz 2 hod. samozrejme, v kocari a v izbe, kde sa nekuri a nonstop je otvorene okno.

martinka, nas maly sa tiez zatial nepretaca, takze ked je najedeny a nepokakany vydrzi lezat v obyvacke na pohovke. a sice som sa pred porodom zaprisahavala, ze maly do 2 rokov telku neuvidi, tak mu ju pustam, lebo obcas sa zda, ze ho nieco zaujme a ja mozem v klude varit, upratovat, prat, zehlit alebo ine blbosti. 😉 ale uz sa skoncilo moje sladke nicnerobenie, Samko uz spat nebude.

martina236
7. dec 2006

lubik, to tak ako u nas.ja tiez zvyknem pustit telku, kym chcem nieco rychlo zmaknut. no snazim sa aby to nebolo prilis dlho. zistila som ale, ze na nu celkom reaguje, tiez ju to zaujima, az sa manzel hneva, ze co ju to ucim. ved samozrejme ze je to spolu mozno 20 minut, ale je rozcarovany, ze ked jej dava v obyvacke jest, tak otaca hlavu za telkou, alebo ked sa s nou vyprava a ide telka, tak on je nezaujima ☹

Carolinka teraz spinka na balkone, inokedy sa tam budi a musim ju ist pohojdat, no dnes vynimocne spi, bola asi dost unavena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre