Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
25. apr 2007

No aspon jedna baba ma podobny nazor. 😉

mario
25. apr 2007

To plávanie vám závidím, my tu máme super plaváren, pred dvoma týždnami ju zavrela hygiena a tak si viete predstaviť, čo tam bolo.
Čo sa týka stretnutia, ak tam chcete riešiť takéto handrkovačky, tak dajte vedieť a ostanem doma, lebo by som mala migrénu tri dni, ja už som dáma v rokoch 😀 😀 😀 .
Každá má svoje metody, svoj prístup, závisí od prostredia v ktorom vyrastala, od veku matky, poradia dieťaťa..., ja už k malej pristupujem trochu inak ako k juniorovi.
Už mi vstáva princezná, tak jej idem dať obed- akože, možno zasa dve lyžičky zeleninky a má dosť, potom sa vrhne na prsník. Pekný dníček vám prajem.

viktoria
25. apr 2007

ale jasne že na stretávke nebudeme preberat hluposti... ved tu si každy môže napísať čo chce a čo si myslí, a nikto sa tu nebude hádať, ved kolko ludí tolko názorov....
a presne každá matka má iné metody ktorej sa drží... na stretku sa budeme baviť a určite si budeme rozumieť... 😀

viktoria
25. apr 2007

baby kde ste u nás fuka silny zimný vietor, malý práve zaspal tak ja varím a píšem, no ked vstane budem musiet ist von aj keby prišiel hurikán... ozaj kde ste pracovali pred materskou dovolenkou....ja iba tak aby som mala prehlad... 🙂

renca3
25. apr 2007

Pravdaze babule, ze na stretku sa budeme zabavat. 😎
Viki, ved co budeme rozoberat na stretku, ked ty si tu uz robis prehlad dopredu? Auta uz poznas... Ja uctujem od skoly az do dnes. 🙂
Dufam, ze sa bude dat kecat pri tych ratolestiach. Lebo ja ked sa stretnem s kamoskou a s detmi, skaceme z temy do temy a nakoniec pri odchode si povieme. Ved si zavolame. 😀

viktoria
25. apr 2007

no ved o to tu ide aby sme mali prehlad pre pripad keby sme si nestihli niečo povedať, učtovanie ach jaj, ja som to vyučená ale nikdy mi to neslo na škole no a v praxi som to nemala možnost vyskušať, lebo som nemala robotu..
rok som učila v ZŠ a potom som robila v obchode, no do obchodu sa nevrátim aj keby čo bolo, je to zlá robota za málo penazí a robí sa vkuse aj nedele...

jankamanikova
25. apr 2007

jenis - tu nejde o to, aby sme mali spolocne nazory, ale o to, aby kazdy napisal svoj nazor. Ak sa budeme v tom obmedzovat, tak potom sa to tu neoplati pisat.
Ty si napisala svoj naźor, ja som napisala k tej teme svoj. Ja Tvoj nazor respektujem. To iste ocakam od Teba.
A na stretku nebudem urcite rozoberam taketo "somariny". Ako pise Mario, to radsej ostanem doma 😎 .

Chlapci teraz spia, ja idem balit, ale sa mi nechce ,,,

Viki - Ty si vedies zoznam? No, aspon mame kronikarku. Ja som pracovala s detickami vo veku od 0 do 20 rokov. Presla som MS, ZS, SS ... detskymi domovmi a jaslami. Staci takto?

viktoria
25. apr 2007

super jankamanikova asi vážne začnem písat kroniku, 🙂

jankamanikova
25. apr 2007

Viki - no, parada. Ak budes mat cas a ak Ti maly dovoli 🙂 🙂 🙂 🙂 ...

viktoria
25. apr 2007

takže ženušky píšte a ja potom nejaku kroniku vymyslím

renca3
25. apr 2007

Tu je krasne slnecno, prave sme sa vratili z ihriska. Drobec spi, Leo tak o hodku. Skoda, ze nemaju rovnaky rezim. 😒
My zase doobeda musime vypadnut, lebo stracam nervy. Teo je nepokojny, asi tie horne zuby. A ked je chvilu ticho, Leo sa postara o to aby ho rozplakal.
Ani uspat ho nemozem. Neviem, ci sme skoncili s doobednym spanim, alebo je to len tym ze je Leo doma. 😉

jenis
25. apr 2007

Renca ani mne dnes doobeda nespala. Len sa na mna vyrehotavala miesto spania. 😀

Baby co je s vami??? Ja sa nechcem hadat!!! Diskutovat, rozpravat, riesit, radit, vymienat nazory a tak. To hned si myslite ze hadat??? Preto som napisala, ze na stretku si to vydiskutujem, lebo tu je to na dlhe pisania. Lepsie sa argumentuje zoci-voci. Pochopili??? Dufam, lebo ked tam pridem asi kazdy bude zazerat, ze to je ta co sa chce hadat.
Tymto tuto temu uzatvaram. 🙂

Krasny den, az na ten vietor. Mala spinka po obede. Von pojdeme az neskor.

sillas
25. apr 2007

baby...baby....
no toje fakt, že ako mario pisala, že vela zaleže aj od toho kolke dietatko to je, ja tiež riešim vela veci inak ako pri malej, a ešte su dokonca aj ine pohlavie, takže všetko bude ine...takže čo platilo vtedy nebude teraz..takže aj Jenis možno dopadne tak, že druhe ju ani nenapadne davať na nočnik.. je to všetko indivduálne...a vela veci na tých našich detičkách skúšame..nie??
a ja sa už na vas teším, tak tu nič nekazme.. 😉

sillas
25. apr 2007

unas von nehrozi kedže Riško je stále chory, zase mal včera večer teplotu 37,8, neviem čo to je..zuby nikde...ale je pokojny, začína byť nervozny iba okoo šiestej večer...dokonca už ani v noci tolko nepapa, každe 3 hodiny, a konečne sa mu dneska podarilo z flašky vypiť čaj 80 ml tak som taka štastná, síce potom z toho dosť vygrckal...nechapem stále grcka..ale predsa, lebo som zufala z tých jeho polosuchých plienok.. ☹

okta
25. apr 2007

Dievcata, tak vam "zavidim" tie prechadzky... ten nas tvrdohlavec v tom kociari nechce byt. A cely ten cirkus, kym ho dam spat na balkon...ojooj..a ked sa mi po tom dlhom a narocnom procese zobudi o pol hodiny, tak uz zacinam byt zufala.No ostava mi len dufat, ze bude lepsie a zacne sa mu v kociari zasa pacit 🙂 . U nas tiez fuka silny vietor a dost sa ochladilo 😒 .

okta
25. apr 2007

Sillas, a my sa kojime kazdu hodinu a pol - odkedy sme prisli z nemocnice ☹ , a odvtedy u nikoho nechce byt na rukach, len pri mne a tatinovi, musel to byt pre neho hrozny stres. Vy ste boli aj na vysetreni refluxu?

sillas
25. apr 2007

boli sme a stale povedali že nema, ja to nechápem..teraz grckal trošku menej ako sme prešli na huste, ale kedže mu musim doplnať tekutiny čajíkom tak je to tu nazad, akože nepoviem ked hned po jedle alebo tak, že si drobec "uje" a čo je navyše tak vyjde von, ale po dvoch hodinách... predvčerom sedel v detskej v autosedačke..zrazu velký plač,aj koberec bol ogrckany...a už to bolo celkom ok, ale odkedy nanucujem čas tak je to tu zas.. ☹
neviem či to môže mať spojitosť s tým pruhom čo ma, chystame sa do BB ku dr, k primarovi, tak som zvedava čo povie.

sillas
25. apr 2007

okta...a čo sa týka spánku tak aspon to je u nas ok, spí pekne ale iba doma, v kočíku nechce spať..takže my chodíme vonku vtedy ked je vyspaty..

okta
25. apr 2007

A mozno mu nesadol ten caj, neskusala si iny alebo len prevarenu vodu? Ja som pila ten od HIPP na pokojny spanok a mne z neho bolo zle, vzdy ma z neho rozbolel zaludok. Simon nechce ziaden caj, uz som vystriedala niekolko, tak skusim iba vodu. Dokonca vobec nechce pit z flase, je z toho cumla nervozny a hryzie do neho, tak len lyzickou. A kedy idete do BB?

okta
25. apr 2007

a vydrzi ti v kociari sediet a pozerat, vsak? toto si ja tak prajem 😔

sillas
25. apr 2007

aj malemu sa iba dneska podarilo piť z flašky prvý krát, inak stale striekačkou,myslim že to nie je z čaju, ale z toho že ma obsah žaludka tekuty, kedže mu aj hustu stravu zriedim čajom, po mliečku stále grcka aj ked už trošku menej.
No primar robi pondelky a piatky,teraz je Riško chory,buduci tyžden tiež nepripada do uvahy, asi ten dalši, síce tam už začínaju sviatky, takže si budem musieť prevolať či tam tie pondelky budu robiť.

okta
25. apr 2007

fuuu, tak ked mu nezistili reflux, zaujimave..., no tak sa drzte, nech to co najskor pominie...

sillas
25. apr 2007

okta aj tebe prajem vela trpezlivosti s malym, u nas už aspon to nočne kojenie trochu povoluje, ešte pred týždnom to bolo tiež každe dve hodiny v noci....zaberak riadny ked to už trva 7 mesiacov.

okta
25. apr 2007

vdaka, ved to, a ja ho uz v noci ani neprekladam do postielky, lebo by som to uz nezvladla, no musime vydrzat

renca3
25. apr 2007

Okta, my ked sa v kociku vozime, je dobre. Ale s Leom sme prevazne na ihriskach, takze to v kociku place, tak ho nosim na rukach po ihrisku. 😉

Maly nepije nic okrem mojho mlieka. Neviem, ci mu to staci. Ale ked budu horucavy, urcite dam vodu. Sillas, to grckanie je asi neprijemne, ale ja dufam, ze je to len docasna zalezitost.

okta
25. apr 2007

no ved, aspon ze na rukach je ticho, tak uz ho budem brat na prechadzky v klokanke, len asi pridem o chrbat 🙂, ale asi nemam na vyber...tiez pre neho chystam v horucavach vodu.

okta
25. apr 2007

Renca, ty chodis jeden den v tyzni do prace, vsak? A ako to riesis s papanim? Lebo ja mam z toho riadny stres, ked musim odist, tak sa musim do dvoch hodin vratit, aj ked je v zalohe nejaky prikrm...

renca3
25. apr 2007

Ale ja si beriem maleho so sebou a tam mi ho varuju kolegyne kym uradujem a tam mu dam aj papat. Zdrzime sa obvykle cez 2 hodiny. Viac tam ani maly nevydrzi.

martina236
25. apr 2007

Ahojte vsetci... aj na nas teda doslo ☹ . malej odchadza hlas. chudatko, tak sa snazi hovorit a vynechava jej to. moj otec to prirovnal k hlasu ivany christovej.

dnes som uz uplne hotova. robim jarne upratovanie. ved kto nestihol pred Velkou nocou, nech si to oddere teraz, nie? 😀 ale nie, pred tym sa nedalo... teraz dosiel moj otec, on sa venuje malej a ja makam. dnes som plan splnila, tak sa veeelmi tesim, zajtra este kuch. linka, jedno okno,roll door, kupelka a potom este hrrrba zehlenia. mat to tak za sebou. ale bude aj to. a potom nohy horeee. len to tu uz nebude otec, takze leharo nebude. ale radsej budem behat kilometre s kocikom 🙂

viki... ucila v jazykovke a posledne u manzela vo firme robila vselico 😀

sillas... podla mna to ma maly este stale tie priznaky refluxu. vysetrenie vam to nepotvrdilo, ale asi si tiez davala nutriton, vsak? ja som spominala, ze malej uz davky nutritonu znizujem, ale ak ho nedam vobec, tak grcne. je sice uz v obdobi, kedy by to malo byt na ustupe. hm... my sme ale na vysetreni neboli. ani nasa nechce pit caj. ale predvcerom vypila skoro 200, vcera ani kvapku dnes 40 a stane sa, ze aj niekolko dni po sebe vobec. skusam jej davat aj cez striekacku, ale ona jednoducho tie usta neotvori a ked sa co i len kvapka dostane do ust a ona nechce, tak jednoducho vypluje. tak ju uz nenutim. caj sice nosime vsade a vzdy a ja ho stale len robim a vylievam, robim a vylievam. a to nam uz v kuchyni svietia caje hipp rozneho druhu. no ako v obchode. ale malej sa pacia tie deti na nich, furt vyska a vykrikuje, ked sa mrkne na policu. cize celkom spravny objekt su tie caje.

a fakt si neviem predstavit to, keby mala odmietala sediet v kociku. chvalabohu sa v nom aj vonku vyspi. dnes bola s ocom vonku 2 hodiny predobedom a 4 hodiny poobede, z toho cca 3 prespala.
musi to byt narocne nosit deticky na rukach... ale zase ked sa vedia vyspat doma, ma to svoje plus, ze si stihnete porobit a potom idete von. takze aj tak je to dobre aj onak je to dobre 😀

ale uz idem, lebo len pisem a pisem a tu asi ani nikto nie je.

sillas
25. apr 2007

no ako vidim tie naše deti niesu čajíkove...mna by to ani netrápilo, len velmi málo cika, ked to porovnam až o poloviceu menej, zda sa mi to velmi velmi malo, za 5 hodin ledva v tej plienke nieco citim.. ☹ takže preto ho trošku na ten čajík silim..
martinka..no to je super že budeš mat popratane, hned bude aj doma lepší vzduch...ja postupne stale dookola upratuje niečo lebo kym dojdem na koniec, môžem od začiatku... 😀

a to že maly pospi doma som rada, lebo si stihnem aj porobiť, aj navariť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre