Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
3. máj 2007

caute baby...
chcem sa opýtať ako spia vaše drobce? lebo Riško sa už nezmestí do postielky.. 😀 stále mu trčia nožičky von cez diery..a budi sa stále nato že si ich nevie odtial vytiahnuť, ja tam dam aj paplon, ale on už tak lozí počas spánku, že to cele odbrla.. 😀 😀 takže zase mám vstávanie v noci navyše.. 😝

sillas
3. máj 2007

a boli sme u dr. tak by to už malo byť, ok nervozny je asi zo zubov...a tie nie a nie von.
Aj ns prevážili tak sme schudli 300 gramov, darmo choroba robi svoje takže važime už "iba" 8850 gramov.. 😀

martina236
3. máj 2007

no s bohom sillas, ze nezmesti sa do postielky 😀. v nasej sa vyspia este aj dve take carolinky ako mame

takze som volala nasej lekarke na gastro. ani u nas sa zatiak jogurt nekona. najprv budeme musiet prejst na normalny nutrilon, lebo mame pepti, az potom jogurt.

sillas
3. máj 2007

no tak som to myslela, že po nej cestuje a stale mu trčia nohy.. 😀 😀 neboj zmestili by sa tam aj dvaja Riškovia a ked by tam boli všetci s trčiacimi nohami tak aj štyria.. 😀
Neboj martinka...ešte sa napapaju jogurtíkov dosť, netreba sa ponahlať..ked vydržali polroka na mliečku tak vydržia další polrok na ovoci, zelenine a mliečku..

bubatinko
3. máj 2007

ahojte ja malemu uz tiez davam jogurt activiu bielu a vanilkovy pribinacik inak vraj uz moze aj take termixi ale s tym este pockame ...

inak s tou postielkou je uz unas podobne ze pomaly mu je mala ... ako to budete riesit ked uz ozaj z nej vyrastie??? kupite normalnu postel co porasite s nim, taku s tou zabranou????

martina236
3. máj 2007

bubatinko probinacik a termixi? prave na to mna pediater upozornoval, ze az po roku.

sillas
3. máj 2007

ano, lebo tvaroh obsahuje vela bielkovin a detičky maju problem to straviť a iba to zaťažuje ich organizmus.

renca3
3. máj 2007

bubatinko, ak ti to povedala nasa Dr., tak ja som stravu zavadzala podla seba co som uznala za vhodne. Tiez sa mi to zda skoro.
Leo ma od 1,5 roka normalnu postel so zabranou. Bude ju tam mat hadam do siestich rokov, lebo spadol v noci aj z nasej sirokej postele. 🙂

mario
3. máj 2007

Pomaly budete dávať aj klobásy 😀 , opatrne s tými mliečnymi výrobkami, naozaj nie sú najvhodnejšie, detičky v tomto veku nepotrebujú živočíšne bielkoviny, lebo nemajú enzýmy na ich trávenie, preto vznikajú neskôr alergie, lebo organizmus je nútený využívať iné tráviace enzýmy a tak ich nedostatočne rozkladá. radšej už nemudrujem.
janka za náš blok sa musí chodiť cez náš byt 😀
My sme dnes boli v poradni, máme 7550g, slušné nie? Sme stále bez príkrmov a voláme ju adrenalín, lebo je stále v pohybe, bála som sa, že schudla, ale pribrala 500g za 6 t. No ja viem, vy máte iné váhy, ale my sme skromnejší 😀 .
Postieľka je aj u nás problém, búcha si hlavu a obhrýza tyčky.

martina236
3. máj 2007

Mario, my patrime cca tiez do vasej vahovej kategorie a to uz papame. Carolina tycky neobhryza, ale hlavu si bucha taktiez. hniezdo nehniezdo, kolkokrat ma hlavu za nim 😀 . neviem ako to robi...
s tym zavadzanim stravy je prave tak. podavas spravne info. a vsetci to vieme, lebo vsade to pisu, len niektori lekari a niektori seniori tomu nie a nie porozumiet 😉

jankamanikova
3. máj 2007

Ahojte!
Tak chlapci uz konecne spia. S tym stahovanim sa u Janika vytvorila este vacsia upatost na mna. Musim ho uspavatat, v noci spi skoro na mne a je na mne "prisaty". No, to aj Matusko je stale prisaty 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, co sa tyka prikrmov, stahovanim sme sa dostali do starych kolaji, to znamena, ze zase len stale kojim. Na obed sa snazim davat zeleninku, tu zje. Ale masko nechce. Skusala som teraz, ked uz ma 7 mesiacov, davat aj ovocie, ale zrejme bude ten Matusko po Janikovi, lebo ten mi zje vsetku zeleninu, len nie ovocie.
S prikrmami sa neponahlam, vsetko chce cas. Som rada, ze este vobec kojim a ze Matusko je taky zlaty a spokojny.

jankamanikova
3. máj 2007

Matka - mate nadhernu vahu a Mario tiez. Ja neviem kolko vazime, ale urcite nas vsetkych dobehnete.
A Mario ma vzdy pravdu 🙂 , vo vsetkom.

jankamanikova
3. máj 2007

Zase tu nik nie je. Vzdy, ked som pripojena, tak tu nik nie je. Tak mam smolu ... Ale tesim sa na stretko. Kedy vlastne to stretko je? Ten termin a o kolkej sa mame stretnut? TO len tak. Idem pozriet do stretavky.

jankamanikova
3. máj 2007

NO, tak Vam prajem dobru nocku. Ja idem chystat plan, ako "prepadnem" (prekvapim) Mario ... Tak papapa.

bubatinko
4. máj 2007

no mne tak povedala dr. tak som mu skusila dat a nic mu to neurobilo.... ale pribinacik papa len raz za cas nie kazdy den .... 😉

zuzka111111
autor
4. máj 2007

mne tiez povedala pediatricka ze az po roku tvaroh 😕

inak my sme vazili 6800 takze my sme stale najmensiiiiiii 😔

bubatinko
4. máj 2007

ved nech si kazdy robi ako uzna za vhodne nie??? kazde dieta je ine 😉 mam kamosku co dava malej krupicovu kasu od troch mesiacov a mala je zrava a spokojna ... nemozme povedat toto nedavaj a tot ano .... kazda matka vie co je dobre pre to jej babo, nie?? 😕 😉

my inak vazime 9550g a meriame 83,5cm 😀

babenky skusili ste dat drobcom Nutrolin B to su probiotika.... taky sirup ... ja som malemu vcera kupila lebo ked je chory aby mu to trochu posilnilo imunitu.... som zvedava co bude.... vraj je to dobra prevencia aj proti alergiam a ekzemom, dufam ze mu to na tej jeho ekzem pomoze aj ked ho uz nema cerveny len suchu pokozku ... 😕

zuzka111111
autor
4. máj 2007

nam to predpoisaa lekarka ked lilka vkuse mala zelenu stolicu ....trebalo jej crevnu floru obnovit ...ale len 5 dni

okta
4. máj 2007

Ahojte, tak my sme boli vcera v poradni a Simon vazi 8350 g. Bubatinko, odporucili nam to tiez kvoli tej viroze, aby sa obnovila crevna flora, maly to celkom dobre znasal, ten sirup sa moze podavat len tyzden a potom sa musi rozriedit novy. My sme to pouzivali iba tyzden, dalsi som mu uz nekupovala, lebo potom to uz bolo v poriadku.
Vcera som skusila mliecnu kasu, no nejak ho to nezasytilo. Uz som z toho zufala, ze sa tak casto v noci budi. 😒
Potrebujem kupit autosedacku od 9-36 kg, mate nejake tipy na kvalitnu a za rozumnu cenu?

viktoria
4. máj 2007

ahojte tak babule máte krásne váhy, detičky vám pekne priberaju, zachvílu nás predbehnete... my máme niečo cez 10 kg ale teraz už´tak malý nepribera...
no a s tou postelkou aj u nás je rovnake stále sa budí lebo nevie ´vybrať nohy a pretočiť sa...

renca3
4. máj 2007

Aj my sa budime viac. Najprv bum do tyce a potom plac. Mozno sa budi aj na plny nosik. Rano este vytahujem sopliky.
Vecer sem velmi nechodim, lebo byva u mna kamoska. S manzelom maju velku krizu, tak ma poprosila. Ja som obcas citala temu Opusta ma manzel a tocila som hlavou, coho su niektori muzi schopni a teraz to tu mam na zivo.
No aj to sa stava. 😒

sillas
4. máj 2007

renca..takže momentálne si okrem role mamičky a manželky aj butlava vrba, je to super ked mame problemy a mame sa na koho obratiť..len najlepšie je taku pomoc nikdy nepotrebovať,nie??
baby čo sa mi dneska stalo, dala som variť Riškovi masovu polievočku, no a išli sme do mesta, pravdaže som ju zabudla vypnuť..napadlo ma to po hodine, tak som utekala domov, tak jasne že všetko prihorene..dala som tam posledne zemiaky,..dva dni mal ryžu...teraz neviem čo mu navarím!!! toto sa miešte fakt nestalo. 😀

laurajana
4. máj 2007

ahojte babule, neviete poradit? Ked chceme maleho do pasu dat zapísať, lebo ideme sa chystáme k švagrinej do zahraničia - čo všetko je potrebné? Po prípade, nemajú už malé deti aj u nás nejaký pas, ako je to inde vo svete? Ďakujem

prajem všetkým krásny deň, aj keď tu je z časti pod mrakom

viktoria
4. máj 2007

bože sillas ved ste mohli vybuchnuť, no chválabohu sa nič nestalo, este že si si na to spomenula...
no laurajana do 5 rokov stačí ak malého budeš mať zapisaneho iba ty v pase alebo manžel...od 5 rokov musí mať svoj pas...

jankamanikova
4. máj 2007

Ahojte!
sillas - no tak to si super. Ja som vcera isla von s detmi a Janik pri vytahu na mna krici, ze "mamka, nemam topanocky" a pozriem a on je uplne bosy 😀 , chudacik maly. No, co uz, sme matky na plny uvazok a nie vzdy to je ako by malo byt.

Lauri - staci, ak prides na policiu s rodnym listom dietata, OP a mas to zapisane za desat minut. Jany ma zapisanych oboch chlapcov, ja zatial len Janika.

jankamanikova
4. máj 2007

Inac dnes dom navstivila Mario. Poviem Vam, malu Lauru ma nadhernu, krasnu, s velkymi ocami. Nas Matusko si ju uz "obsadzuje", jasne? A Mario je kocka, postava modelky a hlavne velka energia z nej ide. Tak ja len tak. Tesim sa ako male dieta, ze som ju videla, tak preto Vam to tu pisem.

A tesim sa aj na stretavku.

Tak krasny den!

Janka

laurajana
4. máj 2007

Janka vďaka... ktovie či za 10 minut, ale snad to stihnu do konca dna 🙂 prajeme krasnz den a aj vikendik

mario
4. máj 2007

Ja som dnes mala super den, bola u mna Janka a fakt mi máte čo závidieť, je to úžasná žienka. Matúško a Janík sú zlatučkí a mimoriadne sa podobajú, ták som rada že ich tu mám. Janka je upravená, tip-top a ja som ju privítala zatočená do osušky so slneč. okuliarmi na hlave. Obdivujem, že všetko tak pohodovo zvláda a je stále usmiata, dúfam, že to od nej chytím, lebo ja som mimoriadne nesmejivá 😀 . Mám pocit, že ju poznám už večnosť.
Hlásia škaredé počasie niekoľko dní, tak dúfam, že sa veľmi neochladí, nám včera kúrili.
S tým pasom to asi bude veselé, lebo u nás sú kvôli pasom 4-5 hod rady, už ráno o piatej sa stojí pred políciou, tento posledný mesiac pred dovolenkami býva kritický, tak držím palce.

sarah23
4. máj 2007

ahojte maminy, som len tak nakukla, že čo pekné píšete a ste mi veľmi pomohli. my sme chceli ísť lucke vybavovať pas, lebo sa v lete chystáme do čiech. tak vám ďakujem. škoda, že som s vami na pokec neni častejšie. želám vám, aby ste boli zdravunkí a drobci nech robia iba radosť.

jankamanikova
4. máj 2007

Pekny vecer!
No, Mario, zase si to tak pekne napisala. Ako hovorim, Ty vies vsetko tak nadherne popisat, ze som Ti az uverila, ze naozaj tak vyzeram 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ... A tip-top? To je co?
No, ale ja mam taky isty pocit z toho stretnutia. Ako keby sme sa poznali velmi dlho ...

No, ale chcem Vam vsetkym popriat nadherny vikend.
Jany zahlasil, ze ideme do Prahy, tak idem pobalit (to, co je este pobalene, lebo este nie som komplet vybalena). Ideme dnes v noci a prideme v nedelu v noci. Mam tam sestru, ktora sa tam prestahovala pred mesiacom, tak ju ideme potesit. Najprv sme mysleli, ze budeme do utorka, ale Jany nema v pondelok volno. Tak len tak na skok. Potom sa Vam ozvem, ze ako to tam vyzera 😀 .

Prajem Vam krasny vikend a velmi sa tesim, ked Vas uz vsetky komplet uvidim na stretavke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre