Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

lubik
7. dec 2006

ja malickeho iba kojim, tak sa manzel na krmeni nezucastnuje 😀 iba maleho podpichuje, aby sa ponahlal, ze aj on je v poradi.

renca3
7. dec 2006

Nas maly takmer cely den prelezi v lehatku. Spinka aj v postielke, ale radsej zaspava v tom lehatku. Kopka si nozickami a tak sa zaroven hojda a vidi ma, ked beham okolo neho. 🙂

lubik
7. dec 2006

nasho maleho davame do sedacky - mame skrupinku - a minule som skusala varit, ze som ho mala v kuchyni a sledoval ma. uz som to skusala aj s klokankou, ale vtedy asi nemal dobru naladu, moc sa mu to nepacilo.

okta
7. dec 2006

Ahojte, dnes sme mali pekne pocasie, na zimu velmi teplo, tak sme boli von dvakrat. Nas maly spi v noci v postielke, ale okolo pol piatej - ked uz moc nechce spat, tak ho polozim do lehatka a dam medzi nas na postel a tak vacsinou zaspi. Cez den spi v lehatku, vacsinou chce byt vsak na rukach 🙂 a v babyvaku sa mu vobec nepaci, takze posilujem ruky 😉

sillas
7. dec 2006

no musime našim malilinkým drobčekom dopriat aj to čo im je najlepšie..a nechat buvať tam kde sa im najlepšie páči...ved spánok je teraz pre nich velmi velmi dôležitý.

jankamanikova
7. dec 2006

Ahojte!
Tak s tym spanim je to u nas takto - Janik dodnes spi s nami s posteli. Vobec nam to nevadi, Ked chceme "byt s manzelom spolu", tak je to zaujimave a nasli sme sa uz aj na zemi 😎 . Ale nevadi nam to. Matusko spi tiez s nami v posteli, tak je to zaujimave 😀 . Na noc davam Matuska aj do postielky, kde pospi do tej druhej - tretej (kedy ako) a potom je uz pri mne. Cez den spi Matusko v babyvaku alebo v sedacke, ktora je vystlana makkou perinkou, aby mu bolo dobre a jemne. Deti maju radi uzky priestor, nie vela priestoru, preto sa im nepaci v postielke.
Nas Matusko ma postielku vystlanu perinkou, na ktorej lezi a este sam je zababuseny v tepluckej zavinovacke (ale ako som vravela, tam spi iba v noci). Deti to maju rady!
Mne to nevadi, ze nechce spat v postielke cez den. Aj Janika som nosila vo vaku, a budem aj Matuska. Citala som, ze deti potrebuju cas na velky priestor. Boli 9 mesiacov v tesnom priestore a potrebuju urcity cas, aby si zvykli na nas svet.

lubik - vitaj medzi nami 🙂

jankamanikova
7. dec 2006

martina236 - neboj sa toho babyvaku. Janik mal 13 kg a ja som ho vo vaku nosila. Je mnozstvo sposobov ako tie deti tam nosit. Matuskovi sa v nom paci a je v nom rad. Len to s malou skus, bude rada. Ja som dnes aj navarila a upratala a maly bol vo vaku spinkajuci a spokojny. Vraj je babyvak ovela lepsi ako klokanky, lebo netlaci na pohlavne organy deticiek a hlavicka netlaci na chrbticu. Tak sa maj krasne a pozdrav Caroline ...

sillas
9. dec 2006

veru...tlači..maleho nemôžeme chytiť zo spodu medzi nožičkami velmi, lebo ho ta "perinka" tlači na vajka..

laurajana
9. dec 2006

ahojte babule...

lubik aj moj maly somnou varieva v kuchyni...sedi v "skupinke" v autosedacke a kuka, kuka kym nezaspi - pomaha a potom ho supnem do postielky...nuz takto si na to doslova zvykol, je to fajn, lebo rano si v pohode uvarim obedik a tak...

sillas
11. dec 2006

čaute baby, ako po víkende?? ja som normalne unavena, mali sme same navštevy, takže, aj vo štvrtok,v sobotu a v nedelu, takže som piekla, chystala pohostenie, no pre nas aj varila...normalne som bola včera večer unavena.. 🙂

laurajana
11. dec 2006

sillas - viem Ta pochopit u mna je to takto bezne casto, kedze svagrina s rodinou chodi dost casto, ale co narobime - zienky pre vsetko ze? Inak co idete vypekat na sviatky...pekne odbocujem od temy, snad ma admin nevymaze 🙂

ikulka
11. dec 2006

laury to si si ho pekne naučila. moja nechce byť v autosedačke. potrebuje sa stále vrtieť a tam sa jej nedá, tak sa hnevá. ty si už začala s vianočným pečením. ja ešte ani poriadne neviem, že nejaké vianoce idú

sisidl
11. dec 2006

Ahojte zienky.. nama vase babatko problem s ockovanim do ramienka co im robili v porodnici? nasej Veronike to museli prepichovat mala tam kopec hnisu a vyzera to tak ze to asi budu musiet opakovat.. ☹

okta
11. dec 2006

ahojte, no u nas je kazdy den iny.Niekedy maly vydrzi v lehatku alebo pod hrazdickou, ale castejsie sa stava, ze si vyzaduje moju pozornost a pritomnost, tak vtedy neurobim nic, musim ho nosit, hojdat a rozpravat. Ale stale si poviem, ze teraz je najdolezitejsi on, tak ostatne ide bokom.
Laurajana, nebudem piect, u nas to nema kto jest a aj tak cele sviatky budeme pri rodicoch.
Sillas-u nas boli svokrovci-naaarocneee to bolo 😉
Sisidl,my sme nemali s ramienkom ziadne problemy, bolo to v pohode.

renca3
11. dec 2006

lauri, ja by som chcela piect linecke kolieska a stedrak. Ostatne pecie mama a vymiename. Uvidim, ako to pojde pri dvoch detoch. Maly bude mat v skolke prazdniny.
sisidl, na ramienku ma pluzgierik, ale snad to bude v poriadku.

Musim sa postazovat: prave som kojila maleho a Leo sa na nas sustavne hadzal. Dobrym slovom to neslo zastavit, tak som ho odstrcila a dopadol na lehatko maleho a zlomil ho. Teraz je trochu nakrivo. Takto je to u nas denne. No ide ma uchytit. Fakt neviem, co s nim mam robit. Neviem mu vymysliet nijaku cinnost, co by ho bavila, ked sa potrebujem venovat Teovi.
Capka ho po hlave rukou, pripadne hrackami tuka po hlave.
Viem, ze vas to asi nezaujima, co mate starosti s babatkami, ale riesim stale len tento problem a tak som to sem napisala.

sillas
11. dec 2006

renca3...
no nezavidim ti, ja som rada, že sme sa tak rozhodli že mame vačší rozdiel a že mala ma 4 roky, fakt si najde zabavu ked kojim a staram sa o maleho, pekne sa s niečim zahra,, aj ked sme sami doma a napríklad kupem maleho a ona nechce byť s nami, tak nemusím mať strach že čo bude robiť sama v byte 20 minut.
renca a to si skusala že ked ho ideš kojiť, tak pricyhstaj Leovi nejaku hračku alebo skladačku a nech si to rozloží tam pri vas a kedže pri kojení mame ruky volne, tak ho skus nejako zaujať, ja to tiež tak robím ked mala nema den a treba sa jej v kuse venovať, lebo aj ona ma "svoje" dni. 🙂
joooooj...a ked ho začne hladkať po hlave...tak sa mi zježia aj tie chlpy čo nemam.. 🙂 ved ešte maju taku makku hlavičku.

sisidl...
no to očkovanie..my sme to mali uplne velke tvrde s bielym stredom až mu to puklo, tak mu to vytieklo a ja som mu to vytlačila, a dr. sa to nejako nepačilo, že som nemala, tak neviem..a tu som čítala, že to vytlačaju, ja už fakt neviem čo doktor to ine.

sisidl
11. dec 2006

..malej to tiez vytieklo,ja som si myslela ze uz je to ok.. isli sme na prepichnutie usiek k znamej dr. a poprosila som ju aby sa jej na to pozrela a hned ako to zbadala povedala ze to musi prepichnut ,mame ist za desat dni na kontrolu,vraj ked tam bude mat priehlbinku tak to bude ok,ale ked kopcek tak zase to treba vytlacit,no a jej sa tam zase spravil kopcek,chudatko male..tak zase pichnut a vytlacit.. 😢

laurajana
11. dec 2006

ika - co sa tyka medovnickov a dnes som spravila linecke pecivo..pomaly ale isto zacinam... a ta autosedacka to je len tak na zaspanie, po pripade na pozeranie ako varim, nie na dlho 🙂 tiez sa potrebuje hmirit...

sisidl s ockovanim z porodnice nemame ziadny problem..drzim palce

okta - jasne, ked ides k rodicom nie je co riesit 🙂 my pojdeme k rodicom na druhy sviatok vianocny a tak par kolacikov pribalim, aj ked mamina bude piecta, ale predsa...patri sa 🙂

okta
11. dec 2006

No Renca, musi to byt narocne, ja si to neviem ani predstavit.Poradit neviem, ale myslim si, ze nikomu z nas nevadi, ze to tu pises 🙂

sillas
11. dec 2006

no čosa týka pečenia, tak pečiem dosť minimálne raz za týžden, a na Vianoce neviem,ešte som nad tým nerozmýšlala, ked najradšej by som si dala kokosové, lebo kokos zbožnujem, ale ked kojim sa neodvážim.. ☹

jankamanikova
11. dec 2006

sisidl - my smjke to mali pri Janikovi. Nic sa neboj, ked sa urobi pupencek este raz, tak neprepichuj. Nechaj nech to pukne samo a davaj pozor, aby tam nenatiekla voda. Bude to dobre. Tiez som sa bala, ale zvladli sme to.

renca3 - ten Tvoj syn Ta miluje. Je jasne z jeho spravanie, ze ziarli na Teba, nie na maleho a ma pocit, ze Ta straca. Skus ho cez den viac objimat a pusinkovat. My mame to iste, ked kojim, tak Janik mi masiruje chrbat a pusinkuje Matuska a ked kojim po leziacky, tak sa mi "hrabe" vo vlasoch a skace a hadze na mna vankuse. Nic si z toho nerobim, lebo ma to tazke. Prehodim to na srandu, zacnem mu spievat, kreslime si alebo mu citam.
Maju to tazke tie deti a verim Ti, ze je to "nad hlavu". Ale aj tak je super, ze medzi tymi nasimi detmi je taky maly rozdiel. Uvidime to neskor. Aspon ako to vidim u znamych. Teraz to je tazke, ale potom to bude super.

jankamanikova
11. dec 2006

Inac nepeciem a objednavam kolace. Niezeby som nevedela piect, ale nie som typ zienky, ktora presedi pri sporaku cely den. Stedrovecerny stol bude plny, ale piec nebudem. A mimochodom odkedy mam deti, tak sa riadnim heslom "bordel v byte, stastne dite" a vobec ma nerozhadze, ked nemam navarene alebo popratane. To len tak.

renca3
12. dec 2006

Jankamanikova, to heslo je dobre. To musim povedat drahemu, lebo on ma z neporiadku (hracky po celej obyvacke) vacsi problem ako ja. Minule som malemu upratovala hracky a on sa ma pyta: "Kto pride?" No nezdrim sa smiechu.

sillas
12. dec 2006

ja som zistila, že deti sa najlepšie cítia ked je bordel..niekdy sa v jej izbe ani neda kde stupit, lebo je všetko na zemi..ale naučí sa, to zaleží od toho aký ma den, niekedy si pekne poprace a niekedy sa jej môžem vyhrážať bitkou, zákazmi a aj tak nepohne.. 🙂

renca3
12. dec 2006

sillas, dik za rady. Pokusim sa. Uz sa neviem dockat Vianoc. Kupili sme mu nejake skladacky a nove hracky. Hadam mu ten zaujem o ne dlho vydrzi.
A tieto stare hracky poschovavam a potom po case budu opat vzacne.

laurajana
13. dec 2006

tak dnes sme boli v poradni mame 2 mesiace a 2 tyzdne a 6810 g, za mesiac sme nabrali +510g takze v pohodicke...pekny vecer prajem a pekne to tu zanedbavate mamulky, "nepracujte" tolko 🙂

zuzka111111
autor
13. dec 2006

aj mi sme dnes boli v pordni a mame 4400 a 56 😒 nejak vas nestihame

laurajana
14. dec 2006

zuzka no carobis my sme sa ako 56cm narodili 🙂 tak asi tym to bude...pekny dnik

sillas
14. dec 2006

zuzka...
to je v pohodičke, my sme boli včera v poradni malý ma 6880 gramov..ale viem to porovnať so staršou dcérkou, ona mala 6550 gramov ked mala 20, týždnov, akže je medzi nimi rozdiel skoro 2 mesiace čo sa týka váhy, takže to nemusiš riešiť, ak dr. hovori že je to v poriadku, každe dietatko je ine.

okta
23. dec 2006

my sme boli v poradni, maly pribral za mesiac 1,3 kg, tak uz ma 6,1 kg.Pytala som sa na tu vakcinu na ockovanie, od januara ju preplaca poistovna, tak sme ockovanie prelozili na januar. A balime nasiroko uz len v noci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre