Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
10. máj 2007

broskyna je háklivejšia? skusim aj ja potom marhulovy...no Riško papa každý den polku bananu..už ked vidí že beriem do ruky banan...tak sa tak teší..

renca3
10. máj 2007

Ano, aj moj maly uz krici od nedockavosti, ked ho roztlacam. 🙂

zuzka111111
autor
10. máj 2007

ahojte jenis aj mne lilka spinka v postiely je mi to pohodlnejsie a hlavne v postielek sa nevie nejak vyspat stale sa budi 😒

kojace maminy vy uz vsetko papate aj kapustu to uz mozem????? papte aj zeleninu??

sillas
10. máj 2007

no Zuzka neodolala som kapuste...a na druhy den sa vyhádzal, ale akurat jedol aj maly den predtým broskynovu vyživu...A už plánujem urobiť fazuľovu polievku lebo už mam na nu strašnu chuť..ved o dva mesiace môže aj Riško papa strukoviny, tak to už hádam zvládne.. 😀

renca3
10. máj 2007

kapustu som este nemala, ale inak zeleninu jem.

jenis
10. máj 2007

Ja som uz fazulovu jedla a vsetko bolo ok. Zeleninu v pohode, ale pomarance a podobne veci som neskusala.

jenis
10. máj 2007

Zuzka a muz spi s vami? Lebo moj nie, uz sa nezmesti 😀

zuzka111111
autor
10. máj 2007

jenis ano spi s nami ale v poradi lilka ja tatik a pri lilke je postielka a vankus na kojenie a z druhej strany ja sice rano vstavam strpnuta ale ten detsky dych juuj 😵 😵

tak by som uz asi nieco mohla skusit spapat ... 😉

zuzka111111
autor
10. máj 2007

jenis mala je rozkosna 😉 aj my mame plavky ale nenosime ich na plavanie vy hej???

jenis
10. máj 2007

Dnes sme mali prvy krat, dovtedy som nosila tie plienky, ale je to uplne jedno co na nu das, lebo tie plienky vsetko prepustia. Hlavne je ze neprejde kaka. 😉

zuzka111111
autor
10. máj 2007

ale trosku mocu zadrzia nie??

jenis
10. máj 2007

Neviem, ale ked som jej ju dala a cakali sme kym pridu ostatne, tak ma celu ocikala. 😀 Takze asi neudrzia.
Nemas fotky? Chodite len v stredu?

zuzka111111
autor
10. máj 2007

hej v stredu a nahradzam si aj zajtra ...
vazne to precikajuu som si myslela ze nie 😕

okta
11. máj 2007

Dobre rano! 🙂 Tak my uz tretiu noc vstavame len trikrat 😵 .Cez ten predlzeny vikend som ho v noci nekojila, ked sa zobudil, ale snazili sme sa ho s manzelom uspat inak. Tak sme tri noci vydrzali-od jednej do stvrtej sa malemu nechcelo vobec spat, ked som mu nedala prsnik, tak sa uplne zobudil a mal den. Aj cez den uz papa kazde tri hodiny. Ja ho vecer ukladam do postielky, aby som sa aspon trochu vyspala, ale od jednej ma uz taky slaby spanok, ze ho davam k nam do postele. A okrem kapusty a citrusov som uz tiez edla vsetko- ale paradajky a strukoviny len tak opatrne. Vyzivu som mu este nedavala, uz ju mam kupenu, no moc sa mi do toho nechce, davam mu jablcko a trochu bananu.
Tak vam prajem pekny den!

laurajana
11. máj 2007

ahojte babulky-mamulky k strave, neviem, ja som aj pocas tehu aj teraz jem vsetko, nerobi to malemu ziadny problem...okrem citrusov ovsem, lebo na tie som ja alergicka, takze moc ich "nemusim". Vsetky mozne strukove polievky, ci kapustu v pohode...nerobi nam problem, teda co sa aj maleho tyka...ale to je asi u kazdeho individualne, co ano a co nie...papame maskove prikrmy, zeleninku, ovocicko, chrumky, kojime sa este a na vecer davame hami2 hajaja a spinka po nom spokojnesie, ovsem davame aj homeopatika na dasienka, lebo sme boli dost nepokojny posledne dni a ako uzivame tieto lieciky sme kludnejsi aj pocas dna...

Vsetkym Vam prajeme krasny vikend a snad si dostatocne uzijeme slniecko, ci uz doma, alebo na akcioske "mila pre mamu" pekny den - ahojte

jenis
11. máj 2007

Baby kde kupujete tie kukuricne chrumky bez soli? U nas maju ale tie su tak slane, ze aj ja mam co robit. Chcela by som uz skusit aj nieco ine ako piskoty. A co poviete na ten polystirenovy chleba? Aj ten by deticky mohli papat alebo nie? Jankamanikova ty si expert tak daj vediet. Dik

jankamanikova
11. máj 2007

Tak ahojte!
Mam za sebou velmi dlhy a perny den. Od piatej sme hore - to chlapci chceli vidiet tatina, lebo ked pride vecer domov, tak uz spia. Takze som hotova.
Ale mali sme doobeda peknu prechadzku po meste a isli sme s kociarom 2v1, takze sme boli atrakciou, ludia sa pristavovali a cumeli, a najvacsi gol bolo, ze Janik cely cas krical "formula, pozor idemeeeee" (on sedel dole, tak sa mu tam paci, ze nechce tam pustit Matuska, ktory by tam podla navodu mal sediet 🙂 ). Ale bola sranda ... Matusko nakoniec zaspal v kociari na ceste domov a este doma v tom kociari spal dve hodiny a Janik bol taky hotovy, ze tiez len lahol a spal.

Poobede prechadzka s Mario ... Najviac zaujal a zaujima Janika jej Junior ... 😀 a nasho Matuska zaujimali len celozrnne piskoty a Lauru vsetko okolo 😀 .

Inac sa mame v pohode, sme zdravi a zajtra sa tesime na "milu". Velmi sa tesim aj na vikend, ze si uzijeme tatina ...

jankamanikova
11. máj 2007

Jenis - myslis tie ryzove polystyreny? Tie deti mozu (teda od toho 8. mesiaca), len si pozri obsah ... A tiez mozes dat aj rozne cerealne "somarinky" - v oddeleni BIO potravin alebo tam, kde su Musli ... Len si vzdy pozri obsah, aby tam nebolo vajce (tie deti nemozu do toho roka) a tiez sol.

Inac idem jest, keby este nieco, tak pridem sa na Vas pozriet, ale asi budete spat, tak Vam prajem krasny vecer a vikend. Pusinkujem deticky ...

mario
11. máj 2007

Teda baby čo robíte? Ak jednou z podmienok účasti na stretku bolo absolvovať chorôbku s dieťaťom, tak tento bod práve plníme, je nachladnutá, pokašliava, má teplotu. Myslím že až na pár solitérov túto podmienku každý plní. Ja som tiež nejaká mimo, ale bojujem s tým.
jenis u nás sú tie chrumky bez soli bežne v obchode, napr. aj v Terne, alebo ak budeš v BA, tak v Avione v tej bio predajni, tam som ich tiež kupovala pre sestru. Ten polyst. chlieb by som nedávala, je to extrudovaný výrobok a jeho rozpustnosť nie je až taká dobrá, aby to dieťa v tomto veku spracovalo, teda aspon moje určite nie. Skús si ho podržať v ústach - myslím ten chlieb 😀 😀 😀 , zistíš, že sa veľmi slabo rozpúšťa, teda je to treba pohrýzť a to asi ešte ani veľkí zubáči nezvládnu.
Dúfam, že expertka mi toto schváli, ak nie tak mám po chlebe 😀 .

jenis
11. máj 2007

Mario Saska papa burizony a ide jej to. Dokonca si ich vie po jednom zobrat a dat do pusky. A aj to je extrudovany vyrobok. Trocha si uz musi zvykat na tuhe jedlo, ved pomaly prestanem mixovat a co potom.
Do Blavy sa nechystam, od nas je to 5 hodin cesty. 😖 Ale skusim popytat znameho. Musim este pozriet u nas v tescu alebo v bille.

jankamanikova
11. máj 2007

No, tak tie choroby baby neprivolavajte. Treba ich zahnat daleko, daleko ... Nepaci sa mi to. A Matusko si povedal, ze bude drzat s babetkami, tak zacina kaslat. Ale to je z tych zubkov ... Urcite ... Dufam ...

jenis
11. máj 2007

To je asi tym velkomestskym vzduchom. Podte byvat na vidiek. 😉

jankamanikova
11. máj 2007

To bude tymi bacilami, ktore v zime nepomreli, lebo ani zima nebola. A asi aj tym global-oteplovanim. Ale chorobky musia byt. Posilnuje sa imunita. Aj ked nik nie je rad, ked ma deti chore.

zuzka111111
autor
11. máj 2007

boze zienky a my sa drzime klop klop klop
jenis v coop maju tie chrumky 😉
janka a ty ten album ani za svet nedas co??? 😠 😀

renca3
11. máj 2007

My by sme uz mali byt posilneni dost. Uz stacilo chorob. A sople nie a nie ustupit. Ja neviem, kde sa v tej malej hlavke tolko beru. 😒

jenis
11. máj 2007

Zuzka aj mi klop klop klop. Dik pojdem zajtra kuknut. Janka nas chce vsetkych prekvapit na stretku 😉

jankamanikova
11. máj 2007

No, my sme zdravi. Tuk, tuk, tuk ... A aj keby nieco, tak sa vyhovoravam na zubky.
Album? A ktory chcete, ten zo svadby? Alebo z dovolenky? Prinesiem Vam na streko vsetky 🙂 .

jenis
11. máj 2007

Ale my chceme skor. Ako ta potom spozname?

jankamanikova
11. máj 2007

No, mna nemozes prehliadnut? 😀 😀 😀 😀

jenis
11. máj 2007

Si si ista? Mas aj satku alebo len ten babyvak pouzivas? Este sa ti tam Matusko zmesti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre