Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

kvila
18. máj 2007

viktoria - to vazne mas take lenive dieta? Normalne ti zavidim, moj je zrejme o tyzden starsi, ale lozi uz dobry mesiac ukazkovo po styroch a popri posteli uz aj chodi, postavi sa ku kazdemu nabytku a minule sa mu dostalo prilezitosti byt pri "rebriku" (1 strana z postielky), ktory bol oprety o stenu, vyliezol 7 schodikov sam - len som cakala kedy sa pusti... Uz nemam cas ani dychat, tolko okolo neho lietam. Len nechapem, z coho berie energiu ked mi stale odmieta tuhu stravu, furt by len cucal moje mliecko.

jenis
18. máj 2007

Tak dnes sa stretko so Zuzkou nekonalo, skoda. Ale aj tak fukal taky hnusny vietor, ze o jedenastej sme isli domov. A cestou domov sme konecne kupili golfac. Taky ten lacnejsi, ale celkom fajn. Mala ho uz aj odskusala a spinkalo sa jej v nom super. Len v nom vyzera taka drobna, lebo nanozik ju skoro celu zakril, len hlavku jej bolo vidiet.
Ja varim na dva dni, ale sem tam neodhadnem mnozstvo a je to len na jeden. 😵
Tak a mrcha dosla uz aj ku mne. Ale uz bolo na case lebo kojim v podstate rano a vecer. V noci spime.

elri
18. máj 2007

kvila, mas sikovne babo, a asi aj dobre mliecko, zrejme mu vystaci. Neboj nauci sa papat tuhu stravu, aj moj maly zo zaciatku zjedol najviac tri lyzicky, stale chcel len cicik. Dlho sme sa trapili. Teraz pekne papka, niekedy sa doslova hadze po lyzicke. Varim na dva dni, ale niekedy to zje este v ten den. Zatial som este nic nezmrazovala.

Matejko este nelozi, len cuva dozadu 😀 , ked ho chytim za rucicky, tak stoji pevne na nozickach..Zato stale recni, hovori mi mama, mam-mam, tak si pyta papat a cicik pyta eme-eme, tatata, ked ideme von, na, ked mu nieco spadne....no je dost ukecany 😀

Co vsetko uz vedia povedat vasi malicky?

jenis
18. máj 2007

kvila deti nie su lenive, len maju svoje vlastne tempo vyvoja. Zato ze tvoje uz lezie neznamena to ze ostatne su lenive, len este neprisiel ich cas. Mozno ze tvojho o dva tyzdne predbehne, tak rychlo sa deticky vyvijaju.

mario
18. máj 2007

Moja Laura zatiaľ nemá ani náznaky lezenia, ani junior mi neliezol po štyroch, naučil sa chodiť ked mal 13 mesiacov a až potom sa dával na štyri.
nedávam ju ani do chodítka, čo mi bolo nedávno vytknuté, ale ani ju tam nemienim dať.
Ja mám chuť sa dať na štyri každý večer 😀 , to je aké tempo vývoja?

elri
18. máj 2007

mario 😀

jankamanikova
18. máj 2007

Ahojte!
Tak baby, v prvom rade prestante porovnavat. Je jedno kto lozi a kto nie, je jedno kto uz rozprava a kto este nie ... Babetka sa nesmu porovnavat, kazde ma svoje tempo, rytmus, cas, osobnost, caro, charakter ... Kazde babo je originalne a vie, co potrebuje v danom obdobi pre svoj vyvoj.

Je super, ze si tu povieme, co ake babo, co robi, len nech to nevyznieva, ze zosmiesnujeme to druhe babo. To je len moj pocit z niektorych prispevkov. A zase budem zla, ale ja si vzdy a vsade poviem svoj nazor.

renca - vyzdravte sa, nech ste fit.

Jedlo sa ma podavat cerstve, ale moze byt pri vacsich detoch 24 hodin v chladnicke. Zmrazovanie potravin je vhodne a dokonca aj zdravsie pre deti. Tak pohoda. U nas, ked Matusko nedopapa, zjem za nim a nesolime v nasej rodine odkedy papal Janik prve prikrmy. Zvykli sme si na to.

elri
18. máj 2007

ani moja starsia dcera vobec nelozila, zacala chodit 14 mesacná.

zuzka111111
autor
18. máj 2007

marioooo 😀
no dnes zo stretka nic nebolo ☹ aj gyndosa som zrusila a lilka mijak naschval spinkala do pol dvanastej a to est esa tak mojkala somnpu asi dalsich 15 min inokedy je uz o 10 HORE

inak mne lilka nai nahodou nelozi ani sa jej na bruchu nepaci ona tak aj smiesne ma tie nozky poskrucane ked sedi jedna v predu jedna v zadu ale dnes sa postavila v postielke tak aspon jeden pokrok aj ked s nou est ebalancuje ale uz stojii

renca3
18. máj 2007

Nuz my tiez nelozime a prekvapilo by ma, keby v kratkom case zacal. 😉
Dokonca ani nerozprava. 😎
Ty mas chute Mario... 😀

jankamanikova
18. máj 2007

Nas Matusko sedi v prekazkovom sede (jedna noha vpred a druha vzadu), doteraz lozil dozadu, ale konecne pohopil, ako to ide dopredu a tak lozime uz dopredu (velmi smiesne, ale je to zlate). Stavia sa pomaly na nozky, ale to chce este cas. Choditka neuznavam, neprospievaju chrbticiam a ani nabytku 😀 , radsej nech sa deti ucia same chodit, to je lepsie.

Tak idem ja zehlit, dostala som novu zehliacu dosku, tak ju idem vyskusat ... Potom sa pridem na Vas este pozriet ... Tak papapa.

jenis
18. máj 2007

Tak moja nerozprava, ale vykrikuje. Aj vase kricia? Ona na cely byt, obchod, bazen, no proste krici a krici. A potom kazky kuka, ze preco place (tak to vyzera) ale ona len rozprava 😀

jenis
18. máj 2007

Janka prid aj ku nam, mne sa taaaak nechce 😖

elri
18. máj 2007

Aj moj krici, tak hlaasno. Minulu noc bol hodinku hore, nevedel spat, tak zacal takto kricat, nasmiali sme sa na nom, ze zobudi cely cinzak..

jenis
18. máj 2007

Fuh, to som si vydychla. Nie je sama.

jankamanikova
18. máj 2007

Tak mam pozehlene, zehliaca doska je superfunkcna ... Idem nieco zjest a hybaj do postele.

jenis - ja zehlim zasadne pri telke, inak ani televizor nepozeram. Dnes isiel "Hit storocia", tak sme sa super pobavili. Ja zehlila, manzel vyvaleny na gauci a sem-tam sme potancovali, kedze hrali hitovky. Fakt super relacia. Inac mam "zehliace dni" a to je bud stvrtok alebo piatok. Lebo vtedy aj nieco v tej telke ide 🙂 .

renca3
19. máj 2007

Ked ste pri zehleni, v tomto prechodnom obdobi mi je v byte stale zima, tak celkom rada zehlim. V lete je to hosie. 😝

zuzka111111
autor
19. máj 2007

ahojte jenis aj lilka kricii ale hroozne silno a hlavne v aute ale az mam pocit ze nervy do toho zapaja 😠

kvila
19. máj 2007

aj nas Oli krici, je to az neuveritelne, kde berie tie vysoke frekvencie, inac skoro vobec nerozprava, ked mu je veselo proste krici a vyska.
Ja vam inac dievcata zavidim, ze mate energiu zehlit pri telke, my ked uspime maleho do 21.00 tak sme stastni ze zijeme. Ale cakaju ma zehliace tyzdne, uz mam asi 7 prani v skrini, ked na tu kopu pozriem, mrakoty ma obchadzaju...

sillas
19. máj 2007

kvila...no my tolko vecí ani nemáme že by som si mohla dovoliť 7 práčiek nežehliť, lebo sme nemali v čom chodiť.. 😀 😀 😀 takže musím priebežne..
Včer som bola s kamoškami trošku vyvetrať hlavu, odišla som o pol deviatej, potom som došla o 22:30 maleho nakojila a prišla domov o jednej a maly bol o 5 minut hore, tak som to všetko super vypočítala...alebo zacítil že mamka je doma a zobudil sa.. 😀
Ked mala Lucka to vystupenie, tak Riško 10 minut v pohode a potom už začal vydávať zvuky, ale on zatialť iba heeeeee, ale to obrátené "e" ako angličan..alebo maďar???? 😀 😀
inak sa mu do ničoho nechce, loziť dopredu sme začali tak, že sa oprie o laket a tak sa posuva celým telom..no zlate, ale ked ma Lucke rozburať kocky, tak dokáže loziť dopredu jedna radosť, takže ked chce..vie.. 😅

renca skoro sa vyliečte, stretko sa blíži ja už len trpnem...

jenis
19. máj 2007

Ahojte, no pozehlila som dve pracky a este dve ma cakaju. Ale uz sme si nemali co obliect tak som musela.
Silas aj ja by som si uz sla niekam sadnut, ale u mna by to bolo asi inak, len co by som si objednala, volal by mi priatel ze mala je hore aby som sla domov.

renca3
19. máj 2007

Sillas...to ja by som uz po desiatej driemala na stolicke 😀
Aspon si sa odreagovala. Nech uz ten moj urobi tu "blbu" statnicu a aj my niekam vypadneme. Ak budu chciet deti zaspat u nasich. Ale staci mi, ked pojdem len s kamoskami 😅 No co uz ked vsetky maju male deti...
Vikend je ako kadzy iny, sama s detmi alebo u nasich. 😎

Sillas, takze Riskovi sa vystupenie pacilo 🙂

martina236
19. máj 2007

Ahojte, ako davate detom, teda tie co su chore, ATB. myslela som si ze to pojde minimalne v noci lahko, ked bude spat, ale pusu nechce za nic na svete otvorit. davala som jej striekackou, bolo to vsade. cez den sa medzi jedenim da oklamat.

mala je v vonku s manzelom a mojim braskom a ja som konecne dokoncila upratovanie, ale mala by som ist este urobit aspon nejaky pernik pre chlapov. uvidime ako sa tu dlho zdrzim 😉

zehlenie aj mna caka, dnes isla pracka 2x, aj postelne, uf

taka som rada, ze napriek tomu, ze ma mala tu laryngitidu, moze chodit von, neteplotuje a nie je podrazdena. akurat plavanie budeme musiet min 2x vynechat

mario
19. máj 2007

Žehlenie? Nočná mora, ja už nemám v čom chodiť. Najradšej by som našla nejakú dobrú vílu, čo by to urobila u seba doma a doniesla požehlené, zlatom by som ju vyvážila.
Dnes bolo fakt super počasie, ani lístok sa nepohol a ked pozerám ako je aj teraz, veru by som si šla aj ja niekam posedieť na dobrú ľadovú kávu.
Mne malá stále kašle a znie to hrozne, tiež môžeme chodiť von, ale ked boli tie vetriská nechodili sme.
Kričať vie poriadne, včera tak skríkla v taxíku, že sa šofér normálne mykol, že čo sa deje. Viezol nás k lekárke, lebo manžel nebol doma a vraj takú hlučnú zákazníčku ešte nemal.

martina236
19. máj 2007

mario a co vam povedali u lekara?

bubatinko
19. máj 2007

ahojkajte ako sa mi mavate som tu uz dlhsie nebola.....

dnes bolo krasne isli sme na vylet na Cerveny kamen na hrad boli tam rytierske dni .... uplne senzacne bolo.... pridala som aj nove fotky tak mozte kuknut ak chcete 😀 😎

ako vikendujete vy???

mario
19. máj 2007

Martinka ani nechci vedieť!
Detská lekárka- je to zápal horn. ciest dých., neodsávať soplíky, lebo to dráždi sliznicu a tá potom opúcha, nechodiť von, Mucosolvan
ORL lekár- len prechladnutie, odsávať a odsávať, chodiť von, nič neužívať, kašeľ ustane aj tak až po odhlienení
Tak a teraz si vyber!
Ako víkendujeme? Stále sa snažíme dať dokopy Juniorovu izbu, lebo nie je čas to urobiť naraz a zajtra sme pozvaní na obed k manž. klientovi.

zuzka111111
autor
19. máj 2007

mario to je dost velky rozdiel 😠
bubatinko ty ides tiez na stretko,???

bubatinko
20. máj 2007

mario aj moj maly mal taku diagnozu a tiez som mu mala odsavat ak bolo treba a mali sme mucosolvan a za tyzden mu preslo a von sme mohli chodit len nie ked velmi fukalo...

renca3
20. máj 2007

martina...my davame ATB 2x za den, teda len cez den. V baleni bola taka dlha striekacka a malemu to asi chuti, nic nevyplul. 😝
My mame odsavat a odsavat, na hlieny Mucosolvan a chodit von. V utorok mame nove vysledky vyterov, tak som zvedava, co zase nachytal. Verim, ze len virusa.
Mario...ORL nazor sa mi paci viac, ale tomu odhlieneniu mozes pomoct sirupom.
To mate fajn, ze nemusite ATB.
My sme vlastne mali Moraxelu. Je to vraj taky typicky skolkarsky bakter. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre