Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
20. máj 2007

renca za chvilku je stretko tak ta vyspovedam ohladne dovolenky 😀 lebo uz nieco hladam ale neviem ani kedy ci pockat az na september aby nebolo tak teplo ?? ake to bolo v lietadle??

renca3
20. máj 2007

September je urcite lepsi kvoli velkemu teplu. Je zase riziko, ze v septembri uz moze i sprchnut. Podla toho, kde idete. Ale zase more je teplejsie. No a lietadlo, to je fakt individualne. Ved pokecame. 😎

renca3
20. máj 2007

Pekne fotky Bubatinko, muselo tam byt vcera krasne. Uz sme dlho neboli na Cervenom kameni. Ved vsetko dobehneme, ked uz budeme zdravi a manzel po skuske. 😉

jankamanikova
20. máj 2007

Ahojte!
Tak Vam prajem krasnu nedelu. My mame za sebou krasnu prechadzku, boli sme aj na omsi, teraz maly spinkaju a mam pohodu. Mame pekny vikend, tak sa vytesujem.

zuzka - my chceme ist v septembri na dovolenku. Mame v plane Rodos (este nezaobjednany) a ked nie Rodos, tak pojdeme do Chorvatska na nejaky ostrov, lebo tam sa nam paci. Velmi sa tesim ...

Inac sa mame dobre, len mne je nejake zle. Vcera som sa ani nemohla pohnut, co ma vsetko bolelo. Tak som isla vylucovacou metodou - urobila som si test, ale tehotna nie som 😉 ; zaludok bol tiez v poriadku, tak asi ma ofuklo, ked bol silny vietor (a ja na lahko oblecena). No, uvidime, aky to bude mat priebeh, lebo so na odpadnutie. Tak nadherny den vsetkym!

jankamanikova
20. máj 2007

Uz len 20 dni babule a uvidime sa ....

viktoria
20. máj 2007

jankamanikova určite to nebude nič vážne, možno sa ti zmenil len tlak...,
no ja žehlím rada, takže môžte mi tu doniesť veci a požehlím vám....
dnes je u nás strašne dusno a pod mrakom možno aj sprchne, uvidíme...
ja malemu dávam antibiotika tiež len cez den a cez striekačku, vypije to v pohode...mati a po akej časovej dobe jej dávaš tie antibiotika...

martina236
20. máj 2007

Ahojte,

viktoria, kazdych 12 hod, ale vychadza nam to na 22.30, ked ma hlboku noc.

zuzka, my ideme koncom augusta, grecky ostrov.

konecne som si sadla, lebo od rana som bola v kuchyni. a mam dost 😝

viktoria
20. máj 2007

ved si jej mala začať dávať napríklad ráno o 8 a potom večer o 8 a nemusela by si ju v noci budiť, ja takto dávam malemu...
ako vidím skoro každá sa chystáte v lete k moru, tak my sme ešte neboli a toho roku určite ani nepôjdeme, idu nám v lete meniť euro okná takže budeme finančne vyštaveny,,,
ale vy si všetky doprajte more, budem na vás aspon myslieť...

zuzka111111
autor
20. máj 2007

no ahojte ja tiez rozmyslam o rodose alebo krete no neviem sa rozhodnut mate v grecku nejaky dobry typ na hotel konkretnu destinaciu???

martina236
20. máj 2007

my sme objednali ostrov samos, 1x, takze neviem odporucit

jankamanikova
20. máj 2007

Caute!
Sme v stadiu uspavania deti, mne uz Matus zaspal, Jany este rozprava Janikovi pribehy 🙂 .
Tak mne uz je lepsie, len este stale nieco vo mne "sramoti". Boli sme dnes v Patinciach vo Wellnes, lebo Jany povedal, ze si musim tam oddychnut, kedze mi je blbo. Tak som sa vyhrievala v teplej vode a dobre mi to padlo. Najvasiu radost mali deti, tie sa vyzivali v tej vode. Obaja chalani si tam plavali jedna radost (mali rukavniky, no sranda). Takze mi to pomohlo a som zvedava, aky bude tyzden.

Tak ide nasa oblubena film lahodka na STV, tak si to s Janym ideme vychutnat. Pirati z Karibiku, to je super. Tak Vam vsetkym prajem krasny vecer a nocku a cely tyzden. Pusinkujem Vas!

jenis
20. máj 2007

Ahojte, my sme boli cez vikend u svokrovcov. Muzik pracoval ako vzdy aby sme mali z coho zit.
Co sa tyka dovolenky, my sa chystame do Irska, tak som zvedava na to letenie. Pokecame Zuzka, Renca som na to zvedava.

jankamanikova
20. máj 2007

Ahojte, pridala som par fotiek. Som na nich aj ja, tak sa mate na co tesit 😉 .

zuzka111111
autor
20. máj 2007

jeeej janka ma nove foootkyyy ...zlatucky ste 😀 a ako sa na seba chlapci podobajuuuu nadhera aj maminka je kocka 😉

jenis
20. máj 2007

Janka ste zlaty, fakt sa tie tvoje deticky strasne podobaju.

zuzka111111
autor
20. máj 2007

aj ja som uznieco pridala nech niesom na hambu 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

sillas
20. máj 2007

baby...supet fotky...ja som tiež niečo hodila, aby sme neboli pozadu.. 😉
dneska bolo u nás neskutočne dusno ale super, bolo viacmenej pod mrakom takže parada, boli sme u svokrovcov v záhrade, malému sa velmi páčilo..
Zajtra ideme s malym do BB s tým pruhom ale zlepšilo sa mu to, tak som zvedava čo povedia, to spanie na brušku mu na to asi prospieva.. 😉

zuzka111111
autor
21. máj 2007

boze maminky ja som uz zufala sedim pri lilke ani sa od nej nemozem pohnut a nevie sa s nicim ani 2 minutky pohrat chyti pokruti v rucke a odhodiii a to kriciii na plne pluuca a nedaj boze jej nieco vytrhnem z ruky napr nabijacku mi zobrala tak som jej ju vybrala z ruuuk etse do teraz krici reve a bucha nozkami 😠 😢 mam dost a to sa od nej nemozem pohnut lebo krici na raty

viktoria
21. máj 2007

dobre ráno, tak zuzi to ti nezávidím, sice aj tobias reve ked nikoho v izbe nevidí, ale ked ide spať tak zaspáva sám, dám ho do postielky a ja idem preč a takto hned zaspí, no a tiež sa vie hrat so všetkým 2 minuty...
žienky pekne fotečky...
no dnes máme ešte vikinu doma, lebo o 11 ideme ku logopedovi tak uvidím čo nám povie... 😀

martina236
21. máj 2007

kazdy sa foti, tak sme sa aj my 😀

sillas, na fotke z Betliara ste kocky. Lucka je krasna

zuzka, Lilka je okana ako mamina. uz mate zuby, alebo este len idu, ked je mrzuta. a inak na fotke v tych plavkach vyzera ako keby mala aj 9 kg. lebo vzdy hovoris, ze je drobunka. alebo len na fotke?

janka, chlapci ako dvojcata, cisty tato.

zuzka111111
autor
21. máj 2007

no ona je kratka v stredu ideme na poradnu tak som zvedava naposledy mala 6800g a 63 cm

ona mi spinkala 15 minut je to normalne??

martina236
21. máj 2007

nasa zvykne 20-30. minule 9min. ale zase su dni ked spi 1,5hod.

renca3
21. máj 2007

Jeeej baby, kolko novych fotiek, krasne deturence.
Uz sa tesim, ze ich aj vas uvidim coskoro nazivo. 😵
Janka, ten stan sme mali aj my zopar tyzdnov rozlozeny v obyvacke. Ale zaujimal ho len 1 tyzden. 🙂

sillas
21. máj 2007

martinka..dakujeme...no a pozdravujeme Carolinku, teda zlata je...po maminke..
ja sa na vas už tak teším...už s anám to blíži..
Dneska sme boli v BB, tak je to Ok, netreba to operovať, tak uvidime čo bude dalej..Riško zvládol cestu super, takto daleko autom ešte nebol..tak som spokojna.

jankamanikova
21. máj 2007

Ahojte!
Tak mame za sebou krasny den, horuci, letny a ja som zistila, ze pre Janika nemam nic letne, lebo zo vsetkeho mi vyrastol. Myslela som, ze tie veci ponosi, ale on ich ani nestihol nosit, taky je velky. Tak musim na nakupy, ale s dvomi detmi? No, tak to bude zur ...
Zajtra pojdem aspon nejake kratasy mu kupit a tricko, tak dam vediet ako sme dopadli 🙂 .

No, babule, mame to ale my vsetky krasne deti, co?

renca - ten stan Janik ma uz velmi dlho, ale medzitym sme mu ho schovali a vybrali az teraz v NZ. Je z toho domcek (tak mu hovori) a obaja chalani maju z toho zabavu. Uvidime dokedy 🙂 .

zuzi - to je normalne s tou Lilkou. Nas Matusko ma take dni tiez. Ale inac sa zabavi sam a aj s Janikom, len musia byt obaja v mojej blizkosti. Jeho napr. nezaujimaju hracky, staci ze ma Janika 🙂 a mna 🙂 .
Skus jej citat knihy (u nas to pomahalo pri Janikovi), hocijake - obrazkove, dospelacke, zvieratkove ...; kresli jej obrazky; daj jej hrnce a varesky nech bucha; daj jej lavor vody, nech sa clapka; auticka na hranie (to nic, ze je dievcatko) ... Drz sa, bude dobre. Cim viac budes s nou, tym samostatnejsia bytost z nej vyrastie.

sillas
21. máj 2007

zuzka...a vieš čo je najzvláštnejšie? že s dialkovým ovládačom by sa hral aj hodinu.. 😀 ale hračky minutku a už vyhadzuje aj z postele.. 😀

jankamanikova
21. máj 2007

zuzka - teraz som si prezrela Tvoje fotky. Mozes byt spokojna. Podla toho, co na mna "kukalo" z tych fotiek, Vam doma rastie uzasne dieta. Je prekrasna a ziariva, ma velmi vnimavy pohlad (tak necudo, ze vydrzi pri kazdej cinnosti 2 minutky). A mimochodom - obe ste krasne!

zuzka111111
autor
21. máj 2007

janka dakujem ale ja by som rada z menej vnimavejsim pohladom 😀 😀 😀
ale nie lubim ju aj ked zlosti ale nejak uz nemam energiuu a to este aj dietku drzim aby osm sa vam pacila 😀 😀 😀 😀

jenis
22. máj 2007

Zuzka nam sa pacis (aspon mne). Kvoli mne chudnut nemusis. 😉 Ale aj ja rozmyslam o dietke ale este kojim tak to necham na neskor. 🙂

jankamanikova
22. máj 2007

Ahojte!
U nas je dusno, horuco. Paci sa mi taketo pocasie, len nepaci sa mi, ked neviem, ako sa mam obliect. T.z. nepaci sa mi ten vietor, ktory s nami sem-tam cvici 😉. Chlapci spia, ja vegetim a tesim sa zase von. Dufam, ze sa mate vsetci ok.

Inac babule ako je to u Vas teraz s tym rezimom, co sa tyka papania. Citam, ze niektore kojite len rano a vecer.
Ja kojim stale, lebo Matusko sa stale ku mne "tlaci". Papame obedik a olovrant a vecernu kasicku. Desiatu nedavam, lebo nestiham - bud sme vonku alebo ho raz-dva doma nakojim a ide sa. Obed v pohode, len pre nim alebo po nom kojim (inac sa neda 🙂 ) a po obednajsom spanku davam ovocie - baban, jablko, hrusku (bud vsetko naraz alebo osobitne) a zase kojim a vecer kasa a zase kojim. V noci si neviem spomenut, kedy kojim, lebo som stale s polospanku 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre