Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
2. feb 2008

aha...a kedze je vikend, mame ho spestreny. Teo chytil crevneho virusa a od vcera vecera nic v sebe neudrzi.
Asi 7x zvracal a raz ho prehnalo. Teraz chudacik spi, taky je z toho utahany. Lea som pre istotu zase izolovala k nasim. Mozno neskoro a virus obehne polovicu rodiny. Nechame sa prekvapit. 😉

jankamanikova
2. feb 2008

Zuzka - ked Janik chcel ist na ruky (on sa pyta aj teraz a to bude mat v pondelok tri roky), tak som to riesila v poslednych mesiacoch tak, ze som si s nim sadla na zem, cupli sme si spolu alebo sadli na lavicku vonku, doma lezali na zemi. Velmi mu to pomohlo, mohol sa o mna opriet a pomojkat. A priprav sa na to, ze ked bude babo na svete, tak bude chciet Lilka na ruky takisto. Je to normalne a netreba to riesit. Aj mne to liezlo niekedy na nervy, bola som utahana a aj teraz som, ale co uz - lahnem na zem a oni skacu, lozia alebo len tak cumia na mna 😀 .
Drz sa, nevrzrusuj sa pre veci, ktore su nepodstatne a budes mat dost energie na Lilku a aj na babo. Ale hlavne jej nedavaj pozerat Sreka 😉 , lebo to bude este hyperaktivnejsia (prepac mi tuto poznamku, ale nevedela som sa jej ubranit - ved ma poznate).

Na stretko ideme, nam je jedno kdd to bude. Prisposobime sa.

Renca - tak romanticky vikend prajem.

jankamanikova
2. feb 2008

Janyho som poslala s Janikom do Patiniec na pansku jazdu, kedze ma narodeniny a je zavrety so mnou doma 🙂 , tak sa tesili. Matusko mi spinka uz dve hodiny a ohlasila sa mamina so sestrou, ze su na ceste k nam. Janik ma tri roky, tak ho chcu prekvapit. Ten vyskoci s koze, ked ich tu zbada, lebo Danku (moju sestru a jeho krstnu) miluje ... No, ja mam bordel v dome a prazdnu chladnicku, tak pojdeme niekam jest a snad bude pohoda den.

renca3
2. feb 2008

Janka...Janikovi vsetko naj naj. Vela zdravia a nech je stastny. My mame oslavu Leovich 4. narodenin na buduci vikend. Ked budeme vsetci v poriadku. 😉

jankamanikova
2. feb 2008

Ahojte ... tak dnesok je uplne paradny. Janik s Janym poplavali v Patinciach, prisla mamina so sestrou a s tortou velkou ako svet a teraz sedia v restauracii a papaju. Ja sedim doma a vegetim. Matusko mi zase zaspal, takze mam cas pre seba. Takyto den, ked nic nerobim, som potrebovala a uz som ho nemala veeelmi dlhooo. Normalne nerobim nic. Nechapacka, ale je to super.

Tak renca, nech Vam oslava dopadne dobre. Janik ma v pondelok 3 roky (co tiez nechapem), ale ked vysiel tento vikend, tak sa tesime. Mamina nas prekvapila, kedze vsetka rodina je prec. Mali sme oslavovat na vychode, ale nesli sme, lebo Matusko ma kiahne. Ale to nic. Absolvujeme to nabuduce. Inac Janik ma na druhy tyzden oslavu s detickami v Materskom centre, este s dvomi kamaratmi, co maju tiez teraz narodeniny. Takze sme to spojili. Dufam, ze to vyjde, lebo bude to karnevalova oslava s maskami a on bude kovboj, tak sa velmi tesi.

zuzka111111
autor
3. feb 2008

renca stevik ti odkazuje ze mas u neho dobre bodiky za ten golf 😉 lebo ja nic ine nehucim len to ze v lete mi musi pomoct a nie hrat golf!

preco by mala byt hyperakivnejsia zo shreka sice uz ho ani nepozera ale pomohlo mi ked som mohla sediet aspon pol hodinky....

renca kocikovanie 😒 no kedze mame aj hlboky aj sportovy tak som myslela ze dokupim skejtik ale lilka je malinka na skejtik to som uz pochopila ..este som nasla nieco ako skejtik ale sedi sa na tom a da sa to pripnuk ku kociariku no skusali sme to a k hlbokemu kociariku nam to nepasuje a je to dost labilne tak asi kupime ten kocik co ma aj janka len musim dokupit aj nejaku tasku alebo nieco na babo lebo do sportoveho ju nemozem dat .....

tak janikovi vsetko najlepsieee 😵

renca3
3. feb 2008

zuzka...uberiem z tych bodikov. Samozrejme som nemyslela kazdy vikend straveny na ihrisku. Su aj ine zaujimave aktivity pre rodinky s detmi. 🙂 Stevko musi nieco obetovat, ked sa tak s detickami poponahlal. 😉
Ved o par rockov budete hravat aj s kockami, ak ho golf este bude drzat dovtedy.

Teo uz zase spi. Uz mu nie je zle, ale je hrooozne unaveny a taky malatny. Mozno dehydrovany alebo co.
Vcera nechcel takmer nic jest. Nas to nechytilo.

zuzka111111
autor
3. feb 2008

chudacik teo ... ☹

renca neprejde ho to to viem 100% lilka uz hra z palickami golf vsade mame golfove lopticky a ked spomenieme nieco s golfom tak hned donesie palicu aj vonku si ju teraz vzala isli spolu vonku teda stevo siel hrat pin pong a ani nechcem vediet co bude robit lilka lebo kto ju bude strazit .....joj ja som hrozna ale ked s nou odchadza prec stale mam blby pocit ci si ju radsej nemam nechat doma 😖 ale treba mi popratat tak som bola rada ...ale ...no asi mi sibe uz...

stankalm
3. feb 2008

zuzka...neboj, nesibe Ti, aj ja som taka. Napr. dnes moj manzel ma po tyzdni volno (az jeden den) a salel sa s Tamarkou a pocuvam, ze kde su? A oni skakali po posteli v spalni, Tamarka samozrejme stastna, vyskala od radosti...hlavne ze som sa tyzden snazila, aby tam nechodila a aj sa mi darilo, lebo sa bojim, ked napr. varim, ze sa bude gulat po posteli sama a spadne...a moj manzel takto zmari vsetku moju snahu ☹
Ale len nech Ti ju vezme, ved si potrebujes hlavne oddychnut, nech si zvyka, ked sa narodi malicka, bude musiet viac pomahat, aspon tak, ze vezme niekam Lilku 😉

sillas
3. feb 2008

caute baby...
Teovi prejeme skoré uzdravenie...snad to nikto nelapi..

no my máme po svadbe..som sa prežrala!!!!!!! sa citim ako gula teraz... 😅 síce stále sa tak cítim. ale teraz duplom...hihi...
teda aby som tu uviedla na spravnu mieru, ja mam problem s črevami tak som naduta a zle mi trávi, tak preto tie blbe pocity.. 😠

zuzka...viem ako sa cítiš...ja sa stále cítim hrozne ked nemam deti pri sebe...ale musim sa cez to prenášať...lebo na druhej strane je to aj pre ich dobro..

baby...ja normálne neviem čo s načatým večerom..robotu nemam,kedže ju budem mať až v robote...variť budem rano..dam do truby piecť zapekaný karfiol s párkom pre Riša a pre svokru tam hodim francuzske zemiaky s klobasou..a teraz nemam čo robiť..
normalne som v šoku..mam poprate, požehlene..dneska som upratovala..ja som asi workoholic.. 😕 😕
asi by som sa mala isť vyspať.. 😕

sillas
3. feb 2008

a Janikovi prajeme všetko najlepšie ku krásnym 3 rôčkom...hlavne vela zdravíčka a trpezlivosti s Matuškom a s dalšim drobčekom...on bude najstatrší..musi ísť príkladom.. 😅 takže to ma velmi dôležitu funkciu.. 😅

martina236
3. feb 2008

ahojte, nebola som tu dva dni, takze nemam prehlad, napriek tomu Janikovi a Leovi vsetko dobre k narodeninam, nech su zdravi, silni, nech robia rodicom kooopec radosti. a samozrejme vela vela laaasky.
Teovi skore zlepsenie, chudacik malicky ☹

Zuzanka, casto na teba myslim, drz sa. urcite bude vsetko v poriadku a spolocnymi silami s manzelom to skvele zvladnete. hlavne pokoj, leharo, keine panik. si povies, ze sa mi hovori, ale vsetky slova co tu od nas padli su od srdca, vsetci ti fandime, tak to nebude inak ako dobre. urcite. len nech ste zdravi.

sillas, plna dojmov a pojmov. urcite si sa nerozhodla z hodiny na hodinu, ci do toho ist uz teraz alebo neskor. nechala si si to ulezat, ty najlepsie poznas svoje deti, vase vztahy a ludi, pri kt. maleho nechas. chces samozrejme ako kazda mama pre deti to najlepsie a v tvojom pripade je najlepsie toto, takze pohodicka, nie? a zatial same pozitiva citam, uvidime casom. tak si vychutnavaj dospelacku spolocnost 😉 .
co zuby? mne atb nepomohli, musim tam volat, co so mnou dalej. ale bude mi asi vytahovat nerv 😒

Jani kiahne sa este neohlasili, ale ostro sledujeme 😉

ajduska
4. feb 2008

ahojte, aj my sa pripájame ku gratuláciám a malým oslávencom prajeme všetko len to najnajnajlepšie, nech sú zdraví a šťastní a nech sú celý život obklopení láskou 🙂 🙂 🙂

sillas, ticho ti závidím tú robotu,ja stále neviem, čo bude so mnou po materskej, ale chcem si od septembra začať robiť ešte pedagogické minimum, tak snáď mi to potom zlepší možnosti, lebo tu je to s robotou dosť biedne a ešte k tomu tri malé deti, ne neviem, neviem ☹ ...ale ty sa drž, zvládaš to super, možno začneš nakoniec aj štrikovať po večeroch 😀 😀 😀

zuzka, ty sa drž a hlavne vydrž, bude to dobré, uvidíš....

no baby, zuby vám nezávidím, ja mám momentálne s tým našťastie pokoj, zato nás trápia Timkine zúbky, idú jej spodné stoličky, tak hlavne noci sú u nás "veselé" 😝

kiahne u detí by som brala aj ja, nech je s tým čím skôr pokoj, nie potom, keď už budú školáci....

renca, a Teo ako, už je to lepšie? Chúďa malé, tie choroby teda dokážu potrápiť....

jani, aj ja mám sestru Danku 😉 ...vo štvrtok ideme aj my na východ, ja som bola naposledy v júni minulý rok, ale ideme len tak na otočku, na 3 dni, ségra mi pomôže s daňovým priznaním...

viktoria
4. feb 2008

ahojte.......tak aj poslednu skusku mam za sebou no neviem ako dopadnem, lebo nam dala aj take veci co sme v skryptách nemali, a take otázky akokeby som mala byt doktorka, tak uvidime,,,,
no tobias mal na ruckach take male vyrazky, potom mu zmizli a vyhodili sa mu na stehne, teraz tam mu zmizli a ma ich na hlave, ale je ich len zopar a vôbec neviem z coho, tak uvidim a asi s nim skocim ku doktorke...
s vikinou ideme vo stvrtok na zapis do skoly tak uz sa nevie dockat..
oslávencom blahozelame z celeho srdca.........

renca3
4. feb 2008

Dakujeme za gratulacie. My name narodky sice az v sobotu 9.2., ale dik. 🙂
Teo je uz vo svojom zivle, ale dnes zalahol Leo. Rano zvracal a teraz spi. Uvidime, kto bude dalsi na rade. 😉
Doktorka povedala, ze je teraz rozsireny nejaky virus. Virus ako rychlo priesiel, tak aj odide. Ten ma tak netrapi.
Len Leo mal aj toho baktera, tak este berieme ATB. 😒

dianecka
4. feb 2008

Ahojte, my sme boli cez víkend na chate na Orave a v nedeľu bol nádherný deň, tak sme chytali bronz 🙂 polovicu dňa sme boli aj s malou vonku

no čo sa týka práce, tak som v čakacom období, lebo zamestnávateľ povedal, že sa ozve vo februári, možno by som aj rada od septembra nastúpila, ale všetko je to ešte vo hviezdach
keby som chcela tak do predchádzajúcej práce môžem od septembra nastúpiť. ale to by som musela cestovať 35 km

dianecka
4. feb 2008

do predchádzajúcej od marca. som sa pomýlila 🙂 ale je to daleko a este aj tak nemám premyslené, čo s malou

mario
4. feb 2008

Aj naša Laura praje chalanom veľa zdravia, šťastia a trpezlivé mamky. Janíkovu tortu sme včera vyskúšali , dakujeme.
Cez víkend sme mali úraz, Laura spadla a rozbila si pusu podľa zubov na štyroch miestach, plač veľký a kopec krvi, našťastie už je lepšie, ale neviem ako sa jej to zahojí, lebo si to stále olizuje a hryzká, takže to má stále krvavé.
Kiahne aj my sledujeme, zatiaľ nič a ani nechceme.
Sestre skončil 40.týžden, v piatok umyla všetky okná a stále nič, včera bola aj karnevalovať, vraj si aspon nemusela vymýšľať kostým, lebo ked ju videli aká je gigantická, tak sa jej jedno dievčatko opýtalo, či je Fiona zo Shreka 😀 .
S danovým začínam tento týžden a kedže mám denne 20 min času, tak budem končiť 31.marca.

sillas
4. feb 2008

caute baby...
mario...pozradvujeme Lauru nech sa jej bibika rýchlo hojí..Riškovi už tiež pár krat krvacali usta...ale pohodička nebolo to nič katastrofalne.. 🙂
renca..tak sa vyliečte...

ja teraz iba trpne...aby boli deti fit..

Riško svokru aj dneska zvladol dobre, len ju donutil poobede aby s ním spala... 😀 no aspon si oddýchne.. 😅

viki..blahoželm k poslednej skuške, takže prvý semester maš za sebou...to je super..

ajduska..dakujem..dufam, že všetko zvládneme...dneska mi Riško velmi chýbal...nebola som na obede, tak som bola 8 hodin v robote a bolo mi to velmi dlho, takže už to neurbim, tu obednajšiu pauzu fakt treba..
😖

sillas
4. feb 2008

baby kde ste???? 😨

jankamanikova
4. feb 2008

Ahojte!
Dnes ma Janik presne tri rocky! Krasny, slnecny den; mali sme aj nadherny slavnostny vikend. Navsteva, co sa dotrepala z vychodu prekvapila a vydarila sa; vsetci boli spokojni, najviac Janika to potesilo. Takze som rada!
No, a dnes, kedze ma ten moj syn narodeniny, tak som od rana do teraz prelezala v posteli alebo som "objimala zachodovu misu". Neviem z coho, asi konecne tehu prejavy, kedze doteraz mi nic nebolo. Taketo stavy ja nepoznam a ani nemusim. Obe tehu boli super a aj toto doteraz. Obdivujem vsetky zienky, ktore maju taketo tehu - otras 😝 😖 😲 ☹ . Nic som dnes nemohla jest a ani pit, lebo vsetko islo von. Super, teraz som ako "vybluta".

No, a dorazila to vsetko sprava z vychodu. Volali nam jedni znami, ze ich syn (21 rokov) mal vcera vaznu autonehodu. Bol spolujazdec a na mieste mrtvi. Otec vyklepany a ja v tranze, lebo bol to dobry chlapec. Vraj nam to chceli povedat, ze ich syn nas stale spominal a mal rad. Tak sme v soku ...

No, u nas do doslova plati, ze Boh si jeden zivot zoberie a druhy pride. Ked sme cakali Janika, v tom roku zomrel nas znamy; ked sme cakali Matuska, tak zomrel moj ujo a teraz - ten chalan.

No, tak som Vas asi nepotesila, ale je mi dost blbo, tak pojdem spat, ak samozrejme nebudem celu noc vo WC.

ajduska
4. feb 2008

jani, to o tom chalanovi som videla v správach - smutné ☹ ..............

jankamanikova
4. feb 2008

Ajdi - my spravy nepozerame, iba cez net. Tak si to ideme pozriet.

No, mne je stale zle ...

Zuzka - bud rada, ze Stevo Ti Lilku berie so sebou von. A neboj sa. Chlapi ucia nase deti slobode a sebadovere. My, zeny, sme uzkostlive a bojime sa. Sme pre deti istotou a doverou. Ale chlapci ich vedu k slobode a samostastnosti. Aspon tak som to citala. Je dobre, ak deti maju taketo skusenosti s otcami. Uvidis casom.
A su pre deti aj ine rozpravky, nielen Schrek (ktory pre deti vobec nie je vhodny). Je kopec rozpravok, a su krajsie, zmysluplnejsie a napaditejsie pre fantaziu.
A golf? U nas je to tak, ze Janik vsade berie gitaru a Matusko hraje od zaciatku, co vnima svet, hokej. A ten hokej hra stale ...

jenis
5. feb 2008

Oslavencom prajem aj ja vsetko najlepsie aj dopredu. 😀

renca3
5. feb 2008

Janka...hrozne, hlavne ked odchadza tak mlady clovek... ☹

Nech ta tie nevolnosti dlho nedrzia, lebo ja som to mala pri Teovi. Zaludok 3-4 mesiace ako na vode a mala som dost. 😝 Pritom pri Leovi mi takmer nic nebolo.

stankalm
5. feb 2008

Aj my prajeme malym oslavencom vsetko naj, naj, naj, hlavne nech su zdravi 😉
Dnes mam nejaky pohodovy den, az sa cudujem, lebo navarene mam od vcera, pozehlene a da sa povedat aj upratane, normalne neviem co robit ☹
Janka, to je hrozne, taky mlady clovek, zivot pred sebou ...
Tak sa majte krasny, prajem krasny slnecny den. Dnes je uz ako na jar, to sa mi paci 🙂

renca3
5. feb 2008

janka...a vsimla som si, ze do soboty mame rovnake pasy, co sa tyka pohlavia a veku deti. 🙂

jankamanikova
5. feb 2008

Ahojte!
Renca - jej, to sme ako "dvojicky" na dialku, nie? Parada. No, nevolnosti si uzivam v plnom prude, je mi ""fantasticky"" 😝 . Nikdy som to nemala, neviem, co to ma znamenat, ale pohoda. Zajtra idem k dr., aj ked bez karty, lebo ta sestricka v TT mi nechcela kartu dat. No, uvidime, co bude.

Inac dnes bolo nadherne, boli sme aj vonku, lebo Matuskovi uz odpadavaju chrasticky, takze este par dni a sme fit.

V sobotu mame oslavu v MC, tak Janik sa tesim a my s nim.

Dakujeme za blahozelania.

viktoria
6. feb 2008

ahojte...jani ani mne nedali kartu ked som menila gynekologa, iba ma vyčiarkli z evidencie....
tak vikina ma zase nejake ochvaty lebo ma vysypanú nohu a aj muz a presne to maju na rovnakom mieste, tak ja uz neviem ze co pojedli... 😖
janik(manzel/ ide zajtra na lyziarsku sutaz a pride v piatok, takze jednu noc sme sami, a v piatok zase ja idem do skoly a pridem v sobotu, vzdy potom prespávam u kamosky.....
dnes idem varit karfiol ale taky zapekaný v rure a zemiaky uz som z toho varenia zufala, ani neviem co
mam varit...... 😨

jankamanikova
6. feb 2008

Ahojte!
Tak ako vidim, nie som jedina, co nema cas na net, nie?
Tak Vas pozdravujem, mame sa dobre (aj "ja").
Dnes som bola u dr., ale poslal ma prec, ze musim prist s kartou. Asi sa vratim do Presova, lebo tam sme takeho birokraticke problemy nemali (aj ked kazdy tam nadava na nemocnice a tal). No, tak mam prist na druhy tyzden, som "nadsena" a asi k dr. pojdem, ked budem rodit 😉 .

No, dnes sme varili zemiaky na kyslo. Deti to zboznuju a su schopne toho pojest az-az. A este sme mali taky zeleninovu polievku. Varia so mnou, takze sa tesia a ja takisto, lebo je sranda 😀 . No, bola som na anglictine, blizi sa test, tak sa musim nieco poucit 😠 .

Prajem Vam vsetkym pekne zimno-jarne, pokojne nocky a vela radosti s detmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre