Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
9. feb 2008

Ahojte!
Som rada, ze vsetky vikendujete a venujete sa polovickam 😉 (usudzujem to z toho, ze tu zase nikoho niet). Moja polovicka uspava deti, boli dorazene a unavene, tak dufam, ze skoro zaspia, nech mam Janyho konecne pre seba 😀 .

Sillas - Teply vrch? Tak na neho velmi krasne spomienky 😉 ...

sillas
9. feb 2008

janka...tak prajem krásny večer... 😅 a aké spomienky???
a akéže spomienky????????
to je od nas 13 km...takže to stihame doobedu.

stankalm
9. feb 2008

sillas...dakujeme za kompliment 🙂 Kukla som aj Tvoje deticky, Risko ma taky sibalsky vyraz v ociach, zlaty a Lucka, no to je uz velka slecna, urcite velka mamina pomocnica 😉
Prajem vsetkym krasny zvysok vikendu 😎

matulka6
9. feb 2008

Ahojte stastne mamicky,patrim takisto medzi ne....som tu nova,teda na septembrovcatkach....inak super stranka.Davala som niake foto na majasvadba...
No sme veeelmi stastny rodicia,mame kraaasnu dcerku NINKU,narrodila sa nam 3.9.2007 vazila 3110g a mala 47cm,no je z nej uz poriadny valibuk-kuknite foto,je to sice starsia fotka,to mala asi 3 a pol mesiaca,kamarat fotograf nam ju fotil.
Mam otazku,ci uz niekto z vas skusal niake prikrmy a ak ano tak ake.Velmi sa na to tesim,chcela by som zacat skusat za niaky tyzden...
A este jednu,neviem ake mate skusenosti ,nasa Ninuska sa velmi a neskutocne rada stavia na nohy.Ma ich dost silne-asi po ocinkovi...bojim sa,neviem ci to nieje zavcasu,ale myslim si ze kazde dieta je ine a keby sa jej to nepacilo asi by zacala mrncat,no ona sa rehoce od ucha k uchu.Jasne ze ju nenechavam tak dlho... kamoskina mala o pardni starsia este ani poriadne nesedi o stati ani nehovorim a nasa mala ta uz ako poriadna frajerka....
Tak vam dopredu dakujem za nazor a odpoved,prajem vam nech vase babatka rastu ako z vody a nech su hlavne zdravucke...

renca3
10. feb 2008

Ahoj matulka...vitaj u nas septembroviek 2006. Trosku si si pomylila rok, ale nevadi. Pokial kojis, na prikrmy je este skoro. Aj tie nozicky by som este setrila, teda klbiky.

My sme znova od 5.00 na nohach, tak uz mam uplny den. V piatok som absolvovala ten vecierok. Bola to oslava 60-tych narodenin nasho sefa suboru, kde som tancovala. Bolo tam snad 200 ludi, polovicu som sice nepoznala, ale hlavne som sa stretla s plno ludmi zo suboru a pokecala. Chysta sa na april vystupenie vysluzilych tanecnikov z roznych suborov. Asi zacnem chodit na treningy. Neviem si to zivo predstavit, lebo pobehnem trochu a fucim ako lokomotiva. No bude sranda. 😅
Vcera som bola grogy, nastastie oslavu mame az dnes.

stanka...mala je mila, taka okana.

Prajem vsetkym peknu nedelu. 🙂

zoya1
10. feb 2008

čaute. Sillas : áno ideme do školy od septembra. Inak všetko po starom, len Zoja nejak nechce teraz jesť.

sillas
10. feb 2008

ja malu dam až na další rok..nejdem ju trapiť skorej.

inak dnes sme nakoniec neboli nikde, doobedu sme tu mali riadnu kosu, rano o siedmej bolo -10..do toho som dostala krámy..tak som ubolena.. 😖

viktoria
11. feb 2008

aojte pisem to uz treti krat tak dufam ze mi to uz nevymaze.
dnes som bola vybrat tie stehy od znamienok, vysledky prisli dobre...
hned som zasla s tobiasom na kozne ma strasne pupence na tele.............

viktoria
11. feb 2008

doktorka sa maa pytala ci ho nepostipal nejaky hmyz teraz hej v zime? 😕 tak som na nu iba tak pozrela, no a ze maly ma drzat dietu, chapete to rocne dieta a tobias co on zje viac ako vikina, dokonca nesmie ani ziadne ovocie a ani nic.....tak neviem ale urcite tu dietu nedodrzime......

martina236
11. feb 2008

ahojte, opat tradicne sa hlasim sporadicky... mali sme od piatku do dnes navstevu. dosli nas pozriet kamarati z prahy s 9mesacnou dcerkou, tak sme mali veselo. jej mamina je moja spoluziacka zo zakladky a boli sme z jednej dediny. karolinka malu celkom brala a som bola prekvapena, lebo inokedy detom berie svoje hracky a nedovoli sa im hrat a hrozi im palcekom no,no. vsade za elou chodila, ked stratila cumel hned jej ho davala do ust. ela po karolinke zase vsetko opakovala. bolo to zaujimave, kooopec srandy sme mali.
dnes doobeda som davala do poriadku byt. mala si poobede vychutnala pokoj v byte a spala 3 hodiny, az som sa zacinala nudit bez nej.
renca, okusila som, co je to ked dieta vstava o 5.OO. ela tak vstavala a samozrejme vstkych zobudila. nevedela by som tak fungovat cely den. my si spime do osmej , pol deviatej. ale tri dni sa to dalo zvladnut 😉

inak sme v pohodicke, zdravi, veseli a to je podstatne.

viktoria, nezavidim to kozne, mam s malou poslusne odchodene, dost casto sme chodili na kozne, ale teraz sme cisti 😀 . tak nech to nie je nic vazne a nech je maly rychlo OK. tie kiahne sme nedostali.

vsetkym krasny slnecny tyzden prajem, my vynimocne ja aj mala bez terminov u lekara, takze oddychujeme, lazo, plazo. zajtra ma sice caka banka, posta a nakup v drogerii, lebo sa nam minuli zasoby.tak pa

zoya1
11. feb 2008

ahojte septembrovky. Nie je tu už nik?

jankamanikova
11. feb 2008

Ahojte!
Tak ja mam "psychiku" na bode mrazu, ale snazim sa myslite pozitivne.
Matusko je z kiahni vonku.
Ale kiahne ma teraz Janik.
Viem, ze som spominala, ze uz kiahne mal, ale bol to len pasovy opar, ktory sa casto pletie s ovcimi kiahnami. Nabehli sme k dr. a mame kiahne este len na zaciatku a to ma Janik na tele uz 100 vyrazok. Tak som prezrela fotky, lebo ja vsetko fotim vo svojej rodine a je to tak. Janik mal vyrazky uplne ineho zoskupenia ako ma teraz a mal ich len na jednom mieste, pricom teraz ich ma vsade. Nastudovala som vsetko mozne z mediciny a je to tak. Takze mame kiahne a ja mam pred sebou najmenej tri tyzdne sedenia doma ☹ 😖 .
Dr. povedala, ze Matusko je fit a mal kiahne v pohode, to ma po mne, lebo ja som mala jednu vyrazku cele dva tyzdne a ta mi zmizla. No, Janik si to musi odtrpiet a to doslova asi za celu rodinu.

No, som spat. Uspavala som Janika, lebo ten mimo z tych vyrazok. No, tak ma caka romantickych par tyzdnov 😀 , snad ma potom Jany niekam vezme 😀 (dufam, ze nie na psychiatriu 😀 😀 😀 😀 😀 ).

zoya1
11. feb 2008

Ahoj Janka. A tebe ako tehuľke od tých kiahni nič nehrozí? Nechcem maľovať čerta na stenu, ale sa o teba trošku bojím.

jankamanikova
11. feb 2008

Ja sa nebojim. Ja som kiahne mala a dr. vravela, ze to nema ziaden vplyv. Snad keby som chytila kiahne alebo opar v deviatom mesiaci, tak babenko sa narodi s vyrazkami a kiahne bude mat za sebou. Ale ja som mala kontakt s kiahnami aj pri Matuskovi a jemu nic nebolo.

Inac dnes mi v TT dali konecne kartu a zajtra idem k dr. tu v NZ, tak sa tesim a som velmi zvedava.

ajduska
11. feb 2008

ahojte....
od štvrtku som tu nebola a nestíham čítať, tak ani neviem, čo ste písali.........my sme boli na východe u našich, sestra robila mužovi daňové priznanie, tak sme si ani veľmi nestihli užiť, lebo mala na to jeden deň, tak makala, ale stihla to, chvalabohu 😉
inak, bolo celkom fajn, 11 ľudí v 4-izbovom byte, celkom zaujímavé, ale všetci sme to prežili v zdraví a ani susedia sa neboli sťažovať..............len možno keby sme boli zostali dlhšie, tak by to nebolo až také ružové

máme sa celkom fajn, decká sú zatiaľ zdravé, ak by som to asi mala využiť a ísť dať Timku zaočkovať, lebo ešte stále sme neboli na to 15-mesačné očkovanie 😒

Timka je zlatá, začína opakovať slová, aj sa nasmejeme a je taký "šašo", dnes bola u nás kamarátka aj s priateľom, v živote ich nevidela, ale vôbec sa ich nebála, boli z nej hotoví, že aká je smelá...no a ona sa samozrejme patrične predvádzala 😀 ......ale som rada, že je taká nebojácna a komunikatívna.........a to keby ste videli, ako tlčie Tomáša, síce ju za to hreším, ale v duchu sa smejem, že " si nenechá" 😉 😀

asi s ňou tiež budem musieť ísť na kožné, lebo sa jej spravil asi ekzém, doškriabala si celé čelo a na nohách má takú strašne drsnú kožu (ako hroch) a aj také fľaky...keď bola menšia, mala ekzém na tváričke, ale telo mala čisté, kožný mi dal masť, z tváre jej to zmizlo a teraz sa jej to skoro po roku spravilo znova, ale na tvári to nemá také hrozné ako predtým, len tie nohy... ☹ 😒

zoya1
11. feb 2008

jéj no prima. Konečne budeme vedieť termín pôrodu 😀 . Ty si teda riadna flegma 😉 .

jankamanikova
11. feb 2008

Flegma nie som a termin porodu mam. 28. august. Vzdy mi vysli moje terminy, tak to bude aj teraz ... (dufam).

zoya1
11. feb 2008

Počítaš si to podľa poslednej menštruácie?

jankamanikova
11. feb 2008

Nie, pocitam si to podla pocatia. Teraz sa mi to urcit podla menstruacie neda, lebo som ziadnu nemala. Takze podla pocatia. Ja si znacim vsetko, co a ako (lebo nepouzivam ziadne tbl). Uz som tu o tom pisala. Pouzivame metodu plodnych a neplodnych dni 😉 .

zoya1
11. feb 2008

jáj. Takže toto je plánované bábo. Super, no ja by som sa pri mojej mrške na plodné a neplodné dni spoliehať nemohla 😝

zuzka111111
autor
11. feb 2008

janka ´ja osm sa narodila 25.8 😵 bude panna 😀
ja este ani terazu nemam normalny termin porodu stale nieco ine hovoria 😒 .. a janka uz ti nieje zle??
Inka pevne nervy ale budete uzmat pokoj aspon....

Lilka ked dostane kiahne tak to budeme mat vsetky 3 😖

Inak aj my musime ist na kozne ja uz neviem co to ma s kozu tak ako pise ajduska hrosi akoza a flaky hruuuza ...

zoya1
11. feb 2008

Ahoj zuzi ako sa máš?

zuzka111111
autor
11. feb 2008

zoya ako tehotna 😀 😀 😀 a 20 kil na sebe nosit no ziadna sranda 😖 fuj az hruuza meliem z posledneho ale zena je tvor co prezije vsetko takze taham este ....

len uz sme sa vcera zhodli ze to bude natalka a dnes mi povie kamoska co robi v detskom obchodiku ze som uz dnes 12 tehulka co bude mat natalku 😠 tak uz neviem znovu 😠

a co mala ti nechce papat??

jankamanikova
11. feb 2008

Zoya - u nas su vsetky tri planovane. Vlastne "planovanie" - to slovo nemam rada. U nas to je totiz tak, ze ked si povieme, ze chceme dalsie babo, tak do tyzdna otehotniem (aspon doteraz do tak bolo ...). Takze presne vieme, co a ako a dokonca aj kedy a kde 😉 😉 😉 😉 😉 😉 . .

Zuzka - je mi uz lepsie. Asi to bol varovny tyzden pre moje telo, aby som sa ukludnila a spomalila tempo a sustredila na ine veci. Inac "hrosia koza" je u deti do troch rokov normalna. Janik mal take kozne problemy doteraz. Vzdy, ked je zima, tak sa mu vyhodi ekzem, ktory prejde na jar. Cely rok to nema, len v zime.

jankamanikova
11. feb 2008

Babule, idem jest a umyt sa a spat. Dakujem za pokec a pprajem dobruuu noc.

zuzka111111
autor
11. feb 2008

ja som myslela ze z nejakeho jedla lebo ma to na rucke v zahybe a na brusku flak ako 5 korunacka a potom na plciach take malinkate vyrazky ☹

stankalm
11. feb 2008

ahojte🙂
janka..to je mile, ako si napisala, ze ked chcete dalsie babo, tak do tyzdna si uz aj tehotna 😉 Tak len sa setri, aby bolo vsetko ok.
My sa mame po starom, nedelu sme travili s manzelom konecne zase po tyzdni mal 1 den volno, tak sme boli s malou vonku a tak. A inak, klasika, bezny kolobeh...
Sa chcem spytat, co je to vlastne ten pasovy opar? Tamarka ma teraz asi 2 dni take drobne vyrazocky na chrbatiku, len na jednom mieste, akurat tam, kde sa konci plienka..tak neviem, ci to ma akoze zaparene alebo co?

zoya1
11. feb 2008

Janka: dobrú noc.
Zuzi: Ja ani neviem čo s tým papkaním. V jasliach vraj zje všetko, len doma vymýšľa.
Stanka: Rada by som pomohla, no netuším. MOje deti zatiaľ žiadne kožné problémy nemali.

stankalm
11. feb 2008

zoya..ja som tiez z tohto mimo, lebo Tamarka vlastne doteraz..musim poklopat..okrem soplikov a zvysenej teploty este nemala ziadnu chorobu..tak snad mi ostatne maminky poradia 😒
No a Tvoja mala..v skolke asi musi, lebo vidi, ze aj ostatne deticky papaju a doma potom si chce presadit svoje 😉 A ako ste oslavili meniny?

zoya1
11. feb 2008

Super ona to mala lepšie než na narodky. Dve torty, plno darčekov apod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre